O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

PRAŽSKÉ TOULKY - NA VÁCLAVCE PDF Tisk E-mail
Neděle, 16 srpen 2015
Dnešní toulky naváží plynule na minulé povídání. Po Malvazinkách, Nikolajce a Pavím vrchu tak bude ulice Na Václavce posledním smíchovským zastavením na trase autobusu 137. Povídáním o uhlobaronu Krulišovi a jeho znárodněné vily končilo minulé vyprávění. Od Krulišovy vily pokračujeme kolem Říhovy vily směrem k ulici Na Václavce.
 
OBRÁZKY Z ŘÍMA V. PDF Tisk E-mail
Středa, 05 srpen 2015
Pátý den jsme zahájily prohlídkou atrakce, kterou jsme měly prakticky za bukem. Pár kroků od centrálního nádraží Termini (a taky našeho dočasného římského bydliště) se nalézá jeden ze sedmi poutních kostelů, taktéž jedna ze čtyř patriarchálních bazilik, největší a nejvýznamnější mariánská svatyně ve městě – kostel panny Marie Větší (nebo také Panny Marie Sněžné).
 
ZÁZRAČNÉ STUDÁNKY PRAŽSKÉ - 4 PDF Tisk E-mail
Neděle, 02 srpen 2015

Za zázračnou studánkou v Lysolajích se musíme vypravit do Houslí. Nemyslím tím, že někam půjdeme hrát na skřipky, ale autobusem z Kulaťáku dojedeme na konečnou do Lysolají. Nejspíš to je pořád autobus číslo 160. Dáme se vlevo ve směru jízdy a v místech, kde obec končí, vstupujeme do Přírodní památky Housle.

 
JOE AND ANNIE HENRY PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 červenec 2015

Když k nám do Dawsonu přijeli před lety na návštěvu moji rodiče, zaptal se mě táta při procházce po městě, jestli zde žijí nějací hodně staří lidé. Odpověděl jsem, že bývalý náčelník zdejších indiánů -  Percy Henry,  kterého jsem mu právě představil, má už skoro 80 let. To se tátovi moc nelíbilo. Řekl, že tak starej bude už brzy také a že se ptal na nějaké opravdu staré lidi. A tak přišel čas na můj triumf: "Nojo táto, ale jeho rodiče jsou dosud živí a zdraví..."
 
ZÁZRAČNÉ STUDÁNKY PRAŽSKÉ - 3 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 červenec 2015
Mariánský pramen jsem objevila, když byla dcera asi desetiletá a já nechtěla, aby jí špatná známka z tělocviku kazila vysvědčení. A její tělocvikářka trvala na tom, že pokud nebude umět šplh o tyči, tak jednička z těláku nebude. Někde jsem si náhodou přečetla, že v přírodní rezervaci Chuchelský háj byl nově otevřen areál zdraví, který má celkem 17 zastavení s nejrůznějšími druhy cviků a i ta tyč tam byla.
 
OBRÁZKY Z ŘÍMA IV. PDF Tisk E-mail
Středa, 15 červenec 2015

Pro dnešní den jsme zvolily trochu úspornější program, protože jsme chtěly vyrazit na večerní focení. Zahájily jsme obvyklým pochodem směr Koloseum. První zastávku jsme učinily v kostele sv. Petra v řetězech. Čímž začal DEN 4. ...

 
ZÁZRAČNÉ STUDÁNKY PRAŽSKÉ - 2 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 červenec 2015

Do zpustlého sadu u Břevnovského kláštera se chodilo na rande, lezlo se tam přes rozvalenou zeď od Větrníku. To bylo před desítkami let, v minulém století a zahrady nebyly veřejnosti přístupné. Během začátku jednadvacátého století celý komplex kláštera dostal novou opravenou tvář. Cílem dotací EU bylo zpřístupnění zahrad a sadu, oprava zchátralých stupňovitých teras, opěrných zdí, schodišť, oranžerie, zahradního glorietu Josefky a altánu se studánkou Vojtěškou.

 
OBRÁZKY Z ŘÍMA III. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červenec 2015

A byl tu DEN 3. Ráno jsme se vydaly opět do Vatikánu, abychom dokončily, co jsme včera nestihly. Do chrámu stála fronta přes půl náměstí, ale hýbala se podstatně rychleji, takže za 20 minut jsme už dusaly po schodech nahoru na kopuli.

 
ZÁZRAČNÉ STUDÁNKY PRAŽSKÉ - 1 PDF Tisk E-mail
Středa, 01 červenec 2015
Dnes o petřínských.  Od pradávna se na petřínském kopci rozprostíraly lesy, které byly přibližně ve 12.století nahrazeny vinicemi. Po častém střídání majitelů se přestala vinná réva na Petříně pěstovat, plochy byly osazovány a začaly postupně vznikat první parky a zahrady. Těsně po 2.světové válce byly pozemky spojeny do jednoho celku s názvem Petřínské sady.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 53 - 65 z 314
[CNW:Counter]