O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ZAPOMENUTÉ VÝROČÍ
Zážitky
Středa, 05 září 2018
Výsledek obrázku pro 16. srpna 1918 bitva na jezeře bajkalPřátelé, jestlipak víte o té naší jediné námořní bitvě? Jediné v dějinách Čechoslováků? I když - ono zase tak úplně o moře nešlo, ale jezero Bajkal v Rusku se moři dost podobá… A kdo se trochu orientuje v dějepise a má nějaké povědomosti o našich legiích v Rusku, měl by vědět, že legie vznikly proti Rakousku a Německu. Jejich příslušníci byli Češi a Slováci žijící v Rusku, dále přeběhlíci a bývalí zajatci.
 
ZAŠLÁ SLÁVA – PRAŽSKÝ SILÁK
Téma
Středa, 05 září 2018
Výsledek obrázku pro fRIDOLÍN HOJER
Patříte k těm, kteří rádi "mučí" své tělo v různých posilovnách a sportovních zařízeních? Ať ano či ne, domníváte se, že tato činnost je výdobytkem posledních let? V dnešním povídání vás vyvedu z omylu. Je tomu už více než sto let, přesněji na přelomu let 1907 a 1908, kdy si na Karlově náměstí č. 287/18 v Praze (v Ženíškově paláci) otevřel jistý Fridolín Hoyer svoji Hoyerovu školu pro všestranný výcvik těla pro pány, dámy a dítky v každém stáří.
 
VÍTE, CO JE STYL VINTAGE?
Téma
Úterý, 04 září 2018
Výsledek obrázku pro vintage styl WHITE
Lidé se v podstatě dělí do dvou skupin. Na ty, kteří uznávají vše moderní, technicky čisté až dokonalé, a pak ty, kteří prostřednictvím své romantické duše více inklinují ke „starým a dobrým“ designovým trendům. Právě pro ně je jako stvořený styl vintage. Na stylu vintage je zajímavé to, že ačkoliv se jedná v podstatě o staromódní a technicky překonaný design, v současnosti představuje velmi populární styl.
 
JMÉNO A JMENINY - 5.
Téma
Úterý, 04 září 2018
Stejné, jako je to dnešní,  si představuju "anglické počasí". K tomu ještě slečnu Marpleovou, šéfinspektora Barnabyho, vůkol půvabné vesničky s příjemnými a milými lidičkami (kteří se jen tak mimochodem mezi sebou neustále a sveřepě vraždí) - a hlavně to jejich počasí...Teplo, ale ne moc, sluníčko, ale ne příliš, občas vlahý deštík, aby trávník byl přesně ten, co o něm básnil Karel Čapek: nemusí se s ním nic moc dělat, jen "takhle" udržovat asi sto let...
 
TOLIK ŠPATNOSTI, A BEZ NÁPRAVY
Téma
Pondělí, 03 září 2018
Výsledek obrázku pro Great Pacific Garbage Patch a řešeníPlastový odpad v oceánech je ekologickou katastrofou, která se zhoršuje každým rokem. Odpad, který zabíjí mořské živočichy, tvoří ostrovy z plastu. A je jich hodně, těch ostrovů – ten největší nyní vědci změřili a jeho velikost je překvapila. Umělohmotné lahve, slámky, sáčky, rybářské sítě a další plastové odpadky tvoří ostrov, který je podle nejnovějšího průzkumu větší než Německo, Francie a Španělsko dohromady. A to je jen jeden…Osm milionů tun plastů – tolik se dostane do oceánu za jeden každý rok.
 
DARMOŽROUTI - IX.
Próza a poezie
Pondělí, 03 září 2018
Cecilka    Uprostřed noci se ozval zvonek. Za moment zase a pak ještě několikrát. Oliver se rozštěkal. „Hoří snad?“ bručel Michal a hledal potmě pantofle. Opatrně jsem nakoukla na Jolanku, jestli ji zvonění neprobudilo, když v tom vrazil do ložnice Jarmilin manžel Vladimír a začal mě tahat za ruku. „Heleno, pojď honem k nám, prosím tě, rychle!“ „Co se děje?“ „Žena vyhrožuje, že skočí z balkonu a nechce mě k sobě pustit. Visí přes zábradlí a volá tebe!“
 
CO NOVÉHO VE SVĚTĚ - ANEB STÁLE VŠE STEJNÉ?
Téma
Neděle, 02 září 2018

Výsledek obrázku pro terrorist pngPrakticky každý den je v Evropě někdo pobodaný, přejetý autem nebo kamionem, o střelbě z různých zbraní a znásilnění ani nemluvím.  Ale jestli je to to pravé multi-kulti obohacení kultury v Evropě, pak jsem na vážkách, jestli podobné obohacení našeho života skutečně potřebujeme a chceme. Od novinářů se často dozvídáme o tom, před čím migranti prchají. Ale ještě jsem nečetla žádný rozhovor s migranty o tom, jak chtějí v Evropě žít a pracovat. Pouze výjimečně někteří vykřikovali, že zde bude vládnout Islám a muslimové. Pak není divu, že lidé mají strach.

