O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

TEN NÁDHERNEJ KRYSAŘÍK PDF Tisk E-mail
Neděle, 24 září 2023
Toto je všeobecná instruktáž pro všechny podivíny, kteří si přes všechna varování chtějí pořídit krysaříka a mají v sobě ještě tolik naivní víry v jeho vychovatelnost. Dobrá, rozhodli jste se pořídit si Pražského krysaříka (a dokonce jste již sehnali chovatele, u kterého je alespoň částečná naděje, že vám nepodstrčí stájového pinče). Než ten (upozorňuji že nevratný) krok provedete, měli byste ve vlastním zájmu absolvovat těchto několik (jednoduchých :-D) úkolů:
 
TY NAŠE KRÁSNÉ LOUKY ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 srpen 2023

Používá se odborný název smetanka lékařská, nebo pampeliška lékařská? -  Zeptejte se přírodovědců | Přírodovědci.czMuž založil květinovou zahradu. Zryl, zasel a čekal. Vzešlo mnoho krásných květin, které chtěl, ale i mnoho pampelišek, které velmi nechtěl. Zkoušel všelicos, ale nepodařilo se mu zahradu jich zbavit. Zašel i za rabínem, velkým znalcem zahradničení. Vyzkoušel i jeho rady, vše marné. Seděli spolu s rabínem nad zahradou plnou pampelišek a mlčeli. Po chvíli řekl rabín: „Mám ještě poslední radu. Zkus mít rád pampelišky.”  -  OK, a jak to vidí konkurence - Bůh?  Ten se jednoho dne zeptal sv. Františka...

 
ASI JE TO VŠECHNO PLEVEL - ALE KRÁSNÝ ... PDF Tisk E-mail
Středa, 19 duben 2023
Jak se tak spolu - s mým milovaným pesánkem - kroksunkrok touláme Jižním Městem, tak zvláště teď, v těchto dnech, pozoruju, jak déšť oživuje zdejší louky. Najednou je tu neskutečně a nádherně zeleno, a už je "to", co na nich roste, v průměru cca 20 - 30 cm vysoké. Tedy, než přijedou brigádníci se sekačkami, a zase to zarovnají do té nějaké předepsané úhledné výšky. Vytáhla jsem proto fofrem z kapsy mobil a několik z těch krásek nafotila. Vím totiž, že zdejší botanická sekce jistě promptně odhalí jejich identitu - a hlavně i něco navíc!
 
ČESNEK MEDVĚDÍ I JINÝ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 duben 2023
Česnek medvědí: Využití ve studené kuchyni | pomazanky-recepty.czJeho chuť je krásně kořeněná s charakteristickou vůní česneku a navíc je doslova vitamínovou bombou. Roste v lužních lesích a kolem potoků, má rád stinné, vlhké lokality. A proč ten přívlastek medvědí? Říká se, že medvědi jej konzumují po zimním spánku, aby získali zpět potřebné vitamíny a minerály a zbavili se parazitů. Sbírají se listy, které jsou podobné jedovatým konvalinkám. Záměně se ale vyhneme velmi snadno – stačí promnout mezi prsty a ovonět… Ke sběru je nejlepší používat nůžky, aby se ochránily cibulky.
 
MILENA A JEJÍ PONÍCI - JEDEME DÁL! 7. PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 březen 2023
Na Kudlance se v minulosti často řešily mezilidské vztahy, nevěry, rozvody, problémy s dětmi nebo sousedy, mnohdy šlo o nečekané jednání ze strany někoho, komu člověk předtím důvěřoval, ale ten bohužel  zklamal; takže pisatel na svou důvěru doplatil. Já minulé pokračování  končila slovy: „…postupně tedy přebírají můj chov do svého vlastnictví a já se z úředního majitele, který se za koňmi podívá jen na chvíli v neděli, změním v pomocníka v chovu, který bude v mé chovatelské práci pokračovat“. Stalo se. Ale nečekala jsem to, co následovalo, takže dnes bude moje psaní smutné…
 
O ČÍRŮVCE MÁJOVCE, VÍLE MALVÍNĚ A HLAVNĚ O JARU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 únor 2023
A tak se mi zásluhou jarního počasí posledních dnů objevil v trávě na zahradě čarodějný kruh. Já vím, racionální vysvětlení je nasnadě: jde o typické podhoubí čirůvky májovky, které poskytuje trávě více živin a ta je pak nad ním tmavší a bujnější. Ale uznejte, že toto vysvětlení příliš čarodějně a romanticky nezní. Zavřu tedy tuto zkušenost a informaci do patřičných buněk šedé kůry mozkové na pořádnou petlici a potěším se jinou, značně přívětivější možností....
 
BOBI - NEJSTARŠÍ PEJSEK NA SVĚTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 únor 2023
Psi rasy Rafeiro do Alentejo jsou vynikající farmářští a hlídací psi, původem z Portugalska. Je to velký, statný a mírný pes, s klidným a sebevědomým výrazem. Tito psi byli dříve používáni ve smečkách jako lovečtí psi na vysokou zvěř, nyní jsou především hlídači velkých stád - ovcí a skotu. Často jsou se stády v prérii zcela sami a zodpovědně brání své „svěřence“ před případnými vetřelci. A právě jeden z nich, BOBI, je nejstarším žijícím psem na světě.
 
ORCHIDEJE - MÁ LÁSKA PDF Tisk E-mail
Neděle, 05 únor 2023
Když jsem byla dítě, měli jsme doma malá okna – tři obrácená na sever, dvě na východ v nevytápěných ložnicích a jen jediné na jih. Možná proto to s pěstováním kytiček – pokojovek nebylo slavné, nějaká voděnka - podénka, sansevieria (tenura, tchynin jazyk), koleus (okrasná kopřiva). Já vždycky byla spíš na zvířata, takže květiny mě oslovily až na vysoké škole.
 
BOTANICKÁ ZÁHADA A JEDNA ZAJÍMAVOST PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2022
Nějak před rokem jsem si do mobilu nahrála aplikaci PlantNet. Jsem s ní fakt spokojená. Vidíte něco, co někde roste, otevřete v mobilu foťáka tu aplikaci, cvak - a pak už se jen dozvíte, co to je zač. Vyberete si, podle čeho to chcete určit - zda podle listu, květu, případně podle plodu. Kolikrát mne překvapilo, že naše "domácí" kytka roste spokojeně i na druhém konci světa... A ještě něco se mi líbí, a to nesmírně - názvy květin v češtině. Názvy, které jim dali čeští batanikové. Někdy na to zírám... Dnes jsem zrovna objevila keř, na který jsem taky cvakla, protože "to", co jsem fotila, bylo velmi hezké. A ejhle - víte, jak "to" kdosi pojmenoval? "Přestup drsný." FAKT.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 463
[CNW:Counter]