O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NECHTĚŇÁTKA Z BABYBOXŮ
Diskuze
Neděle, 05 leden 2020
Výsledek obrázku pro mojžíš v košíku
Před patnácti lety začal Ludvík Hess uskutečňovat nápad, jak zachránit nechtěňátka, Od roku 2005 je v Česku už sedmdesát šest babyboxů. V sobotu večer se v této schráně v Blansku objevilo už dvousté odložené dítě. Malý Jan, jak Hess dítě pojmenoval, je zároveň první letošní odložené dítě. Posledním loňským byl zhruba devítiměsíční chlapeček v České Lípě.
 
KAM SE PODĚJE „DROBOTINA“?
Fauna a flora
Neděle, 05 leden 2020
Výsledek obrázku pro zlatohlávek zlatýZima převzala pevně svou moc nad krajinou a bude ještě trvat, než ji opustí síly a vládu znovu získá jaro. Ale nás počasí nezaskočí. My nevytáhnem nos z domova, zahřejeme se u hicujících kamen, ale co ta drboť v přírodě? Myslím tím naši bohatou rodinu hmyzu, s krovkami i bez nich, či s polokrovkami, lezoucí i létající. Prostě a jednoduše brouky.
 
JEDENAPŮL HODINY HORORU = BEZ MOBILU
Zážitky
Sobota, 04 leden 2020
Potřebovala jsem jít na úřad. Napřed jsem tam šla se psem, jen se podívat, kolik tam bude lidí. Super, seděl tam jen jeden jediný pán. Takže fofrem domů, odstrojit Kajouka, ještě jsem si přehodila bundu za lehčí, a už jsem klusala zpět. No, a co mne tam pak čekalo: čekárna zela plnotou :- ))). Ale nebylo to tak děsný; jak jsem si tak všimla, jeden člověk byl „vyřízen“ cca za deset minut, bylo jich přede mnou teď už šest, takže to se zvládne…
 
MĚSÍC JEN PRO KOZOROHY - JACÍ JSOU?
:-)))
Čtvrtek, 02 leden 2020
Následující tři týdny jsou vyhrazeny Kozorohům - ovšem ve starém horoskopičinci Inků patří tato doba divukrásnému a tajemnému ptáku, bílé - či sněžné - sově. A co podle Inků patří do charakteru „sovích lidí“? Sova v nich prý zrcadlí moudrost, životní zkušenost a opatrnost v jednání. Diskrétní a málomluvná, budí dojem nepřístupné osoby. Není náchylná do unáhleného uzavírání známosti, či bližších vztahů. Ve výběru životního partnera je mimořádně opatrná, detailně zvažuje pro i proti. Nesnáší lidi, kteří jsou hloupí, nebo vypočítaví. Když už řekne své "Ano" je věrná, pozorná a loajální.
 
RECEPT PRO JEDNU PÁNEV A PĚT MINUT ČASU
Nejen duše
Čtvrtek, 02 leden 2020
Potřebuje vůbec dobrá čína recept? Nestačí jen všechno rychle smíchat v jedné pánvi? Případně maso předem naložit do nějaké marinády á la čína? Pokud toužíte po co nejlepším zážitku, po co nejměkčím a nejšťavatějším mase, pokud chcete zeleninu nechat tak akorát křupavou a přitom téměř měkkou, pokud netoužíte do jídla sypat glutamátové prášky, pokud se chcete dostat co nejblíž originálu, jak jen naše zeměpisná poloha umožňuje, je tahle čína a recept na ni právě pro vás.
 
MIGRAČNÍ KRIZE JE ÚSPĚŠNĚ VYŘEŠENA?
Téma
Středa, 01 leden 2020

V září 2017 rozhodl Soudní dvůr Evropské unie, že Evropská komise má zákonné právo nařídit členským státům EU, aby přijaly migranty žádající o azyl. Soud rovněž rozhodl, že členské státy EU nemají žádné zákonné právo se těmto příkazům nepodřídit. Zajímavý článek o tom napsal Soeren Kern.  Z něj vybíráme:

 
PEVNĚ DOUFÁM, ŽE JSTE TO VE ZDRAVÍ PŘEŽILI
:-)))
Středa, 01 leden 2020
To by jeden neřekl, co zvládne davová psychóza. Vůbec nic jsem nepila - pominu-li kapky proti kašli - a přesto jsem před půlnocí měla báječnou náladu a "nejlepší nápady". Díky superskvostným sociálním sítím jsem se dala dohromady ještě s několika dámami - a ač nás dělilo setsakra moc kilometrů, nařehotaly jsme se vynikajícně. No - a hlavně - vymyslely jsme nové SVĚTOVÉ HNUTÍ, které jsme se v danou chvíli i rozhodly založit...
 
