O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

FAZOLOVÝ GULÁŠ JEDNA BÁSEŇ PDF Tisk E-mail
Středa, 01 prosinec 2021
Kudlanky a Kudlánci, rádi byste si v sychravých dnech uvařili něco rychlého, sytého, zahřívacího a ještě ideálně z jednoho hrnce? Fazolový guláš je ta pravá volba. Stačí pár surovin, které možná už teď máte doma po ruce. Mj. věděli jste, že naši předci jedli luštěniny téměř denně? Masité pokrmy konzumovali spíše výjimečně. Jsou zdrojem rostlinných bílkovin a tak díky nim můžeme omezit každodenní konzumaci masa.
 
NEJČERSTVĚJŠÍ ZELENINA - POUŽÍVÁTE JI? PDF Tisk E-mail
Úterý, 23 listopad 2021
Zobrazit zdrojový obrázekStoprocentně to znáte, a určitě jste to už jedli - ale víte, co a jak lze doma nechat klíčit? Mj. není to žádná věda – sklizeň máte za tři až pět dnů. Naklíčené luštěniny a výhonky semínek lze koupit už docela běžně i v obchodech ale není nad to, zařídit si minizahrádku doma. K vyprodukování půl kilogramu jemné zeleniny, jejíž parametry jsou podstatně lepší než nabízejí zázračné potravinové doplňky, potřebujete jen hrstku zrnek nebo semínek, trochu tepla, vody, světla a vaší lásky nebo alespoň pozornosti.
 
FLORENTÝNA - PEČENÉ JEHNĚČÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 14 listopad 2021

Nenechte se zmýlit. Jehněčí maso nepatří výhradně k velikonočnímu hodování. Ano, v květnu a v červnu jeho nabídka vrcholí, a podruhé pak ještě na podzim. Někdo dokonce tvrdí, že podzimní jehněčí je lepší, protože má výraznější chuť. Já si ale myslím, že jehněčí maso je výtečné kdykoli, když se dostanete k čerstvé nabídce. Získat tuzemské jehně je stále snadnější, reálnější a oblíbenější, a tak jsem tento druh masa vybrala pro dnešní článek.

 
FLORENTÝNA - PŘÍRODNÍ KUŘECÍ PLÁTKY Z PRSOU I ZE STEHEN PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 říjen 2021
Přírodní kuřecí plátky jsou takový malý pilíř domácího vaření. Vynikají malou pracností, příjemnou chutí, rychle dosažitelnou měkkostí a možností dochutit je na všechny myslitelné způsoby. No a taky se na nich dá poznat, jak vládce kuchyně vládne základním kuchařským technikám. Ne těm pokročilým. Docela a dočista základním. Přejme si tedy pro tentokrát zlatavé (nikoli bledé) kuřecí plátky s příjemně výraznou (nikoli mdlou) chutí, měkké a šťavnaté (nikoli tuhé a suché), doprovázené sympaticky zhoustlou šťávou (nikoli vodnatou a nikoli klihovatou), to vše v příjemném množství a bez použití jakýchkoli dochucovadel.
 
FRANCOUZSKÉ BRAMBORY OD FLO PDF Tisk E-mail
Středa, 22 září 2021
Víte, co mají společného polibek, klíč a brambory? Každé z jmenovaných má svou francouzskou verzi. Tedy přinejmenším u nás, v Česku. Kromě toho bych klíč, polibek i brambory dokázala spojit do události, která se čas od času odehrává na 95. kilometru dálnice D1 z Prahy do Brna. Kdykoli odjíždím z domova (klíč a polibek) na Vysočinu nebo tím směrem, před Jihlavou mě v autě dostihne hlad. Ačkoli se po benzínkách a motorestech běžně nestravuji, zde dělám výjimku (brambory). Vaří tu ty nejlepší francouzské brambory široko daleko.
 
ZKUSTE FAZOLE PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 srpen 2021
Je jich opravdu hodně druhů ... Malé i velké, hutné i jemné. Bílé, červené, hnědé, černé, strakaté... nejčastěji mají ledvinový tvar. Najdete je v kuchařských receptech snad každé světové kuchyně. Do Evropy je přivezl ten nejznámější Kryštof. Díky vysokému podílu vlákniny jsou dobrou prevencí proti rakovině tlustého střeva i žaludečním a střevním potížím. A odvodňují organismus, takže jsou fajn při urologických potížích.
 
KUŘE, KUŘE, KUŘÁÁÁÁTKO PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 červen 2021
Miluju jídlo. Jo. Jím ráda a fakt neznám nikoho, kdo by na otázku "Jíš rád?" odpověděl "Ne, nesnášim to, jim jenom proto, abych neumřel hlady." Odmalička miluju různá jídla, a je fuk, jestli jsou "hógo fógo" anebo normální či chudá. Faktem je, že jako malá jsem nebyla tlustá, jako velká jo. Tak jsem se rozhodla, páč jsem občas experimentátorka a pokud se dílo zadaří, proč se nepodělit, he?
 
GRILOVÁNÍ NA PÁNVIČCE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 květen 2021

Křupavé steaky nebo nádherná voňavá žebírka nepřipravíte jen na grilu, ale také doma na grilovací pánvi. Grilování v kuchyni má oproti tomu venkovnímu několik výhod: Je možné grilovat za jakéhokoliv počasí. Nepotřebujete poměrně drahý gril, vnitřní grilování je levné. Grilovací pánvičky teplo rozvedou rovnoměrně, takže maso bude stejně propečené na okrajích i ve středu. A samozřejmě díky nepřilnavému povrchu je i velmi snadná údržba.

 

 
TRHACÍ ZÁVIN S MOŽNOSTÍ PRUDKÉHO OSLNĚNÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 květen 2021
Ze všech jídel na světě, která nejsou sladká, vykazuje trhací závin největší procento žádostí o recept. Tedy aspoň v mé kuchyni. Taky má v sobě zakomponovanou zvláštní pojistku proti případným zbytkům: ať upečete libovolné množství, vždycky aspoň jeden kousek chybí a někdo u stolu by si ještě rád trochu dal. Když je na stole trhací závin, stočí se konverzace vždycky jeho směrem. Asi takhle: „Jako to maso bylo fakt dobrý, ale můžeš mi dát recept na tvůj závin?“
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 27 - 39 z 528
[CNW:Counter]