O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


VERONIKA - MIKI A MUŽ MÝCH SNŮ
Zážitky
Čtvrtek, 23 duben 2020
Před několika lety jsem poznala muže snů a nastěhovala jsem se s ním do jeho moderního domu s velkou zahradou. Jak moc jsem se v něm spletla, to se ukázalo až později. Ovšem toto bude jiné povídání. Tehdy to bylo z moji iniciativy, když jsem navrhla, abychom si pořídili kočku. A tak k nám přišel Miky. Miky byl zachráněný z množírny a k nám do Švýcarska přiletěl letadlem. Do poslední chvíle jsem neměla ani tušení, jak vypadá, ale už tehdy jsem věděla, že ho zahrnu veškerou péči a láskou.
 
DETEKTIV SEDLINA - 11.
Próza a poezie
Čtvrtek, 23 duben 2020
Svatbu měl Oliver Pecka na zámečku Stroziny blízko Mrakotína. Po slunečných a teplých dnech bylo poměrně zima a po ránu jemně mrholilo. Kéž by to bylo štěstí, pomyslil si Pecka. Hana Pecková – vířilo mu v hlavě jméno jeho nastávající. Hned ho napadne taková blbost – tak to je tedy pecka. Jenomže do smíchu mu příliš není. Všechno to na něho nějak doléhá – žení se, pak se stane otcem – a zřejmě skončí u policie, aby měl na rodinu více času – a manželství se mu nerozpadlo.
 
ŠLAJFKY
Zážitky
Čtvrtek, 23 duben 2020
Rád bych vám předložil jednu hezkou vzpomínku, kterou na setkání študentů po více jak padesáti letech vyprávěla má kamarádka, spolužačka Jitka. Jedná se o její mládí – a nejen její, ale i její maminky. Třeba to i vám něco milého připomene. Vyprávěla, jak maminka, když měla dobrou náladu, takovou tu moldánkovou, jim říkala příběh z doby, kdy ona byla mladá, krátce vdaná a těsně po skonu své maminky, tedy její babičky.
 
NA ZÁPAD JE CESTA DLOUHÁ - 3.
Zážitky
Středa, 22 duben 2020
Po příjezdu do Toronta se o nás švagrová Jana starala jako o vlastní. Povídali jsme si dlouho do noci. Jana opustila rodné Čechy krátce po příchodu “osvoboditelů” v roce 1968. Ve Vídni si vystála frontu u kanadské ambasády a za dva měsíce odletěla do Toronta. Bylo jí 18 let. Pracovala v jakémsi nóbl salonu, kde dámám malovala obočí, nehtíčky, plácala na obličej všelijaké masky. Třetí den našeho pobytu pod jejími křídly přinesla z práce 150 dolarů, že nám to jedna zákaznice posílá. Nebyl jsem u toho, ale mám dojem, že náš příběh oné dámě vylíčila velice tragicky.
 
NA ZÁPAD JE CESTA DLOUHÁ - 2.
Zážitky
Úterý, 21 duben 2020
Pilot ohlásil, že za dvacet minut přistaneme v Montrealu, a po hodinové přestávce budeme v letu pokračovat. Bylo pozdě odpoledne 27. listopadu 1982. Když jsme se se všemi cestujícími ocitli v naleštěné letištní hale, odvedl jsem ženušku stranou. Nikdo o našem rozhodnutí nevěděl kromě jedné naší přítelkyně. Stále jsme mohli bez rizika pokračovat na Kubu. Tak co? ANO či NE? Já zpátky nechci, byla odpověď, jen mám obavy, že to, co nás čeká, jednoduché nebude, ale zůstaneme. Ukázal jsem na světelnou ceduli EXIT, pod níž seděl starší muž v uniformě.
 
ODSOUZENCI NA SMRT?
Fauna a flora
Úterý, 21 duben 2020
Následující text je vzkaz pro ty, co nedávno v Jablonci „zachraňovali“ malé zajíčky a přinesli je na veterinu: Ne, nezachránili jste je. S největší pravděpodobností jste je odsoudili k smrti. A pochopitelně se to týká i všech dalších "dobrodinců", kteří někde v přírodě seberou ta "opuštěná chudinky mláďátka", aby je odnesli někam "do bezpečí" - buď k sobě domů, případně někam do útulku nebo někam na veterinu.
 
NA ZÁPAD JE CESTA DLOUHÁ - 1.
Zážitky
Neděle, 19 duben 2020
Když se za mnou zavřely vrata kasáren, bylo mi dvacet jedna let. K mé velké radosti tím končila i má první etapa života, v které o tom, co smím a nesmím, rozhodovali jiní. Rodiče, vychovatelé v internátech a armádní šarže. Vystoupil jsem tenkrát v malém městečku na úpatí Krkonoš. Koleje již dál nevedly. Konečná stanice se symbolickým názvem Svoboda. Již druhý den jsem se oháněl v lese sekerou. Veškeré politické dění zaválo do horské vísky jen jako slabá ozvěna. Vedl jsem veselý život a to až do dne, kdy mi má milovaná oznámila radostnou novinu, že čekáme potomka.
 
