O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


MÁ JEŠTĚ ŘEMESLO ZLATÝ DNO?
Zážitky
Pondělí, 14 říjen 2019
Říká se, že řemeslo má zlatý dno, pak ale je divný, že jich není jak naseto a dobrého řemeslníka abys pohledal. A když najdeš, tak buď je to neumětel a když náhodou umí, tak má diář nabitý a za odvedenou práci tě pak klidně připraví i o poslední pětikačku. Z těchto důvodů se jim snažím vyhnout, pokud to jenom trochu jde. Raději si to zmatlám sama, než aby to zmatlal nějaký umělec a já mu za to ještě platila.
 
POSTMODERNÍ AKTIVISTICKÝ NIHILISMUS - 2.
Téma
Pátek, 11 říjen 2019
A jsme tu zpátky u nihilismu. Určitě jste si báječně pochutnali – alespoň pohledem – na té níže uvedené vepřové pečínce, takže se nyní můžeme vrátit k tématu. Tentokrát to budou aktivistické ideologie. Co to znamená? Jaké to jsou? Jsou to iluze, které nejsou založeny na realitě, nerespektují lidskou přirozenost. Aktivistické ideologie jsou samy od sebe bezhodnotové.
 
BÁJEČNÁ VEPŘOVÁ PEČENĚ OD FLORENTÝNY
Nejen duše
Pátek, 11 říjen 2019
Mám pro vás recept na dokonalou, šťavnatou, báječně ochucenou vepřovou pečeni. Včetně dostatku šťávy, protože když už si dáte práci s masem, tak ho přece nebudete jíst nasucho, to dá rozum. Zní to tak trochu jako sci-fi. Šťavnatá vepřová pečeně? Opravdu? Fakta mluví neúprosně:
 
TOTÁLNĚ NÁVODNÝ RECEPT NA PEČÍNKU
Nejen duše
Pátek, 11 říjen 2019
Největší kuchařský průšvih se vám stane, když se dáte do pečení vepřové pečeně bez příslušné teoretické přípravy. Vepřová pečeně je tak libová, že ji suchý žár v troubě snadno vysuší do nejedlé podoby. Pokud se o ni správně postaráte, patří k tomu nejelegantnějšímu, nejdůstojnějšímu a nejjemnějšímu, co můžete naservírovat k nedělnímu obědu. Tady na jednu takovou máte podrobný recept.
 
HRAJETE ŠACHY? POZOR - NOVÁ PRAVIDLA!
Diskuze
Čtvrtek, 10 říjen 2019
Jedna z nejpopulárnějších deskových her na světě již brzy změní svá pravidla. Díky stále silící ženské lobby se figurka dámy stane ve hře stejně důležitou jako figurka krále. Změnu pravidel již brzy oficiálně schválí Mezinárodní šachová unie. Šachy jsou staré více než 1300 let, a od začátku byla nejdůležitější figurka král. Podle některých bojovníků za genderovou rovnost však takovéto rozdělení není korektní a jde o sexismus.
 
LETEM SVĚTEM A ZASE PŘES TO MÓŘE
Zážitky
Čtvrtek, 10 říjen 2019
Hm. Tak zase jsem byl narván do hnusný malý tašky, strčen pod sedadlo a donucen tam strašně dlouhou dobu být zavřenej. A navíc! Nedostal jsem celý předchozí den vůbec, ale vůbec nic najíst! Uznejte, to je podlá tyranie, holt, protože jsem malej po tatínkovi (luxusní čivaváckej plejboj) a vypadám tak hodně, že si na mne každej troufne. To zas po mamince, bišonce. Nezvládnu s touhle vizáží být obranář, to musí uznat každej. Jak mám bránit paničku, když se neubráním ani jí... Takže, abych to shrnul: devět hodin v tašce, a místo na Jižáku jsem na Manhattanu.
 
POSTMODERNÍ AKTIVISTICKÝ NIHILISMUS - 1.
Téma
Čtvrtek, 10 říjen 2019
Co je nihilismus? Je to přesvědčení, že hodnoty jsou zbytečné. Nenávistné a rozporuplné projevy, extremistické myšlení, nerozeznávání malých a velkých selhání, lživá obvinění, mají společnou příčinu v nezakotvenosti v hodnotách. Podstata aktivistického nihilismu jsou zjednodušené propagandistické ideje. Toto zjednodušení se týká vynechání (neuznávání) hodnot, hlásání pouze hodnot nízkých, sobeckých, hédonických.
 
