O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - SPAVO
U nás doma
Pondělí, 27 srpen 2018
Už jsem tu o tom několikrát psala - právě si užívám jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“ - což jsou poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Pásmová nemoc se projevuje vyčerpaností, bolestí hlavy, dezorientací, žaludečními potížemi, přidružit se mohou i další problémy - např. neschopnost koncentrace. Prostě celá já :-)))
 
KDYŽ JE SMUTNO NA DUŠI, JE TADY
:-)))
Pondělí, 27 srpen 2018

Související obrázekVLADIMÍR RENČÍN...  Ano, když je ouvej, koukněte na jeho obrázky.  Ale i samotné texty jsou super. Např. "S Robertem již nežiji. Řekla jsem mu, že egoismus je tak hluboce zakořeněný charakter veškeré individuality, že egoistická dogmata jsou primárně jediná, na něž je možno se s určitostí spolehnout, a že by mu jeho signální soustava mohla transportovat informaci, že by se neměl dívat na televizi, když já se v kuchyni potýkám s kolosálním objektem špinavého nádobí. A víte, co mi to individuum sdělilo ve své malosti? Že jsem kráva."

 
ZAŠLÁ SLÁVA – POZNAMENÁNÍ OSCAREM
Próza a poezie
Neděle, 26 srpen 2018
Výsledek obrázku pro ivan jandl photosJsou lidé, kteří ve svém životě mnoho nedokážou, a přesto jsou s pompou oslavováni. A pak jsou nebo byli tací, kteří jsou opakem, a přesto umírají v zapomnění a jejich jméno zná jen hrstka zasvěcených. Takovým příkladem je i muž, o němž bude dnešní povídání. Psal se 24. leden 1937, když se manželům Jandlovým z Prahy narodil syn, jemuž dali jméno Ivan.
 
JMÉNO A JMENINY - 4.
Téma
Neděle, 26 srpen 2018
Kolem třetí, spíš kolem půl čtvrté ráno mě probouzívají ptáci. Nejprve si některý z nich pípne, později se celá ta kumpanie rozeřve na plné kolo. Zvykla jsem si na to, venku už bylo svítání, to zvláštní světlo, čisté a čiré, ještě bez teplých tónů sluníčka. Ale najednou co to? V poslední době mám pocit, že se to dvounohé opeřené obyvatelstvo probouzí dřív - je ještě tma! Ale ne, jdou jim dobře, jejich budíci, to jen sluníčko si dává víc a víc na čas. Přispává si, vůbec na nic nebere ohledy - že by to bylo tím, že už je tu podzim? Utíká nám léto, utíkají nám léta...
 
TI NAŠI MUŽI, JAK JSOU ÚŽASNÍ...
Zážitky
Neděle, 26 srpen 2018
Výsledek obrázku pro HAPPY WOMANZnáte to možná.... Situace a osoby: muž - žena. Muž, kterého přepadne touha své drahé udělat radost, se jí zeptá: "Miláčku, mohu ti s něčím pomoci?" A nadšená žena blaženě odpoví: "Ano, miláčku! Vidíš ten pytlík s bramborami? Tak bezva. Polovinu oloupej a dej je vařit..."
 
Z MĚSTA DO MĚSTA
Zážitky
Čtvrtek, 23 srpen 2018

Přes hory, řeky, kopce, jezera … a hlavně přes dlouhánský moře. A letadlem. A s taškou na psa na krku, s taškou na notebook přes jedno rameno a báglíkem přes druhý. A občas se psem nejen na vodítku, ale v náručí… Bylo to fajn, ale bylo toho víc než dost: tím myslím tu dlouhatánskou cestu. Vařej dobře, chovaj se k cestujícím velmi dobře, ale…
 
PRAŽSKÉ CHODNÍKY
Zážitky
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro stará dlažba na chodníkuVenku je příšerně, tak z domu vyjdeme jenom brzy ráno, chviličku se venčíme odpoledne a pak zase až večer. Bez toho, abychom trajdali venku, je den docela dlouhý. Uklízet je nuda a tak sjíždím už sedmou řadu seriálu „Teorie velkého třesku“. Je to sranda, ale koukat na to nonstop, to se také nedá. A tak občas juknu do Kudlanky na to, co jsme tam psali ještě v těch šťastnějších dobách.
 
DLOUHÁ CESTA
Téma
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro Linda MajerováV letním období velká část světové populace vyráží do cizích krajů za poznáváním a objevováním něčeho nového. Samozřejmě pak porovnáváme. Nejinak tomu je i letos. Leckdy bývají střety kultur obrovské. Jižní státy mají již téměř klasický „maňana“ přístup, u těch severských můžeme naopak ocenit jejich racionalitu. A v těchto dnech člověk velmi přivítá i jejich geografickou polohu, kdy se za teplo považují teploty rozdílné až o dvacet stupňů od našich.
 
