O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE - "KUMŠTOVNÍ" DVOJKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 září 2019
V dnešní hádance vám předkládám foto dívenky a chlapce, ze kterých později vyrostli báječní hudebníci. Nedávám schválně nějakou tu fotku známou, protože to by žádná hádanka nebyla. Nápověd také mnoho nebude, neboť hádanka je velice lehká. Chlapec, kterého můžete vidět na tomto snímku, se narodil 21. 2. 1944. Po střední škole vystudoval letecké inženýrství v Brně. Jenže tato profese ho nelákala, tíhl ke kumštu… 

 

 

 

 

 

 

Na této fotce jsou spolu, stejně, jako na té o "pár" let později - kdy ona má šat svatební.... Ale zpět k mládenci - ten v roce1961 spoluzakládal divadlo Divadlo bez tradic. O pět let později se z něho stal profesionální hudebník, ovládá kytaru, klavír, kontrabas. V pohnutém r. 1968 složil píseň Zachovejte klid. Za hudbu k muzikálu Koločava získal cenu Alfréda Radoka.

 

 

 

 

Z dívenky na snímku je v současnosti čerstvá sedmdesátnice, narodila se v Liberci 31. 3. 1949. Dětství ovšem prožila v Brně, kde její otec byl angažován v Janáčkově opeře. Vystudovala střední zdravotní školu.

 

 

Roku 1964 začala zpívat se skupinou Vulkán, v roce 1971 získala zlatou Bratislavskou lyru za píseň Spoutej mě. Méně známá skutečnost je, že píseň Nevidomá dívka složil Karel Kryl právě pro ni, ale později ji interpretoval sám. Ovšem ona si ji zazpívala opravdu první...

 

A co dělá v současnosti? Chodí na jógu, která jí neskutečně pomáhá, i psychicky. K tomu má velkého psa, Elinku, se kterou chodí poctivě dvakrát denně na hodinové procházky do lesa. A jezdí na starém šlapacím kole, ještě bez motorku.

Duši opečovává kulturou, bez níž by nemohla být. V plánu má dokonce univerzitu třetího věku, obor dějiny umění nebo hudby.

 

 

 

Pokud ještě váháte, o koho by mohlo jít, pak už opravdu, ale opravdu velká nápověda – oba dva pojí snaha o syntézu folklóru s rockem.

 

MIA

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
... : kyttka
Jsou oba skvělí smilies/smiley.gif Díky za připomenutí, už vím, co si dneska určitě pustím.
září 24, 2019 04:22
... : Míša šíša
Je smutný, že v rádiích je teď člověk vůbec neuslyší.
září 24, 2019 07:24
... : Milene
Jsem ho poznala hned i podle malé fotky než jsem rozklikla článek.

Míša,šíša na Bontonu je občas hrají a na Country myslím také. Oni Spolu pořád vystupují. Je to neuvěřitelné.
září 24, 2019 07:56
... : mia I
Ahoj - já poslala Daniele jen tu fotografii z dětství, Velekudla přidala ty další a tudíž je to taková hádanka-nehádanka. Ale myslím, že to vůbec nevadí, je dobré si občas připomenout dobré kumštýře, kteří zrovna nejsou tolik vidět. Napadlo mne je dát do hádanek, když jsem si na you tube pouštěla jejich píseň Nechoď do kláštera, tu mám ve velké oblibě.
září 24, 2019 08:19
... : *deeres*
Na první pohled mně to bylo jasný, stejně jako Milene. Javory slyšet mohu kdykoliv a ona je jedinou zpěvačkou, která když vytáhne vejšky, tak se mně po těle udělá husí kůže a mrazí v zádech.
Poslouchám často Rádio Country a tam Javory slyšet můžete. Víte, že spolu vystupují už přes padesát let? Ona je zpěvačka od pánaboha.

https://www.youtube.com/watch?v=L6h0Ecjv7IQ
září 24, 2019 09:26
... : Vodoměrka
Hned se mi vybavily Javory... smilies/smiley.gif
září 24, 2019 13:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]