SVĚTOVÝ DEN POŠTY
Téma
Středa, 09 říjen 2019
Související obrázekSvětový den pošty se koná každý rok 9. října, jako připomínka vzniku světové poštovní unie (UPU) v roce 1874 ve švýcarském Bernu. Založení UPU bylo začátkem globální komunikační revoluce, umožnilo lidem dopisovat si po celém světě. Ale přímo DEN POŠTY - 9. říjen - byl poprvé uveden jako světový až v roce 1969 na kongresu UPU v japonském Tokiu. Od té doby je Světový den pošty slaven po celém světě jako upomínka významu poštovních služeb.
 
VYZNÁTE SE V TLAČENICI?
Zážitky
Středa, 09 říjen 2019
Výsledek obrázku pro knihy pngTak nevím, možná má někdo doma to původní vydání (1967), ona tahle příjemná a nadčasová kniha vyšla už několikrát. Ani by jeden neřekl, že poprvé to bylo v šedesátých letech. Dobře a lehce se čte a přitom je plná zajímavých (a nadčasových) informací s praktickými, zábavně pojatými aplikacemi. Štikologie, kromě toho že je zábavná, je taky parádní učebnicí a návodem, jak být úspěšnou mrchou. ROZHODNĚ DOPORUČUJU VŠEM alespoň jednou přečíst...
 
NAPŘÍČ NÁBOŽENSTVÍMI S HUMOREM
:-)))
Úterý, 08 říjen 2019
Související obrázekV jednom malém městě povolal právník k soudu jako svědka jednu starou paní. Když složila přísahu, ptá se jí: „Paní Čermáková, znáte mne?“ „Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, že vám nedojde, že z vás nikdy nebude nic než mizerný maloměstský právník.“
 
TRÁPENÍ SE SNACHOU
Úkol pro vás
Úterý, 08 říjen 2019
Vážení, mám takovou velkou nepříjemnost, se kterou si vůbec nevím rady. Před třemi lety se náš syn oženil s Petrou. Petra je krásná, milá, chytrá, ale… No, vysvětlím. Pár měsíců po jejich svatbě jsme s manželem jeli na dovolenou a požádali syna, aby nám chodlil zalívat kytky, a vůbec pro kontrolu, kdyby se něco stalo. Jenže stalo se, že Petra k nám šla jednou sama a tak trošku nás vykradla. Vzala několik drahých, a pro nás sentimentálních věcí, a my nemáme tušení, co s nimi udělala, protože ona to popírá a tvrdí, že to ona nebyla a nesmírně se rozčiluje.
 
PŘÍBĚH ADAMA A EVY
Téma
Pondělí, 07 říjen 2019
Výsledek obrázku pro adam and eveCo svět světem stojí, nachází se v něm vždy místo pro předvídače katastrof, ovladače větru a deště - a to ať už z důvodů kulatých letopočtů, božího hněvu a následných živelných pohrom, nebo ideologie. Naše "vědecká éra" dokázala své nové předvídače otitulovat a vzdělat, a zmátla tím nové generace. V podstatě se v ničem neliší, ani v jásotu užitečných idiotů, kteří vždy podporují to, čemu nerozumí. Ostatně - jak známo, kdo nerozumí ničemu, uvěří všemu...
 
BRAMBOROVÉ ŠIŠKY S MÁKEM
Nejen duše
Pondělí, 07 říjen 2019
Související obrázekTak jsem zas po čase přesazovala kytky – tedy do většího květináče. Ta „jedna“, se kterou jednám jak v rukavičkách, ta je už nesmírně letitá. Kdysi dávno, ve svém prvním zaměstnání, jsem dostala aplégr od jedné kamarádky. Kytka se mi rozrostla, já ji rozdělila a dala půlku mámě. Během času jsem pak měla kytku velkou, velikou převelikou, až se jí jednou zachtělo už nebejt. No, spíš jsem byla na vině já, prostě nějak mi chcípla. A tak už byla jen ta část u babičky… Máma ji měla hodně dlouho, taky ji dělila, a tak zas ona dala mně. Je až neuvěřitelné, co jedna kytka zažije…
 
OD "RUKOU" K TOALETNÍMU PAPÍRU
Téma
Pátek, 04 říjen 2019
Thermopolium, Pompeii. Many of the homes in Pompeii were behind 'store fronts' such as these. You can see the oven behind the 'bowl' - servants would cook the food then serve it out of these built in bowls to passing patrons.Starověk patří mezi období dějin, která nás naplňuje obdivem a respektem. Tehdejší civilizace byly z našeho pohledu až překvapivě pokrokové a část naší kultury vychází z antických kořenů, ať už se to týká politiky, vědy nebo veřejného života. I přes všechno, co na nich obdivujeme, měli ale lidé ve starém Řecku a následně Římě jisté zvyky a libůstky, které nás mohou zaskočit. Dnes se budeme věnovat jejich řešení „konečné stanice“ toho, co jsme snědli. Ano, jaké měli ve starověku toalety…
 
