O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Zážitky

MŮJ ŽIVOT S KOŇMI - 5. PDF Tisk E-mail
Neděle, 06 listopad 2022
A máme tu další pokračování o Mileně a jejích koníčcích. Ukončení existence oddílu na Maškově proběhlo, aniž by se nám dostalo vysvětlení či informací, kam koně „zmizeli“. Takže v podstatě nedošlo k řádnému sloučení obou jezdeckých klubů. Jen jsme se po několika dnech nějak dozvěděli, že „naše“ koně jsou v Hájích, a když jsme se tam vypravili, nenašli jsme ve stájích všechny. Našli jsme u stáje zjevně novou přístavbu čtyř boxů a v těchto boxech jen Toulku, Ivanu, Útěchu a Dášu. Petru prý prodali kvůli jejím nohám za tzv. jateční cenu a Lídu se Šiškou prý do tahu.
 
KRÁSNÁ OLIVIE PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2022
Štěpán Turek se v roce 2005 se stal nezapomenutelným králem Hvězdné pěchoty,  což mu zajistilo několikaměsíční slávu. Svým tehdejším výkonem paralyzoval diváky i porotu. Od té doby ušel velký kus cesty a živí se jako datový analytik. Nebo spíše analytička, Štěpán totiž přijal ženskou identitu, stala se z něj Olivie a mluví o sobě v ženském rodu. Olívie je ve své nové identitě spokojená a zcela v pohodě. Co prozradit víc? Štěpán Olívie Turek se narodila 6. června 1977. K hudbě se poprvé dostala na základní škole, kdy se spolužákem založili kapelu.
 
DNESKA ZVESELA PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2022
Deziluze a zklamání ze společnosti může být nejen pravdivou reflexí skutečnosti, ale také optickým klamem stárnoucích divoženek. Je normální, že s tím, jak stárneme, přestáváme rozumět okolnímu světu. Technologie kvačí rychlostí světla. Jazyk nám mládež przní novotvary a anglicismy tak, že lidem pod dvacet prostě nerozumíš. Mají to tak všechny stárnoucí generace? Měli to ti před námi?
 
QUEERING JE ČESKY KVÍŘENÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 31 říjen 2022
Eva HauserováZajímají mě experimenty s křížením přírodních věd a umění. Proto sleduju aktivity Institutu úzkosti, které zkoumají možnosti, jak by se mohlo umění prolnout s různými „queer“, tedy podivnými, zvláštními a okrajovými oblastmi vědy. Taky se může stát, že si věda sama nijak „queer“ nepřipadá, ale v novém světle, které na ni umělci vrhnou, se tak začne jevit. V létě jsme s vnoučkem Felixem absolvovali exkurzi za městskou divočinou, kterou Institut úzkosti pořádal. Hledali jsme zajímavé organismy na brownfieldech kolem Vltavy a na závěr jsme si vyráběli hmyzí masky v nízkoprahovém komunitním centru Jako doma v Libni.
 
O PEJSCÍCH A LIDECH 6. PDF Tisk E-mail
Pátek, 28 říjen 2022
FenkuŤapku přinesl domů táta krátce poté, co jsme se přestěhovali z bytu na hlavní ulici, do většího bytu na konci ulice vedlejší. Měli jsme tam soukromou velkou zahradu navazující na dvůr domu a měli jsme kromě Ťapiny kočku, slepice a králíky. Ťapka byla menší, dlouhosrstý, strakatý pejsek, připomínajícÍ miniaturního setra, bohužel ji nemám na žádné fotografii, ale vzpomínám na ni moc ráda. Byla trochu jako legendární Lassie, jenom v jejím případě nám nechodila naproti po skončení vyučování, ale doprovázela nás ráno během asi čtvrthodinové cesty do školy a pak se vrátila domů.
 
O PEJSCÍCH A LIDECH 5. PDF Tisk E-mail
Úterý, 25 říjen 2022
Toulavé boty mě nasměrovaly do Špindlerova mlýna, snobského městečka. Má sestra se dobře vdala. Švagr Jaroslav byl nejen velice pohledný chlap, ale vlastnil v tomto horském městečku i dům. Přízemní malý byt si pronajímala paní Marie, stará panna. Polovinu prvního patra obýval Jaroslav s ženuškou a slečnou Norinou, krásným vlčákem. Ostatní místnosti pronajímali příležitostně návštěvníkům města. Abych neujídal i tak z malého bochníku, ve sklepení jsem si upravil malou místnost. Na přespání perfektní, víc jsem nepotřeboval.
 
O PEJSCÍCH A LIDECH 4. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 říjen 2022

Jaké zvláštní povely používáte?  Většina lidí, a patřím k této většině i já, necvičí psa na zkoušky, ale tak, aby pes poslouchal ve specifických situacích konkrétní rodiny. Povel „na místo“ může znamenat např. jdi do kotce, lehni si pod stůl, skoč do kufru auta apod. Možná nejsem sama, kdo si pro komunikaci se psem vytvořil originální pokyny. POCHLUBÍTE SE?

 

 
MŮJ ŽIVOT S KOŇMI - 4. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2022
MOJE ZAČÁTKY V SEDLE - Zprvu jsem na jízdárnu chodila jen pracovat a starat se o koně. Ale po čase jsem postupně dostávala šanci naučit se na koních i jezdit. Kobyly přišly z vyjížďky a musely se na dvoře vykrokovat. Pravidlo, že kůň se musí před výkonem rozhýbat, rozehřát a naopak po výkonu zklidnit a vydýchat, se popisuje stručně – krokem ze stáje, krokem do stáje. Vrata byla zavřená a tak mne cvičitel vysadil na Útěchu, vlastně mi jen pomohl radou, jak nasednout.
 
O PEJSCÍCH A LIDECH 3. PDF Tisk E-mail
Neděle, 16 říjen 2022
Psal se rok 1972, byl jsem svobodný a krásných dvacet osm let na krku. Prodával jsem občerstvení kousek pod vrcholem Sněžky. Byla to malá dřevěná bouda, ve které jsem i přespával. Naproti byla polská kasárna a mezi námi vydlážděný chodník neviditelné státní hranice. Dvakrát týdně jsem chodil pro zboží do skladu krkonošských hotelů. Neopomněl jsem také zajít do restaurací a popovídat si s místními, co nového ve světě a navštívit ve slušnou hodinu milé děvče, které mi poskytne i nocleh. Jednoho letního podvečera jsem se radostně přivítal s přítelem Mirkem v restauraci. U nohou mu ležel pes, a já poslouchal příběh, jak k němu přišel.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 1664
[CNW:Counter]