O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


VÍM, ŽE TOHO MOC NEVÍM?
:-)))
Pondělí, 23 prosinec 2019
Nálada spojená s Štědrým večerem přináší jisté citové zatížení. Někdo je více sentimentální, jinému se stýská po těch, kteří z jeho života odešli, další se těší na ty, co do něj právě vstoupili. Jedinou skutečnou obětí Vánoc se tak stává kapr. Přestože existuje několik iniciativ aktivistů chránících život nebohé ryby, je třeba si uvědomit, že člověk je pracovitý všežravec. Kdybychom měli slitování se vším, co nám chutná, nejedli bychom nic, vždyť i rostliny jsou „živé“.

 

 
ZPOVYKANOST?
Úkol pro vás
Pondělí, 23 prosinec 2019
Mé dceři je už dvacet let, ale stejně si myslím, že ještě není úplně dospělá. Prostě se bojím, že právě přišla o něco pěkného. Chodila něco přes rok s o dva roky starším Markem. Marek je opravdu výjimečný mladý muž. Pracuje ve firmě svých rodičů, je neuvěřitelně milý, hodný, k mé dceři se choval vždy absolutně úžasně.
 
STRUČNÝ NÁVOD K ROZJÍMÁNÍ
Téma
Neděle, 22 prosinec 2019
Slýcháme to pořád dokola – advent by měl být časem zastavení a rozjímání. O to zastavení mi tentokrát nejde, sám sebe přistihnu i několikrát denně, že místo práce jen tak stojím a nedělám vůbec nic. Zato to rozjímání mi dlouho vrtalo hlavou. Co to vlastně je? Něco jsem si o něm přečetl, a pokud jsem to dobře pochopil, je to vlastně přemýšlení o věcech, na které v každodenním shonu nenacházíme čas. Jenže – co je to vlastně za věci?
 
TOHLE O BRAMBORÁCH VÍTE?
Diskuze
Neděle, 22 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro potato juiceBrambory jsou prý mnohem užitečnější než zelí, banány či ořechy. Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejlépe připravované ve slupce. Obsahují např. důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách. Obecně lze brambory charakterizovat jako komplex vitamínů a stopových prvků, v kombinaci pro člověka nejvyváženější. Ovšem nejlepší je prý syrová šťáva.
 
JE DOBRÉ SE VČAS PŘIPRAVIT
Zážitky
Neděle, 22 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro new years eveOslavy Nového roku mají pohanský původ a v církevních kruzích u nás nebyly oblíbené. Do 19. století jen chodili lidé děkovat za příchod Nového roku do kostela. Silvestrovská noc získala na významu, až když se ve většině křesťanských zemí ustálil kalendář gregoriánský a počátek nového roku na 1. lednu.
 
TENKRÁT O VÁNOCÍCH ...
Próza a poezie
Pátek, 20 prosinec 2019
Sešel se rok s rokem a máme před sebou nejvýznamnější křesťanské svátky – Vánoce. Jsou spojeny s oslavou narození, s oslavou nového života. Vánoc jsem zažila už mnoho, ale jedny byly přece jen výjimečné, vryly se do paměti, neboť i pro mne byly spojeny s narozením, s darem, který nelze absolutně srovnávat s dary jinými.
 
ZVÍŘE JE MÉNĚ NEŽ ČLOVĚK?
Diskuze
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Cituji: „Boj za práva zvířat bohužel nekončí. Poslanci vykostili naši novelu trestního zákoníku proti týrání zvířat a z našeho návrhu přijali jen trest zákazu chovu pro tyrany. Tvrdší tresty za týrání a zákaz nelegálních množíren naopak Sněmovnou neprošly,“ posteskl si na twitteru europoslanec a bývalý šéf TOP 09 Jiří Pospíšil."
 
SONET VÁNOČNÍ S PŘÁNÍM NOVOROČNÍM
Próza a poezie
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Dnes vám nabízím sonet, jehož autorem je mladý básník, spisovatel a autor mnoha článků v nejrůznějších médiích, Marek Řezanka. Je to velmi mile vyjádřené přání klidu a pohody, všeho toho, co tak mnoho potřebujeme. Nejen na posledních pár letošních dnů, do Nového roku 2020 a vůbec všech dnů budoucích.
 