DETEKTIV SEDLINA - 10.
Próza a poezie
Neděle, 19 duben 2020
Markéta Brožanová byla rudá vzteky. „Ten zmrd zasranej – ubožácký hovado“, do očí se jí draly slzy vzteku. „A já se s tou zrůdou vyspím“, zaúpěla hnusem, jen si to vybavila. Oliver Pecka by ji rád nějak utěšil. „Nejraději bych ho za to vykastrovala.“ Oliver to nechal bez poznámky. Nabídl jí, že se mohou jít někam posadit, jestli chce, že se může ze všeho vypovídat – že ji rád vyslechne. A že by se rád něco dozvěděl o tom Petříčkovi.
 
PROMOŘIT? ZAMOŘIT? VYMOŘIT? UMOŘIT?
Diskuze
Pátek, 17 duben 2020
Nad původem slovního základu tápu. Buď od významu "moře" (tedy, jakoby totální zaplavení mořem), nebo od staletýho významu "mor". V dnešních známých souvislostech bych se spíš přiklonil k významu "mor", ale ono to je vlastně fuk. Spíš žasnu, co se nám vynořilo nezamořených odborníků, stoupenců zamoření a proti nim stoupenců nezamoření. Oba tábory mají svý argumenty, znějící velmi logicky. Možná jsou správný obojí, ale jak se v tom má orientovat blbej laik, když se nemůžou dohodnout ani ti machři?
 
ZATRACENÁ KARANTÉNA
Úkol pro vás
Středa, 15 duben 2020
Ráda bych se poradila s problémem, který asi dnes trápí hodně lidí. No, myslím ty, co spolu chodí, nebo začali teprve spolu chodit. Tak ti, kteří spolu už bydlí, to mají teď v karanténě určitě daleko jednodušší, než ti, kteří spolu zatím jen chodí a příležitostně se navštěvují. My s přítelem žijeme zhruba hodinu od sebe. Než začal řádit covid, tak jsme vždycky trávili celé víkendy spolu, jenže přítel se teď bojí, že když se sejdeme, tak se vzájemně nějak nakazíme, takže každý zůstáváme zavřený ve svém vlastním bytě a nevidíme se.
 
PRASTARÁ A PŘEKRÁSNÁ POLEDNICE
Próza a poezie
Středa, 15 duben 2020
Učitelka ze Saxany Jana Drbohlavová (†78) odešla do hereckého nebe ...Tahle polednice, kterou si budete moci o kousek níže přečíst, koluje internetem setsakra dlouho... Hledala a googlila jsem - a stejně jsem toho autora nikde nevyhrabala. Dostala jsem se až do roku 2007 - a stejně nic...  Co do veršotepeckého řemesla to občas trochu drhne. Ale tak to u lidové tvořivosti bývá. Nicméně vypovídá to něco o současnosti, a není to ani příliš nadnesené.
Co do veršotepeckého řemesla to občas trochu drhne. Ale tak to u lidové tvořivosti bývá. Nicméně vypovídá to něco o skutečnosti, a není to ani příliš nadnesené.

Více zde: https://jan-k-celis.webnode.cz/news/polednice-pocta-ucitelum/
Co do veršotepeckého řemesla to občas trochu drhne. Ale tak to u lidové tvořivosti bývá. Nicméně vypovídá to něco o skutečnosti, a není to ani příliš nadnesené.

Více zde: https://jan-k-celis.webnode.cz/news/polednice-pocta-ucitelum/
Co do veršotepeckého řemesla to občas trochu drhne. Ale tak to u lidové tvořivosti bývá. Nicméně vypovídá to něco o skutečnosti, a není to ani příliš nadnesené.

Více zde: https://jan-k-celis.webnode.cz/news/polednice-pocta-ucitelum/
Co do veršotepeckého řemesla to občas trochu drhne. Ale tak to u lidové tvořivosti bývá. Nicméně vypovídá to něco o skutečnosti, a není to ani příliš nadnesené.

Více zde: https://jan-k-celis.webnode.cz/news/polednice-pocta-ucitelum/
 
VERONIKA - MŮJ DRAHÝ A JEDINÝ
Zážitky
Středa, 15 duben 2020
Je vědecky dokázáno, že majitelům koček se vyhýbají kardiovaskulární choroby, protože kočky dokáží eliminovat stres. Zdá se však, že já mám doma nějaký kočičí zmetek. Ale abych mu nekřivdila. Díky mému chlupatému audio teroristovi se mi značně rozšířily obzory v oblasti herpetologie, ornitologie a zoologie obecně.
 
