O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JE TO NÁDHERNÝ, MÍT CHLUPATÝHO "ČLOVĚKA" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 prosinec 2023
Pokud je člověk pracující, mus téměř každý den  vstát, nějak snesitelně se upravit, obléknout i obout se. A to všechno v rozmezí ranní až polední hodiny. Ale - musí. Takto upraven odchází mezi lidi, aby si vydělával peníze. Peníze na nějaké poživatiny, na světlo, provoz něčeho, na čem se dá vařit, na vodu potřebnou na WC i na mytí, případně praní... Však to znáte, nebudu to tu vyjmenovávat, to by bylo setsakra dlouhé čtení. Jenže, jednoho dne se už do práce nejde, naopak přijde období důchodu. No, dřív to bývalo dřív, o co později, je to později.
 
JE ŠTĚDRÝ DEN, JSOU VÁNOCE PDF Tisk E-mail
Neděle, 24 prosinec 2023
Sedím před monitorem a vůbec nevím, co bych měla napsat. Jsme všichni zasaženi jedovatým závanem nečekaného zla - ale současně se, narozdíl od mnoha lidí v celém světě, máme dobře. Zatím. V době, kdy nám ze zádveří hrozí podstatně větší děs a trauma, se stále ještě můžeme v poklidu zavřít doma. Mezi svými, nebo i jen každý sám, podle toho, jak kdo právě žije. Mj. mám obstarožního kamaráda, který žije (relativně) sám už dlouhá léta. Je to jeho životní filozofie: nejspokojenější je, když přijde domů, a má pokoj od "všech lidí dobré vůle". Inu, každý jsme jiný.
 
ZLÝ SEN? NE - ZLÁ SKUTEČNOST ... PDF Tisk E-mail
Pátek, 22 prosinec 2023
Od čtvrtečního odpoledne jsme sledovali neuvěřitelnou detektivku. Nebo to bylo sci-fi? Doteď nejsem schopna uvěřit, že to nebyla nějaká zvláštní černá reality show, ale zcela střízlivá skutečnost. Že jsme se zničeho nic stali nechtěnými účastníky cílevědomého a nesmírně krutého činu jednoho jediného člověka. Čtyřiadvacetiletému chytrému studentovi, jehož mysl byla (zatím z neznámého důvodu) napjata k absolutnímu maximu - povolily všechny myslitelné zábrany, a začal se "zlému světu mstít". Jeden proti světu ... A najednou si všichni uvědomujeme přítomnost smrti.
 
HÁDANKY - ZAJÍMAVÍ LIDÉ - 2. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 prosinec 2023

Minule jste hádali dámu, která už dávno nežije - tak dnes máte možnost uhodnout jméno ženy, která je ještě mladá... Většinou dokážu odhadnout na první dobrou, s kým mám tu čest. Samozřejmě, že se i spletu. Někdy jenom svůj odhad mírně koriguji a někdy jsem úplně vedle. Většinou se spletu u lidí, kteří jsou mi vzhledově nesympatičtí, ale když s nimi pak hodím řeč, zjistím, že jsem byla vedle, jak ta jedle. Tohle, o čem vám dnes napíšu, byl právě případ, kdy jsem situaci, respektive člověka, za kterým jsem jednoho dne šla, vůbec neodhadla. 
KDO JSME MY, VÁLEČNÁ A POVÁLEČNÁ GENERACE PDF Tisk E-mail
Pátek, 15 prosinec 2023
Pohlednice BABIČKA, DĚDA A VNUK - FOTO ŠECHTL A VOSEČEK, TÁBOR (ST3087 |  AukroJe bezdůvodné psát o generacích "před námi" - takže smysl má se zaměřit na ty žijící. A jen pro informaci: pojem generace označuje velkou skupinu lidí, kteří se socializují v přibližně stejné době od narození až po svou smrt. Mají proto podobné smýšlení, hodnoty i styl života. Trvání jedné generace odpovídá průměrné době mezi narozením člověka a narozením jeho potomka. U lidí tato doba činí cca 20 – 30 let. V současné době se potkávají dokonce čtyři generace. Což je možné právě v současné době, kdy se lidé dožívají podstatě vyššího věku než dříve.
 
JAK JE TO U VÁS? PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 prosinec 2023
Přišel ke mně na kus řeči kamarád. Sedli jsme si, dali pivko a povídali o životě. Po chvíli jsem uslyšel zazpívat pračku, takže jsem rozhovor přerušil a řekl: "Vydrž, jdu vyndat prádlo a dát nádobí do myčky, hned jsem zpátky." Podíval se na mě, jako bych mu řekl, že postavím vesmírnou loď. Pak mi trochu zaraženě řekl: „To je fajn, že pomáháš, jsi bezva. To já dělám málokdy, protože když to udělám, ani mi nepoděkuje. Minulý týden jsem sám od sebe umyl podlahu a ona mi ani neřekla slovo.“
 
SVÁTEK SVĚTEL PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 prosinec 2023
2023 Happy Hanukkah Challenge Coin | Littleton Coin CompanySvátek chanuka je známý jako Svátek světel. Proč tomu tak je? O jaká světla se jedná? Je oslavou makabejského vítězství nad helenizovanými Syřany. Připomíná dobu znovuzasvěcení jeruzalémského židovského chrámu po jeho znesvěcení vojskem Antiocha IV. (v r. 167 př. n. l.), který navíc jako obrovskou provokaci nařídil i vztyčení Diovy sochy uprostřed chrámu. Začalo velké masakrování a rabování... Bylo pozabíjeno mnoho nevinných lidí a na přeživší Židy byly uvaleny těžké daně.
 
PRAVDA A LEŽ PDF Tisk E-mail
Úterý, 05 prosinec 2023
Pravda je přirozený princip, je to informace o realitě, jaká je. Lež je vyjádření, které s realitou není kompatibilní. Pravda je přirozená, člověk ji neurčuje a je zapotřebí ji poznat v celé šíři, aby nebyla redukovaná a zkreslená, člověk je jen zprostředkovatelem informace. Lež je výplod lidského rozumu, je to konstrukt, a proto přejímá jako každý lidský produkt všechny odstíny lidské nedokonalosti: redukce reality, přizpůsobení reality účelu, popření reality, vykonstruovaná realita, křivé obvinění, pomluva atd.
 
CO MOŽNÁ NEVÍTE - MYŠ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 prosinec 2023
Jedna dnes už běžná součást našich životů, počítačová myš, je už setsakra stará. No, třiašedesát let je dost, ne? Potvůrka, se kterou jezdíme po desce stolu, a která předává naše přání do počítače. Jak se tu ocitla? Kdo ji vymyslel? Byl to Douglas Engelbart, mj. autor mnoha dalších patentů. Některé vyvinul již za svých studií na kalifornské univerzitě v Berkeley, kde také v roce 1955 získal doktorát. A kde také vážně začal přemýšlet o počítačích…
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 27 - 39 z 2281
[CNW:Counter]