UŽ NECHCI NIC SPOLEČNÉHO
Právní
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to se změnou jména. Nemyslím tím jen svatbu, ale jestli je možné si změnit příjmení na jméno jiné. Například po rozvodu. Případně, jestli je možnost změnit jméno i dětem. A ještě nakonec, zda je možné si změnit i jméno křestní. Důvody mám, nechci už s oním jménem mít nic společného a nechci, aby se stejně tak jmenovalo i mé dítě.
 
ZLODĚJI, MEZI NÁMI CHODĚJI
Zážitky
Středa, 18 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro zloděj-kapsář pngJsou zase Vánoce, a tak narůstají počty krádeží. Pachatelům nahrávají do karet i samotní lidé, kteří jsou v tomto uspěchaném období nepozorní, roztržití a věnují se více věcem najednou. Kromě zlodějů zboží v obchodech mají žně také kapsáři, kteří už neútočí pouze na ulici, ale i v nákupních centrech, supermarketech a všude tam, kde se shlukují větší davy lidí.
 
O ZÁHADNÝCH PROMĚNÁCH SLEPIC A JINOCHŮ
Próza a poezie
Středa, 18 prosinec 2019
V kruzích. Chodíme v kruzích jako slepice, když ji chytíš a zatočíš se ní. Pak ji postavíš na zem a ona bude ještě pěknou chvíli přepadávat na tu stranu, na kterou ses točil. Jako malí jsme z toho měli děsnou p*del. Je to sice krutý, ale zas vím, jak vypadá živá slepice, jaká je na omak a jakou konsistenci má slepičinec. Kluzkou. No, a dneska si spíš připadám jako ta nebohá slepice.
 
JAK SEHNAT ZLOČINCE?
Zážitky
Středa, 18 prosinec 2019
Můj čtyřletý syn touží po zloději. Abyste rozuměli – syn vládne v dětském pokoji středně velké armádě panáčků. Jsou to samí silní, stateční chlapíci, tvrdí a nepoddajní jako plast, z něhož je vyrobeno lego. Najdete mezi nimi hasiče, policisty, hrdiny a supermany všech druhů. Tahle armáda neporazitelných má jedinou nevýhodu: nemá proti komu bojovat. Syn tedy vyslovil přání mít k zástupům všech těch dobráků alespoň jednoho legozločince.
 
CO TAKHLE DÁT SI KNEDLÍK?
Zážitky
Úterý, 17 prosinec 2019
První zmínka o houskovém knedlíku pochází ze sedmého století, ale je docela možné, že vznikl už dříve. Kdysi se podával i samotný, politý škvarkovým sádlem či máslem, případně doplněný kapustou, zelím nebo vajíčkem jako hlavní chod. Kus masa k němu byl jen občas. Postupně vznikaly různé varianty, náplně a tvary, rodily se i typické národní pokrmy.
 
CÍRKEV ADVENTISTŮ SEDMÉHO DNE
Téma
Pondělí, 16 prosinec 2019
Související obrázekRůzná náboženství v širokém slova smyslu provázela všechna známá lidská společenství, a to už od velmi dávných dob. Každé náboženství má své rituály nebo bohoslužby, určité představy o světě, a místě člověka v něm. Většina náboženství vyžaduje i určitou morálku. Adventismus je křesťanské hnutí, vzešlé z protestantského prostředí ve Spojených státech 19. století.
 
NEPOLETUJE VÁM DOMA MOL?
Zážitky
Pondělí, 16 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro tleskání pngZavíječe moučného, jemuž se říká také potravinový mol, si většinou přineseme domů v pytlíku mouky z obchodu, do spíže se vám ale může dostat i stoupačkami od sousedů. V brzké době se pak rozleze všude. Zanedlouho jsou ve všech uskladněných potravinách, nemusí to být jen mouka, ale také třeba strouhanka, sušenky, čokolády, sušené houby či ořechy. A co teď? Všechno vyklidit, přesít, přesypat, "zablešené" vyhodit. Vše důkladně vymýt. Důkladnou prohlídku potřebují i kuchyňské kouty. Všude mohou být schované zakuklené housenky.
 
