O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JESTLIPAK VÍTE, ŽE:
Téma
Čtvrtek, 12 březen 2020
Často se dopouštíme pravopisných prohřešků a nemístných disharmonií. Třeba když si ve výslovnosti zaměňujeme významy slov status a statut a pleteme si Istambul s Istanbulem či Holandsko s Nizozemskem. A přitom stačí krapet sebevzdělání a letmé nahlédnutí do encyklopedie. Nejvíc to asi odnáší země tulipánů, fotbalu či přívrženců eutanázie a registrovaných partnerství. Takže, popořádku...
 
KORONAVIRUS TROCHU JINAK
Diskuze
Středa, 11 březen 2020
Mám týden nočních. To se vždycky ukládám kolem sedmé a pro klidné usínání si pustím nějakou muziku, v současnosti hodně poslouchám klasiku a pomalu objevuju její krásy. K novinkám dne se tedy dostávám zhruba kolem poledne. Ty tři ubrečený žlutý ksichtíky v messengeru od Honzíka jsem si „přečetla“ jako první. A pak už jsem rovnou pátrala, co ho tak rozhodilo.
 
CÍTÍM SE POD PSA
Úkol pro vás
Úterý, 10 březen 2020
Když  jsem přišel domů, žena doma nebyla. Zato jsem měl na polštáři dopis. Že je nešťastná a že nevěděla, jak se mi podívat do očí, proto mi píše. Ale že už prostě nedokáže cokoli předstírat a začne říkat pravdu. A že i když bere ohledy na děti, že to chce řešit. No, a pak tam stálo, že se zamilovala do jiného a nevidí možnost, jak náš vztah nadále udržet. A že jsme oba ještě relativně mladí a že to určitě časem bude všechno OK.
 
SPÁT VE VĚČNÉ ATLANTIDĚ ...
Zážitky
Úterý, 10 březen 2020
Neptune Memorial Reef ™ je největší umělý útes, jaký kdy byl vytvořen. Nachází se přibližně 3 km od pobřeží Key Biscayne, nedaleko Miami, Florida. Ale není to jen nějaký útes, jedná se o 16 akrový hřbitov, který byl v r. 2007 postaven jako umělecké ztvárnění bájné Atlantidy. Je místem odpočinku pro ty, kteří si zvolili kremaci a chtějí být zvěčněni v jedinečném podmořském prostředí.
 
NEBOLÍ VÁS V KRKU, NEKAŠLETE?
Téma
Neděle, 08 březen 2020
Zatím u všech našich pacientů, kteří byli na koronavirus pozitivně testováni, nedošlo k úplnému uzdravení. Nemáme tedy žádného zotaveného pacienta. Takový by musel mít dvakrát za sebou negativní test s odstupem 24 hodin. Ale naštěstí je průběh jejich nemoci relativně mírný.  Ministerstvo zdravotnictví dnes nařídilo dvoutýdenní karanténu po návratu z Itálie ode dneška i cizincům, kteří v ČR trvale a přechodně žijí nebo pracují.
 
OBDIVUHODNÁ FILANTROPIE
Téma
Neděle, 08 březen 2020
Manželé Hana a Dalimil Dvořákovi věnovali neuvěřitelných 200 milionů korun Nadaci Experientia, kterou sami založili. Ta podporuje nejlepší mladé chemiky na startu jejich samostatné odborné dráhy. Na české poměry jde o nevídaný filantropický příspěvek tuzemské vědě. Přitom ještě před dvaceti lety měla jejich rodina problém vyjít z platů dvou výzkumných pracovníků. Vše změnil až přelomový objev v laboratoři Antonína Holého, kde Hana Dvořáková působila.
 
ŽÁDNÝ ZBYTEČNÝ STAROSTI...
:-)))
Neděle, 08 březen 2020
Všichni jednou umřeme, a jednou všichni proneseme svá poslední slova. Jen doufejme, že to nebude například „Vsaď se, že vydržím deset minut pod vodou“ nebo „Tady už vlak nejezdí celý léta“. Tyhle následující "věty před smrtí" nejsou žádná vysoká literatura, ale příjemná oddechovka, u které se zachechtate, a co chvíli budete dloubat do kohokoliv vedle se slovy: "Hele, tohle už sem řek´ taky!"
 
