O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ARCHIV - VZPOMÍNKA NA TÁBOR - 5.
Zážitky
Neděle, 26 únor 2017
Někdy ve třetí třídě ZŠ jsme jeli na týdenní školní výlet. Jako dozor náš třídní učitel s přezdívkou Kalous a češtinářka, které nikdo neřekl jinak, než Luzna. Což byla zkratka její přesné charakteristiky „Luzná Buzna“. Ti se na výletě natolik sblížili, že se Kalous později rozvedl a pojal za manželku svou atraktivní kolegyni.
 
SPROPITNÉ, BAKŠIŠ, TRINGELD, VŠIMNÉ...
Úkol pro vás
Neděle, 26 únor 2017
Tringeld, všimné, dýško, diškrece, tuzér, bakšiš neboli spropitné. Tak se nazývá dobrovolně povinná částka, kterou dáváme jako projev díků za dobře odvedené služby;  věnujeme ji obsluze či personálu jako výraz poděkování, projev naší spokojenosti.  Věnování spropitného je také otázkou zvyku a kultury.
 
JAK SE STÁT ŠŤASTNÝM SNADNO A RYCHLE
Próza a poezie
Čtvrtek, 23 únor 2017
Co si budeme nalhávat, většina lidí je nešťastných. I vy jste nešťastní. Klidně si říkejte, že zrovna vy jste šťastní, a já nemám důvod vám nevěřit, ovšem – aniž bych chtěl jakkoli snižovat vaše štěstí – je to jen tím, že se jako neužitečné hnidy bezcílně rochníte v teplounkých výkalech vlastních ubohých životů, hluší a slepí vůči všem těm otřesným věcem kolem nás, jako jsou epidemie, války, ekologické probémy, hladomory a Zeman.
 
ARCHIV - VZPOMÍNKA NA TÁBOR - 4.
Zážitky
Čtvrtek, 23 únor 2017
Na mysl mi přišla doba před více jak desíti léty, kdy jsem jako čerstvě rozvedená, s dvěma malýma cácorkama, pomáhala v nově založeném oddílu. Bylo to velice prima, sešla se tam tlupa dětiček přibližně ve věku starší dcerky – okolo 10 let. Tenhle oddíl založil jeden ztřeštěný nadšenec s manželkou.
 
TRÁPENÍ INTROVERTA
Úkol pro vás
Čtvrtek, 23 únor 2017
 Pracuji v kanceláři a můžu říct, že máme dobrý kolektiv. Práce je zajímavá, lidé milí. A v tom, ač to tak nezní, je právě ten problém. Já nejsem žádný extrovert a trvá mi dlouho, než se osmělím. A i pak nejsem nijak otevřena. Jsem ráda sama, doma, s manželem, maximálně podnikáme něco s dětmi.
 
KONEC PŘÁTELSTVÍ PRO PÁR KORUN
Úkol pro vás
Čtvrtek, 23 únor 2017
 Bydlíme s manželem na malém městě a společně s dvěma dalšími páry jsme trávili většinu času společně. Všichni jsme lehce přes padesát a máme celkem podobné zájmy. Všechno takhle hezky fungovalo posledních dvacet let. Pohoda a zábava. Jenže…
 
"UNIE VE VÍRU MIGRAČNÍ KRIZE"
Téma
Úterý, 21 únor 2017
Kupujete-li si dnes knihu, či narazíte-li na nějaký článek, hledáte nejprve titul. Tedy, jak se to jmenuje. A pak, pokud jste soudní, lehce zkouknete, o co jde. Protože dnes „titulkáři“ vyrábějí tituly - tedy názvy knih - přesně podle metod, které v Evropě zavedli (a vedou v nich dodnes) mistři západního bulváru. Například: „Princezna Beatrix je těhotná“ viz „strana 7“. A tam titulek pokračuje podtitulkem “Pravil dvorní astrolog“, abyste se nakonec dočetli, že se to celé stalo v roce 1938...
 
