O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


SOUTĚŽNÍ POVÍDKA - VIII.
SOUTĚŽE
Středa, 12 prosinec 2007

Když jsem přemýšlela nad příhodou ze začátků mého kuchaření, vzpomněla jsem si, jak mi jednou do vařící se čočkové polévky spadla volně poletující andulka a z čočkové polévky jsme rázem měli polévku andulkovou. Nevím, zda se jedná o příhodu zajímavou, ale rozhodně se nejedná o příhodu vtipnou, což jsou hlavní kritéria k hodnocení příspěvků do soutěže.

 
LEGRACE NA PLACE - EVA A VENCA
Téma
Středa, 12 prosinec 2007

To se nám toho v poslední době seběhlo....   Jsou nabídky, které se prostě nedají odmítnout, které dostává ženská tak jednou za život. Tuhle, kterou tu na dotyčného prásknu (protože se fakt musím pochlubit), si velice cením.  I když - nevím, nevím, zda bychom dosahovali tak neuvěřitelných úspěchů.... Jen poslyšte, pastuchové.... Dnes na ČT 2 - Ta naše povaha česká  - 20:00 - 20:25 - 

 
VÝŽIVNÉ NA ZLETILÉ DÍTĚ - I.
Výživné
Úterý, 11 prosinec 2007

Žádám vás o radu. S manželem jsme rozvedeni tři roky. Máme syna, kterého jsem dostala do opatrovnictví já. Dnes je synovi osmnáct let, ukončil střední odborné učiliště a nemá žádný příjem. Požádala jsem jeho otce o příspěvek na obživu, sama nejsem schopná ho živit ani šatit. On ale odmítl. Poraďte mi prosím, jak mám dále postupovat. Děkuji, Zlatka.

 
SOUTĚŽNÍ POVÍDKA - VII.
SOUTĚŽE
Úterý, 11 prosinec 2007

K vaření mám vztah řekněme vlažný - to bude to nejsprávnější slovo. Občas se stane, že mě zaujme nějaký neobvyklý recept a když se k tomu přidá i vhodná konstelace volného času a chuti do vaření -pak mě tato činnost i docela baví. V současné době beru vaření jako nutnost, prostě jak nakrmit hladové krky něčím dobrým.

 
MALOVANÁ VZPOMÍNKA
Próza a poezie
Úterý, 11 prosinec 2007

V mém milovaném Polesí je chaloupka, na kterou dřív jezdila paní Alena Ladová, dcera Josefa Lady, známého a milovaného „pana malíře". Tahle chalupa byla jak malovaná. Co jak malovaná, ona byla opravdu malovaná, nemohli jste to přehlédnout. Paní Alena v létě nabílila fasádu a kreslila na zeď tatínkovy kouzelné postavičky.

 
PŘICHÁZÍM O DCERU
Úkol pro vás
Úterý, 11 prosinec 2007

 Mé dceři je nyní patnáct a tři čtvrtě a od září je na internátě v Praze. Ale od začátku, do cca 13 let, jsem ji doslova brala všude sebou jak kabelku - na výlety, k moři, na poutě, do lesů, a víkend co víkend se jí maximálně věnovala (a taky ji pochopitelně rozmazlovala, byla to „moje milovaná holčička"). Otec podnikatel neměl nikdy čas a tak jsem jí to vynahrazovala.  

 
ABSURDNÍ PŘÍHODA
Zážitky
Pondělí, 10 prosinec 2007

Tahle událost je skutečná - i když to tak nevypadá. Stala se během jednoho Štědrého dne. V době, kdy se většina lidí připravovala na příjemný rodinný zážitek, všude už pohoda, klid ... Ale ne každý měl důvod být veselý. Tak už to ale bývá... V jedné rodině ten den ráno umřel pejsek, jezevčík. Byl velmi starý a velmi milovaný.

