O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NEVYHÝBEJTE SE ZDRAVOTNÍM PROHLÍDKÁM
Diskuze
Čtvrtek, 16 červenec 2020
Už naše babičky se bály doktorů a často říkaly, že když se jim člověk dostane do rukou, budou ho „mučit“ a z jejich „spárů“ se už nikdy nedostane. Něco na tom možná stále bude. Současná vyspělá zdravotní péče má své výhody i nevýhody. Na jedné straně vzdělaní a profesionální lékaři se sofistikovanými vyšetřovacími metodami, které dokážou odhalit různé choroby v jejich zárodku. Na straně druhé tyto metody udělají z každého člověka pacienta, protože u každého se něco najde.
 
ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 11.
Zážitky
Čtvrtek, 16 červenec 2020

Na pláži jsem ráno našla šest koťat, vyzáblých a opuštěných. Patrně jejich mámu něco zabilo. Několik z nich už nebylo možno zachránit, i když jsem je vzala domů a snažila se je nakrmit. Dala jsem do mističky mléko, namočila do něj malíček a po kapkách nechala každému skapávat mlíčko do těch minitlamiček, ale přesto mi umíraly přímo v rukou.

 
NÁDHERNÝ OKAMŽIK ŠTĚSTÍ - 3.
Zážitky
Středa, 15 červenec 2020
Ahoj Kudlanko, konečně jsem se dostala k napsání svého okamžiku největšího štěstí…Bylo jich v mém životě víc, ale v paměti mi utkvěly dva. První se týká mých prvních prázdnin po revoluci, když jsme s rodiči jeli v červnu roku 1990 do Norska. Tam jsem si s pomocí jednoho spolužáka totiž zařídila brigádu na česání třešní a sbírání jahod. Moji rodiče řekli, že je to sice príma nápad, ale že mě tam musí dovézt sami (naší starou škodovkou).
 
JAK VYPADÁ PRÁCE POLITIKA
Téma
Středa, 15 červenec 2020
Jedním z nejtypičtějších aspektů služby veřejnosti v úloze politika je, že máte často jen velmi málo prostoru na to věnovat se tomu, čemu byste se věnovat chtěli. Prostě jen řešíte úkoly, které na vás spadnou. Jako zastupitel tak třeba celé jedno pololetí přepisujete zastaralé vyhlášky a v dalším pololetí pak spoustu večerů věnujete problematice pohřebnictví. Ne, nebaví vás to, ale někdo to udělat musí.
 
PRÝ "OBYČEJNEJ ŠESTNÁCTILETEJ" ...
Zážitky
Pondělí, 13 červenec 2020
Tenhle rok je tak nějak „nalevačku“, nezdá se vám? Prožívat ho jako deváťák zatím vůbec nebylo snadný. Jo, asi si řeknete, že v mým věku nemůžu mít ještě žádný skutečný problémy, ale ten debilní Covid-19 mi docela zkazil náladu. Jsem úplně obyčejnej 16 letej kluk, kterej má rád muziku a svoje kámošky a kámoše. S malejma výhradama mám rád i školu. Fakt, nevadí mi do ní chodit, teda občas mi vadí šprtat něco, o čem si myslim, že nikdy v životě nebudu potřebovat, ale co už.
 
ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 10.
Zážitky
Pondělí, 13 červenec 2020
Zatímco jsem si ošetřovala teď už zhnisané tlapky, jednoho dne jsem měla nečekaný hovor... volal mi můj vlastní otec. Snažil se mi vysvětlit, proč nepodepsal papíry do Švýcarska: že má dneska vlastní a novou rodinu a já bych tam překážela. Já se zase snažila mu říct, že bych nemusela být ani ve stejném městě jako on, že se umím o sebe postarat, že mi šlo jenom o to podepsání… Ale on řekl, že by to nebylo dobré, ani kdekoliv jinde ve stejném státě.
 
NÁDHERNÝ OKAMŽIK ŠTĚSTÍ - 2.
Zážitky
Neděle, 12 červenec 2020
Milé Kudlanky, nedá mi to, abych svůj příspěvek nezačala citátem z poměrně staré písničky: „ Je tisíc pátků, nemnoho jar, však dnů, kdy svítá o trochu dřív, těch je jen pár“. Vždy jsem tomu textu rozuměla tak, že jde o dny, kdy nemůžeme dospat, protože nás něco čeká – maturita, státnice, svatba, cesta na dovolenou a podobně. Na něco se těšíme, něčeho se obáváme. Průběh akce jako šťastný většinou neprožíváme, protože studium na zkoušky velká zábava není, na svatbě můžete čelit trapasům a problémům s příbuznými, dovolená se nemusí vydařit kvůli počasí.
 
ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 9.
Zážitky
Neděle, 12 červenec 2020
Když Alain přišel domů z práce, bylo mu divné, že mně nikde nevidí. Ani na verandě ani na pláži... Vyběhl do poschodí a překvapily ho zavřené dveře od naší ložnice. Zamknout bohudík nešly, ale věděl, že nemám ve zvyku je ani zavírat, pokud není doma. Pak mne uviděl ležet na posteli, vedle prázdná krabička od prášků a všechno mu bylo ve vteřině jasné: "Proboha, co se stalo, proč jsi tohle udělala? Co se stalo?"
 
TAM, KDE JE TO DOMA ...
Tady a tam
Neděle, 12 červenec 2020
Maine Travel Guide | PlanetWareZnáte ten pocit, kdy někam odjedete na pár dnů a když se vracíte zpět domů, koukáte na povědomé cesty, značky u silnice, domy. Támhle dali do okna nový květináč, tuhle zasadili nový strom, naproti starý pokáceli. Bližíte se k místu, kterému říkáte domov… Čím blíž přijíždíte, tím máte silnější lechtání v žaludku a vyhlížíte povědomé detaily. Třeba paní Novákovou v okně, aby jí člověk mohl mávnout, ať vidí, že jste to vy a jste zase doma.
 
NÁDHERNÝ OKAMŽIK ŠTĚSTÍ - 1.
Zážitky
Středa, 08 červenec 2020
Milá Kudlanko, když u mne vůbec neplatí to, že špatné se vždy zapomene a v mysli zůstanou jen dobré vzpomínky ...Už pár dnů trápím svou šedou kůru mozkovou, aby si vzpomněla na nejšťastnější, nejzářivější zážitek. Nejenže mám tzv. "krátkou" paměť, ale pokud se mi přece jen něco podaří vylovit, jsou to okamžiky spíše z opačné strany emocionální stupnice. Snad jeden, jehož všechny detaily mi — navzdory diagnóze — nikdy z mé paměti nevymizí. I když na začátku to příšerně bolelo ...
 
ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 8.
Zážitky
Středa, 08 červenec 2020
Odjet bylo jednodušší napsat než opravdu uskutečnit. Neměla jsem peníze. Věděla jsem, že nejjednodušší cesta by byla jít na českou ambasádu a říct jim, že jsem se rozmyslela a chci se vrátit. Ale tohoto kroku jsem se velice bála. Třeba by mne už ani nepustili z letadla, nevěděla jsem, co se děje emigrantům, kteří se vrací do země, z které se pokusili utéct. Jedna věc mi byla naprosto jasná: že už nikdy se nikam nepodívám, že teď už moje cestování opravdu skončí navždycky. A to hovořím o tom nejmírnějším trestu.
 
KORONAVIRUS A NEZÁVISLOST
Téma
Středa, 08 červenec 2020
Ursula von der Leyen vyjádřila velkou starost o to, aby podniky zanikající nebo finančně oslabené poklesem ekonomiky, se nedostaly do cizích, především čínských rukou. Je to realistické vyjádření. Ale asi hlavně pro Německo a západní země. My už v cizích rukách totiž dávno jsme. A jsme závislí hlavně na Německu. Stát, který je už závislý, je v jiném postavení než Německo, které může ztratit svoje podnikatele. My už jsme jako ti proletáři: „nemáme co ztratit, leda svoje okovy“.
 
VERONIKA A JEJÍ TOULKY SMUTKEM
Zážitky
Úterý, 07 červenec 2020
Říká se, že člověk by měl alespoň jednou za život navštívit nemocnici, vězení, blázinec, márnici a hřbitov, aby si uvědomil, jaké má štěstí. Doporučuji si nechat poslední dvě položky nakonec, protože v opačném případě je možné, že předchozí místa už nikdy nenavštívíte. Já na několika z těchto míst už byla. Taky jsem byla odjakživa trošku blázen.
 
NÁDHERNÝ OKAMŽIK ŠTĚSTÍ
Zážitky
Úterý, 07 červenec 2020
Ahoj moji milí. Otevírám dnes třináctou komnatu… Záznamy vašich „nejkrásnějších a největších okamžiků štěstí“, chvil, kdy jste si uvědomovali nádheru bytí. Jak různorodé mohou být… Některý je obrazem pohody, jiný bleskem, který projel mimo. Všechny do jednoho však jsou krásné a ojedinělé. Napište i vy ten svůj.
 
