O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


HAWALA
Téma
Úterý, 17 září 2019
Výsledek obrázku pro hawala pngJestlipak víte, co znamená a jaký je význam slova hawalista, a co je hawala? Hawalista je ten, kdo se účastní jistého nebankovního převodu peněz, tzv. hawaly. Je to tradiční systém velmi oblíbený zejména v muslimském světě. Jeho principem je poskytnutí půjčky mezi rodinnými příslušníky, členy klanu, důvěryhodnými známými apod. Mezi oběma účastníky hawaly musí panovat naprostá důvěra.
 
DVA BRATŘI
Úkol pro vás
Úterý, 17 září 2019
Můj manžel má staršího bratra Adama, který je miláček rodiny. Byl naplánované a očekávané dítě. O pár let později se „nedopatřením“ narodil Petr, můj manžel. Za více než 20 let, co jsme s manželem spolu, řekla moje tchýně několikrát, dokonce i přímo do očí mého manžela, že existuje pouze proto, že si jednak jeho otec tenkrát nedával pozor, a taky že už bylo pozdě na potrat. Nedělám si legraci. Je to hrozné, ale Petr je na to za svůj život už zvyklý, naopak si z toho dělá legraci.
 
BYDLENÍ S NECHUTNÝM TCHÁNEM
Úkol pro vás
Pondělí, 16 září 2019
Tohle je něco tak hnusného, co vám budu psát, že kdo máte choulostivější žaludek, tak to raději nečtěte. Jsem vdaná necelé dva roky, ale předtím jsme spolu žili jako partneři. Po narození dcery jsme se vzali a nastěhovali se k manželovým rodičům. A tak teď mám tu odpornou možnost, zblízka zažít to, o čem by se mi ani v nejhorším snu nezdálo.
 
DVĚ VEJCE DO SKLA
Nejen duše
Pondělí, 16 září 2019
Asi hned namítnete, že do skla zcela jistě přijdou vejce tři, ale nenechte se mýlit. Tři vejce v tomhle skupenství zvládne sníst jen cvičený kulturista – ať už skutečný, nebo ten, kdo je kulturistou aspoň ve svých vlastních představách. Je až s podivem, že vejce do skla, čili snídani hodnou prezidentů, dostanete málokde, a vaří si ji málokdo.
 
VŠECHNO SE MI ZBOŘILO - A BOŘÍ SE DÁL
Úkol pro vás
Neděle, 15 září 2019
Ahoj lidi, slíbila jsem, že se vám ozvu. Dost jsem přemýšlela, co a jak napsat, aby se to někdo z „účinkujících“ nedozvěděl, ale ono na tom už tak moc nesejde. Tedy, mně nesejde. Musím napsat, že jsem nebyla schopná nějaké bojovné reakce, protože jsem si vůbec neuměla představit, co s tím, hlavně, co by se všechno mohlo stát, kdyby se to prolátlo.
 
PÁTEK TŘINÁCTÉHO
Téma
Neděle, 15 září 2019
Pátek třináctého má už celé věky nálepku smolného dne. Proč dodnes věříme tolika iracionálním pověrám a přizpůsobujeme jim život? „Pověry jsou zakořeněné hluboko v podvědomí, jsou člověku dány evolučně. Aby přežil, snažil se hledat souvislosti mezi věcmi. Jenže často je hledal i tam, kde nejsou,“ vysvětluje Leoš Kyša, místopředseda Českého klubu skeptiků Sisyfos. Sdružení léta bojuje proti pověrám, fámám či pseudovědeckým nesmyslům.
 
NEBEZPEČNÝ ZÁŽITEK – TEDY, JAK PRO KOHO
Zážitky
Pátek, 13 září 2019
Včera odpoledne, asi kolem páté, chlupatec prohlásil, že by jako rád ven. OK, tak jdem, protože on je jediný, komu se nesnažím jakkoli vymluvit, případně přímo vykecat. Jinak jsem superstár na výmluvy - když mne někdo někam pozve, když si já někoho pozvu, když se mám někam dostavit, něco vyřídit. Tak jak se blíží termín, chytne mne zmatek...a už vytáčím, už se vytáčím... Nojo, nejsem normální…
 
CO JE PRAVDA A CO BLUF
Téma
Čtvrtek, 12 září 2019

Výsledek obrázku pro velký jedlíkMýty o potravinách, dezinformace a polopravdy o výživě, kterými je v poslední době veřejnost zahrnována, nám docela fest komplikují život. Názory na výživu, na tzv. “zdravé či nezdravé” potraviny se různí a vedou i k závažným omylům matoucím veřejnost, teď už nejen přes prastarou agenturu „JPP“ (jedna paní povídala), ale především skrze internet a média.