KDYŽ SE NĚCO PO... - TŘEBA MANŽELSTVÍ
Zážitky
Úterý, 21 únor 2017
Related imageMně se to stalo už před lety a byla jsem pěkně zničená, vlastně jsem byla dost dlouho paní Rozcupovaná, než mi tak nějak došlo, že život je krátký a škoda bycha honiti a nemá cenu plakat nad rozlitým mlíkem a další podobná rčení a přísloví mi chodila do cesty. Vdávala jsem se těsně po dvacítce z lásky jako hrom.
 
QUEER BALL BRNO - PRAHA
Zážitky
Úterý, 21 únor 2017

Ples pro gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele, Queer Ball, se bude konat 10. března tr.  v Brně už po páté. Nyní se tato událost, určená LGBT minoritě, dostává také do Prahy. Její konání zde podpořila svou záštitou primátorka metropole Adriana Krnáčová. Přáním organizátorů je, aby si ples vybudoval v Praze svou tradici a stal se jednou z hlavních společenských událostí v hlavním městě.

 
KARTY - HRAJETE JE? VYKLÁDÁTE?
Úkol pro vás
Pondělí, 20 únor 2017
Image result for karty pngKdo by je neznal. Jenže - víte, jak vlastně mezi nás přišly? Jak vznikly? Jsou opředeny mnoha legendami. V některých pramenech je původ prvních karet připisován antickému filozofovi Chilonovi, který prý karetní hru považoval za prostředek zapomenutí chudiny na svou bídu.O jejich popularitě svědčí i mnohé přísné zákazy si s nimi hrát i zahrávat. Ale jsou s námi stále, uhnízdily se i v našem jazyce: Vylož karty na stůl! Mám eso v rukávu! Přiznej barvu! Vidíš mi do karet?
 
ŽIVOT JE KRÁSNÝ!
Téma
Pondělí, 20 únor 2017
Lucie BrychtováŽivotní příběh transsexuální herečky Lucie Brychtové v jejím vlastním podání je tématem inscenace Jsem žena, kterou uvedli v Brně, v divadle Burantheatr. Podle produkčního Martina Hýbnera jde o první inscenaci ve střední Evropě, kde transsexuální herečka takto odhaluje lidem svůj osud. Spolu s ní hrají její kolegové – Heidi Šinková, Miroslav Málek a Adam Kerďo.
 
JEŠTĚ K BÁSNIČCE O MATIČCE
Téma
Pondělí, 20 únor 2017
Je směšné, jak se individualisté přou o to, zda by dítě mělo samo rozhodovat, jakou chce básničku, nebo jestli by mělo být ohlupováno hned na začátku života výchovou k univerzální bytosti bez pohlaví. Feministky vkročily hned od začátku na velmi nejistou půdu a to především neurčením hranice, kam až zajít v prosazování stejnosti muže a ženy, takže k extrému byla cesta velmi dobře připravena.
 
KDYŽ NEJDE O ŽIVOT...
Diskuze
Neděle, 19 únor 2017
Určitě to přísloví znáte - jak dál pokračuje, to víte, ne?  Lidi, kamarádky, kamarádi, prosím vás všechny, neblbněte... Je to přeci jen zábava... Jste tu většinou všichni pod nějakým tím svým nickem, navzájem se vás zná jen málo - tedy, myslím osobně, a to, co o sobě víte přes internet, je mnohdy opravdu mírně řečeno pomýlené. Měla jsem tu čest - a to myslím vážně - dost z vás poznat v reálném životě, a nemůžu říct, že bych mohla o někom říct něco vyloženě špatného. Převážně naopak!
 
JAK MOC SMÍ REKLAMA LHÁT?
Diskuze
Neděle, 19 únor 2017
Image result for reklamaUž mě to víc než štve. A tak přemýšlím: existuje něco – nějaký nadřízený orgán, který je možno kontaktovat, pokud je jasně vidět, že způsob prodeje (reklamy) jednoznačně využívá neinformovanosti zákazníků, případně jejich důvěřivosti? Nafukovat a přehánět se prý v reklamě může, aspoň do jisté míry. Ale co když vyloženě lže? Nadsázka, příkrasy, přehánění – s tím se v reklamě počítá. Lhát a klamat ale prý nesmí. Kde je však hranice?
 