KDO TO SEM ZASE LEZE... NEOTVÍREJ, VŽDYŤ HO NEZNÁŠ!!!
Téma
Pondělí, 30 prosinec 2019
Něco takového říkáme dětem, když už máme všechny návštěvy za sebou, a přesto zase někdo zvoní; a my nemáme ponětí, kdo to je. „Než někomu otevřeš, napřed se pořádně podívej, kdo to je, zeptej se, co chce… Prostě cizím, neznámým, se jen tak neotevírá!" Jenže – my (lidé) jsme nepoučitelní… I my dospělí mnohdy vítáme cizího s otevřenou náručí i srdcem, nabídneme mu všechno, co můžem a máme, a jen v koutku srdce doufáme, že to samé dostaneme i my…
 
O NEUVĚŘITELNĚ LÍNÉ PRINCEZNĚ
Zážitky
Pondělí, 30 prosinec 2019
Dneska vám budu vyprávět Pohádku o líný princezně. Líná princezna byla tak líná, že si byla líná i napustit vanu a tak se většinu života sprchovala. No, ale vanu měla krásnou. To jako zas jo. Rohovou. Prostornou a se střešním okýnkem nad ní, takže hvězdy, romantika. Jednou v zimě přišla celá zmrzlá z vyjížďky na koni a tak se rozhodla, že výjimečně nebude líná a napustí si tu vanu…
 
LETOŠNÍ VÁNOČNÍ POSELSTVÍ PREZIDENTA
Diskuze
Neděle, 29 prosinec 2019
Ne, že by mě pan prezident nějak překvapil. Po sedmi letech jsem žádný překvapení čekat nemohl a ani nečekal. Závěrečnej "bónmot", přání bolesti, s vysvětlením, co tím myslí, si, aspoň podle mýho gusta, mohl odpustit, ale takoví už jsme my, ješitní vrtošiví staříci. Budiž mu prominuto.
 
KDYŽ JEŽÍŠEK LÉTAL NAD BRDY
Zážitky
Čtvrtek, 26 prosinec 2019

Výsledek obrázku pro RETRO PICTURES ANGEL FLYINGNa svátky má být rodina pohromadě a tak už v sobotu jsem sbalila sakypaky i chlupatce, a odjela ze Šmoulova za dcerou, do bývalého vojenského újezdu v Brdech. Ráno na Štědrý den jsem šla vyvenčit psy, s tím, že v COOPu ještě koupím čerstvé pečivo.

 
UMÍRAJÍCÍ MOŘE
Téma
Čtvrtek, 26 prosinec 2019
Jedna z největších ekologických katastrof novodobé historie. Ještě v roce 1961 šlo o čtvrté největší slané jezero světa a přezdívalo se mu „Aralské moře“ – pro jeho monumentální rozlohu okolo 66 500 km² a hloubku dosahující až 68 m. V jeho vodách se proháněly desítky druhů ryb, které představovaly zdroj obživy pro tisíce lidí z přilehlých vesnic. Pak ale do jeho existence zasáhla lidská ruka …
 
VÍM, ŽE TOHO MOC NEVÍM?
:-)))
Pondělí, 23 prosinec 2019
Nálada spojená s Štědrým večerem přináší jisté citové zatížení. Někdo je více sentimentální, jinému se stýská po těch, kteří z jeho života odešli, další se těší na ty, co do něj právě vstoupili. Jedinou skutečnou obětí Vánoc se tak stává kapr. Přestože existuje několik iniciativ aktivistů chránících život nebohé ryby, je třeba si uvědomit, že člověk je pracovitý všežravec. Kdybychom měli slitování se vším, co nám chutná, nejedli bychom nic, vždyť i rostliny jsou „živé“.

