O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


CHÁNOVSKÝ FANTOM A RADIÁTORY
Diskuze
Čtvrtek, 01 listopad 2007

 Obyvatelé Chánova nejen že neplatí městu nic za bydlení a dodávky energií, ale ještě si ve spánku nebo ve chvíli nepozornosti nechali odmontovat (za použití speciálního nářadí) a poté ukrást (ze zavřených a zamčených domovů) topná tělesa ústředního vytápění – tedy litinové radiátory.  

 
ROZMARNÉ RITUÁLY
Manuály
Čtvrtek, 01 listopad 2007

 Rituály se používají od pradávna. Vymýšleli je vojevůdci, kazatelé, vládci - všichni, kdo chtěli někoho ovládat. Ovládat tak, že ovládaný nejen souhlasil, ale přímo se cítil poctěn, když se děje mohl zúčastnit. Nejvíce rituálů se pojí k náboženství - různá náboženství, nejrůznější rituály. Dávají příjemný pocit sounáležitosti.

 
KUŘECÍ STEHÝNKA à la LOUKOTKOVÁ
Nejen duše
Středa, 31 říjen 2007

Paní Jarmila Loukotková byla také skvělá kuchařka, i když prý vařila draze, pracně a nezdravě. Dlouho dodržovala tradici, že novou knihu s přáteli oslavila "žratvou" pro potěchu i jako úlitbu bohům. Přátelům, kteří ji ponoukali, aby napsala kuchařku, splnila přání knížkou plnou nejen vaření, ale i vzpomínání a vyprávění. Jako voňavou vzpomínku přidávám jeden její recept:

 
CHYTRÁ ŽENSKÁ...
:-)))
Středa, 31 říjen 2007

 Následující text jste dost možná už někteří četli - ale stejně, je to roztomilé, že? I když nápad má hodně "much", i když by se to asi takhle provést nejspíš nedalo, už jen ten vtip stojí za to Wink. My tu většinou řešíme samé smutné záležitosti, tak proč si nepředstavit, že by to šlo vymyslet a provést s humorem? Tak, jak to po svém rozvodu vyřešila tato duchaplná dáma...

 
ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE? - XII.
Próza a poezie
Středa, 31 říjen 2007

Dnešní hádání bude trochu jiné. Chtěla bych vám připomenout jednu známou,  velice milou paní, kterou - jak jsem přesvědčena - všichni známe - alespoň "tak trochu". Většina z nás se dozajista setkala s jejím dílem. Ne, myslím, že každý, protože - ale nebudu už víc napovídat....  Budu ráda, když si  - právě dnes - na ni vzpomenete...

 
FAKT - TOHLE OPRAVDU MUSÍTE POSLAT!
Téma
Úterý, 30 říjen 2007

Dostávám spoustu nejnemožnějších řetězových dopisů. Jedním z posledních je: "Prezident Argentiny dostal tento obrázek a nazval ho poštou pro zábavu (anebo žertovnou poštou); 8 dní na to mu zemřela dcera! Jeden človek dostal tento obrázek a okamžitě přeposlal kopie; k jeho velkému překvapení vyhrál v loterii. Alberto Martinez dostal tento obrázek a dal ho svojí sekretářce.

 
DOPISY - POHLED Z DRUHÉ STRANY - IV.
Téma
Úterý, 30 říjen 2007

Už má nějaký ten pátek za sebou, už něco pamatuje, milý kamarád Redneck. Jak je na tom se ženskými? Tedy hlavně s tou jeho jednou jedinou, jaké má rady pro spokojený život ve dvou? Díky úžasné vymoženosti - internetu - jsem mohla do země "za velkou louží" poslat virtuálního holoubka s psaníčkem a přáním: "Napiš, dej recept, jak se to má dělat, aby byli "on a ona" spolu šťastni...

 
HUUN-HUUR-TU - HLAS ASIJSKÝCH ŠAMANŮ
Zážitky
Úterý, 30 říjen 2007

Skupina HUUN-HUUR-TU, což znamená v tuvštině Sluneční vrtule, jsou čtyři mladí muži, pocházející z daleké Sibiře. Od svého založení v roce 1993 zažila skupina raketový vzestup a proslavila svoji domovinu po celém světě. Pravidelně byli nominováni na cenu World music awards a v roce 2004 byli ve stejné soutěži i oceněni.  

 

 

 
JSEM SI HNUSNÁ
Úkol pro vás
Úterý, 30 říjen 2007

 Ahoj Kudlanko, potřebuji poradit... možná je to hloupost, ale... Nějak si už se sebou nevím rady. Nastíním: bývalý manžel mi už přes tři měsíce dluží výživné. To je asi prvotní příčina všeho. Změnil zaměstnání, bydliště, telefon, číslo účtu. Abych dala k soudu návrh na exekuci, musím toto znát, jinak můžu dát pouze návrh na exekuci majetku.

 
PŘEPADENÍ V KOUPELNĚ
Fauna a flora
Pondělí, 29 říjen 2007

To se tak občas semele, že se člověku přihodí hrůzostrašná věc, na kterou hned tak nezapomene. Asi by  tohle bylo něco pro Krimi live (pokud by to ještě běželo) a pokud by se to vůbec dalo zachytit... Nevím nevím, jestli si umíte představit, co byste asi dělali vy - v podobné situaci. No, někoho by třeba i trefil šlak, jak se říká...