CHLÁĎA A WALDA
Zážitky
Pátek, 06 březen 2020
Je to hodně dávno. Má spoužačka a kamarádka Jana Nemčoková bydlela (po provdání a odchodu z rodinného hnízda) ve známém karlínském "Experimentálu". Ráda jsem tam za ní chodila, vždyť bydlela ve stejném domě, jako mnohé tehdejší české celebrity... resp. známí herci, zpěváci, někteří diplomaté a "bohatší vrstvy". Byli téměř všichni soustředěni pod jednu střechu. Zvláštností Experimentálu bylo, že se tam pronajímaly kompletně zařízené byty, které byly udržovány hotelovou formou.
 
SEM TAM NĚJAKÝ TEN ARCHIV
Téma
Čtvrtek, 05 březen 2020
Začnu výňatkem z komentáře Míši-šíši: "...co se týká smyslu pro humor, musím vzpomenout na staré časy, kdy jste tu společně s eNČé perlili a člověk se sem chodil opravdu pobavit a zasmát." No, a protože dnešní doba moc té veselosti nedává a ona tímpádem chybí, rozhodla jsem se ony překrásné články, co spí v archivu, zase pozvat na světlo boží, abychom se mohli pobavit a zasmát.
 
"ZVĚROLÉKAŘ" JE NADE VŠE!
Zážitky
Středa, 04 březen 2020
Odjakživa jsem ráda četla. Četla jsem cokoliv, co bylo po ruce, co jsem našla v babiččině knihovně, v matčině kufru s detektivkama, v obecní knihovně a hlavně i to, co jsem si půjčila od kamarádek výměnou za jiné moje knihy, co jsem půjčila jim. Některé se mi dodnes nevrátily.  I to se stává. Vzpomínám si na dobu, kdy jsme ve čtvrtek stávali frontu před knihkupectvím, ve snaze uloupit nějakou novinku, i na zklamání, když byla ta pravá a vyhlídnutá kniha vyprodána těsně předtím, než jsem došla na řadu.
 
DRUHÁ MÍZA
Próza a poezie
Středa, 04 březen 2020
Image result for Zdeňka OrtováJe horší u muže nebo u ženy? Pod pojmem druhá míza si většinou představujeme směšně roztouženého muže, který nevhodně toká pod příliš mladým stromkem. Tak co je tedy horší? Já si myslím, že horší není ani jedno, oboje je skvělé. Vidím ji spíše jako tenisové druhé podání. Už sice nemá takovou razanci jako to první, taky si povšimněte, že soupeř přestane číhat za základní čarou a vstoupí blíž do kurtu, protože už nečeká tak silný úder. Jenže nepodceňujme druhá podání. Všimli jste si, že i z nich lze dát parádní eso?
 
DETEKTIV SEDLINA - 5.
Próza a poezie
Středa, 04 březen 2020
Markéta Brožanová v sobě již několik dní dusila nesmírný smutek kombinovaný s nevýslovným vztekem. Někdo totiž přímo bestiálně vykuchal jejího oblíbeného kocoura. Jmenoval se Max, bylo mu teprve pět let – a řadil se k plemeni britských krátkosrstých koček. Když spatřila mrtvolu svého miláčka, bylo jí do breku – a úplně se jí udělalo špatně. Kdo může být takhle zvrácený?
 
VODA, KTEROU NEMÁM RÁD
Téma
Pondělí, 02 březen 2020

Voda je život. Voda je můj osud. Voda je všechno, co neznal jsem dosud… Ale nééé. Omlouvám se. Jsem z přelétavé Manon celý popletený. Voda je přece sloučeninou dvou prvků a nedílnou součástí života na Zemi! Voda je důležitým přírodním zdrojem jak pro lidstvo, tak pro živočichy i rostliny! Lidské tělo obsahuje až  70 % vody! To všechno přece ví každé dítě školou povinné.

 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - OTAPETOVÁNO...
Zážitky
Pondělí, 02 březen 2020
Jak jsem se zbavila dvou velkých skříní, tak se objevil za nimi velký kus zdi, která byla fakt fuj. Totiž, před těmi dávnými léty, tenkrát, když jsem se sem nastěhovala, tak panel byl jednoduše olepen nějakou hnusnou tapetou a šmytec. Žádná omítka, kdepak... Takže jsem tenkrát na tu původní nalepila jinou, myslím, že se jí říká pestrukta. Což je tapeta, která se dá i vymalovat. Což se později také stalo...
 
