O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PROČ LISTOPAD ZVÁN JEST LISTOPADEM?
Téma
Sobota, 28 září 2019
Související obrázekMá 30 dní a kupodivu vždy začíná stejným dnem v týdnu jako březen. Český název je odvozen od padání listí, které je v toto roční období ve středoevropských přírodních podmínkách typické. V římském kalendáři byl listopad devátým měsícem, a proto se jmenuje v jiných jazycích november, podle novem = devět). Do roku 153 př. n. l. byl měsícem posledním, ale pak byly do součtu měsíců přidány ještě další dva měsíce.
 
KAŽDÉ RÁNO VODU S CITRÓNEM
Úkol pro vás
Sobota, 28 září 2019
Určitě jste to četli, všude v „babských webech“ se doporučuje po ránu voda s citrónem, protože pak budete hubnout… No, nevím, jak je to opravdu, ale rozhodně je dobré se po probuzení napít vody s trochou citrónu a k tomu můžete pro vylepšení přidat špetku kvalitního zázvoru a kurkumy. Je taky lepší pít raději vlažnou, protože tu tělo lépe vstřebá a vy mnohem lépe zaženete žízeň - a nastartujete metabolismus.
 
NEPOSKVRNĚNÉ POČETÍ?
Diskuze
Pátek, 27 září 2019
Petra Janáková, odsouzená na 30 let do vězení za vraždu a přípravu dalších čtyř, musela být letos - podle našich zákonů - propustěna z vězení, protože se zjistilo, že je těhotná. V současné době si změnila jméno. A nyní se jmenuje velmi "neběžně" - Nová... Do vězení by se měla vrátit v září příštího roku.  Rovněž prý změnila i svůj vzhled a s novorozeným synkem zmizla neznámo kam…
 
NEUVĚŘITELNÉ, ROZDÍLNÉ, ALE NAKONEC STEJNÉ
Próza a poezie
Čtvrtek, 26 září 2019
Jedu vlakem do práce a vedle mě tři studenti matfyzu. Jako jiná škola mě nenapadá, protože používali slova, který jsem v životě neslyšela a chvilku jsem přemejšlela, jestli to není na mě nějakej prank. Skrytá kamera nebo tak něco. Slečna vypadala jako kluk, rýpala se v nose a vyjadřovala se vrcholně exaktně.
 
FEJETON NA BETON
Próza a poezie
Čtvrtek, 26 září 2019
Říká se, že Češi jsou národ kutilů a je fakt, že i mně se povedlo přivodit si několik komplikovaných zranění i při těch nejjednodušších činnostech. Viděl jsem jednou video, jak žena věší obraz a téměř u toho zbourá zeď; na základě tohoto videa je možné mne považovat za ženu. Když kamarádi viděli výsledek mého pokusu pověsit u nás doma obraz, musel jsem před nimi zatloukat, že jsem to zatloukal já.
 
ČESKÁ BARBRA STREISAND
Próza a poezie
Středa, 25 září 2019
Tentokrát se ve svých vzpomínkách vracím do podzimu 1986. Byla jsem tehdy na mateřské dovolené a přijela mne navštívit maminka. Večer kolem páté jsem ji doprovázela k autobusu, kterým měla odjíždět. Do odjezdu zbýval nějaký čas a ještě pár cestujících dorazilo. A jak se tak hlasitě leccos probíralo, kdosi vyřkl větu, že zemřela Laďka Kozderková.
 
ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE - ZKUSTE URČIT VÝZNAM
:-)))
Středa, 25 září 2019
Výsledek obrázku pro ČESKÝ JAZYK PNGTak zase si trochu zapřemýšlíme, zahádáme. Napíšu vám pár slov – tentokrát to budou slova veskrze používaná, ale ne zase až tak moc běžná. Tedy, neběžná například pro nás, pro dámy. Zato pánové s nimi dost možná přišli do kontaktu. I když, dnes je možné všechno, že, mé drahé kudlanky?
 
JAK S TÍM ATOMEM?
Diskuze
Středa, 25 září 2019

"Koho to baví, pečovat o svoje zdraví, aby - až bude líp na tom, ho dřív než šlak, trefil atom." Tak se zase otevírá záležitost dostavby, spíš ale náhrady, jaderných bloků v Dukovanech. Pro mě to je záležitost veskrze ošemetná, dost neprobádaná. Ale tak nějak tuším, o co asi jde. Že jakási jaderná reakce má ohřát vodu, změnit ji v páru, pak tou párou roztáčet turbíny, od toho pak roztáčet alternátory (nebo dynama, to je fuk) a pohybem magnetickýho pole kolem vodiče vyrábět elektrickou energii.

