O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ČTYŘNOZÍ IMIGRANTI
Fauna a flora
Pondělí, 10 červenec 2017
Na první pohled je roztomilý: podsaditý, 23 až 30 centimetrů vysoký, 40 až 60 dlouhý, se čtvrtmetrovým huňatým ocasem, zdobeným obvykle pěti nebo šesti tmavými kroužky. Na předních tlapách má neuvěřitelně dlouhé, obratné a mimořádně citlivé prsty s miliony smyslových buněk pod každým z nich. Jeho mozek se vyvinul tak, aby vyhodnocoval dotekové podněty přenášené z prstů. Ano, nejspíš jste uhodli, jedná se o mývala.
 
TENTOKRÁT JDE O KAČENKU
Fauna a flora
Pondělí, 10 červenec 2017
O Ditě Pullmannové jsem vám už psala. Je to úžasná ženská, která mimo svou nesmírně zodpovědnou práci, zvládá být i dobrým andělem. Je to "holka s obrovsky dobrým srdcem", které je otevřené všem nešťastným zvířatům - pejskům a nyní už i číčám, všem, kterým nějaká ta lidská hyena ublížila. A že jich, bohužel, mezi námi je! Přečtěte si tu nejnovější příhodu z jejích DOČASEK: 
 
UMÍRAJÍ VE STOJE
Fauna a flora
Pondělí, 10 červenec 2017

Nevšimla jsem si toho... A přitom, všude kolem mne, vlastně kolem nás,  je jich tolik, tolik. Některé ještě žijí - některé jsou jen náznakově nemocné, některé už se nebrání. Stojí, a my jim neumíme pomoci. Tu smutnou věc má prý na svědomí především počasí v posledních letech. Velké teplotní výkyvy, odlišný průběh teplotních křivek v jednotlivých měsících v porovnání v dlouhodobými průměry, sucho a horko v jarních měsících, větrné počasí, bezmrazé zimy.

 
TOULKY ŠUMAVOU - CESTOU NA HOHENBOGEN
Tady a tam
Neděle, 09 červenec 2017
Nedávno jsem nahrávala fotky do počítače, cca za rok a čtvrt, a rozhodla jsem se pár výletů přidat na Kudlanku. Tentokrát cílem cesty bude Šumava z bavorské strany. Než jsem s doprovodem dorazila k cíli, navštívili jsme cestou pár míst, která jsem si vytipovala už dříve. O Klatovsku jsem už kdysi psala (Klatovy, Týnec, Klenová, Chudenice), nicméně vše jsem ještě prohlédnuté neměla a navíc v klatovské lokalitě přibylo pár novinek.
 
VÍTEJTE V ITÁLII!
Diskuze
Čtvrtek, 06 červenec 2017

3. 7. 2017 - TOSKÁNSKO, PRATO -  Středisko Santa Caterina (spravovaného neziskovkami Coop 22 a Fondazione Santa Rita) Několik desítek migrantů protestovalo proti vyloučení některých uprchlíků. Důvod jejich vyloučení? Nedodržují základní pravidla! Zásadně nedodržují časy vycházek, stále se potulují ulicemi Prata, provádějí drobnou trestnou činnost, chovají se násilně vůči provozovatelům ubytovacího zařízení atd., atd..


 
MÁTE DOMA KOCOURA?
Fauna a flora
Úterý, 04 červenec 2017
Výsledek obrázku pro three dogs with kittyMy ne, my máme doma kočku. Když si ji mladí brali z útulku, měla jméno Freya. Prý je pojmenovaná po nějaké něžné víle, protože to je miloučká a hodňounká kočička. (Chlupáči, co u nás naleznou domov, bývají vždy z druhé ruky a tak jsou už pojmenovaní. Ale většinou si vyslouží nějaké jiné jméno.) U Frey se časem ukázalo, že to je víla zlovolná a tak se jí neřekne jinak než Pičulína.
 
PÁR SLOV O INKLUZI
Diskuze
Pondělí, 03 červenec 2017
Výsledek obrázku pro škola inkluzePraxe společného vzdělávání odhalila v průběhu prvního roku řadu problémů, které původní úmysl zpomalují nebo dokonce mohou obrátit v neprospěch učitelů, žáků i rodičů. Poradny ohlašují zavalení administrativou, školy si stěžují na nedostatek prostředků, mezi významnou částí učitelů převládá odpor ke změně a nevstřícný postoj převládá i ve společnosti.
 