POMŮŽETE NÁM NAJÍT POTOMKY DVOU VĚZŇŮ?
Téma
Pondělí, 20 srpen 2018
Můj dědeček měl bratra, který se stal komunistou a ve svém velkém nadšení odjel do Ruska budovat socialismus. Brzy ale poznal, že socialismus skutečně není to pravé ořechové a začal to tam kritizovat. Jak to s ním dopadlo, to asi každý uhodnete - skončilo to jeho popravou. Zbyla po něm ruská žena s malou holčičkou a později novorozenětem.
 
ČECH VĚZNĚNÝ V GULAGU
Téma
Pondělí, 20 srpen 2018
František Tomečka se narodil 19.3.1906 v Hranicích na Moravě Adolfovi a Antonii Tomečkovým. Pro Antonii, rozenou Horákovou, to bylo v jejím druhém manželství, neboť první muž jí zemřel a jí po něm zůstal jen malý syn Václav Machálka. Rodina do níž se František narodil, byla chudá, a postupně se manželům Tomečkovým narodilo celkem devět dětí.
 
BLAŽENÁ, NEBO VYDĚŠENÁ?
Diskuze
Čtvrtek, 16 srpen 2018
Výsledek obrázku pro sheep png clipart
Je to pár dnů, co se po světě rozletěl klip a ovečkou, která se houpe v pneumatice, zavěšené na stromě. Jo, tohle je už hodně dávný nápad, snad od doby, co se pneumatiky vyrábějí a je k disposici něco, kam se dá jedna taková vysloužilá ještě pověsit. Pneumatika, pochopitelně (to zdůrazňuji pro některé pány). Děti i ti starší se na tom mohou docela vybláznit, také se to dává nad vodu, jednoduše je to prima zábava. JENŽE:
 
NÁVRAT Z DOVOLENÉ
Diskuze
Čtvrtek, 16 srpen 2018

Výsledek obrázku pro NÁVRAT Z DOVOLENÉ

Jsou dny, na které se člověk těší celý rok. První den v práci po návratu z dovolené mezi ně nepatří. Pro normálního člověka je návrat z zpátky do kanceláře jednoduše nepříjemný. První dny v práci býváme otupělí a nesoustředění. A vlastně trochu líní. Na řadu lidí navíc padne zvláštní splín, jehož výskyt je tak častý, že pro něj například v angličtině vymysleli i název – říká se mu post-vacation blues.

 
JMÉNO A JMENINY - 3.
Téma
Čtvrtek, 16 srpen 2018
Počasí můžeme cítit jinak, než jak ukazuje teploměr. Ne vždy teplota, kterou objektivně změříme na teploměru, odpovídá tomu, jak teplo a chlad vnímáme na vlastní kůži. Taková je prostě „pocitová teplota". Ta je v horkých dnech zvyšována větší vlhkostí vzduchu, lidé říkají, že je dusno. Pro středoevropana je snesitelnějších suchých 37 °C v poušti, než stejných, ale vlhkých 37 °C v tropech. Je to dáno tím, že ochlazování odpařováním kapiček potu na povrchu kůže je účinnější v suchém vzduchu než ve vlhkém, který již další pot není schopen pojmout. Pot tak zůstává na těle a pocitově zvyšuje pocit horka. Vnímání počasí ale ovlivňují i další faktory.
 
VÝROČÍ 21. SRPNA - POLITICKÝ BOJ
Téma
Čtvrtek, 16 srpen 2018
Od okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos v srpnu 50 let, což bývalo považováno za dvě generace (dnes při pozdním zakládání rodin to bude asi jinak). Dvě generace už je dost dlouho, aby se ledacos zapomnělo. Vzhledem k tomu, že většina dnešních občanů tenkrát nebyla dospělá, nebo tu vůbec ještě nebyla, domnívám se, že je zapotřebí připomenout tehdejší okolnosti (události byly mnohokrát uvedeny a všichni je znají).
 
KDYŽ SE NIC NEDAŘÍ - 3.
Poradna
Středa, 15 srpen 2018
No, dnes bych tomu nadpisu mohla trochu oponovat, protože jsem fakt blažená... Bojím se to zakřiknout, ale najednou to vypadá, že se snad, snad, na tom našem malém kudlančím plácku, přeci jen nějak dohodneme, že i když to každý vidí trošku (nebo i víc) jinak, tak to neznamená, že si musíme vydrápat navzájem oči. Protože stejně bychom tím ublížili jen jeden druhému... A nakonec, jak se mi tak malinko zdá, se třeba i dohodneme, že není všechno zlato, co se třpytí, a naopak, že i v kusu šutru může být skryt diamant. Jen ho najít, vybrousit...
 
