O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


TOULKY ŠUMAVOU - PO STOPÁCH ZLOČINŮ - 1.
Próza a poezie
Středa, 04 září 2019
Šumava – tajemná, drsná, krásná, mnoho přívlastků by se pro ni nechalo najít. Dnešní vypravování však bude jiné, nebude o krásách přírody, o podmanivé krajině. Podíváme se na odvrácenou tvář Šumavy, přiblížím Vám několik šumavských mordů, které ve své době vzbudily pozornost a které leckdy měly pohnuté pozadí.
 
NĚCO POLICEJNÍHO, NĚCO PEKELNÉHO
:-)))
Středa, 04 září 2019
Mladá žena plánovala zúčastnit se se svou roztomilou fenkou soutěže krásy v kategorii krátkosrstých plemen. Pro vylepšení navštívila drogerii, aby zakoupila nějaký prostředek pro odstraňování chlupů. Drogista jí prodal požadovaný prostředek s doporučením: „A pamatujte si – po použití držte ruce pět minut vzpažené.“
 
ACH JO, ACH JO, ACH JO ...
Zážitky
Středa, 04 září 2019
Už mě to moc nebaví... Nezveřejnil se Ketrinin komentář, hledala jsem, snažila se, nakonec se povedlo. Příčinou byla nejspíš jeho neběžná délka?  ALE - protože se nedávno "taknějak" upravilo přihlašování, abyste to měli jednodušší, tak to všechno začalo haprovat, a hlavně, umožnilo se tím, aby se přihlašovaly i všechny ty šmejdské adresy.
 
JAK JSEM SE NENAUČILA HRÁT NA HOUSLE
Zážitky
Úterý, 03 září 2019
Související obrázek
Můj skvělý pradědeček z matčiny strany hrával na housle. A moje maminka ho jako dítě moc ráda poslouchala. Děda hrával jednoduché lidovky, čas od času mu nějaká notička uklouzla, občas škobrtnul rytmus, ale mojí mamince to nikdy nevadilo, protože dědu milovala a k tomu byla hudebně hluchá jako poleno. Housle měl děda pěkné, staré, jako děcku se mi moc líbily a chodila jsem se na ně dívat.
 
NAPOSLEDY - VULGARITY VÁŽNĚ NE
Úkol pro vás
Úterý, 03 září 2019
Je to už pár let, co Kudlanka byla jako web oceněna nejen za obsah, ale i za to, že čtenáři zachovávají úroveň slušného člověka. A není to zas až tak dlouho, kdy se to tu hemžilo (jako na tolika jiných českých webech) samými nechutnostmi. Byla bych proto nerada, pokud by se ta druhá zmíněná situace měla zase opakovat. Znovu zdůrazňuji, že vyznávám právo každého na jeho osobní názor, ale stejně tak zas já požaduji, abyste se mírnili. VŠECHNO SE DÁ ŘÍCI SLUŠNĚ.
 
ZAŠLÁ SLÁVA - RINGHOFFER, INWALD A OSTATNÍ
Téma
Úterý, 03 září 2019
Výsledek obrázku pro františek ringhoffer I.
Pražský Smíchov, jak už jsem jednou zmínila v Pražských toulkách, se kdysi nazýval „Stokomínový Manchester“. Bývalo tu množství továren a pro zaměstnance také kolonie dělnických domků na Mrázovce. Dnes už slávu továren a továrníků připomíná jen pár budov. Smíchov se změnil k nepoznání, tam, kde kdysi kouřily komíny a kráčeli dělníci s bandaskami a svačinou, pulsuje moderní, dynamický ruch velkoměsta.
 
TAJNÉ, DŮVĚRNÉ, MOBILISAČNÍ
Zážitky
Pondělí, 02 září 2019
Dobrej den vespolek. Tedy - vespolek asi není to správné slovo, prý jste spíš každý sám za sebe, každý máte svou výjimečnou pravdu, ale jinak jste prý děsně fajn. Jo, a já jsem tu fakt jen na záskok, než se paní šéfová trochu sberchá, začne se dívat oběma očima najednou, a vnímat to, co se děje nejen na metr od ní, ale i o kousek dál. A navíc až prý bude schopna pracovat jako kancelářská myš. Já tu žádnou myš ještě neviděl, mám jen jednu plyšovou krysu. Ale tu nejspíš nemyslela...
 
