O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MEZINÁRODNÍ DEN RUMU
Téma
Pátek, 16 srpen 2019
Výsledek obrázku pro rum pngDnes je Svátek rumu, přátelé, tak na zdraví! Věděli jste, že tento alkoholický nápoj v sobě nese dlouhou a barvitou historii? Než se k nám dostal v podobě, ve které ho známe, prošel rukama pirátů, námořníků, ale i vojáků, kteří jej pili jako tišící prostředek. Název „rum” je považován za zkratku anglického slova „rumbellion”, což znamená „velký ruch”. Celosvětově se vypije více než 1,4 bilionu litrů rumu ročně!
 
BUDU KRÁSNÁ, I KDYŽ K SMRTI HLADOVÁ
Zážitky
Pátek, 16 srpen 2019
Nepamatuju se, kolikrát za život jsem se už skálopevně, rozhodně, definitivně (a zbytečně) rozhodla, že tentokrát už ale opravdu zhubnu. To spíš věřím na lesní víly, bezhlavého jezdce a chytré policajty, než že se mi to jednou nejen povede, ale navíc ještě případnou sníženou váhu i udržím... Jaká je to nespravedlnost: když je člověk chudej a nemá na jídlo, vypadá (a je) štíhle. Sotva se trošku finančně postaví na nohy, tak aby jídlo odstrkoval, nevnímal, případně jen jedl semotamo nějaký ten zelenec s kousíčkem ovařené flákoty....
 
SRPEN 1969 – KONEC NADĚJÍ 1.
Téma
Pátek, 16 srpen 2019

Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v jakékoliv, byť omezené formě. Toto potlačení jen demonstrovalo obrovský tlak Sovětů, kteří se nesmířili s žádným kompromisem a požadovali absolutní korektnost ke svým požadavkům.

 
NENÍ MOST, JAKO MOST
Diskuze
Středa, 14 srpen 2019
Včera, ve středu 14. 8., bylo první výročí pádu mostu (viaduktu) v Janově. Délka mostu přes 1 km, šířka 4 jízdní pruhy (zřítilo se cca 200 m, zbytek byl zbourán, včetně pilířů). Ohromná tragédie, 43 mrtvých a stovky evakuovaných lidí. Zjara 2020, tedy asi rok a půl po tragédii, bude uveden do provozu most zcela nový. Tolik pár faktů.
 
JE NUTNO SE UČIT CIZÍM JAZYKŮM ...
:-)))
Úterý, 13 srpen 2019
Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Takže: jazyk vepřový na česneku, staročeský hovězí jazyk, telecí jazyk naložený s omáčkou gribiche, jelení jazyk Windsor, mořský jazyk s krevetami ...
 
SVĚTLO JAKO VE DNE, RÁNY K OHLUCHNUTÍ
Zážitky
Úterý, 13 srpen 2019
Výsledek obrázku pro blesky pngTaké u vás bouřilo? V neděli byla obloha jak vymalovaná, bez jediného mráčku, s „teplotou“, která se (ve stínu) vyšplhala na 38,2 stupňů Celsia. Krásný večer, začala noc, a ani se moc neochladilo. A pak, po půlnoci, kolem jedné, to začalo! Nebe nad Prahou rozčísly blesky. Burácení hromu a rány byly slyšet rychle za sebou a některé byly tak intenzivní, že přímo ohlušovaly, blesky třaskaly jeden za druhým, oblohu rozzářily, jako by byl den.
 
JE LIBO BRIZIL? A VÍTE VŮBEC, CO TO JE?
Tady a tam
Úterý, 13 srpen 2019
Za svitu měsíce kráčí temnou šumavskou nocí pomalu, ale sebejistě, postava. Její obrysy dávají tušit mužské pohlaví, na hlavě typický klobouk s krempou, na ohnutém těle ranec. Před několika minutami muž utekl celníkům. Jak by ne, vždyť zná každou cestičku, každý kámen, hvozd, ví jak celníky přelstít. Vyrůstal v lese, od táty se naučil znát kdejaký strom, však jeho otec převáděl přes hranice i dobytek.
 