 

 
ZPOVYKANOST?
Úkol pro vás
Pondělí, 23 prosinec 2019
Mé dceři je už dvacet let, ale stejně si myslím, že ještě není úplně dospělá. Prostě se bojím, že právě přišla o něco pěkného. Chodila něco přes rok s o dva roky starším Markem. Marek je opravdu výjimečný mladý muž. Pracuje ve firmě svých rodičů, je neuvěřitelně milý, hodný, k mé dceři se choval vždy absolutně úžasně.
 
STRUČNÝ NÁVOD K ROZJÍMÁNÍ
Téma
Neděle, 22 prosinec 2019
Slýcháme to pořád dokola – advent by měl být časem zastavení a rozjímání. O to zastavení mi tentokrát nejde, sám sebe přistihnu i několikrát denně, že místo práce jen tak stojím a nedělám vůbec nic. Zato to rozjímání mi dlouho vrtalo hlavou. Co to vlastně je? Něco jsem si o něm přečetl, a pokud jsem to dobře pochopil, je to vlastně přemýšlení o věcech, na které v každodenním shonu nenacházíme čas. Jenže – co je to vlastně za věci?
 
TOHLE O BRAMBORÁCH VÍTE?
Diskuze
Neděle, 22 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro potato juiceBrambory jsou prý mnohem užitečnější než zelí, banány či ořechy. Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejlépe připravované ve slupce. Obsahují např. důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách. Obecně lze brambory charakterizovat jako komplex vitamínů a stopových prvků, v kombinaci pro člověka nejvyváženější. Ovšem nejlepší je prý syrová šťáva.
 
JE DOBRÉ SE VČAS PŘIPRAVIT
Zážitky
Neděle, 22 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro new years eveOslavy Nového roku mají pohanský původ a v církevních kruzích u nás nebyly oblíbené. Do 19. století jen chodili lidé děkovat za příchod Nového roku do kostela. Silvestrovská noc získala na významu, až když se ve většině křesťanských zemí ustálil kalendář gregoriánský a počátek nového roku na 1. lednu.
 
TENKRÁT O VÁNOCÍCH ...
Próza a poezie
Pátek, 20 prosinec 2019
Sešel se rok s rokem a máme před sebou nejvýznamnější křesťanské svátky – Vánoce. Jsou spojeny s oslavou narození, s oslavou nového života. Vánoc jsem zažila už mnoho, ale jedny byly přece jen výjimečné, vryly se do paměti, neboť i pro mne byly spojeny s narozením, s darem, který nelze absolutně srovnávat s dary jinými.
 
ZVÍŘE JE MÉNĚ NEŽ ČLOVĚK?
Diskuze
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Cituji: „Boj za práva zvířat bohužel nekončí. Poslanci vykostili naši novelu trestního zákoníku proti týrání zvířat a z našeho návrhu přijali jen trest zákazu chovu pro tyrany. Tvrdší tresty za týrání a zákaz nelegálních množíren naopak Sněmovnou neprošly,“ posteskl si na twitteru europoslanec a bývalý šéf TOP 09 Jiří Pospíšil."
 
SONET VÁNOČNÍ S PŘÁNÍM NOVOROČNÍM
Próza a poezie
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Dnes vám nabízím sonet, jehož autorem je mladý básník, spisovatel a autor mnoha článků v nejrůznějších médiích, Marek Řezanka. Je to velmi mile vyjádřené přání klidu a pohody, všeho toho, co tak mnoho potřebujeme. Nejen na posledních pár letošních dnů, do Nového roku 2020 a vůbec všech dnů budoucích.
 
UŽ NECHCI NIC SPOLEČNÉHO
Právní
Čtvrtek, 19 prosinec 2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to se změnou jména. Nemyslím tím jen svatbu, ale jestli je možné si změnit příjmení na jméno jiné. Například po rozvodu. Případně, jestli je možnost změnit jméno i dětem. A ještě nakonec, zda je možné si změnit i jméno křestní. Důvody mám, nechci už s oním jménem mít nic společného a nechci, aby se stejně tak jmenovalo i mé dítě.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 42 z 9175
[CNW:Counter]