O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


DĚDICTVÍ PO OTCI
Právní
Neděle, 01 prosinec 2019
Zemřel mi otec. Byl ženatý, ale ne s mou matkou, a z tohoto vztahu mám bratra. Oba jsme zletilí. Otec si ještě před sňatkem se současnou manželkou pořídil byt. Navíc si pořídil za dobu tohoto manželství další byt, oba pronajímá. Bohužel, zatím nevím, je-li závěť, a když ne, jak je to vlastně s děděním?
 
TRAPAS V CIZINĚ - ANEB ČEŠI VŠUDE JSOU
Zážitky
Sobota, 30 listopad 2019
Rychle jsem se vyléčil z domněnky, že potkat rodilého Čecha v severní Americe, je málo pravděpodobné. Při jedné z procházek krásným městem Vancouver, jsem si nemohl nevšimnout ženy, která boj s časem již prohrávala. Ale nehodlala tuto válku vzdát. Neuváženě v minisukni, přestože již nebylo čím se pochlubit.
 
POZOR, STŘELCI!!!
:-)))
Pátek, 29 listopad 2019
Střelci jsou zvláštní... Střelec k vám přijde, dá vám přátelskou herdu do zad a roztáhne ústa v úsměvu. Potom na pozdrav pronese poznámku typu: "Jak to, že ve svém pokročilém věku vypadáš tak mladě?" Nebo: " Ten rolák ti sluší. Měla bys ho nosit pořád. Aspoň ti zakryje tu dvojitou bradu." Po tak veselém přivítání se stále bude zářivě usmívat, zatímco vám možná úsměv poněkud vyprchá ze rtů. Ale - zachovejte klid. Bude to ještě horší...

 

 
VYZNEJTE SE V CARSHARINGU
Téma
Pátek, 29 listopad 2019
Související obrázekV posledních letech je na vzestupu fenomén spoluspotřebitelství, jehož výhodou je hlavně to, že nemusíte vlastnit něco, co používáte jenom občas. Patří sem například krátkodobé pronájmy nebo sousedské půjčovny. A také carsharing, tedy sdílení automobilů mezi více řidiči. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Za co všechno při využívání carsharingu platíte a jak to vlastně funguje?
 
NEVÍM, CO JÍM – VY ANO? – I.
Diskuze
Čtvrtek, 28 listopad 2019
PRO DNEŠEK KUŘECÍ.   Moc jsem se o to doposud nezajímala, až když jsem se „letem-světem-internetem“ dozvěděla, že ty kousky masa, které si porůznu chystám, vyrostly do jateční hmotnosti za cca pět týdnů. Od péřového chomáčku do brojleru cca 3 – 4 kilového, půlkilo týdně. Jsou to potomci přesně stanovených plemen, šlechtěných na rychlý růst prsní svaloviny, o kterou mají spotřebitelé největší zájem. Velký trup a méně vyvinutá stehna a křídla.
 
STÁŘÍ, VZPOMÍNÁNÍ A TROCHU LÁSKY...
:-)))
Středa, 27 listopad 2019
Dědo, vyprávěj mi své zážitky z války!"  "Chlapče, to byla opravdu strašná hrůza. Nechce se mi skoro o tom mluvit. Ráno jsme tam byli já a moje četa, které jsem velel a asi stovka partyzánů. Celý den se střílelo a střílelo, a večer jsme byli naživu jen já a moje četa. Druhý den přišli noví partyzáni, zase se celý den střílelo a střílelo, a zase jsme večer byli naživu jen já a moje četa. A tak to bylo celou válku." "Dědečku, vy jste ale byli hrdinové! A co to bylo za četu, které jsi velel?"
 
LETOŠNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA
Téma
Středa, 27 listopad 2019
Narodní potravinová sbírkaVěděli jste, že průměrně na jednoho Čecha může připadat až 81 kg vyhozených potravin za rok? Nejčastěji právě proto, že si víc navaříme, nevhodně skladujeme potraviny nebo si nakoupíme více jídla, než spotřebujeme. Téměř tři čtvrtiny lidí věří, že předcházet plýtvání můžeme správným nakupováním. Hlavní příčinou plýtvání v domácnostech je nedostatek plánování při nakupování a nesprávné skladování. Lidé často podléhají výhodným akcím typu 1+1 kus zdarma a nakupují na mnoho dní dopředu, aniž by jídlo později zkonzumovali.
 