KUTNÁ HORA A ŽIVÝ JIŘÍ Z PODĚBRAD - 4..
Zážitky
Neděle, 19 únor 2017
Tohle povídání vezmu jako nějakou předběžnou rekapitulaci toho, co se událo nebo ještě připravuje udát, a trochu hodnocení podle znamení zvěrokruhu. Pepa je narozen ve znamení „Štíra“ s ascendentem ve Vahách. Já jsem „Panna“ s ascendentem ve Střelci (nedovedu posoudit, co to znamená, ale to bylo první, co mi sdělil, takže pro něj to zřejmě nějaký význam mělo.
 
SESTRA MI PONIČILA DRAHÝ STŮL
Úkol pro vás
Čtvrtek, 16 únor 2017
V létě jsem se rozvedla a tak, než se všechno tak nějak vyřídilo, odstěhovala jsem nějaké věci k rodičům. Mimo jiné i krásný starožitný jídelní stůl. Rodiče mají velký dům a stůl tam byl dole sice zastrčený, ale v pořádku. Moje starší sestra ho tam viděla, a zeptala se, zda by si ho mohla půjčit do svého domů, a až se já trochu postavím na nohy, že mi ho vrátí.
 
MŮJ MANŽEL A JEHO EX
Úkol pro vás
Středa, 15 únor 2017
 Jsem podruhé vdaná, můj manžel Bořek taktéž. Všechno je úplně perfektní, až na jeden malinkatý detail. Borkovi občas ulítne vzpomínka na jeho ex. Když mluví, a použije termín MY, je to vždy on a jeho bývalá, ne on a já, a to mě pokaždé naštve. Ono to zní, jako bych do něčeho rýpala a pálilo mě dobré bydlo, ale už je to skoro dva roky, kdy mu to pořád připomínám, on se pořád omlouvá, ale situace se nemění.
 
VŠETEČNICE - UŽ ABY BYLO JARO!
Téma
Středa, 15 únor 2017
Image result
Únor je sice ještě v plném proudu, ale já cítím, že jaro se už hlásí o slovo. Sice zatím poněkud spíš šeptem a tiše, ale rozhodně se hlasi… Po tolika měsících nuceného pobytu doma mám pocit elánu a sil a těším se, až se opět vrhnu do práce na zahradě.
 
TRÁPENÍ S BANKOVNÍMI ŠIMLY
Úkol pro vás
Středa, 15 únor 2017
Image result for bankéřiDostala jsem smutný e-mail od jednoho dobrého kamaráda. Protože je ve věku, kdy nějaké přílišné internetové úřadování ho spíše děsí, požádal o radu s následujícím přípisem, který - a asi stejně jako mnoho a mnoho dalších - v těchto dnech dostal:
 
POMŮŽE PARNÍ ČISTIČ?
Diskuze
Úterý, 14 únor 2017
Image result for hands pngAno, přiznávám, jsem čuně. Ale chci to už konečně dát do pořádku. Nechával jsem to dost dlouho, ne snad z lenosti, ale především proto, že ještě před dvěma lety jsem často k úklidu používal Savo s chlórem, jako chlap samozřejmě bez rukavic.
 
LUBOR KUNÍK, FOTOGRAF
Téma
Úterý, 14 únor 2017
profilová fotka uživatele Kuník ĽuboNení to dlouho, co amatérský fotograf Lubor Kuník, žijící v Kanadě, uveřejnil na Kudlance článek o capt. Eugene Cernanovi. A nyní musíme sdělit smutnou zprávu: Stanley Park v kanadskom Vancouveri bol pre Luba Kuníka obľúbeným miestom, ktorého zákutia rád zvečňoval na snímkach. Vybral sa sem aj v stredu 1. februára vo večerných hodinách, kedy bola obloha posiata hviezdami a on pravdepodobne chcel zachytiť práve túto jedinečnú atmosféru.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 190 - 210 z 7747
[CNW:Counter]