 
POSLOUCHEJTE TICHO
Próza a poezie
Úterý, 24 září 2019
Svět je plný zvuků. Různých zvuků. Hlasitých, méně hlastitých, nepříjemných, příjemných. Všech možných i nemožných zvuků.  Ale jeden zvuk mám ze všech nejraději. Ticho. Poslouchejte ticho. Taky jste si toho všimli? Jak každé ticho zní jinak? Jinak zní ticho v lese. Ticho v lese voní. Podle ročního období. Pryskyřicí. Suchem. Houbami. Hlínou a blátem. Zimou.
 
HUMBUK A KOMEDIE SVĚTEM VLÁDNOU ...
Téma
Úterý, 24 září 2019
Dejme tomu, že EU sníží emise na nulu, což vyvolá pokles světové zátěže o devět procent. Ale kdo se postará o zbylých 36 (do roku 2030) či ještě daleko více (myšleno k uhlíkové neutralitě) procent? A nejde jen o to, zda planeta dokáže uživit své lidi...
 
SMRTELNOST
Próza a poezie
Pondělí, 23 září 2019
Všichni jsme tu jen na nějakou dobu. Máme svůj čas vypůjčený od života a naším cílem je naplnit ho co nejlépe. Jsme uspěchaní. Ve snaze o co nejkvalitnější prožití toho svého času se honíme za zážitky tak rychle, že si je ani nestačíme vychutnat.
 
KOČIČÍ ŽIVOT
Fauna a flora
Pondělí, 23 září 2019
Že kočka je šelma, a šelma docela dost dravá, to jistě nemusím zdůrazňovat. Všem je známo, že k nim příroda byla štědrá, a proto patří i k úspěšným lovcům. Tiše našlapují a kořist nemá sebemenší potuchy, že jí odklepávají poslední vteřiny života. I ti naši domácí mazlíčkové jsou stále šelmy, i když většinou nic nechytají, snad jen to hozené klubíčko. Zajímavější proto bude podívat se na ty divoké.
 
ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE - "KUMŠTOVNÍ" DVOJKA
:-)))
Pondělí, 23 září 2019
V dnešní hádance vám předkládám foto dívenky a chlapce, ze kterých později vyrostli báječní hudebníci. Nedávám schválně nějakou tu fotku známou, protože to by žádná hádanka nebyla. Nápověd také mnoho nebude, neboť hádanka je velice lehká. Chlapec, kterého můžete vidět na tomto snímku, se narodil 21. 2. 1944. Po střední škole vystudoval letecké inženýrství v Brně. Jenže tato profese ho nelákala, tíhl ke kumštu…
 
ZA TY PRACHY, KDO BY TO NEBRAL
Téma
Pondělí, 23 září 2019
Tak jsem zase jednou nakupoval o odborníků. O moc nešlo, jen se potřebuju zbavit zbytků silikonovýho tmelu na vaně a na kachlikách, po pracný demontáži starý konstrukce. Jistě. Ta stará konstrukce byla před dvaceti lety přidělaná dokonale, dokonale utmelená po všech přilejhavejch plochách (nesprávně v celejch plochách profilů, ale to jsem tehdy ještě nevěděl). Urval jsem postupně všchny části konstrukce skutečně jen hrubou silou. Ale silikon zůstal.
 
JAK SI ZABEZPEČIT STOPROCENTNÍ ZDRAVÍ
Zážitky
Pátek, 20 září 2019
Je to nesmírně těžké... mnoho lidí dělá všechno možné, jen aby si zajistili životní pohodu, domácí štěstí, úspěchy v práci, neuhasitelný optimismus a také plné zdraví. Chodí od lékaře k lékaři, a když to nevypadá na extra úspěch, tak zkusí bylinkářky, ezoteriku, léčitele, šamany… No, je jich opravdu hodně. Takže, pokud ještě tápete, připojujeme vám seznam prověřených odborníků, na které se můžete s důvěrou obrátit. Co od nich můžete očekávat? Čtěte!
 