CO ZVYŠUJE LIDSKOU INTELIGENCI? ALKOHOL A CIGARETY!
Zážitky
Úterý, 13 srpen 2019
Vážení, již dlouhá desetiletí panuje názor, že alkohol zabíjí mozkové buňky a snižuje lidskou inteligenci. Podle nové studie je však skutečnost úplně jiná. Studie, jejíž zdroj bohužel nelze dohledat, naprosto vyvrací zajeté názory o alkoholu a cigaretách!!!
 
ŠUMAVSKÝ OBR
Zážitky
Neděle, 11 srpen 2019
Související obrázekPři cestách Šumavou jsem u silnice v Horské Kvildě (Horská Kvilda není od obecného pojmu hory, ale protože spadala pod město Kašperské Hory, tím se odlišila od blízké jednoslovné Kvildy) uviděla dřevěnou sochu obrovských rozměrů. Socha znázorňuje mužskou postavu v životní velikosti a tím obrovitým člověkem byl Sepp Rankl, známý šumavský silák, o kterém píše spisovatel Karel Klostermann ve svém díle „V ráji šumavském“.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - RADOST I TRÁPENÍ
U nás doma
Neděle, 11 srpen 2019
Jak málo stačí pro radost, pro rozzáření celého dne, pro prima náladu, pro velkou potěchu... Měla jsem velkou radost, když se mi podařilo, abyste se lépe a jednodušeji dostali ke psaní komentářů. Věřte mi... Hlavně těch milých komentářů a šťastných vět, když se vám to povedlo. A věřím, že už je to naše kudlí společenství natolik sžité, že rozmíšky nebudou. Každý má přeci právo na svůj názor, a je bláhové vnucovat svůj druhým...
 
PODÍVEJTE A POTĚŠTE SE ...
Zážitky
Čtvrtek, 08 srpen 2019
Výsledek obrázku pro noty pngVíte, co je to „flash mob“? Podle wikipedie se tak nazývá blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě, udělají něco bizarního a zmizí. Já to bohužel zatím nezažila, ale ráda bych  – musí to být fantastické… Ráda se na videa, zachycující tyto chvilky, dívám. Mám ráda tváře překvapených lidí kolem, jejich rozjasňující se a potěšené obličeje. Všichni vypadají, jakoby dostali najednou nádherný a nečekaný dárek…
 
JAK SE STÁT BETTAHOLIKEM – II.
Fauna a flora
Čtvrtek, 08 srpen 2019
A jsem tu s pokračováním mé velké zábavy, záliby, mého „rybičkového snažení“. Kříženci měděno-žlutého samce a bílé samičky narostli úchvatně. A já začala koketovat s myšlenkou, zúčastnit se svojí první výstavy.
 
POZOR - NEMUSÍTE SE PŘIHLAŠOVAT
Diskuze
Čtvrtek, 08 srpen 2019
Vážení, protože mi hodně z vás napsalo, řeklo, případně kouřovými signály dalo najevo, že přidávat komentáře je poslední dobou víc než těžké, tak jsme registraci a přihlašování zrušili. Co bude následovat, to moc netuším... Jestli to bude znamenat příšernou haldu spamů, nebo naopak zjednodušení komunikace, to uvidíme. Tak to musíme zkusit :-))) 
 
POKUTU! POKUTU!!
Zážitky
Středa, 07 srpen 2019
Po té, co památkáři tvrdě zkritizovali Miloslava Černého za to, že za dvě hodiny udělal něco, co by památkářům trvalo čtvrt roku, se pustili do dalšího neodborného čističe Karlova mostu. Tentokrát se terčem kritiky stala řeka Vltava, která podle památkářů při svém protékání Prahou zároveň neodborně omývá Karlův most.
 
