O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KYTKY MOJE MILOVANÝ, VYDRŽTE! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019
Jsou mezi mými kamarády a kamarádkami i tací, co mi říkají, abych toho věčného lítání z jedné půlky světa na druhou už nechala. Nojo, ale když já to mám a) ráda tam i tam, mám všude "svý lidi", a jednoduše mne to baví. Já nikdy nebyla nijak zvláště usedlý tvor... Nemyslím si, že mám snad v předcích nějaké kočovníky, ale je pravda, že nemám ráda něco stálého... Proto asi taky ráda stěhuju....

 

 


 

 

 

Dřív, zamlada, jsem se stěhovávala z bytu do bytu, poslední roky už jen "předělávám a přestavuju". To je ale svým způsobem taky jisté stěhování. Zvláště, když je pak ten byt zcela odlišný než před tím... No, není se moc čím vytahovat, ale stěhovala jsem se víc jak desetkrát. Ale raději se přestanu bavit o tomhle mém "hobby", a rovnou přejdu k věci: mám ráda kytky. Ani ne tak ty ve váze, jako ty v květináčích, které se mnou žijou, které mohu pozorovat, starat se o ně, obdivovat, případně jim i nadávat.

 

 

Související obrázek Jo - jsou dvě kytky, kterým fakt nemohu přijít na jméno: jedna za to fakt může, druhá je v mém naštvání vůči ní zcela nevinně.

Ta první, to je voskovka, o které jsem vám určitě už psala.

Prvního "aplégra" jsem dostala od jedné kamarádky v mém prvním zaměstnání. Rostla mi jak divá, takže jsem se zas o ni podělila s mou maminkou.

 

Bohužel, asi to bylo i tím stěhováním, já o tu svou přišla, kdežto u mámy se jí dařilo neskutečně, takže se na ní velmi často objevovala záplava nádherných bílých chomáčů květin.

Někomu její květy nevoněj, já je milovala.

A tak, když mi maminka zemřela, odstěhovala jsem si voskověnku k sobě...

 

A - ta mrcha od té doby nekvete a nekvete a nekvete...

 

 

 

Výsledek obrázku pro barevný vánoční kaktus

Ta druhá, se kterou jsem tak trochu ve při, je můj vánoční kaktus.

Mám ho v takovém podlouhlém velkém květináči, postupně jsem tam zasázela všechny sehnatelné barvy květů...

No - a zase: já si jeho květy neužiju, už kolikátý rok, protože tou dobou jsem zas na opačném konci světa. Takže jen vídám fotky, případně se dostanu domů v dfobě, kdy už jen mohu pod ním sesbírat ty uschlé pozůstatky... Nehledě na to, že po příjezdu jsem občas byla poněkud smutná, protože na pravidelné zalévání holt "nejsou lidi".

Čímž nechci v žádném případě svého drahého syna nějak obviňovat, ale je fakt nemožné po něm chtít, aby tam jezdil ob den, ob dva  zalévat.

 

Takže postupem času mi zůstaly jen ty nejotrlejší :-))).

 

 

 

Tentokrát jsem si vymyslela docela dobrou věc, která je udržuje v nečekaně dobrém stavu - sebekriticky přiznávám, že snad i lepším, než když se o ně starám já.  Prostě každá kytka, respektive každý květináč,  má svou nádobu s vodou a knot. Takže si pije, kolik chce. A - teď jsme u problému: než jsem to jakžtakž vychytala, tak se mi stalo, že voda z kbelíku do květináče přelezla během pár hodin...

Prostě potřebuju někoho moudrého, kdo by mne zasvětil trochu do fyziky - jak asi vysoko by měl kbelík být, jak tlustý knot? Jaké jsou zákonitosti? 

Než jsem odletěla, tak jsem to zkoušela, trochu nějak uzpůsobila, ale... Stejně tam musí můj kluk chodit a vodu dolejvat...

 

 

Věřím, že kdybych se dozvěděla, JAK TO UDĚLAT SPRÁVNĚ,

 

tak by to bylo výhodné pro všechny tři zúčastněné strany:

kytičky moje milovaný,

mne,  jejich paničku,

a konečně Roberta, který by tam nemusel tak často jezdit....

 

  d@niela

 

 

Komentáře (14)add feed
... : NČ
Kytkám nerozumím a protože je mám celkem rád, nepěstuju je. Předloni jsem zkusil jedny užitečný kytky, ty vyšly tak napůl, letost jsem teda nakoupil deset semínek za 1.000,- Kč - nevyšla ani jedna! Kdyby aspoň travička nebo pšenka. Ale nic! Vůbec nic! Takže s kytkama je šmitec!