 
SYSLÍ TÝDEN
Próza a poezie
Pondělí, 10 prosinec 2007

Hnutí dada vzniklo za první světové války a bylo revoltou proti umění, morálce, rozumu, proti všemu, co do té doby vytvořilo kulturní lidstvo. Svůj počátek mělo ve Švýcarsku, největšího rozkvětu se dočkalo kolem roku 1920 a skončilo o tři roky později v Paříži. Původcem dadaistického hnutí byla skupina mladých umělců, kteří nalezli za války azyl v Curychu a založili tu Voltairův kabaret.

 
VYMĚNÍM: "ZN. VEJCE ZA OŘECHY"
Nejen duše
Pondělí, 10 prosinec 2007

Velevážené Kudlanky, jdu na vás s otázkou. A i když tuším, že hlavu byste mi asi neukously, pro jistotu nejdu s prázdnou. Tak nejprve to moje: nedávno (no nedávno, koncem října) jsem čirou náhodou zabloudil na Ovocný trh a doslova tam zakopnul o právě tam probíhající International Chefs Day, tedy česky řečeno Mezinárodní den kuchařů.

 
ĎÁBELSKÉ POKUŠENÍČKO
Nejen duše
Pondělí, 10 prosinec 2007

Na počátku pokryl Bůh zemi brokolicí, květákem a špenátem, zelenou a žlutou a červenou zeleninou všeho druhu, aby muž a žena mohli žíti dlouho zdravě. A Satan stvořil Algidu a Rafaelo. A zeptal se: "ještě pár horkých višní k té zmrzlině?" A muž odpověděl "ano, rád" a žena poznamenala: "Mně prosím ještě horkou vafli se šlehačkou".

 
PRONAJMU DĚLOHU, ZN. "ZA 9000 $"
Diskuze
Pondělí, 10 prosinec 2007

 Zní to dost tvrdě, co? Ale je to konkrétní záležitost, je to už pomalu běžný obchod - i když se o něm ještě tak moc nepíše. Jen v případě, že se "obě zúčastněné strany" nedohodnou, či později mezi nimi nedojde "k naplnění závazku a předání objednaného...". Ano, zadáte-li do svých vyhledávačů podobná slova, jistě najdete plno podobných nabídek i poptavek:

 
SOUTĚŽNÍ POVÍDKA - VI.
SOUTĚŽE
Pondělí, 10 prosinec 2007

Vlastně nevím, jestli se můžu se svým příspěvkem hlásit do soutěže o nejlepší historku, jak jsem začínal s kuchařením. První začátek u plotny jsem skutečně okusil, ale kuchařským mistrem jsem se nikdy nestal. Měl jsem k němu však jen kousíček... Bylo to před lety ve Vietnamu, kde jsem se toulal s partou přírodovědců.

 
PEJSEK Z ÚTULKU
Fauna a flora
Neděle, 09 prosinec 2007

Nedávno jsem se zmiňoval o myslivci z jedné vesničky tam v těch nehostinných horách nad Střekovem, horách opuštěných Bohem i člověkem. Má krámek na Klíši a psa, kterej mu neustále zdrhá. Co zdrhá, von prostě utíká  - a to rovnou do psího útulku na Severní Terase. Včera jsem na něj narazil v hospodě, tedy na toho myslivce, a už byl naštvanej do fialova.

 
ŠIKANA NEBO NORMÁLNÍ POSTUP?
Úkol pro vás
Pátek, 07 prosinec 2007

 Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Ráda bych věděla, jaké pravomoce mají pracovnice sociálky, které na nějaké udání chodí již několik let čas od času na kontrolní návštěvy jedné rodiny. Přicházejí samozřejmě nečekaně, aniž by kdy měly povolení k domovní prohlídce a velmi nevhodným způsobem kontrolují např. obsah

 
SOUTĚŽNÍ POVÍDKA - V.
SOUTĚŽE
Pátek, 07 prosinec 2007

Kdysi jsem - coby čerstvá novomanželka - chtěla drahému uvařit oblíbené pečené vepřové na česneku s bramborovými knedlíky a špenátem. Měla jsem na paměti, že česneku a kmínu hodně, pěkně hustý výpek tmavší barvy, špenát naopak spíš řidší, bramborové knedle drobné, žluťoučké od domácích vajec ...

