O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

ZAŠLÁ SLÁVA - ŽENA V SEDLE PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 listopad 2017

Norma

Dnešní vypravování bude patřit k příběhům, které jsou svědectvím o lidské píli, vytrvalosti a pokoře. Ve své době hrdinové z příběhů Zašlé slávy vynikali svojí houževnatostí a je dobré si je připomenout s respektem k jejich nezdolnému entusiasmu a odvaze čelit nepřízni osudu. Velká pardubická steeplechace je nejstarší a nejtěžší překážkový závod v Evropě. Jeho historie sahá do konce 19. století. V jeho dlouhé historii vyhrála závod pouze jedenkrát žena.
 
ZAŠLÁ SLÁVA – DIVADLO URANIE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 30 říjen 2017
Po delší odmlce bych ráda dnešním článkem navázala na několik vypravování o časech minulých, která jsem před pár lety uvedla na Kudlance pod záhlavím Zašlá sláva. Dnes chci připomenout slávu pražských dřevěných divadelních arén a konec poslední  fungující arény -  Lidového divadla Uranie.
 
TAK TROCHU JINÝ HŘBITOV PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 říjen 2017
Výsledek obrázku pro hladná albrechtice nad vltavouPodzim už definitivně převzal vládu nad létem a přihlásil se o slovo. Listí na stromech žloutne, padá k zemi, po babím létě přichází zádumčivý čas dušičkový. Období zklidnění, čas zastavení, vzpomínek na ty, kteří již nejsou mezi námi. Vzpomínka na některé je čerstvá, na jiné časem již vybledla.
 
MAKOVÁ VESNICE ARMSCHLAG PDF Tisk E-mail
Úterý, 29 srpen 2017
Kdo by neznal mák, vždyť patří mezi nejstarší kulturní rostliny. Poprvé ho začali pěstovat Mezopotámci před sedmi tisíci lety, do Evropy se dostal v době bronzové před čtyřmi tisíci lety. Patronkou lidí, kteří pracují s mákem, je svatá Gertruda. Její svátek se slaví 17. března. Podívejme se dnes do rakouského regionu Waldviertel pod Šumavou, kde se mák pěstuje už od roku 1250. Konkrétně do vesničky Armschlag, která sama sebe označuje Mohndorf - maková vesnice.
 
TENKRÁT V ANGLII PDF Tisk E-mail
Středa, 02 srpen 2017

Výsledek obrázku pro Isaac Newton´s house in LondonJe to hodně let, skoro třináct, co mi napsal jeden kamarád z Anglie, co tam odjel pracovat, tuhle poznámku na téma: „Jak se vlastně žije v Anglii?? Je to opravdu ráj, kde létají pečené kuřata přímo do pusy?“ A když jsem to tak po těch letech četla, docela by mne zajímalo, jak se to konkrétně tam změnilo, když už tehdy nebyl moc spokojený…

 

 
TOULKY ŠUMAVOU - CESTOU NA HOHENBOGEN PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 červenec 2017
Nedávno jsem nahrávala fotky do počítače, cca za rok a čtvrt, a rozhodla jsem se pár výletů přidat na Kudlanku. Tentokrát cílem cesty bude Šumava z bavorské strany. Než jsem s doprovodem dorazila k cíli, navštívili jsme cestou pár míst, která jsem si vytipovala už dříve. O Klatovsku jsem už kdysi psala (Klatovy, Týnec, Klenová, Chudenice), nicméně vše jsem ještě prohlédnuté neměla a navíc v klatovské lokalitě přibylo pár novinek.
 
PADNUL, ALE ZNOVU POVSTANE! PDF Tisk E-mail
Úterý, 27 červen 2017
Není to tak dávno, co tu "toulavej" popisoval jednu zajímavou skálu - Watchman... Něco podobného mají (respektive měli) i Norové. Skalní útvar, vyzývavě vystrčený směrem ke slunci, cca 6 metrů zdéli, ke kterému se turisti chodili fotit. Jo, není nad selfie s velkým norským kamenným tollím pindíkem... Ano, skutečně se tak oficiálně jmenoval: Troll pikken. Jenže, nějací závistníci provedli hroznou věc:
 
NA VANDRU V OPIČÍCH HORÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 červen 2017
Související obrázekBěhem našeho cestování po Etiopii projevily dvě třetiny naší výpravy - tedy manželka Joanne a naše mladší holka Mary - přání, podniknout několikadenní trek v divokých Simien Mountains. Moje chabé námitky, že na takovou akci nemáme výstroj, ignorovaly a protože jsem byl přehlasován, musel jsem se podřídit.
 
OKO SKAKAVICE ANEB KAM V ČERNÉ HOŘE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 červen 2017

Na jihovýchodě Černé hory, na úpatí Prokletých hor, se nachází tři zajímavá turistická místa, která si rozhodně nenechejte ujít. Oko Skakavice (Sávino oko), Alipašini Izvori (Alipašovy prameny) a vodopád Grla. Jižně od města Gusinje leží malá obec Vusanje, která bude naším východiskem pro zmíněná místa.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 27 - 39 z 314
[CNW:Counter]