A to tvý věčný rajzování sem tam s čubou ve škatuli? Když tě to baví....
Říkáš, že seš doma tady i tam. Já bych to spíš řekl tak, že nejsi doma ani tady ani tam. Jistě, je to věc názoru, neboli - úhlu pohledu, jak se teď učeně ten výraz používá. Když tě to baví a neškodíš tím nikomu jinýmu, jen kytkám a čubě, budiž ti to přáno.
listopad 11, 2019 05:55
... : d@niela
Bez čuby ani ránu! Tak úžasnou lásku jsem v životě nezažila. I když, musím si ji setsakra zasloužit. Když jest dožráno, láska končí... smilies/grin.gif
Ale - je hodnej, neodmlouvá, donutí mne vyjít ven, dokonce mne občas ukecá i k delší procházce. Mj. každodenních cca 8km - to jsem "před ním" neznala.

A tvoje kytky? asi si nenakoupil od odborníků, prostě bůhví cos si přinesl domů smilies/grin.gif
listopad 11, 2019 06:11
... : NČ
A dyť jo. "Sranda muší bejt i kdyby fotra věšeli..."

Ty letošní semínka jsem právě měl od odborníků. A zcela odborně se mnou vyčůrali, vědomi si toho, že za policjatama určitě nepůjdu. Nonic, moje blbost, která mě stála litr, plus stovku za hlínu, plus stovku za kyblíky, plus nesmírnou péči, ve výsledku péči jen o tu hlínu.
listopad 11, 2019 06:23
... : *deeres*
Dani, co blneš s knoty, ty jsi nikdy neslyšela o samozavlažovacích truhlíkách? Dostaneš je koupit od 150ti kaček a určitě tam vánoční kaktusy bez dodání nové vody vydrží alespoň deset dnů.
Voskovka je sviňa, voní tak šíleně, že si koleduješ o migrénu a navíc svoje okolí, když je v květu, zaprasí medovicí. Ale máš to mít, já už jsem jí kdysi dávno raději darovala skorotchýni, které se moc líbila, ale když zjistila, co ta kytka dovede, tak jí poslala dál do světa.
Tvrzení, že její pěstování je snadné, není pravda. Hodně záleží na stanovišti, chce světlo, teplo, nechce přímé slunce a už vůbec nesnáší průvan. Chyba je pokud se odlámou odkvetlé okolíky, pak znovu nevykvete, protože na těch kvete opakovaně. Říjen-únor je nutné ji zazimovat, něco kolem 10°C. A čím více kolem této kytky poskakuješ, tak tím pro ní hůře. Nesmí být přelitá, ani dlouho suchá,dobré je jí občas vystrkat na déšť , nebo rosit, ne často přesazovat a na hnojení Kristalonem bych se víckrát , jak jednou za rok na jaře vykašlala.
Důvodem, proč ti nekvete, může být to, že má celoročně teplo a nemůže si odpočinout a tak jenom nasazuje nové listy na výhonech a budeš jí tak mít pořád pouze zelenou.
listopad 11, 2019 09:25
... : *deeres*
Jenom hádám, ale nebyla ta semínka náhodou léčebná?

http://marijanka.cz/wp-content/uploads/2015/08/opakskli2.jpg
listopad 11, 2019 09:31
... : NČ
Jasně, že léčivá. Teda - měla být léčivá. Proč bych to jinak dělal?
listopad 11, 2019 11:56
... : doktor
Hahahaha,NČ,ASI SE TA SEMÍNKA ROZHODLA,ŽE Tě naštvou.To víš kytkám nemůžeš věřit,svědek je i voskovka Danielky.Dani,též jsme měli voskovku ,je to krásná a silně voňavá kytka a najednou to s ní seklo a nik neví proč.Ahoj všici.
listopad 11, 2019 12:50
... : Bara
NC, mela jsem tech seminek tez nekolik, nejdrive jsem je dala na vlhkou vaticku, bylo videt, ze jsou "ziva" nabobtnala, tak jsem je zasadila do zeme, vlhcila, umistila u tepla i hodne svetla, presto NIC! Proste nedokazeme co jini pestovatele, umistit nekolik stovek sazenicek nekde v mistnosti a cele dny a noci jim svitit, vlhcit a zajisit stale teplo. Vetsinou je prozradi "vune" a taky obrovska spotreba napichnute elektriny a pak uz to jede docela rychle…...policejni zasah a vsechno se zlikviduje, toho jsme usetreni. Ja jsem jen byla zvedava, tak jsem to zkusila. Moje znama mela ve skleniku jednu sazenici (ze seminka) obrovsky narostlou, velikanske lupeny a dokonce ji kvetla. Udela si z ni masticku, dostala jsem trochu do kalisku, pri jedne alergicke vyrazce jsem tu masticku pouzila a k memu prekvapeni to bylo jeste horsi…..
listopad 11, 2019 14:12
... : NČ
Tak já jsem se, Báro, ani k mastičce nedostal. Vloni jsem něco měl, však jsem se tady i fotkou pochlubil, ovšem po varování od Deer jsem redakci požádal o stažení článku i s fotkou. Ale jo, právěže vloni se celkem zadařilo. Jenže to už jsem dostal asi deseticentimetrový sazeničky v kelímkách od jogurtů. Kde to tenkrát bylo opatřený, to skutečně nevim a i kdybych věděl, nenapsal bych to tady, kde jeden pečlivej účastník pečlivě uschovává, třídí, archivuje, vše, co kdy kdo řekl, napsal, vyfotil. Taky jsem pak půlku kytek musel vyhodit, protože to byli samci, kteří nesměli bejt v dosahu samic, z kterejch jedinejch je užitek, ale jen když jsou panny.
Jistěže mě to zajímalo ne pro zisk, ale čistě z hlediska vědeckýho a taky proto, že se celkem jinak strašně nudím. Vlastně je to totéž, jako když jsem chtěl realizovat experiment se Schrodingerovou kočkou, nebo zrovna teď, když jsem chtěl naučit sousedovic vořecha štěkat.
Zjara se o kytky zase pokusím znova, ale už si od toho příliš neslibuju. Možná tu tisícovku radši vrazím do kozla.