ÚVAHA KULINÁŘSKÁ
Nejen duše
Neděle, 02 červenec 2017
Tohle je sice pár let staré, ale následující recept se vám určitě bude líbit. Jedná se o škvarkové placky, poněkud neobvykle vyrobené… Jo, prostě zkouším recepty jídelní trochu jinak. Sem konečně taky línej jako každej chlap. Má vnučka Kaťa je má velice ráda. Tedy ty placky. K jejich výrobě jsou potřeba škvarky – ale ty koupené mi nejedou, jednak jsou tvrdé a drahé a vůbec. Tak jsem zkusil si je vyrábět sám a tady máte vyzkoušenej návod.
 
NĚKOLIK VĚT DO PRÁZDNA
Téma
Neděle, 02 červenec 2017
Jakoby bez souvislosti s dneškem, z lůna dávnověku se vynořil manifest Několik vět 2017. Také rozhovor s Michalem Kocábem na DVTV ukázal, že někteří lidé nepochopili dobu a žijí stále ve svém „slavném Listopadu“. Jak dokument sám, tak i jeho spolutvůrce Michal Kocáb, stále stejně „bojují“, jakoby se nic nezměnilo, na východě byl nezrušitelný SSSR a svět byl komunismem. Ani slovo o islámském terorismu, o islamizaci Evropy, ani slovo o úpadku západní civilizace, která se už neumí bránit proti morálnímu rozkladu a nástupu cizí kultury.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA?
U nás doma
Neděle, 02 červenec 2017
Mohla bych si s gustem zpívat: „To všechno odnééés pes…“ Ano, drobná změna v textu, ale přitom jak podstatná… Stalo se totiž, že jsem včas neobjednala svého milovaného chlupatce u jeho kadeřnice, takže nabyl víc než dvojnásobného objemu. Vzhledově, respektive chlupově. A paní Slavíková (hodná paní, co z něj vždy udělá úpravné zvíře) je bohužel na dlouhé dovolené a já nechci Kayu svěřit do jiných rukou. No, spíš bych měla rovnou napsat, že se mi nechce shánět jiný psí salón a jezdit s ním někde po Praze.
 
VŠETEČNICE - ZAMYŠLENÍ
Téma
Pátek, 30 červen 2017
Image resultTak si tak pěkně sedím na zahradě, popíjím zelený čaj a vyhřívám se na sluníčku. A neboť nevím roupama coby, oddávám se odpolednímu relaxování a přemýšlím nad úplnými zbytečnostmi. Jen poslouchejte: mám kamarádku. Není to mj. žádná krasavice a je z vesnice. Jak vzezřením, tak výchovou i přemýšlením. Nekritizuji, jen předkládám charakteristiku. Seznámily jsme se na nějakém dětském kroužku, ona má dvě holčičky, já kluka a holku, obě máme děti úplně ve stejném věku.
 
ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE? - 5 ROZDÍLŮ
:-)))
Pátek, 30 červen 2017
TO JE DĚS... Tak se ještě párkrát vykoupeme (venku, pod širým nebem), nějakou, už ne tak dlouhou dobu budeme chodit co nejvíc nalehko - a ty naše ratolesti zase zapadnou do školních lavic. Případně do nich teprve poprvé vejdou, nebo naopak půjdou poprvé do práce - či školy vysoké, převysoké... A začnou kolem nás lítat reklamy typu "...já už ho vidííííím!!!" Ale na to myslet nemůžeme, protože to bychom stárli ještě rychleji :-)))
 
A PŘECE SE TOČÍ?
Téma
Středa, 28 červen 2017
Výsledek obrázku pro země je placatáJedna studentka přírodovědecké fakulty na Univerzitě Sfax v Tunisu již šestým rokem pracuje na odsouhlasené doktorandské práci nazvané Plochý geocentrický model, důvody a působení klimatických a paleoklimatických studií. Snaží se v ní dokázat, že Země je plochá a Slunce se kolem ní otáčí. Cílem její práce je „Popřít objevy známé stovky let, aby se věda dostala do souladu s Koránem“.
 
PUBERŤÁK NA ZABITÍ :-)))
Úkol pro vás
Středa, 28 červen 2017
 Rád bych se zeptal na následující situaci: mám sedm vnoučat. Se všemi vycházím buď výborně, nebo je alespoň trochu zvládám, či se přinejmenším dají tolerovat. Všichni, kromě Kristiána. To dítě je všehochuť zlosti, pomstychtivosti, kousání, ubližování, kradení, lhaní, podfuků … jednoduše taková malá časovaná bomba. Nebezpečný sobě a bohužel i ostatním. (Mj. je mu třináct.)
 