TAK, A UŽ TO TU MÁME TAKY ...
Diskuze
Neděle, 01 březen 2020
Nejčastěji vyslovované slovo poslední doby a na celém světě - KORONAVIRUS. Dost dlouho jsme byli mezi několika málo státy na světě, které ho ještě neměly. A - už máme také své "postižené", kolem kterých chodí lékaři a ošetřovatelé coby kosmonauti. Mj. musím se přiznat, že asi bych se v nemocnici bála víc těch mundůrů, než samotné nemoci. Protože bych se cítila jako nějaká nesmírně nebezpečná příšera.
 
STRESY, DĚSY, DEPRESE
Téma
Neděle, 01 březen 2020
Tabu téma: Že máme vysoký cholesterol, že máme srdeční vadu, že máme Crohnovu chorobu… atd., to klidně přiznáme, a případně si s ostatními pak vyměňujeme zkušenosti s léčbou. Ale přiznat, že „jsem tak trochu cvok“, to už je těžké.
 
HRACHOVÁ KAŠE OD FLORENTÝNY
Nejen duše
Čtvrtek, 27 únor 2020
Hrachová kaše z půleného hrachu má mnohé přídavky, milé i ty méně pěkné. Stejně tak ji často doprovází milé i méně pěkné vzpomínky. Ale musí se jí dát za pravdu, že dovede skvěle zasytit a posloužit tam, kde je maso z jídelníčku dočasně nebo trvale vyloučeno. Bílkoviny z luštěnin umí poskytnout částečnou náhradu za bílkoviny z masa a jsou proto v takových situacích velmi důležité.
 
HRACHOVÁ KAŠE – PŘESNÝ RECEPT
Nejen duše
Čtvrtek, 27 únor 2020
Hrachová kaše je tradiční staročeský pokrm, který patřil k rychlým a levným jídlům, na něž ovšem naši předkové nedali dopustit. Dá se připravit jak ze zeleného, tak ze žlutého hrachu a hodí se k ní zejména uzené maso, párek, vejce nebo kyselá okurka. Celkově vám vaření zabere sotva hodinku a z následujícího množství budete mít dvě až tři porce kaše. Rozhodně ne víc. Budete-li mít více strávníků, rozhodně musíte přidat surovin.
 
EXTRA ZÁŽITKY S MÝM EX
Zážitky
Středa, 26 únor 2020
Já vám děsně nerada jezdím nakupovat - tedy do obchoďáků, natož do ciziny - a pokud už někam do jiné země vyrazím, tak se kochám přírodou, cizí kulturou, architekturou, jejich jídlem a pitím. Ovšem „cest za hranice“ jsem si užila habaděj, jen v trochu jiném duchu... Můj exmanžel je totiž milovníkem techniky (asi jako každej chlap), motorek a hlavně aut - už od dob, co jsem ho poznala - a to mu bylo tehdy 17 let.
 
KASIČKA TATÍNEK?
Výživné
Středa, 26 únor 2020
Dobrý den, rád bych se zeptal na placení výživného, jak jsem na tom s "povinností ho platit", kdyz dcera, která se sice přihlásila na vysokou školu, ale nebyla tam za půl roku ani jediný den. No, a škola jí poslala dopis, že ji ze školy proto vyškrtli. Tak bych se chtěl zeptat, jestli mi to vůbec musí dcera oznámit? A hlavně - jestli já musím pořád platit dál alimenty?
 
ZAPLAŤ - PAK MŮŽEŠ ČÍST
Téma
Středa, 26 únor 2020
Neříkejte, že jste si toho nevšimli! A neříkejte, že vás to ani trošku nenaštvalo! Kliknete na nějaké digitální noviny, začnete si číst, a po chvíli vám text je ukradenej - tedy, ne že by se vám nelíbil, ale prostě tam není a nebude, pokud nezaplatíte buď "za tento článek", nebo penízky za měsíc čtení. Tedy - za měsíc čtení "premiových textů". Už ani nevím, které noviny s tím začaly... Jednoduše - ty papírové se už moc neprodávají, tak....
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 9408
[CNW:Counter]