TOULKY ŠUMAVOU - ŠUMAVŠTÍ SVĚTÁCI
Tady a tam
Čtvrtek, 19 září 2019
Eduard Bass ve svém románu Cirkus Humberto líčí prostředí cirkusu a osudy Václava Karase, jehož kořeny sahaly na Šumavu. Vaškův táta, starý Karas, patřil k mužům, kteří odcházeli za prací z rodné Šumavy do světa. I Karel Klostermann líčí ve svém románu Světák z Podlesí život mužů vyrážejících za obživou do dalekých končin. Podlesím přitom není míněna jen jedna vesnice, ale krajina od Nezdic, Strašína (vrch Sedlo a Ždánov) až k Volyni. Dalším místem, odkud se rekrutovali světáci, byl Zdíkov a příp. Stachy. Karasovi, o kterých Eduard Bass píše, však pocházeli z Horní Sněžné u Volar.
 
ČAPÁK ODLÉTÁ DO TEPLÝCH KRAJIN
Diskuze
Čtvrtek, 19 září 2019
Tak zrovna poslouchám z TV "zásadní vyjádření" všech možných, tzv. "demokratických", politiků k Čapímu hnízdu. Všechno na jedno brdo: "Jednání A. Babiše sice nebylo trestné, ale bylo účelové." Tak mě zrovna napadá, že i já jednám často sice netrestně, ale zato účelově. Měl bych se stydět! Např. když je v akci Kozel za 8.90 Kč, tak účelově nakoupím hned tři basy po dvaceti, i když vím, že je na ex nevychlastám. Kupuju je tedy účelově a jen proto, abych za tejden totéž nekupoval po 16.90 Kč.
 
JAKOU MNE MÁ PÁNBŮH RÁD ... - 2.
Zážitky
Čtvrtek, 19 září 2019
OK, zpátky na nuda pláž… No, dokonce jsem tam došla k poznání, že mnohem krásnější je ženská v letech, která je při těle, než ženská hubená, co jí na kostře visí povadlá kůže, a nakonec jsem byla velmi hrdá na své přiměřené a pak už i opálené proporce. Zvlášť když jsem nesvítila až na Slovinské pobřeží, co bylo naproti přes moře, A od té doby se mám moc ráda, a myslím si, že jsem krásná.
 
PÁR SLOV DO VLASTNÍCH ŘAD :-)))
Diskuze
Středa, 18 září 2019
Ahoj, tak si zrovna říkám, jak je to děsně fajn, mít Kudlanku, protože když mám Kudlanku, tak mám lidi, lidi, co na Kudlanku choděj, a co mne už nějak - semtam i víc - znaj, a nejsem na všechno tak úplně sama. Tedy, já nejsem sama, mám "svý lidi", co sou mi příbuzný, případně i takový, co mají sice čtyři nohy, žádný ruce, ale zato srdce plný lásky. Ale nějak se poslední dobou plácám mezi nejrůznějšíma stresama a z nich vznikajícíma nemocema... I když, jak říká můj moudrý syn, jsem vlastně děsně zdravá a mám být moc ráda a neskuhrat. ALE TO JSEM VLASTNĚ PSÁT NECHTĚLA - SPÍŠ TOHLE:
 
JAKOU MNE MÁ PÁNBŮH RÁD ...
Zážitky
Středa, 18 září 2019
Tak jsem si z Kudlanky nadlouho někam odskočila, vlastně ani nevím proč, méně času, pohody, hromada práce, spousta zvratů v mém soukromém i pracovním životě (jak jinak! to bych ani nebyla já)… až mi tuhle zavolala Daniela a zase mě vrátila zpět. Zpět do časů, kdy jsem ráno dorazila brzo do práce, dala si kávičku a otevřela Kudlu … A tak jsem ji dnes po dlouhé době opět otevřela… a uviděla - nemohu říci známé tváře, neboť vás vlastně osobně neznám - spíš známé firmy, jako NČ, Mamča, Míša šíša, Mia… dokonce se mi podařilo bez většího úskalí se zaregistrovat a přečetla si titulek na Kudle „Kde se v září nejlépe seznámit“.
 
ZAŠLÁ SLÁVA - TAJEMSTVÍ KORUNOVÉ MINCE
Téma
Středa, 18 září 2019
Výsledek obrázku pro ČESKOSLOVENSKÁ KORUNA PNGV letošním roce si připomínáme 100. výročí ustanovení nové měny – československé koruny. Zákon, který umožnil vznik měny nově ustaveného státu, nesl č. 84 a byl vydán 25. února 1919. Název koruna byl převzat z Rakouska Uherska. Nové papírové bankovky se dostaly do oběhu poměrně rychle, kovové mince se však začaly razit až tři roky po vzniku ČSR.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 190 - 210 z 9181
[CNW:Counter]