NECHCI, ABY BYLA KAMARÁDKA NEŠŤASTNÁ
Úkol pro vás
Středa, 07 srpen 2019
Moje nejlepší kamarádka, kterou znám od dětství, je už na první pohled superžena, ale ve skutečnosti je velmi citlivá. Vypadá báječně, má čtyři roztomilé malé kluky, a je velice úspěšná v zaměstnání. Bohužel její manžel před dvěma léty zemřel. Před půlrokem si našla nového partnera. Ten ji zbožňuje a výborně se stará o ni i o celou rodinu. Jenže.
 
ONI DVA - NEBO ON A JÁ?
Úkol pro vás
Středa, 07 srpen 2019
Je mi 43 a moji dva kluci z prvního manželství mají už vlastní život. Tak jsem se rozhodla ještě nebýt sama. Nedávno jsem se seznámila s Mirkem. Jemu je o dva víc, tedy 45, vypadá výborně, v práci je na dost významné pozici, zajištěný. Je moc fajn a je mi s ním velmi dobře. Postupně se sbližujeme, jestli víte, co tím myslím.
 
JAK SE VÁM DNES DÝCHÁ?
Téma
Středa, 07 srpen 2019
Proč se tím vůbec zabývat? Dýchání je přece automatické a vzduchu si vážíme tak málo, že o ignorovaném člověku říkáme "On je pro mě vzduch". (Napadá mě, že lidi z ponorek nebo Mezinárodní vesmírné stanice to neříkají, nebo jestli, tak v úplně opačném významu.) Dnešní povídání bude právě o dechu, protože dech má zrovna v duševním zdraví svou velkou úlohu.
 
HOP DOLŮ, MAMI, NEKOUKEJ SE!
Zážitky
Úterý, 06 srpen 2019
Tak nevím, sotva je na světě maminka, která jásá, když její dítě se právě řítí nějakou téměř nadzvukovou rychlostí po silnici, jede úúúžasný závod, který "prostě musí vyhrát!" Nebo když jí syn oznámí, že se rozhodl si udělat ještě pilotní zkoušky. Nebo nadšená dcera jen tak mimochodem sdělí, že tuhle dovolenou jede s dvěma holkama do Kolumbie, a že to jasně bude super!
 
PANÍ KANE TANAKA
Zážitky
Pondělí, 05 srpen 2019
Kane, holčička s úžasným genem dlouhověkosti, se narodila 2. ledna v roce 1903 ve vesnici Kazuki v japonské prefektuře Fukuoka, jako sedmé z osmi dětí. V témže roce založil Henry Ford společnost Ford Motor Co. s cílem vyrábět kvanta automobilů. Těch několik vozů, které v té době existovaly, byly individuálně vyrobené experimentální projekty. A bratří Wrightové jako první postavili a letěli motorovým letadlem. Jak jiný byl tehdejší svět…
 
ZÁŽITEK, ZE KTERÉHO MRAZÍ
Zážitky
Neděle, 04 srpen 2019
Nevím jak začít. Vnuk má rád kočky a ony jeho. Vzájemná náklonnost. Přijde-li vnuk k tetě (naší dceři), jejich číča se může přeskočit. Hrne se k němu, a jak se říká, „nezná bratra“. Společného muchlání se nemůžou  nabažit. Následující příběh je též o kočičce, ale je neuvěřitelně drsný. Krutý, ale ze života. Příběh kočičky mu vyprávěla jedna paní kuchařka.
 
ODPOVĚDI NA ZÁLUDNÉ OTÁZKY
Diskuze
Neděle, 04 srpen 2019
Výsledek obrázku pro dude png
Napadlo mne se poptat CHLAPA, zda si myslí, že i pánové si občas podrbou o druhých, a zda si také navzájem svěřují tajnosti. V čem se oni, naše mužné, pevné, obdivované a nepostradatelné polovičky, tak báječní coby životní opory i poskytovatelé rozkoší – cítí v tomto odlišní od nás, ženských?
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 21 z 8924
[CNW:Counter]