LEGRACE NA PLACE - TOHLE NEDOPADNE DOBŘE…
Téma
Středa, 28 červen 2017
Počet zachráněných migrantů, kteří se tento týden dostali z Libye do Itálie, se vyšplhal na 10 000. Itálie v minulosti už opakovaně uvedla, že nemá dostatek prostředků na řešení tohoto migračního přílivu. V té době se na Sicílii současně konal summit vůdců skupiny G7. Italský ministr zahraničí Angelino Alfano uvedl, že má důkazy, že charitativní organizace operující ve Středozemním moři spolupracují s pašeráky lidí z Libye.
 
ČESKÝ JAZYK: "VTUTOCHVÍLOVÉ"
Diskuze
Středa, 28 červen 2017
Člověk si občas něčeho všimne, něco přečte nebo zaslechne a ono se mu to uhnízdí v hlavě a už se toho nesmírně obtížně, dlouho zbavuje. Někdy je to stupidní písnička - jako se mi nedávno vynořil z hlubin paměti nesmírně hloupý popěvek "ladylí ladylou, trpaslíci trávou jdou". Opakovalo se mi to v hlavě celý den a já pořád přemýšlel, odkud to znám.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - PLNO NÁPADŮ, ŽÁDNÝ LIDI
Diskuze
Úterý, 27 červen 2017
Výsledek obrázku pro pinterest logo png TOHLE POČASÍ MI DÁVÁ SETSAKRA ZABRAT... Moje "přestavba" proto ještě stále není hotová. Tedy, už si neskutečně užívám nabytých prostor, ale jednak jsem "furt a furt" zahlcena věcmi, které tu nepotřebuju, druhak mám plno práce s drobnými úpravami. Znáte to: nejhůř se uklízejí ty malé drobné prkotinky. Každá přijde jinam ... A taky je plno maličkostí, které si plánuju udělat. Například:
 
PADNUL, ALE ZNOVU POVSTANE!
Tady a tam
Úterý, 27 červen 2017
Není to tak dávno, co tu "toulavej" popisoval jednu zajímavou skálu - Watchman... Něco podobného mají (respektive měli) i Norové. Skalní útvar, vyzývavě vystrčený směrem ke slunci, cca 6 metrů zdéli, ke kterému se turisti chodili fotit. Jo, není nad selfie s velkým norským kamenným tollím pindíkem... Ano, skutečně se tak oficiálně jmenoval: Troll pikken. Jenže, nějací závistníci provedli hroznou věc:
 
LETEM SVĚTEM INTERNETEM
Téma
Úterý, 27 červen 2017
Související obrázekInternetová cenzura je kontrola a filtrování informací, včetně potlačování „nevhodného“ obsahu proudícího Internetem. Z právního hlediska je to jedna z forem cenzury, od těch ostatních se ale v několika ohledech liší. Cenzura Internetu je vnímána převážně negativně a bývá spojována se snahou utajit nechtěné informace.
 
SVATOJÁNKOVÉ
Próza a poezie
Pondělí, 26 červen 2017
Související obrázekNA SVATÉHO JÁNA OTVÍRÁ SE LÉTU BRÁNA ...A máme léto a vedro. Dva dny nám netekla voda, ale nikdo neoznámil, že vodárny kopou novou přeložku. Do toho já zavařovala 20 kg jahod . V bytě 35°C,  všechno zapatlané od marmelády, a nikde ani kapka vody.
 
STARÝ S MLADOU, STARÁ S MLADÝM?
Diskuze
Neděle, 25 červen 2017
Dávám v plen téma - proč je to tak přijatelné, když si "starej kohout nabrnkne kuřátko", kdežto "stará slepice" má naději jen na pekáč? Hodně se totiž všude možně rozjela polemika, proč má Macron o tolik starší partnerku (o 24 let) a jak to, že jim to podle všeho docela funguje? Ostatně i u nás jsou podobné páry – z „celebrit“ to jsou např. Lucie Bílá  s partnerem mladším o 18 let a šedesátnice Hana Gregorová přiznala vztah s třicátníkem. (Že by to bylo vždy?)
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 84 z 7832
[CNW:Counter]