O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

SUŠENKY Z ŽALUDOVÉ MOUKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Jak to vaří Florentýna: Jak jsem slíbila, pečení z neobvyklé mouky je tady!  Ovšem - jestliže se žaludové mouky nebo obecně experimentů v kuchyni obáváte, použijte jen mouku pšeničnou (vezměte množství, které odpovídá oběma moukám z receptu dohromady). Dostanete báječné křupavé máslové sušenky a navíc se naučíte něco nového.
 
ŽALUDOVÁ MOUKA - ZNÁTE JI? PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Jak to vaří Florentýna: Milé děti, pohodlně se usaďte, povím vám pohádku o tom, jak se žaludová mouka vloudila do mé kuchyně, proměnila se na sušenky a pak se mě pokusila očarovat mocným kouzlem. Bylo nebylo, v dávných dobách, v jedné nepříliš vzdálené zemi, mnohem blíž než za sedmero horami a sedmero řekami, se žaludy zcela běžně používaly k obživě. Lidé strom, který jim dával potravu, náležitě uctívali a zasvětili ho Perunovi.
 
CITRONOVÉ TROJHRÁNKY PDF Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2015
Od malinka jsem měla ráda citróny. Loupala jsem si je a jedla jako pomeranče. Takže když moje jedenáctiletá dcera přišla s nápadem upéct citrónové trojúhelníčky, okamžitě jsem souhlasila. Musím přiznat, měla jsem celkem obavy, neboť tento druh dezertu mi byl z Čech absolutně neznámý.
 
RECEPTY Z DĚTSTVÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 07 leden 2015

Jako malá treperenda jsem milovala pečené kuře a bramboračku. Pár let bylo kuře u nás doma dokonce určitým rituálem, patřilo neodmyslitelně k nedělnímu obědu (stejně jako po obědě pohádka z rádia) a nedej bože, když ho maminka "zkazila" tím, že ho udělala na paprice se smetanovou omáčkou. To jsme se sestrou obě považovaly za temnou zradu :-).

 
BÁJEČNÉ SÝROVÉ KREKRY PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 prosinec 2014

Je odvěká pravda, že láska prochází kuchyní hlavně v době velkých svátků. Pečeme cukroví na Vánoce, potrpíme si na tradiční štědrovečerní menu, chystáme krásnou tabuli na Silvestra, zaděláváme na mazance a beránky na Velikonoce, pečeme narozeninové dorty, zveme přátele na několikachodové večeře. Původně jsem chtěla napsat, že bych si k Vánocům přála, abychom jídlo vnímali jako svátek každý den, nejen mezi Štědrým dnem a Novým rokem, ale především mezi Novým rokem a Štědrým dnem.

 
VELKÉ POVÍDÁNÍ NA TÉMA "VLAŠÁK" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 prosinec 2014

Který je ten pravý a původní vlašský salát? Pátral jsem, pátral a nedopátral se. Zřejmě je to jako s bramborovým salátem, kolik kuchařek, tolik jedině pravých receptů. Já jich našel víc zaručeně původních, o dalším vím, ale neviděl jsem ho. Protože máme chuťovou paměť, předkládám vám i recept na „socialistický vlašský salát“, se kterým jsme vyrůstali a který nám schází.

 
NOVOANGLICKÝ CLAM CHOWDER PDF Tisk E-mail
Středa, 17 prosinec 2014
Vánoce za dveřmi a myslím, že je nejvyšší čas, jestli ne už pozdě, na recept na u nás netradiční rybí polévku.Přiznávám se, že my doma kaprům neholdujeme. I když vím, jak se kostí zbavit, návod dám níže, nějak mi to zrovna nejede a připadám si jako hrdina, když kapra sním. Ovšem v Americku jsem se naučil tuhle mušlovou polévku, která může být i z ryb, dokonce i z kapra.
 
TRHANÉ MASÍČKO, TRHANÉ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 prosinec 2014
V Americku je tohle oblíbená dobrota jako náplň do sendvičů; tady v Čechách bych to dal do žemlí, housek a podobně. Každopádně je to typické jídlo pro jakékoliv párty; nezapomeňte na spoustu ubrousků, protože hosté budou upatlaní. Samozřejmé je snad i to pivo na zapití. Takže vám to s předstihem doporučuju i jako něco zajímavého na Silvouše...
 
SMAŽENÁ JABLÍČKA PDF Tisk E-mail
Středa, 10 prosinec 2014

Jak to vaří Florentýna: Už nějakou dobu vám píšu návody na lahůdky - a dnes k nim přidávám další recept do sbírky, který se hodí k téhle roční době a ukáže vám netradiční použití palačinkového těsta.Tak si nechte chutnat – ačkoli to tentokrát asi nemusím přát dvakrát. A jestli máte nějaký návod, jak to dělat jinak...

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 222 - 234 z 514
[CNW:Counter]