 
KDE SE V ZÁŘÍ NEJLÍP SEZNÁMIT?
Zážitky
Čtvrtek, 12 září 2019
Září přeje zlátnoucímu listí, tanečním mistrům, vinařům, zhrzeným láskám a depresím. Moje prázdninová známost odletěla s prvními potrhanými vlákny babího léta a můj psychoterapeut relaxuje na Floridě. Tedy, tu Floridu nevím určitě, ale vypadá to líp, než když napíšu, že se nervuje v Novém Strašecí.
 
LÁSKA NA PSÍ KNÍŽKU
Diskuze
Středa, 11 září 2019
ONA se chce vdávat. Tvrdí, že děti se mají narodit do úplné rodiny, kde se všichni jmenují stejně a není v tom zmatek. Taky snadněji získají hypotéku; po svatbě vztah berou oba vážněji a víc se snaží, protože je mnohem těžší odejít. Kdežto ON je přesvědčen, že je manželství přežitek a všechno se jen zhorší. Svatba že je množství zbytečně vyhozených peněz, všechno kvůli papíru a nádherným šatům, a taky se pak musí měnit všechny doklady …
 
CHLAPEC Z DOBRÉ RODINY
Úkol pro vás
Úterý, 10 září 2019
Nevím, kdo tuto hádanku uhodne ... protože je pro fajnšmekry filmového plátna. Jedná se o kdysi velmi známého herce, milovníka, krasavce. Před válkou a za protektorátu patřil ke zbožňovaným hercům, šel doslova z filmu do filmu a v náručí  (nejen na plátně) svíral nejpopulárnější krásky té doby. V komunistické éře elegánovi, který byl ve fraku jako doma a mluvil plynně několika jazyky, tehdejší mocipáni nemohli přijít na jméno. Zažil útrapy, vězení, tvrdou práci na stavbě a na stará kolena i zasloužený herecký comeback.
 
HMYZ MIZÍ ...
Fauna a flora
Úterý, 10 září 2019
Eva Hauserová
Uznávám, že zahrádce momentálně nehrozí mučivé sucho, občas nám sprchne. Ale všimla jsem si jiné zneklidňující věci: kam se poděly ty spousty hmyzu, které oživovaly krajinu? Médii nedávno prošla vlna článků o tom, že celosvětově ubývá hmyzu, a to jak druhové pestrosti, tak i jeho množství, a já si uvědomila, že to můžu potvrdit z vlastní dlouhé zkušenosti. Je to názorně vidět!
 
WIN-WIN TAKTIKA
Zážitky
Pondělí, 09 září 2019
Výsledek obrázku pro woman silhouette pngDobrá kamarádka Daniela mi vždycky říkala: „Holka, ty jsi ten největší granátník na světě.“ Myslela tím moje okamžité reakce. „Chytrá, hezká, ale někdy tááák blbá.“ Když se mi vzpění v žilách krev a mozkové závity se změní v rudou, střílím kolem sebe hlava nehlava. Nejdříve jsem úplně nechápala, proč je dobré občas něco polknout a nereagovat hned stylem zub za zub. Potom jsem se musela naučit vypnout svého autopilota, potlačit hněv, křivdu nebo cokoliv jiného. Nakonec začít používat ve vyhrocených situacích hlavu. Když už ji jednou vlastním.
 
BÁBOVKA, ZÁKLAD RODINY
Nejen duše
Pondělí, 09 září 2019
Bábovek jsem se vždycky bála, ale vždy jsem je milovala. U nás doma to býval rituál - tedy nedělní rituální pochutnání. Pak došlo i na mne - už při přípravě bábovky jsem měla strach, že se to prostě nepovede. A co dokonce taková třená mramorová bábovka? To už by bylo něco. Ale nakonec jsem zvítězila a tak svůj – no, spíš babiččin – recept posílám. Vím, že každá rodina má ten „svůj, jediný, vyzkoušený, dokonalý“, ale třeba se vám bude hodit i tenhle:
 
CO TO JE A CO S TÍM?
Úkol pro vás
Pondělí, 09 září 2019

Výsledek obrázku pro ČESKÝ JAZYK PNGDneska zase zabruslíme (jé, kdy já naposledy měla brusle na nohou…) do češtiny. Napíšu vám sem pár slov, a vaším úkolem bude je vysvětlit, případně si s nimi pohrát.  Jako dívčí mládě nerozumné jsem dokonce sbírala hezká česká slovíčka, která jsem obdivovala – například pro jejich  zvukomalebnost.  Ale dnešní téma se bude zabývat slovy přistěhovalými, přejatými.