TAM ANI PAPEŽ NEPOMŮŽE ...
Téma
Pondělí, 06 červenec 2020
Když jsem to následující video dostala, tak jsem si opravdu myslela, že je to stoprocentní fake. To přeci není možný!!! Ale je, a stalo se to před rokem a kousek, když hlava katolické církve, papež František, jednal s politiky z Jižního Súdánu.
 
MIGRANTY SI VEZMETE, A NE ŽE NE!
Téma
Pondělí, 06 červenec 2020
Jsme velikostí až čtrnáctí ze sedmadvaceti států EU, třináctí v počtu obyvatel a máme jedenadvacet poslanců v Evropském parlamentu. Německo má nejvíc obyvatel i poslanců. A proto máme poslouchat, co nám bude nařízeno? Německé půlroční předsednictví EU začalo 1. července. Německý ministr zahraničí Heiko Maas řekl hned druhý den, tedy ve čtvrtek 2. 7., natvrdo v Parlamentu, že nám VNUTÍ migranty!!!
 
KUŘE NAPLACATO OD FLORENTÝNY
Nejen duše
Neděle, 05 červenec 2020
Kuře naplacato, tedy kuře upečené ve zcela placaté podobě, má oproti běžnému pečenému kuřeti několik výhod. Je snadné nechat se jimi uhranout. Takové kuře vypadá neokoukaně, rychleji se propéká a má lepší ochucení. A taky to pro někoho může být zajímavé a nové kuchařské dobrodružství. Zvláštní body za umělecký dojem dostanete za tohle kuře zejména teď v létě, kdy vše, co se tváří jako z grilu, mizí z talíře závratnou rychlostí.
 
ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 7.
Zážitky
Neděle, 05 červenec 2020
Otevírala jsem ho a třásly se mi ruce. Věděla jsem od koho je podle tak známého písma na obálce. "Prosím, předejte Alence, je to velice důležité!" Kde vzal adresu? Vždyť já jsem mu žádnou neposlala... „Alenko, miláčku můj - má lásko, nemohu tomu stále uvěřit, jsem sžírán představami. Jednou chmurnými, hned nadějnými - kolem je náhle strašné prázdno, hrozné ticho až k zbláznění. Nevím kam se otočit, zavolat, co je s Tebou, žádná zpráva - prazdno pusto, klid. Musím se vymluvit aspoň do téhle němé zprávy, která mi zosobňuje tebe, abych se nezbláznil.
 
TO MÁME ZA TY KOLONIE!!! - ZÁVĚR
Téma
Čtvrtek, 02 červenec 2020
Tomáš HouškaŘada humanitárních organizací, které se zaměřují na záchranu migrantů na moři, během nejintenzivnější fáze nynější pandemie pozastavila svou činnost. Reagovala tím mimo jiné na to, že Itálie začátkem dubna z bezpečnostních důvodů uzavřela své přístavy. Podle dat Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) letos navzdory pandemii covidu-19 výrazně vzrostl počet lidí, kteří přes moře míří z Libye do Itálie. Do 28. června jich bylo 6 653, loni to bylo ve stejném období 2 594.
 
O VŠELIČOMS - O POČASÍ, TLAKU, ŘEMESLNÍCÍCH
Zážitky
Čtvrtek, 02 červenec 2020
Jak tak na to teď z okna koukám, pámbu sundal ze své konve kropítko, a zalejvá nás proudem. Takovéhle "deště" jsem byla zvyklá vídat jen v bláznivém New Yorku, nebo na Floridě (možná, že to je i jinde, ale já jinde nebyla), kde za pár minut je ze silnice řeka a nestíhající kanály střílejí vztlakem kryty do výše. Fakt, nekecám - viděla jsem, jak u chodníku najednou do výšky vystřelil kovový kryt kanálu, který nezvládl proud vody... No, a teď na to koukám za oknem na pražském Jižním Městě...
 
TO MÁME ZA TY KOLONIE!!! - 2.
Téma
Úterý, 30 červen 2020
Tomáš HouškaCílem a životním snem uprchlíka je svržení toho režimu, před kterým se vydal schovat k nám. Je rozhodnutý bojovat proti nenávistné ideologii, která jeho útěk způsobila. Je vděčný a připravený respektovat hostitelskou zemi. Znám i pár opravdových uprchlíků. Těší se, až v jejich zemi padne náboženská totalita a pomáhají tomu svou novinářsou prací. Jenže naprostá většina těch lidí, kteří se do Evropy valí, a už dovalili, žádnými uprchlíky nejsou. Dokázat sémanticky správně označit, kdo k nám přichází, není věc nějaké xenofobní nenávisti, je to čistá schopnost zacházet správně s naším vlastním jazykem.
Ale pokračuji, kde jsem včera skončil:
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 148 - 168 z 9563
[CNW:Counter]