KNIHA - "I MOTÝLI PLÁČOU"
Próza a poezie
Pátek, 04 říjen 2019
Všichni po něčem toužíme a všichni se něčeho bojíme. Toužíme po lásce, po dálkách, po šťastném životě. A bojíme se nemoci, stáří, násilí. A smrti. To první potká málokoho, to druhé mnohé z nás. A to třetí všechny. Kašlu na genderistické žvásty, že žena je totéž co chlap a že si můžeme měnit pohlaví tím, že si to ráno rozmyslíme. Ta vysněná a někdy i skutečná žena je pro každého muže, jak o něm říká básník „muž, ten který nemá hrb“ prostě Manon. Manon, co je motýl. A příroda to ví a dělá vše pro to, aby žena byla krásná a bylo už z dálky vidět, že je to žena. Jistě, myslím tím ňadra. Na ně už bylo napsáno veršů!
 
TENKRÁT TO ZAČALO...
Zážitky
Čtvrtek, 03 říjen 2019

U Štefánikova mostu bývala kavárna Vltava, kde se scházeli převážně studenti konce 60. let. Kolem čtvrté páté odpoledne se tam začínaly takzvané čaje. Hrál tam báječný orchestr Karla Krautgartnera, pořádaly se tam různé talentové soutěže.  V roce 1957 v soutěži Hledáme nové talenty také zazpíval Karel Gott, sice nevyhrál, ale Krautgartnera zaujal a ten mu nabídl, aby u něj zpíval každou středu mezi hostujícími zpěváky. Ano, tam začal svou kariéru.

 
JÍTE VTIPNOU KAŠI? OK, DOKAŽTE TO!
:-)))
Středa, 02 říjen 2019
Dnes jsem si na vás připravila pár fotografií, ale bez popisku, tedy bez průvodního textu. A je na vás, co kdo vtipného k jednotlivým obrázkům vymyslíte. Nemusíte každý ke všem (ale můžete), stačí třeba i jen k jednomu - záleží jen na vás, co vám přijde "na mysl". Uvidíme... Vybereme toho nejvtipnějšího, který dostane velkou cenu!  (třeba...) Pište rovnou do komentářů, vždy jen nejprve napište číslo obrázku a k němu váš text.  Závěrem vám posílám jeden rozkošný snímek - skopírovaný z facebooku Rádia Haná. 
 
POŠTA POSKYTUJE NOVÉ SLUŽBY
Zážitky
Středa, 02 říjen 2019
Tomáš HouškaČekání na poště bývalo nudnou protivnou věcí. Až do chvíle, kdy Česká pošta inovovala a spustila nové služby, Ještě jste je nezkusili? Nejdřív proběhlo několik pokusů o provoz občerstvení pro čekající ve frontě. Ale ukázalo se, že pouhé bistro, natož nudný a odlidštěný automat nemohou lidem poskytnout ten pravý komfort. Proto se na poštách začaly otevírat jídelny.
 
JAK ULOVIT TOHO SPRÁVNÉHO
Téma
Středa, 02 říjen 2019
Jak připravit minivětrníčky s dvojím krémem a čokoládovou polevou | receptJednou z neřestí mé drahé babičky byly věnečky a větrníky. Tyhle cukrářské speciality nade vše milovala a světe div se, vůbec, ale vůbec to na její dobře vypadající postavě nezanechávalo následky. Proto si vzala Helena (sestra jedné maminčiny přítelkyně, která k babičce šla pro radu) na pomoc balíček do špičky balený, obsahující zmíněné laskominy. Měla totiž prosbu velikou: kde a jak už konečně splašit nějakého toho hodného a milujícího.
 
BABIČKA A DĚDEČEK
Zážitky
Úterý, 01 říjen 2019
Mám krásnou vzpomínku z dětství: můj dědeček byl ročník 1901, babička 1904. Když jsem se narodila já, měl děda za sebou šedesátku a babičce klepala na dveře. Často jsem k nim na Červený vrch jako malá jezdila, nejdřív na nejrůznější prázdniny a později alespoň v neděli na návštěvu. On si totiž děda čas od času brával našeho psa a chodil s ním na dlouhé procházky kamsi k šáreckému lesu.
 
VŠECHNO JE JINAK, JEN JÁ JSEM STEJNÁ
Zážitky
Neděle, 29 září 2019
Ale vlastně ani to není pravda, i to je jinak. Fotky, které jsem před delší dobou vymazávala, protože na nich jsem si připadala hnusná, a jak strašidlo, mi dneska se zdají docela fajn, ale zato dnes se netroufám podívat do mobilu, když se fotoaparát otočí směrem na mne. Ta hrůza, jakou tam uvidím! To ne, takhle přeci nemůžu mezi lidi!!! Jediný, co mne trochu uklidňuje, je fakt, že v tomhle sebemrskačství rozhodně nejsem sama.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 9181
[CNW:Counter]