 
TRÁPENÍ S DCEROU BEZ SEBEVĚDOMÍ
Úkol pro vás
Čtvrtek, 30 srpen 2018
 Milá Danielo, mám docela velké trable s dcerou a nevím, co s tím. Je jí 25 let. Je to šikovná vysokoškolačka. Vždycky byla bezproblémová a věděla si se vším rady. Samostatná, vzdělaná, hezká. Říkala jsem si, že mám velké štěstí, ale… Tam, kde jí bylo nandáno, tak z druhé strany a to velmi důležité, je jí ubráno. Vychovala jsem ji sama. Manžel zemřel při autonehodě, když jí bylo 10 let a já si říkám, jestli tohle všechno nezpůsobilo její trable.
 
LEHKOŽIVKOVÉ NA DÁVKÁCH
Diskuze
Čtvrtek, 30 srpen 2018
Informatika pro 1. stupeň základní školyProblém: v současné době přibývá mladých lidí, kteří nedostudují školu. Jenže i když odejdou ze školy, práci si spousta z nich nehledá, pracuje jich pak sotva 40 %. Protože se jim spíš vyplatí „být na dávkách“. Přeci - proč by šli do učení, když vidí na příkladu svých rodičů, že se u nás dá slušně žít celý život na dávkách. Nejhorší je situace v Ústeckém kraji, kde loni nedokončilo vzdělání asi šestnáct procent mladých lidí.
 
CO KDE V LEDNICI?
Téma
Středa, 29 srpen 2018
Výsledek obrázku pro vnitřek ledniceOvoce a zelenina - mnoho lidí ukládá obojí dohromady, např. v oné spodní zásuvce. Což je průšvih, přátelé. Mnoho ovoce a zeleniny totiž jednak etylen emituje, případně na něj reaguje. Je to plyn, který má naše jedlé rostlinstvo velký vliv – proměníte si totiž onen šuplík na „dozrávárnu“.  Takže - skladovat odděleně.  Ačkoliv za ideální místo pro skladování čerstvých potravin považujeme lednici, v některých případech potravinám uskladnění v nízkých teplotách může spíš škodit.
 
GUACAMOLE ANEB ETUDA S AVOKÁDEM
Nejen duše
Středa, 29 srpen 2018
http://obrazky.kudlanka.cz/floflo.jpgKdyž se řekne guacamole, tak se musí zároveň vyslovit taky slovo avokádo. Guacamole je totiž studená mexická omáčka z avokáda, kterou si lze velmi snadno zamilovat i v našich zeměpisných končinách – především v době, kdy jsou teploty tam i tady zhruba srovnatelné. To vše vychází z předpokladu, že vezmete na milost avokádo. Jeho chuť je přinejmenším zvláštní; jako ovoce je měkké a málo šťavnaté asi tak jako banán, ale vypadá zeleně a nechutná vůbec sladce.
 
ČTEČKY, KINDLE
Diskuze
Úterý, 28 srpen 2018
Výsledek obrázku pro E-BOOKS PNG
Máte takové to černé placaté, které v sobě schovává "papírové" knížky? Máte doma knihovnu či knihovny s knihami tištěnými? Mám obojí. Knih mám hodně moc - jednak jsem zálibu ve čtení podědila po mamince, takže od velmi ranného dětství jsem holka-knihomolka, druhak jsem, jak jinak, podědila později i maminčinu knihovnu.
 
ÚŽASNÁ KATEŘINA
Téma
Pondělí, 27 srpen 2018
Výsledek obrázku pro katherine johnsonNarodila se roku 1918 v městečku White Sulfur Springs v době, kdy Afroameričané mohli navštěvovat jen osm stupňů školy. Aby mohla získat vyšší vzdělání, musel ji její otec vozit do 180 kilometrů vzdáleného města. Střední školu dokončila ve čtrnácti letech, univerzitu v osmnácti – obě s vynikajícím prospěchem. Již tehdy ji její učitelé považovali za výjimečný matematický talent, přesto měla po absolutoriu problém najít si místo.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - SPAVO
U nás doma
Pondělí, 27 srpen 2018
Už jsem tu o tom několikrát psala - právě si užívám jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“ - což jsou poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Pásmová nemoc se projevuje vyčerpaností, bolestí hlavy, dezorientací, žaludečními potížemi, přidružit se mohou i další problémy - např. neschopnost koncentrace. Prostě celá já :-)))
 