HUSPENINA ČILI SULC - LÉK, KTERÝ SI UVAŘTE
Nejen duše
Středa, 27 listopad 2019
Výsledek obrázku pro Děložní myomPřestože si většinu jídel připravených z vepřového masa spojujeme s něčím nezdravým, v případě huspeniny to případě neplatí. Právě naopak, tohle je přímo lék, a ještě k tomu v mimořádně chutném a voňavém balení. Nejvýznamnější složkou, které vděčí za své léčivé účinky, je kolagen. Tuto bílkovinu, nazývanou v kosmetickém průmyslu i bílkovinou mládí, obsahují zejména vazivové tkáně, jako jsou kůže, chrupavky, šlachy, klouby.
 
PROFESOR VÁCLAV SMIL
Téma
Úterý, 26 listopad 2019
Výsledek obrázku pro Václav SmilBill Gates nepotřebuje žádné představování, naopak, mnozí lidé na celém světě zaregistrují, když se zakladatel Windows vyjadřuje k různým tématům. Snad proto by Čechy mělo zaujmout, že Gates vždy nedočkavě očekává vydání další knihy napsané česko-kanadským vědcem Václavem Smilem. Zatím těch knih bylo 37 a Bill Gates doslova prohlásil, že nejen že je všechny přečetl, dokonce je očekává se stejným zájmem, jako jiní očekávají pokračování Hvězdných válek.
 
LETEM SVĚTEM A ZASE ZPÁTKY
Zážitky
Neděle, 24 listopad 2019
Lidi si prej zvyknou i na šibenici. To já si zvyknul na občasnej pobyt v mrňavý černý tašce, do který mne panička jednoho dne narve a pak následuje delší nezáživná cesta, která je však pokaždé zpříjemňována všema možnejma neuvěřitelnejma pochoutkama. Nojo, znáte to, tyhle letištní salónky, tam vám dávají věci... a já pokaždé něco báječného taky ulovím. Respektive - dostanu odpustek. Tentokrát to bylo něco z móře, moc fajn.
 
O PRACHY JDE AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ
Diskuze
Neděle, 24 listopad 2019
Zdravím vás všechny - tebe, Danielo, i vás všechny milé čtenářky a čtenáře. A posílám úvahu o tom, jak na tom jsou Češi v porovnání se svými německými sousedy, tedy konkrétně platově. Je to takové moje zasnění se na téma „co by kdyby“, kdyby tedy měli Češi stejné možnosti jako ti Němci … Nojo, ale jak říkám,  je to jen takový sen…
 
LETMÁ LETNÍ VZPOMÍNKA
Zážitky
Sobota, 23 listopad 2019
Blíží se Advent a počasí je takové, jaké je. Pořád ještě není pod nulou a Martin, místo aby přijel na bílém koni, tak se někde zasekl. Když neprší, tak alespoň poprchává, nebo padá mlha. Během noci z pátku na sobotu, začalo pěkně foukat, obloha se zatáhla těžkými šedými mraky a nakonec se spustil lijavec. Stromům, které byly doposud obaleny strakatou podzimní nádherou, vítr serval listy a větve zůstaly holé.
 
MINUTOVÝ VALČÍK TROCHU JINAK
:-)))
Čtvrtek, 21 listopad 2019
Fryderyk Chopin patří k nejznámějším skladatelům historie. K jeho skladbě Minutový valčík se váže zajímavý příběh, v němž sehrál zásadní roli jistý chlupáč - a francouzská spisovatelka, kterou známe spíš z jejího pseudonymu George Sandová. Chopin strávil se Sandovou několik let. Slavnou a ve své době nesmírně kontroverzní literátku i osobnost potkal poprvé v roce 1836 v Paříži. Moc se mu však nelíbila. Sandová získala z mladého umělce jiný pocit a nakonec, o něco později, se přece jen dali dohromady.
 
UHLÍK NEBO UBÝVÁNÍ VODY?
Diskuze
Čtvrtek, 21 listopad 2019
Eva HauserováJe to měsíc, co jsem byla na semináři slovenského ekologa Michala Kravčíka. „Máme čtyři roky do kolapsu“, říká. „A nemá smysl řešit uhlíkovou stopu, ale jedině koloběhy vody v krajině“. Michal Kravčík je původem vodní projektant, a na Slovensku i v Čechách proslul svými rozsáhlými realizacemi lokálních projektů na zadržování dešťové vody v krajině. Tyto programy vrcholily v letech 2010-2011 za podpory tehdejší premiérky Ivety Radičové; dnes se Kravčík ocitl stranou hlavního proudu realizací opatření proti povodním a suchu.
 
