O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČESKÁ BARBRA STREISAND PDF Tisk E-mail
Středa, 25 září 2019
Tentokrát se ve svých vzpomínkách vracím do podzimu 1986. Byla jsem tehdy na mateřské dovolené a přijela mne navštívit maminka. Večer kolem páté jsem ji doprovázela k autobusu, kterým měla odjíždět. Do odjezdu zbýval nějaký čas a ještě pár cestujících dorazilo. A jak se tak hlasitě leccos probíralo, kdosi vyřkl větu, že zemřela Laďka Kozderková. 

 

 


 

Vůbec jsme tomu tehdy s maminkou nemohly uvěřit, vždyť byla ještě tak mladá, co se mohlo stát? Taková žena krev a mléko, že by byla po smrti?

Bohužel, bylo to tak. Tuto nadějnou zpěvačku a herečku skolila zákeřná nemoc v pouhých 37 letech.

 

Laďka Kozderková se narodila 26. 6. 1949 do rodiny hudebního skladatele Ladislava Kozderky. Už jako 11letá nahrála svou první píseň s názvem Na klouzačce.  Vystudovala pak na brněnské konzervatoři a následně byla přijata na JAMU. Toto studium však nedokončila, dala se na dráhu zpěvačky.

 

 

 

 

Začínala v divadle Rokoko a poté v Hudebním divadle Karlín. Vytvořila roli černošky Queenie v muzikálu Loď komediantů, Juditu Čuprovou ve Zvokonosech, především však Dolly Leviovou v muzikálu Hello Dolly (bohužel neexistuje záznam z tohoto představení). Odborníci, kteří muzikál viděli na různých světových pódiích, dokonce zmínili, že byla lepší než samotná Barbra Streisand. 

 

Výsledek obrázku pro laďka kozderková životopis

 

 

V r. 1984, když byla Laďce Kozderkové diagnostikována rakovina, tak se zpočátku zdálo, že nemoc bude mít dobrou prognózu. Bohužel později se stav zhoršil. I takto vážně nemocná připravovala muzikál Sugar a Cikáni jdou do nebe. Kolega Ladislav Županič v televizním dokumentu hovořil o tom, jakou vnitřní sílu v sobě tehdy měla, s jakou vervou a sebezapřením chodila na zkoušky. Vyjádřil se o ní s velkým respektem, který se týkal jak jejích uměleckých kvalit, tak jejího charakteru.

 

Laďka Kozderková hrála i menší role ve filmech a televizních inscenacích.  V Trháku režiséra Zdeňka Podskalského si svižně frčí na kole krajem a ještě si notuje, že je dívka křehká jako motýlek. A co její nezapomenutelné Techtle mechtle s Jiřím Lírem, nebo její Silvestr s Helenou Růžičkovou a Stellou Zázvorkovou… Byla myslím pro každou legraci a žádnou nezkazila. Energie z ní sršela.

 

 

Výsledek obrázku pro laďka kozderková životopis

 

V osobním životě už takové štěstí neměla. Poprvé se vdala za Richarda Kubernáta, a jak bylo zmíněno v jednom televizním pořadu, bylo to spíše trápení. 

Poté se vdala za herce Vlastimila Bedrnu. Ani jeden partner jí však štěstí a klid nedal, oba holdovali alkoholu a ženám. 

Z těchto dvou manželství měla dvě dcery.

 

Vlastimil Bedrna také popisoval, jak se jeho žena  krátce před svou smrtí nechala propustit z nemocnice a s vypětím všech sil vysmýčila hrob na Vinohradech s tím, že chce odpočívat v čistém…

 

 

Zemřela po statečném boji s nemocí 17. 11. 1986.

Česká televize před pár lety opakovala televizní inscenaci, která mi utkvěla v paměti, vlastně mi z ní utkvěla jen ona, Laďka Kozderková.  Název se vypařil, ten jsem si musela najít v její filmové databázi. Inscenace se jmenovala Monika a hříbě s hvězdičkou. Tam hrála maminku malé dívky. V té době musela být už hodně nemocná, ten smutný a unavený výraz v její tváři se nedal přehlédnout, a mne jako diváka bolel.

 

Přesto je ta úžasná žena pro mne příkladem toho, že i když život uštědřuje rány, i když je někdy sakra nespravedlivý, vždycky stojí za to se osudu nepodávat, snažit se jít dopředu.  

Letos by bylo Laďce Kozderkové rovných sedmdesát let.

 

 MIA

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : Míša šíša
Díky, Mio, za tuto vzpomínku.
září 26, 2019 07:46
... : Milene
Opravdu nezapomenutelné Techtle mechtle. To mi hned naskočilo.
září 26, 2019 07:54
... : *deeres*
Skvělá zpěvačka,s nádherným hlasem, co uvízla v malém českém rybníčku, zemřela v pouhých 37 letech. I se svým koncem se poprala podle svého,Písní Já už vím v televizním pořadu Abeceda v roce 1986 se zpěvačka se svými fanoušky rozloučila. Naposledy vystoupila ještě několik hodin před svou smrtí v Karlínském divadle ve Zvonokosech, kde pro všechny učinkující ještě napekla řízky.


září 26, 2019 10:09
... : rosa
Chci se podělit o své úžasné svědectví o tom, jak jsem se vrátil zpět mému manželovi mého života, chci říct lidem na světě, že existuje opravdové kouzlo online a je mocné a opravdové, jmenuje se Baba Wale Wiseman, pomáhal Nedávno jsem se sešel, abych se spojil se svým manželem, který mě vyhodil. Když jsem se obrátil na Wisemana, vrhl na mě milostné kouzlo a můj manžel, který řekl, že se mnou nemá nic společného, ​​mi zavolal a začal mě prosit. Kdokoli, kdo čte tento článek a potřebuje jakoukoli pomoc, může Wiseman nabídnout jakékoli typy pomoci, jako je Sjednocení manželství a vztahu, Léčení všech typů nemocí, Soudní případy, Těhotenství, nyní jsme se svým vlastním já velmi spokojeni. Wiseman ho nutí uvědomit si, jak moc se milujeme a potřebujeme. Tento muž je skutečný a dobrý. Může vám také pomoci vyřešit váš narušený vztah. Měl jsem svého manžela zpět! Bylo to jako zázrak! Žádné manželské poradenství a v našem milostném životě se nám daří velmi dobře. Kontaktujte tohoto velkého muže, pokud máte nějaký problém s trvalým řešením
prostřednictvím e-mailu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

září 26, 2019 17:39
... : moira1
...rosa, tolik legrace po ranu.... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif.
K Ladce Kozderkove jen se mohu pripojit se svým obdivem.
září 27, 2019 05:36
... : *deeres*
Rosa, To jako vážně? Tak jsem si to telefonní číslo hodila do vyhledávače. Je to jedno z těch otravných, které je dobré si rovnou zablokovat.
září 27, 2019 08:00
... : doktor
Kozderková byla a je můj idol a láska platonická.
září 27, 2019 12:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]