 
NĚKDY JE LEPŠÍ SE NEPTAT...
:-)))
Pátek, 07 prosinec 2007

 Ahoj kudlanky a kudlánci, následující text jsem našla při revizi uložených dokumentů. Nevím, jestli se to někdy dávno už třeba na Kudle neobjevilo, ale je to tak krásný (a výstižný), že vám to musím poslat. Připomíná mi to šachy, kdy hráč musí myslet na několik tahů dopředu. V tomhle případě se to nějak nezdařilo :)))

 
SOUTĚŽNÍ POVÍDKA - IV.
SOUTĚŽE
Pátek, 07 prosinec 2007

Ano, ano, je lepší mísit těsto v díži než péci kuře … Moje maminka byla člověk velice pracovitý a přitom všem si vždy udržela dobrou náladu. O tom ale psát nechci. Dlouhou dobu jsme žili na pasekách, kde se i chleba pekl doma v peci a když se pralo, tak celá „automatika“ pračky spočívala v točení klikou …

 
MIKULÁŠ ZTRATIL PLÁŠŤ...
:-)))
Čtvrtek, 06 prosinec 2007

Jeden rok se můj soused z protějšího  domu rozhodl, že svým třem malým dětem tuto atrakci též poskytne. I domluvil se s jiným sousedem, který měl tenkrát malé děti dvě a ten si sehnal kožich a masku a šel dělat čerta. Anděla dělala dcera mé kamarádky, která měla - a dosud má - nádherné douhé vlasy.  

 
JÁ PRÁVA, TY POVINNOSTI
Diskuze
Čtvrtek, 06 prosinec 2007

 Povinnosti? Pravidla? Právě jsem četla, že podle některých´"zdejších obyvatel" nemají funglnoví dospěláci žádné povinnosti vůči svým rodičům a rodině vůbec. Uznávám, ano, nejspíš z právního hlediska opravdu ne. Určitě v žádných zákonech není nikde napsané, že k povinnostem dětí platí např. jednou za týden vyluxovat, utřít prach a umýt záchod, ale jak se říká, "jaký si to uděláš... atd. neboli "Ohýbaj ma mamko, dokud som ja Janko, až ja budem Jano, neohneš ma mamo".  

 
EXEKUCE JAK VYŠITÁ
Zážitky
Čtvrtek, 06 prosinec 2007

Tak zase jedna historka exekutorská : Tak v neděli velice výjimečně koukal chvilku na televizi a taky o exekutorovi a majetku třetích osob. Není to ostatně tak dávno, když jsem zažil něco podobného. S panem exekutorem a policajtem návštěva jednoho malého baráčku tam kdesi na předměstí jednoho podkrušnohorského městečka.

 
SOUTĚŽNÍ POVÍDKA- III.
SOUTĚŽE
Čtvrtek, 06 prosinec 2007

Houskové knedlíky jako od maminky! Ha, ve snaze dohnat a předehnat kuchařské umění mé ženy a mé matky jsem se jednou pokusil o domácí kynuté knedlíky. Děti jsem vyhnal ven na pískoviště, ženu na nákupy a pro jistotu jsem ji vybavil i nemalou finanční částkou a oznámil jsem všem, že když tátu nechají kralovat v kuchyni, bude k obědu ta nejlepší svíčková s houskovým knedlíkem, jakou neumí uvařit ani babička Tylda.

 
<< Začátek < Předchozí 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 Následující > Konec >>

Výsledky 8254 - 8274 z 8881
[CNW:Counter]