O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

PRAŽSKÉ TOULKY - SV. HAŠTAL PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2013

 V dnešních toulkách Vás zvu do poklidné lokality Prahy – na Haštalské náměstí  (dříve Haštalský plácek), uprostřed něhož stojí kostel zasvěcený sv. Haštalovi.  Jméno Haštal vzniklo počeštěním latinského Castullus. Tento římský patricij žil ve 3. století, zastával významné funkce a posléze se stal nejvyšším hodnostářem císařského paláce. Byl však pronásledován, neboť tajně přešel na křesťanskou víru, kterou ilegálně šířil dále. Posléze byl prozrazen, umučen.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - SV. JAN NA PRÁDLE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 říjen 2013

Tento týden vás zvu na toulky půvabnou částí Prahy, do prostoru mezi Vítěznou třídou a Kampou. Zde kdysi stávala osada Újezd a farním kostelíkem této osady byl dosud stojící  kostelík zasvěcený sv. Janu Křtiteli, později  nazývaný sv. Janem Na prádle. 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - MALVAZINKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 říjen 2013

Léto předalo svoji vládu podzimu a je tu čas podzimních vycházek. Dnes vás pozvu na vycházku Smíchovem, konkrétně na Malvazinky.  Povídání tentokrát začnu poněkud netradičně, na hřbitově.  Na místo se dostanete autobusem linky 137 odjezd z Knížecí, zastávka Urbanova.

 
VÝLET NA ČESKOKRUMLOVSKO PDF Tisk E-mail
Středa, 28 srpen 2013

Dnes navštívíme další okres na jihu Čech a tím okresem je Český Krumlov. Většina turistů zde míří buď do samotného Českého Krumlova, který je skutečným klenotem,  nebo do oblasti Lipenské přehrady. 

 
VÝLET NA PÍSECKO PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 srpen 2013

Jsem tu opět se svými prázdninovými jihočeskými toulkami a tentokrát vás zvu na sever Písecka, konkrétně do Milevska, ležícího na trase Tábor - Plzeň. Zdejší klášter, o němž dnes bude řeč,  byl založen v letech 1184-1187 a jedná se o nejstarší klášter na jihu Čech. Zásluhu na jeho založení měl pán Jiří z Milevska.

 
VÝLET NA PRACHATICKO PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 červenec 2013

Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a mnozí z vás zamíří také na jih republiky.  Většina z turistů míří do známých míst – Hluboká, Český Krumlov, Lipno.  Já bych vás ale v několika článcích ráda pozvala do míst méně známých, do míst, kde nenarazíte na davy turistů a přesto mají své kouzlo, a mohou turistovi nabídnout něco neobvyklého.

 
KAM SE VYDAT? NA BALATON! PDF Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2013

Co se vám první vybaví, když se řekne Maďarsko? Většinou je to stejné -  Balaton, čabajky, uherák, tokajské. Červená paprika a malé pálivé feferonky.  Já zůstanu u toho Balatonu a pozvu vás na příjemnou dovolenou právě sem. Kromě výše uvedeného jsou zde také všude pěkné asfaltové cyklostezky. Upravené pláže s hřišťátky pro děti a stánky s maďarskými specialitami.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - FOTOHÁDANKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 červen 2013

V dnešním příspěvku jsem pro vás připravila několik dalších zajímavostí z Prahy a tak si můžete lámat trochu mozkové závity nad otázkami, týkajícími se našeho hlavního města. Jeden objekt byl za protektorátu věznicí SS, pak v něm sídlila československá kontrarozvědka... Od počátku 90. let XX. století má zase svůj původní účel...

 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - SV. APOLINÁŘ NA VĚTROVĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 23 duben 2013

V minulém povídání o Karlově jsem se na závěr zmínila o Jedové chýši stávající  na pražském  Větrově. Dnes Vás tedy zvu na krátkou procházku Větrovem. Hlavní dominantu této lokality tvoří kromě známé porodnice zdaleka viditelný kostel sv. Apolináře.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 105 - 117 z 315
[CNW:Counter]