PANE UČITELI ...
Zážitky
Středa, 15 srpen 2018
Dnes vám předstírám obrázek ze školy. Není to "můj" učitel, ale je to z oné školy. Je to tam fakt super. Vzhledem k tomu, že studenti jsou lidé všech možných barev, ze všech koutů světa, všech možných věkových kategorií - tedy, od osmnácti výš, všeho možného dosaženého vzdělání, tak je to fakt super. V naší třídě se to později vyselektovalo na Jižní Ameriku. Jediní narušitelé jsme byli my tři: Japonec asi kolem 60 let, Ukrajinec asi třicetiletý, a já, ve věku, který se už dávno nesděluje. Jinak to byli mladí - Venezuelec, Bolivijka, Kolumbijka, Uruguajec, Argentinec, Peruánec; pár dnů chodil mládenec z Taiwanu, ale tomu to vůbec nešlo.
 
TĚLO- A JINÉ CVIČENÍ - 1.
Zážitky
Středa, 15 srpen 2018
Výsledek obrázku pro chodidla pnghcete-li pohnout svou váhou směrem dolů, stačí vám čtyřikrát do týdne vyrazit na 45 minut rychlé chůze. Místo autobusem pěšky, víc výletů o víkendech a ignorovat výtahy. A než si uvědomíte změnu, budou vám plandat kalhoty. Vždyť chůze je ten nejpřirozenější pohyb, jaký znáte. Nemusíte se to učit, ani si kupovat drahé sportovní vybavení. Je to také nejlepší způsob, jak začít se sportem od nuly.
 
ŠVESTKOVÉ KNEDLÍKY
Nejen duše
Úterý, 14 srpen 2018

Výsledek obrázku pro švestky pngTak jsem si dnes koupila libru švestek... v přepočtu za 60,- Kč. A rozhodla se, že udělám švestkové knedlíky. Jenže - nemám polohrubou ani hrubou mouku, nemám tvaroh měkký ani tvrdý.. No, to jsem zvědavá, jak to spatlám :-))). Když jsem tu nedávno četla, jaké máte v Čechách úrody okurek, tak jsem téměř ronila krokodýlí slzy. Kupuju si tu za stovku šest malých cuket, ze kterých se vlastně taky dá udělat salát, ale - nejni to vono! Tedy, nepíšu cenu, že bych tu skuhrala, to ne, zase tu je levné jiné ovoce (banány, papája, avokádo, mango, liči atd.) ale... už se těším zas na český jídelníček. Takže - jak švestkové knedlíky děláte vy?

 
KDO Z VÁS JE TAKY "LEVEJ"?
Téma
Úterý, 14 srpen 2018

Left Handers Day awareness day

13. srpen jako Den leváků vyhlásila v roce 1976 Mezinárodní asociace leváků (Lefthanders International). Chce tak upozornit na problémy, s kterými se leváci v pravorukém světě dennodenně potýkají. Mezinárodní den leváků je zároveň oslavou této jedinečnosti, která jde nezřídka ruku v ruce i s vyšší inteligencí, lepší pamětí nebo řečnickým uměním. Důvodem je zvýšení zaměření pozornosti na leváky a na problémy, se kterými se každodenně potýkají. Protože většina nástrojů, přístrojů, nářadí a ostatních věcí se vyrábí stále jen pro praváky. Klasickým příkladem je například otvírák konzerv :-)))

 
VODA, VODIČKA - JAKÁ ALE JE?
Diskuze
Pondělí, 13 srpen 2018
Související obrázekKdyž si vyžádáte z vodárny složení vody, zjistíte, že voda obsahuje třeba 150 různých látek, dostávají se do ní hormony, rez z trubek. Filtrovanou vodu sám používám. Když měním jednou za půl roku filtr, tak je celý rezavý, nasáklý, je to fakt nepříjemné. Je to úplná šílenost pít vodu z vodovodu… (říká Tomáš Solák, pekař, který v Praze před necelými třemi lety založil pekárnu Praktika). OK, tak jsem se podívala k povolaným: 
 
GLOSÍČEK A SMAJLÍČEK
Diskuze
Pondělí, 13 srpen 2018
Napřed jsem se smála, pak mi z toho bylo smutno. Z následujícího e-mailu od "deeres". Uvědomila jsem si, jaké je to prznění, jak je to slabomyslné, a hlavně: jak je to všude... Ale nebudu vás napínat, však si to přečtěte sami: "Původně jsem si myslela, že je to jenom můj osobní problém a všem ostatním to připadá normální. Ale nejsem sama. Tohle, co posílám, je ranní glosa Petra Kukala na ČRo2".
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 85 - 105 z 8489
[CNW:Counter]