ZASE JEDNO NAPADENÍ
Zážitky
Středa, 20 listopad 2019
Čerstvá zpráva: Žák sedmé třídy napadl učitele ve škole v Kraslicích na Sokolovsku. Incident mezi chlapcem a učitelem v důchodovém věku se odehrál kolem 13. hodiny, během matematiky. Chlapec spolu s dalšími spolužáky při vyučování vyrušoval, tak je pedagog okřikl. Chlapec ho pak - podle svědků - udeřil pěstí tak, až ho srazil na zem.
 
JAK ZNÁTE KOČKY? TY ČTYŘNOHÉ?
Fauna a flora
Středa, 20 listopad 2019
Výsledek obrázku pro catsNěkdo si kočku pořídí, protože se mu líbí roztomilé koťátko, někdo ji dostane darem, jinému je svěřena "na pár dní", jen na chvilku, aby ji pohlídal. A - plynou týdny, plynou měsíce... A z hlídače se stane nedobrovolný majitel. Však si možná pamatujete, že tohle přesně se stalo Pepovi. Trvalo dost dlouho, než se rozhodl, že svou spolubydlící "dá jinam", a ještě déle, než jí skutečně báječný domov našel... A myslím, že za tu dlouhou dobu, co byl jejím ochráncem, se o ní hodně dozvěděl. Ale - stejně si myslím, že následující zajímavosti asi všichni nevíte:
 
ZE ZÁBŘEHU ZA ESKYMO WELZLEM
Tady a tam
Úterý, 19 listopad 2019

Výsledek obrázku pro martin strouhalJe to něco přes rok, co u mně na Bear Creeku byla velice milá návštěva. (Pendrek, je to víc jak deset let!!! - pozn. red.) Ze Zábřehu na Moravě přijeli dva kamarádi - Martin Strouhal, filmař a dramaturg ČT Pepa Albrecht.  I když oba tito prima pánové bydleli u mě, jen za Mikinem pochopitelně nepřijeli. Hlavní důvod bylo umístění pamětní desky na hrob slavného krajana a dobrodruha Jana Eskymo Welzla.

 
NEJSEM MAMÁNEK?
Úkol pro vás
Úterý, 19 listopad 2019
Milí přátelé, snad se budu moci s vámi poradit. Kudlanku čtu už hodně dlouho, líbí se mi, jak je různorodá, i jak dobře v případě potřeby radíte druhým. Takže tady je můj problém: mám pocit, že jsem až moc závislá na své mámě. Ano, jsem jinak zcela normální, jsem dospělá, už dost dlouho vdaná žena, mám dvě malé děti, hodného manžela. Pracuji, jsem učitelka na základce, takže mám i celkem dost času na děti, a jak víte, přes léto mám víc volna.
 
VILÉM Z ROŽMBERKA – MOUDRÝ TO BYL MUŽ
Téma
Úterý, 19 listopad 2019
Je dobré si občas připomenout chytré vládce našich dějin... Jistě všichni znáte jeden z nejkrásnějších českých a evropských renesančních, částečně barokních, zámků (s vlastním divadlem) stojící v Českém Krumlově nad řekou Vltavou. Bývaly ale i jiné doby. Doby zlé a kruté. Tehdy tu na skále stával nedobytný gotický hrad, který ve 13. století ho vlastnili Vítkovci. Posléze ho získali Rožmberkové. A právě o Vilémovi z Rožmberka bude dnes řeč.
 
S NIMI NÁDHERA, BEZ NICH JEŠTĚ VĚTŠÍ
Zážitky
Pondělí, 18 listopad 2019

"Když žena volá po lásce, zůstane čelit otázce, ke komu se dnes přitulit, když muž tuhý jest jak modurit." Úplně si vzpomínám, v jaký situaci jsem tohle psala. Měla jsem doma totiž muže, kterej byl furt tuhej. Jako Igráček. V pátek přijel, nacpal se, svalil se a vytuhnul. Prospal celý dopoledne a odpoledne byl unavenej. A takhle dva roky. Sem to vydržela. Dneska si říkám, proč?

 
SVOBODU SI NÁŠ NÁROD ZNOVU VZÍT NEDÁ
Zážitky
Pondělí, 18 listopad 2019
Vzpomínka na dny před 30 lety, kdy český národ získal znovu svobodu a zároveň demonstrace proti zlu, které se naši krásnou zemi opět snaží ovládnout, se u nás v Dawson City zdařila. Připojili jsme se k 63 městům ve 30 zemích světa, kde naši krajané tuhle snahu podpořili. Navázali jsme tím na obrovskou demonstraci Letná 2, kde se šlo 300 tisíc lidí.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 190 - 210 z 9286
[CNW:Counter]