 
O POČASÍ A JMENINÁCH 43. TÝDNE
:-)))
Pondělí, 29 říjen 2007

V sedmdesátých letech minulého byly žárovky považovány za energetické žrouty (to byl impuls k zavádění letního času). Jenže v dnešní době jsou hlavními žrouty klimatizační jednotky. Dnes už neexistuje přímý vztah mezi délkou světelného dne a spotřebou elektrické energie. V létě sice méně svítíme, ale zato pustíme klimatizaci a "nula od nuly pojde". Letní čas tedy prakticky žádné úspory nepřináší.

 
KDYŽ NĚCO DĚLÁM, TAK POŘÁDNĚ!
Zážitky
Pondělí, 29 říjen 2007

Nerad kutím. Nemám na to nářadí, neumím to a nebaví mě to. Stiva to o mně ví a v zájmu domácí pohody snáší mnohé nedodělky, vylévá kbelíky vody, místo aby mě dokopala k opravě odpadu, případně ukutí sama co zvládne. Tu a tam se však zdravě nakrknu a za neustálého úpěnlivého kverulování se do něčeho přece jen pustím.

 
CHCE ZMĚNU, NECHCE MNĚ
Úkol pro vás
Neděle, 28 říjen 2007

 Dobrý den, kudlanko, poraď mi: žiju ve společné domácnosti se svým partnerem; už šest let. Postupem času se ale u nás vytrácela veškerá komunikace. Máme spolu čtyřletého syna. Bohužel, nedávno jel můj partner na sraz se svou školou a potkal tam nějakou slečnu. On mi sice říká, že mě s ní nepodvedl, ale současně  že mu není lhostejná, ale že neví, co dál, když se mnou má dítě...

 
ZASTAVENÍ BRUSELSKÉ
Tady a tam
Neděle, 28 říjen 2007

Cestování je prima věc, ovšem, jen do té doby, než si potřebujete "odskočit". Jsou města, kde není problém WC najít, jsou města, kde není problém tam zajít, ale jsou i taková, kde to nerisknete - spíš se snažíte svou trasu řádně načasovat a pokud možno před procházkou nic moc nepít. A nebo, ještě další, kde tato úlevová zařízení hledáte velice přetěžko...

 
BACHA, PŘÁTELÉ
Diskuze
Neděle, 28 říjen 2007

 Blíží se období narvaných obchodů, plných tramvají, metra, autobusů, blíží se čas kapsářů a zlodějů. Už jsme si zvykli na cedulky v MHD, upozorňující návštěvy ze zahraničí na lokality, ve kterých je toto nepříjemné nebezpečí ještě hrozivější než jinde. Byli jste už okradeni? Zažili jste něco podobného? Jedno fakt vážné varování si přečtěte:

 
ASI JSEM ZLOČINEC...
Zážitky
Pátek, 26 říjen 2007

Je to se mnou opravdu zlé, kamarádi - alespoň podle nejčerstvějších zážitků, které vám tu vypíšu. Začínám mít dokonce dojem, že jsem zralá na žalář a že by se se mnou slušní lidé možná raděj ani neměli bavit, protože toho kontaktu je na můj vkus už skutečně moc. Poslední týdny jsem dokonce neustále v kontaktu v policií.

 
VEZME MI DĚTI?
Úkol pro vás
Pátek, 26 říjen 2007

 Milá Kudlanko, potřebovala bych poradit. S manželem už více jak rok spolu nevycházíme; po všech těch hádanicích jsem mu řekla, že se tedy radši dáme snad rozvést a on na to hned přikývl. Máme spolu dvě dcerky, jedné je pět a druhé necelé dva roky.  Bohužel mi začal hned ošklivě nadávat, vyhrožoval, že mi děti nedá, a ať odejdu bez ničeho a sama. Domluva s ním není vůbec žádná.

 
EXEKUCE - JAK TO CHODÍ...
Právní
Pátek, 26 říjen 2007

 Občas se tady zmiňujeme o exekucích. A protože dost občas ke mě někdo chodí a ptá se: Proboha, proč mám platit tak vysokou částku za dlužnejch pár korun? Tak se to pokusím vysvětlit, raději trochu laicky. Do exekuce vstupuje vždy více osob, zhruba obvykle tak pět, šest.

 
ZAMILOVALA JSEM SE - DO PEKÁRNY NA CHLEBA
Nejen duše
Středa, 24 říjen 2007

Díky vám jsem si vybrala, objednala a obdržela. A pak už jsem se na svou novou kysničku (docela velkou) obdivně dívala, listovala jak původním, tak přeloženým manuálem. Ale protože všude na netu jsou kvanta nejrůznějších receptů, řekla jsem si, že úplně postačí, když to svedu naplnit, zapnout, naprogramovat, úspěšné dílko vyndat a vnitřek vyčistit.

 
DRUŽINA A CO PAK?
Téma
Středa, 24 říjen 2007

Milé Kudlanstvo: ne, nemám žádný opravdu závažný problém. Nehroutí se mi život ani manželství (to už mám šťastně všechno za sebou), ale přemýšlím nad následující situací, na kterou bych ráda  znala ani ne tak vaše názory,jako spíš vaše konkrétgní zkušenosti. Mám syna ve 4. třídě a jak asi víte, to je poslední rok, kdy funguje školní družina. V páté už ne. 

 
O POČASÍ A JMENINÁCH 42. TÝDNE
:-)))
Středa, 24 říjen 2007

Počasí nějak blázní... Když jsem šla nakoupit, nevěřila jsem očím, před sámoškou byl keř osypaný bílými květy. Přísloví říká: "Kvetou-li stromy na podzim podruhé, bude zima až do konce května". Uvidíme... V New Yorku je dusno a kolem 30° C, takže místo bund se chodí v tričku.

 
<< Začátek < Předchozí 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Následující > Konec >>

Výsledky 7960 - 7980 z 8489
[CNW:Counter]