KOLOBĚH CHLAPŮ
Próza a poezie
Neděle, 15 prosinec 2019
Prolítáváte si vztahy jako squashový míček, občas se odrazíte ode zdi ke zdi, odskočíte od rakety a jenom se zachechtáte. Ale čím víc se smějete, nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, že vaše nejlepší kamarádka se bláznivě zamilovala do ženáče, navíc kolegy a říkáte si to své ‚tohle se mi nikdy stát nemůže,‘ tím rychleji se blížíte okamžiku, kdy pochopíte, že nikdy se nemá říkat nikdy. Kromě dávky cynismu a realističtějšího pohledu na vztahy jsem si odnesla i jedno základní pravidlo, které mi rodiče zapomněli sdělit. Nejdřív si užij ty, chlap to zvládne vždycky.
 
SUPERČOČKA OD FLORENTÝNKY
Nejen duše
Neděle, 15 prosinec 2019
Jídlo z jednoho hrnce dává jakousi záruku, že se příprava večeře nezvrhne v něco komplikovaného, duševně i fyzicky náročného. Čočkový kastrůlek můžete bez obav považovat za skoro přesně takové jídlo z jednoho hrnce. Dostatečně zasytí, přiměřeně zahřeje a ještě ho může zbýt dost pro další dny. Netvrdím, že bude hotové za 15 minut, protože některé suroviny si dávají na čas, ale rozhodně si u něj užijete pohodu a nezůstane po vás hromada nádobí.
 
VZPOMÍNKY... JO, UTEKLO TO...
Zážitky
Čtvrtek, 12 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro GIRL WITH GRANNY RETROJako holka křtěná Vltavou jsem snášela mnohá příkoří od staršího bratra, vychovaného na venkově. On, pod dohledem babičky „venkovské“, se směl plavit s koňmi v rybníku Kovářáku, trhal ovoce ze stromů v babiččině (i panské) zahradě, jezdil na traktoru a jednou i na praseti, zatímco já, vymydlená, v těsných bílých punčocháčích, pevně třímaná za ruku babičkou „pražskou“, cupkala v parku po cestičkách, kde se na trávu nesmělo ani šlápnout, a z dohledu zmizet nepřicházelo v úvahu.
 
ACH VY MUŽI!
Zážitky
Čtvrtek, 12 prosinec 2019

Je fakt těžký uspokojit všechny chlapy na světě. Zvláště pak proto, že každý z nich chce něco jinýho. Jsou muži, kteří zásadně a už předem odmítají, abych o nich cokoli psala. Kategoricky. Jestli o mně napíšeš, tak je mezi náma konec. No a já pak zvážím, jestli chci konec, a nebo ještě ne a podle toho se zařídím. A je to docela výhodný, protože víte přesně, co máte udělat, když chcete, aby už bylo konečně po všem.

 
MEZINÁRODNÍ DEN VYSTĚHOVALCŮ
Téma
Čtvrtek, 12 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro vystěhovalci18. prosinec byl vybrán jako „Mezinárodní den vystěhovalců“. Důvody emigrace mohou být ekonomické a sociální, anebo politické, náboženské nebo jiné pronásledování. Podle toho se rozlišuje na uprchlíky, kteří žádají o azyl či mezinárodní ochranu, a účastnické země Úmluvy o právním postavení uprchlíků z r. 1951 jsou povinny jim přiznat status azylanta.
 
PROTI BABIŠOVI - ANO? NEBO NE?
Diskuze
Středa, 11 prosinec 2019

Tak jsem si dost dlouho - a hlavně pak i zpětně - četla zajímavé texty, podepsané "redakcí" - konkrétně redakcí deníku www.denik.cz. Jak víte, Kudlanka je v mé kompletní režii, neberu reklamy, nemám "dotace", takže mi nevadí, pokud sem občas v komentářích "přilepíte nějaký ten odkaz. Což nyní tímto činím i já. (Takže tu je kousek z jednoho článku.)  Rozhodla jsem se tak poté, co se už na jednu stranu předem bojím komentářů proti mně zaměřených, na druhou však si myslím, že správná diskuze by tu chybět neměla.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 63 z 9181
[CNW:Counter]