PROČ NAJEDNOU JDE O KONĚVA?
Téma
Pondělí, 02 září 2019
Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí? Co se změnilo v postkomunismu? Zažili jsme už jiné nesouhlasné projevy se sovětskými památníky, ale vždy to bylo jaksi kultivované a logické. Antikomunismus je totiž pro starší generaci, která komunistický režim zažila, odpor proti komunismu, nikoliv proti Rusku jako takovému (historickému), a nikoliv proti ruskému národu. Rusové nakonec doplatili na komunistický režim daleko nejvíce.
 
NEUVĚŘITELNĚ VĚČNÁ VÍČKOMÁNIE
Diskuze
Neděle, 01 září 2019
Češi hojně sbírají plastová víčka i přesto, že jejich výkupní cena klesá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávySedm pytlů plných víček od PET lahví nedávno předali letci 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely zástupcům Městského úřadu ve Kbelích. Víčka, respektive peníze za ně získané, darovali rodině s nemocnou dcerkou Kačenkou. Peníze za ně prý pomůžou rodičům postiženého dítěte zaplatit například rehabilitaci nebo zakoupit rehabilitační pomůcky, uvedlo ministerstvo obrany u příspěvku na jejich facebooku. 
 
KLIMATICKÝ GRETÉNISMUS
Téma
Neděle, 01 září 2019

Výsledek obrázku pro doly v Bogatynia ničí naše lesyJako dítě jsem hodně jezdila na ponýrské tábory. Máma moc dovolené neměla, prarodiče už nežili, tak jsem za prázdniny klidně absolvovala i tábory dva a ještě prázdninovou družinu. Jeden tábor od Červeného kříže, ten druhý byl od mámina Ústavu sér a očkovacích látek. Tam jsem jezdila moc ráda, byla tam každý rok téměř stejná parta dětí, většinou mých kamarádů, maximálně nás bylo tak pětadvacet kousků, které zvládl jeden vedoucí s pomocníkem, kuchařkou a zdravotníkem.

 
DĚTI VOLÁ ZASE ŠKOLA
:-)))
Čtvrtek, 29 srpen 2019
Výsledek obrázku pro students at school pngMurphyho zákon o škole, který určitě dodržuje většina našich politiků: Opisuješ-li jednu práci, je to plagiát. Opisuješ-li dvě práce, je to kompilát. Opisuješ-li tři a více prací, je to vědecká studie. A navíc ještě Murphyho zákon o životě: Usměj se, protože zítřek bude horší.
 
HONG KONG - ANEB JAK TOHLE DOPADNE ...
Diskuze
Čtvrtek, 29 srpen 2019
Vlajka Hong KonguMinule jsem vám představila krásnou a nesmírně milou věc - "flash mob", neboli neočekávanou produkci na veřejném prostranství. Je jich, těch úžasných videí, na youtube plno. Jedno hezčí než druhé. Překvapení lidé se zastavují, jejich životaběh má najednou příjemnou pauzu, jako kdyby všichni kolem dostali milý dárek. Někdy je tak snadné se navzájem potěšit...  Bohužel, opačných situací - tedy těch zlých a nepříjemných, je o hodně víc...
 
PRAŽSKÉ TOULKY - BÁSNÍŘKA WESTONIE
Próza a poezie
Středa, 28 srpen 2019
Alžběta Johana Vestonie
V dnešních toulkách zavítáme na Malou Stranu a podíváme se do dvou odlišných míst, skrývajících stopy vzájemně si blízkých lidí - vychytralého magistra Edwarda Kellyho, slavného alchymisty na dvoře Rudolfa II., a jeho nevlastní dcery, básnířky Alžběty Johany Westonové, jinak též Westonie. Podíváme se na Jánský vršek do domu U osla v kolébce a do kláštera při kostele sv. Tomáše.
 
GRETA, TA "BÍLÁ KOBYLKA"
Téma
Středa, 28 srpen 2019
Americká Harvardova univerzita po léta vyzbrojuje své studenty zásadním heslem: "Create a need", tedy "Vytvářejte potřebu". V praxi to znamená – namluvte (cokoliv) lidem, donuťte je, přesvědčte je, že „něco“ potřebují.
 
