O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

ZVLÁŠTNÍ PACHUŤ BALENÝCH POTRAVIN PDF Tisk E-mail
Středa, 10 prosinec 2014

„Jsem jenom turista. Chci jen udělat nějaké fotky,“ to byly moje nacvičené odpovědi na všechny otázky místních lidí ve vesnici Bukit Duabelas (Dvanáct hor) na hranici stejnojmenného národního parku, nejmenšího na indonéském ostrově Sumatra. Články o návštěvách cizinců v této oblasti jasně varovaly: výzkumníci, novináři ani obyčejní šťouralové, ke kterým se řadím já, tu nejsou vítáni.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - LIBOC PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 září 2014
Je podzim a teplé podzimní dny svádí k vycházce do přírody. Mnozí z nás upřednostňují klidná místa, kde neproudí špalíry turistů a kolony aut. Místa, kde člověk v klidu probírá své myšlenky a nabírá tolik potřebnou energii. Pražská Liboc, kam vás dnes zavedu, je k takové procházce přímo stvořená.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - BÍLÁ HORA PDF Tisk E-mail
Středa, 10 září 2014
V dnešních toulkách vás pozvu na konečnou zastávku tramvaje číslo 22. Na dohled od tramvajové smyčky stojí sakrální komplex obklopený ambity, v době barokní zvaný též Santa Maria della Vittoria. Ano, tušíte správně, ocitáme se na místech známých z hodin dějepisu, na bělohorské pláni, která se tak výrazně zapsala do našich dějin (   bitva 8.11. 1620).
 
POZDRAV Z VÍDNĚ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 červenec 2014
Zdravím vás, všechny neznámé přítelkyně,  z letně naladěného města Vidně, plného květin a všech barev parkové zeleně. Řeka Dunaj, jejíž vlny jsou někdy něžné a tiché jako milenec, jindy bouřlivé a vytékající z břehu do poklidných míst - Donauinsel, který byl speciálně vybudován, aby jejich zlostné přívaly pohltil v době, kdy nastane mimořádný déšť. Proto, aby se městu samotnému nic nemohlo stát.
 
TOULKA CHOTĚŠOVSKÝM KLÁŠTEREM PDF Tisk E-mail
Neděle, 06 červenec 2014
Všichni máme rádi cestopisy, toulky krajinou... Ať je to tou naší, českou, nebo vzdálenou, tou, v níž žijí naše vzdálené kamarádky a kamarádi. Dnes vám nabízím velmi zajímavou - a hodně obrazovou - pohlednici z Chotěšova, kde projdeme s autorem jeden velmi velmi starý a zajímavý klášter...
 
TOULKY PRAHOU - STŘEŠOVIČKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 červen 2014

Jaro je v plném proudu a tak vás opět zvu k vycházkám po Praze.  Tentokrát nebudu dlouze povídat, kochejte se spíše obrázky míst, kde se doslova zastavil čas. Tichá a klidná ulička Na Kocourkách, někdy též zvaná Kocourky, se  nalézá se svými malebnými domečky na jižním svahu Norbertova. Domečky nalepené na pískovcových skalách jsou pozůstatkem dělnické kolonie, vzniklé v 19. století.

 
Z ŠUPLÍKU - ZILLERTALERSKÉ ALPY PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 květen 2014
Jak už velí tradice, každému puťáku předchází licitování, kam pojedeme, abychom nakonec jeli úplně jinam, než se plánovalo. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Původní návrh "Norsko" ztroskotal na vzdálenosti a komplikované dopravě v kombinaci s tím, kolik na to máme času.
 
ÚŽASNÁ ALBÁNIE VII. PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 duben 2014

Každé cestování autem sebou přináší i případné závady a nutné opravy, zejména když většina cest je v terénu. S rostoucím počtem ujetých kilometrů se zvyšuje i riziko nějaké drobné havárie. Cestou do Bajram Curri nám prasklo táhlo od stabilizátoru. Boucháním do podvozku nám oznamovalo, že něco není v pořádku. Když už bouchání někde pod autem nepřestávalo, museli jsme najít místo, kde se Tom podíval, co se děje.

 
ZEMÉ ZASLÍBENÁ VII. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 duben 2014

Dnes v zemi zaslíbené naposled. Ráno jsme si tedy sbalili kufříky, nalodili se do autobusu a vyrazili kousek za Betlém navštívit venkovské sídlo Heroda Velikého, kteréžto si pojmenoval se skromností sobě vlastní – Herodion. On Herodes opravdu nebyl troškař. Vzpomeňme například Druhý chrám či Caesareiu...

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 79 - 91 z 314
[CNW:Counter]