 
"BROUK EROTOMAN"
Zážitky
Neděle, 08 září 2019
Jo, jsem slíbil, že vám panička řekne, jak se vede její ušní sbíječce. Tedy, to je stejně neuvěřitelné, co si lidi dovedou vymyslet. Například nějaký kravál v uchu, když přitom vůbec nic takového neexistuje, ale oni tvrdí, že jo. No, jak tak chodím několikrát za den exkrementovat, tak ona se pořád vybavuje na téma: "Taky máte tinnitus?" A já to musím poslouchat.
 
OČKOVÁNÍ A VY – BOJÍTE SE?
Téma
Neděle, 08 září 2019
Výsledek obrázku pro očkováníJe málo lidí, co ještě neměli chřipku. A tak určitě víte, že je to setsakra závažná infekce, která u nás každoročně způsobí onemocnění statisíců, a taky to, že i stovky z nich nákaze každý rok podlehnou. Nejdůležitější metodou prevence chřipky a jejích případných závažných komplikací je očkování, jehož účinnost byla opakovaně prokázána. I pro letošní sezónu 2019/2020 je připraveno očkování kvalitní čtyřvalentní vakcínou.
 
TAJEMSTVÍ SMUTNÉ PÍSNIČKY S VESELOU ZPĚVAČKOU
Zážitky
Pátek, 06 září 2019
OK, nedá mi to, abych vám před nadcházejícím víkendem ještě neprozradila onu hádanku, tedy jméno v minulém století (jak hrozně tohle zní, co?) velmi známé zpěvačky Jiřiny Salačové, která patří mezi klasiku swingové éry české populární hudby. Mj., víte vůbec, co je swing? A jak vznikl? Historie swingu sahá do tehdejších dvacátých let.. Jako většina tanců vznikl zcela přirozeně; když skupina černošských tanečníků tančila na soudobou muziku jazz a tím objevila Charleston a Lindy Hop.
 
TOULKY ŠUMAVOU - PO STOPÁCH ZLOČINŮ - 2.
Próza a poezie
Čtvrtek, 05 září 2019
Tak jak jsem slíbila, pokračuju v kronice šumavských mordů… Zatímco v případě Emílie, o které jsem vám psala včera, by se dalo ještě snad polemizovat o určité shovívavosti, u dalších vražd převažovala ziskuchtivost a nebývalá krutost. Tak tomu bylo i u vražd v Rajském mlýně u Čachrova r. 1925 a pak i té v Horní Světlé, která se stala v r. 1962.
 
POTŘEBUJU POHLADIT
Próza a poezie
Čtvrtek, 05 září 2019
Únava. Hodně práce a nějaký to baření člověka v mým věku odrovná celkem rychle. Za dva dny je vybito. A ještě k tomu cesta žlutobusem… Já vlastně nechápu podnikatelský úspěch Radima Jančury. Ty autobusy jsou děsný. Vepředu mrzne, vzadu je prádelna kombinovaná se saunou. Vzduch skoro žádnej. Ulička tak úzká, že steward Noel, který jí bohužel pravidelně prochází, do vás vždycky drbne. A ať chcete nebo nechcete spát, na každý zastávce se vás zeptá, jestli potřebujete kafe/sluchátka/časopis.
 
BUĎ SE MNOU, PROSÍM, BUĎ SE MNOU ...
Zážitky
Čtvrtek, 05 září 2019
Smutek přichází nečekaně a nevaruje nás předem. Najednou přijde den, kdy máte pocit, že ani nedává smysl vstát ráno z postele. Nesvítí vám sluníčko (i když je venku nádherný babí léto), nikdo vás nemá rád a ze zrcadla koukají jakýsi posmutnělý cizí oči, který patří vám. A máte pocit, že vy sami sebe nemáte rádi, rádi mít nemůžete. 
Ale pak zaslechnete něco hezkého...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 148 - 168 z 9122
[CNW:Counter]