KDYŽ JE SMUTNO NA DUŠI, JE TADY
:-)))
Pondělí, 27 srpen 2018

Související obrázekVLADIMÍR RENČÍN...  Ano, když je ouvej, koukněte na jeho obrázky.  Ale i samotné texty jsou super. Např. "S Robertem již nežiji. Řekla jsem mu, že egoismus je tak hluboce zakořeněný charakter veškeré individuality, že egoistická dogmata jsou primárně jediná, na něž je možno se s určitostí spolehnout, a že by mu jeho signální soustava mohla transportovat informaci, že by se neměl dívat na televizi, když já se v kuchyni potýkám s kolosálním objektem špinavého nádobí. A víte, co mi to individuum sdělilo ve své malosti? Že jsem kráva."

 
ZAŠLÁ SLÁVA – POZNAMENÁNÍ OSCAREM
Próza a poezie
Neděle, 26 srpen 2018
Výsledek obrázku pro ivan jandl photosJsou lidé, kteří ve svém životě mnoho nedokážou, a přesto jsou s pompou oslavováni. A pak jsou nebo byli tací, kteří jsou opakem, a přesto umírají v zapomnění a jejich jméno zná jen hrstka zasvěcených. Takovým příkladem je i muž, o němž bude dnešní povídání. Psal se 24. leden 1937, když se manželům Jandlovým z Prahy narodil syn, jemuž dali jméno Ivan.
 
JMÉNO A JMENINY - 4.
Téma
Neděle, 26 srpen 2018
Kolem třetí, spíš kolem půl čtvrté ráno mě probouzívají ptáci. Nejprve si některý z nich pípne, později se celá ta kumpanie rozeřve na plné kolo. Zvykla jsem si na to, venku už bylo svítání, to zvláštní světlo, čisté a čiré, ještě bez teplých tónů sluníčka. Ale najednou co to? V poslední době mám pocit, že se to dvounohé opeřené obyvatelstvo probouzí dřív - je ještě tma! Ale ne, jdou jim dobře, jejich budíci, to jen sluníčko si dává víc a víc na čas. Přispává si, vůbec na nic nebere ohledy - že by to bylo tím, že už je tu podzim? Utíká nám léto, utíkají nám léta...
 
TI NAŠI MUŽI, JAK JSOU ÚŽASNÍ...
Zážitky
Neděle, 26 srpen 2018
Výsledek obrázku pro HAPPY WOMANZnáte to možná.... Situace a osoby: muž - žena. Muž, kterého přepadne touha své drahé udělat radost, se jí zeptá: "Miláčku, mohu ti s něčím pomoci?" A nadšená žena blaženě odpoví: "Ano, miláčku! Vidíš ten pytlík s bramborami? Tak bezva. Polovinu oloupej a dej je vařit..."
 
Z MĚSTA DO MĚSTA
Zážitky
Čtvrtek, 23 srpen 2018

Přes hory, řeky, kopce, jezera … a hlavně přes dlouhánský moře. A letadlem. A s taškou na psa na krku, s taškou na notebook přes jedno rameno a báglíkem přes druhý. A občas se psem nejen na vodítku, ale v náručí… Bylo to fajn, ale bylo toho víc než dost: tím myslím tu dlouhatánskou cestu. Vařej dobře, chovaj se k cestujícím velmi dobře, ale…
 
PRAŽSKÉ CHODNÍKY
Zážitky
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro stará dlažba na chodníkuVenku je příšerně, tak z domu vyjdeme jenom brzy ráno, chviličku se venčíme odpoledne a pak zase až večer. Bez toho, abychom trajdali venku, je den docela dlouhý. Uklízet je nuda a tak sjíždím už sedmou řadu seriálu „Teorie velkého třesku“. Je to sranda, ale koukat na to nonstop, to se také nedá. A tak občas juknu do Kudlanky na to, co jsme tam psali ještě v těch šťastnějších dobách.
 
DLOUHÁ CESTA
Téma
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro Linda MajerováV letním období velká část světové populace vyráží do cizích krajů za poznáváním a objevováním něčeho nového. Samozřejmě pak porovnáváme. Nejinak tomu je i letos. Leckdy bývají střety kultur obrovské. Jižní státy mají již téměř klasický „maňana“ přístup, u těch severských můžeme naopak ocenit jejich racionalitu. A v těchto dnech člověk velmi přivítá i jejich geografickou polohu, kdy se za teplo považují teploty rozdílné až o dvacet stupňů od našich.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 8585
[CNW:Counter]