BYL JSEM PŘEPADEN A OHLODÁVÁN!
Zážitky
Středa, 28 srpen 2019
Po několika zdejších mých (nesmírně úspěšných) cestopisech, které v historii Kudly nikdy předtím ani potom nenašly důstojnou konkurenci, jsem se, jat pýchou, rozhodl k dalšímu literárnímu útvaru, k životopisu. Po popsání asi jedné stránky, aniž bych se ještě vůbec dostal k jádru pudla, jsem kriticky zhodnotil, že ty kraviny kolem mýho života by nikoho nezajímaly, takže jsem stránku vyhodil a namísto životopisu se uchyluju rovnou k věci, tím ovšem už ne k životopisu, ale k přírodopisu. Jo. Jde o štěnice, s kterejma už asi půlrok nevědomky sdílím obydlí.
 
MANŽELKA V OHROŽENÍ ŽRALOKEM
Zážitky
Úterý, 27 srpen 2019
Výsledek obrázku pro žralok chorvatsko
Jsem ženatý chlap, ale to všichni víte. Manželku, tedy tehdy mou krásnou vílu, jsem poznal v zaměstnání, a to ještě po telefonu. Neskutečně mile vyslovovala písmeno „ř“. Uslyšel jsem její hlasek a bylo vymalováno. Zamiloval jsem se a o jiné už slyšet nechtěl. Zaplacený zájezd do Nice (s úmyslem se již nevrátit) jsem z té lásky zrušil a zajistil zájezd pro dva do Bulharska. Do tehdy nově otevřeného letoviska Družba.
 
Z*Z*Z - ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÁ ZMRZLINA
Téma
Úterý, 27 srpen 2019
Výsledek obrázku pro exkrement pngJe to tak, zmrzlina v Česku je plná škodlivých bakterií. SZPI letos odhalila v 37–40 % točených a kopečkových zmrzlin a ledu do nápojů hnusné mikroorganismy. Prodejci porušují právní předpisy ve věci hygienických postupů ve všech stádiích výroby, skladování a prodeje zmrzlin a ledu, proto se bakterie množí nad rámec bezpečných limitů.
 
ZAMYŠLENÍ POLITICKÉ - A NEBIJTE MNE
Téma
Úterý, 27 srpen 2019
Podotýkám, že nejsem volič ANO. Ale jen se tak zamýšlím, a snad byste měli i vy. Nemusíte se mnou souhlasit, jen se taky zamyslete. Říkám si, že jestli Babiš jednou odstoupí, tak ztratíme poslední možnost, jak se ekonomicky zvednout na úroveň našich západoevropských "přátel". Marasmus stranictví již tady byl.
 
KOLOKITHOKEFTEDES
Nejen duše
Úterý, 27 srpen 2019
O tom, že existuje něco tak geniálního jako řecké cuketové kuličky, čili kolokithokeftedes, jsem neměla až do letošního léta ani potuchy. Samozřejmě znám nejrůznější cuketové špalíčky a placičky a karbanátky a krokety. Nejen cuketové, ale v podstatě z jakékoli zeleniny. Psala jsem o nich tady: zeleninové placičky. Na rozdíl od nich jsou cuketové kuličky smažené, a to znamená křupavé na povrchu, avšak měkké uvnitř.
 
BRAMBOROVÉ ZAJÍMAVOSTI A KLEPY
Nejen duše
Neděle, 25 srpen 2019
PozdníAsi všichni víte, že jde o jednu z nejstarších kulturních plodin světa, bylo prokázáno, že v Peru u jezera Titicaca byla "brambora" prokazatelně pěstovaná už před 8000 lety. Roku 1536 je objevili španělští konquistadoři v opuštěné vesnici Soroccota na horním toku řeky Magdalena. 
 
TAKY MÁTE OBČAS KŘEČE?
Diskuze
Neděle, 25 srpen 2019
Výsledek obrázku pro tired woman funnyNedostatkem hořčíku může trpět prakticky kdokoli. Od malých dětí po seniory. Jsou ale určité skupiny lidí, které mohou být ohroženy mnohem víc. A CO VY? Cítíte se unaveně a podrážděně? Trpíte někdy nepříjemnými křečemi, nebo rychlým prochladnutím končetin? Občas zapomínáte? A uvědomujete si, že za tím vším může být nedostatek hořčíku ve vašem těle? Jak prosté - tedy, jak prosté by bylo, správně reagovat...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 9122
[CNW:Counter]