O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

ZEMĚ ZASLÍBENÁ IV. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 březen 2014

Po dni stráveném ve městě vyrážíme do přírody. Odbočíme z dálnice č. 1, která spojuje Jeruzalém s údolím Jordánu, a je všude kolem nás. Poušť. Judská. Na západě ohraničená Judskými horami, na východě Mrtvým mořem, na jihu přechází v poušť Negevskou.

 
ÚŽASNÁ ALBÁNIE - V. PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 březen 2014
Albánie. Zvláštní země, zvláštní jazyk. Zatímco v Chorvatsku, Srbsku či Černé hoře se dá domluvit i bez znalostí místního jazyka, v Albánii máte pocit, že jste se octli v jiném světě. Psaná albánština vypadá nějak složitě a nepochopitelně, mluvená se našincům zdá ještě nepochopitelnější..
 
ÚŽASNÁ ALBÁNIE IV. PDF Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2014

V noci přišla bouřka a nad horami se krásně blýskalo. Jak přišla, tak odešla, a nás čekal jasný a slunečný den. Na mapě jsme objevili okružní cestu po hřebenu Durmitoru, označenou jako „jeep road". Tom se šel zeptat správce kempu, zda je ta cesta průjezdná a jestli se tam může autem. Může. Je to taková nějaká zdejší horská dálnice.
 
ZEMĚ ZASLÍBENÁ III. PDF Tisk E-mail
Úterý, 25 únor 2014

Den třetí – Jeruzalém. Prohlídku města začneme na místě, kde to všechno začalo, tedy na hoře Moria :-) Zde položil Bůh základní kámen světa, nabral hlínu na vysochání Adama, Abrahám (skoro) obětoval Izáka, Jákob postavil žebřík a, bohužel pro nás, Mohamed podnikl svou Noční cestu na nebesa.

 
SVATEBČANEM V BANGLADÉŠI - 1 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 24 únor 2014

Kousek od nás, v údolí Klondike, žijí stáří kamarádi Greg a Cythia. Maji dva kluky zhruba stejného věku jako naše dvě holky. A staršího z nich, 25-letého Charlese, zavál osud coby pracovníka křesťanské misie až do dalekého Bangladéše. Tam se seznámil a později i zasnoubil s místní dívkou jménem Ruth, a tak se stalo, že jsme byli pozvání na svatbu...

 
ZEMĚ ZASLÍBENÁ II. PDF Tisk E-mail
Neděle, 23 únor 2014

Po prohlídce Betléma vyrážíme po dálnici č. 90 na sever. Teda nejprve se zřítíme ze 750 nadmořských metrů na 400 podmořských metrů a teprve potom se napojíme na 480 km dlouhou silnici, která se táhne Příkopovou propadlinou skrz celý Izrael od Rudého moře k hranici s Libanonem.

 
ZEMĚ ZASLÍBENÁ I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 únor 2014

Jsem plánovací typ. Znáte to: první dovolená v Jugoslávii, následuje první dítě, pak již výše zmíněný automobil, zde se stávám zástupcem ředitele, druhá dovolená v Jugoslávii, druhé dítě, mezitím samozřejmě rekreační chata, taktéž i barevný televizor... A přestože návštěva země zaslíbené na síťovém grafu nebyla, tak některé nabídky se neodmítají. Inu, i mistr tesař se občas utne :-)

 
ÚŽASNÁ ALBÁNIE - III. PDF Tisk E-mail
Neděle, 16 únor 2014

Čtyři dny dovolené jsou už za námi. Odškrtáváme v plánu splněný bod. Durmitor je vápencové pohoří na severu Černé hory, nejvyšší hora Bobotov kuk má 2523 metrů. Centrální část pohoří s hlubokými kaňony řek Tara, Draga a Sušica je od roku 1952 prohlášena národním parkem.
 
ÚŽASNÁ ALBÁNIE - II. PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 únor 2014

První dny naší dovolené jsme vlastně "projeli" - respektive strávili cestou. Zní to možná šíleně, ale vlastně se držíme hesla, že naším cílem je sama cesta. Což znamená, že sice jedeme na dovolenou do Albánie, ale cestou se prostě zastavíme tam, kde se nám bude líbit a v rámci našeho volnějšího harmonogramu si to uděláme tak, jak zrovna budeme chtít (nebo jak nám počasí či další vlivy a okolnosti dovolí).

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 92 - 104 z 315
[CNW:Counter]