listopad 11, 2019 17:40
... : d@niela
Hele, vy frajeři - mně jde o kytky velký, tak trošku už stromy :-) No, příležitostně vyfotím. Jen květináč má cca 60 cm na výšku, kytička je kolem půldruhýho metru.

Takže - samozavlažovací květináč jen pro jednu by byl dražší než měsíční činže smilies/grin.gif
listopad 11, 2019 22:32
... : Josef Kouba
Co se týče stěhování, těžko mne někdo překoná. Do skončení vojenské služby to bylo 7x. Vlastním rozhodnutím za bytem a prací v Čechách 5x. V Kanadě 8x. Takže 20x a to počítám místa kde jsem pobyl minimálně rok a více.
Co se týče květin, tak to je doména manželky a z jara se ježím, co za to utratí. Květiny venku, květiny v uvnitř. Květiny v záhonech, květiny zavěšené, desítky kaktusů a orchidej nesmí chybět.

Má maličkost je praktičtější. Každoročně sázím a sklízím asi 160 hlaviček česneku o průměru 5 cm. Ruská odrůda ostrá jak žiletky. Dále, rajčata třešničky a jednu odrůdu trochu větší. 2 sazenice salátových okurek, Co nesníme rozdáme.

Ohledně pěstování kanabis, rad na internetu je mnoho. Nejlepší je koupit již sazeničku se zárukou že je to "samička" to je důležité. Pokud risknete ze semínek, doporučuji koupit v zahradnictví spec. malé pytlíčky, naplněné zeminou, jsou určené pro tento účel. Nechat nasát vodou vložit jedno semínko. Vše naskládat do starého akvária, zakrýt a při teplotě od 21 až 25 C na ně svítit akvarijním světlem 24 hod denně. Nezalévat. Držet vysokou vlhkost. Stále není vyhráno. Pokud vyrostou do výše asi 10 cm. Musíte vyhodit samečky (lze je rozeznat, liší se vzhlede lístků) protože jeden vejlupek, (jak to dělá nevím), dokáže "oplodnit" všechny samičky a kvalita rostliny je velice, slabá.


listopad 11, 2019 22:42
... : NČ
Dost dobrý, Pepane. Dík za rady.
Fakt je, že já, blbec neznalej, jsem ta semínka rovnou zahrabal do kyblíků s hlínou, zalil a strčil na slunce, úplně stejně, jako když jsem pěstoval kočičí trávu. Podle toho, co píšeš, byl jsem tím blbcem já, nikoliv prodavač.
listopad 12, 2019 04:36
... : Míša šíša
To je teda divný. Já jsem před lety darovaná semínka zasela jen tak ze srandy na zahrádku stejně jako mrkev a vyrostly mi dvoumetrové stromy. Péče jakákoli žádná, rostlo to samo jako blázen.
listopad 12, 2019 06:08
... : *deeres*
Máš obrovský kytky? V tom případě ti stačí PET láhev v objemu dva litry třeba od kofoly), naplnit vodou, do zátky udělat dvě, tři, malinkaté dírky, aby voda prosakovala a vzhůru nohama jí píchnout do hlíny ke kytce. Pokud jí uřízneš dno, tak syn v pohodě, tam pak znovu může do láhve vodu doplnit.
listopad 12, 2019 08:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]