MIROSLAVA ČASAROVÁ - RUSALKA DO NEPOHODY
Zážitky
Úterý, 14 duben 2020
Následující video je opravdu dobře udělané: samozřejmě zpěv, ale i text (kromě vtipu oceňuji i ta místa, kde se nový a originální text prolínají), vtipné jsou i výkony a hlasy komparsu a k tomu výborná kamera a dokonalý zvuk. Pokud jednou vznikne nějaký filmový dokument o pandemii, tak toto by tam nemělo chybět. Pohotová, bezprostřední, přátelská sopranistka Miroslava Časarová zpívá v muzikálu, opeře, rockové opeře a také koncertuje. KOUKNĚTE, SLYŠTE A OBDIVUJTE!
 
DETEKTIV SEDLINA - 9.
Próza a poezie
Úterý, 14 duben 2020
Eva Holatová se ujistila, že má v kabelce vše potřebné. To v jejím případě kromě pepřového spreje znamenalo i středně veliké kladivo. Ráno již bylo vcelku světlo – ale spoléhala na to, že v parku, kde se má v altánku setkat s tím grázlem Petříčkem, nikdo nebude. Byla nervózní, ale snažila se ovládat. Opakovala si, že jiné řešení neexistuje. Musela svého syna – Filipa samozřejmě neměla na mysli – chránit. Vůbec to s ním neprobírala. Vše jí přišlo nad slunce jasné. Honza byl vrah – a Damián Petříček má proti němu v ruce důkazy. A vydírá ji.
 
NEJHLOUPĚJŠÍ VYHRÁVÁ?
Zážitky
Sobota, 11 duben 2020
Asi ano... A je mi z toho setsakra smutno. Mám opravdu někdy pocit, že plno lidí v naší malé zemi uprostřed Evropy má IQ nula nula škyt. Protože - jinak by se nedělo to, co se děje neustále... Ptáte se, proč se tak rozčiluju? No, představte si: Někde by bylo plných lahviček s nějakým pitím, a nad nimi cedule: O 80 % levnější! A pod tím menším písmem: pozor, velmi jedovaté... Věřím tomu, že by to plno lidí koupilo a pak i vypilo...
 
NEZÁVISLOST???
Diskuze
Čtvrtek, 09 duben 2020
Ursula von der Leyen vyjádřila velkou starost o to, aby podniky zanikající nebo finančně oslabené poklesem ekonomiky, se nedostaly do cizích, především čínských rukou. Je to realistické vyjádření. Ale asi hlavně pro Německo a západní země. My už v cizích rukách jsme. Jsme závislí hlavně na Německu. Stát, který je už závislý, je v jiném postavení než Německo, které může ztratit svoje podnikatele. My jsme jako ti proletáři: „Nemáme co ztratit, leda svoje okovy“.
 
VERONIKA – NORD WALKING
Zážitky
Středa, 08 duben 2020
Když člověk bydlí na horách, notabene v Alpách, je skoro nutností občas pokořit nějaký ten kopec. Pokud se nechystáte vylézt na pětitisícovku, je sport nord walking velmi dobrou volbou. Člověk u toho sice vypadá, jako roztržitý lyžař, kterému na zatravněném kopci ujely lyže, ale vězte, že vaše kyčle a kolena vám budou neskonale vděčné. Oprášila jsem tedy svoje stařičké hůlky, které ještě pamatují objev penicilínu, a začala jsem se drápat na nejbližší kopec.
 
VZPOMEŇTE NA NĚJ... BYL TO FRAJER, TENHLE RYTÍŘ!
Téma
Středa, 08 duben 2020
Text písničky, který dbá o logiku, má těžkej zadek, říkal Suchý ...Tam, kde jsem prožila dětství a mládí, na pražské Letné, jsem měla v nejbližším okolí mnoho fajn sousedů. A že to byly fakt frajerky a frajeři… (I když, v době, kdy jsme se honili v letenských sadech, to byli jen bezva kámoši.) Jedním z nich byl i Zdeněk, co bydlel u nás za rohem. Po matuře studoval na Karlově univerzitě, já právě začínala „psát do novin“. On naopak začal psát poezii, hrál na baskytaru a foukací harmoniku v několika rokenrolových skupinách, a později ve skupině Mefisto, která získala v roce 1966 stálé angažmá v divadle Rokoko.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - USLINTANĚ
U nás doma
Úterý, 07 duben 2020
Jo. Pusu mám už celou olezlou, flekatou, svědivou a vůbec, docela vůbec nemám náladu na tohle maskování... Chodím ven jen sepesem, a to ještě v době, kdy pejskaři buď "už jsou doma", nebo "dávno jsou doma". Tedy v pozdější dopoledne a takňák po půlnoci.  Ne, nebojím se chodit takhle sama, protože co by si kdo na mně vzal? Ale - protože nechci platit deset tisíc za odhalená mluvidla a čichadla, pařím si pusu a osamocena slepě vrávorám postranními cestičkami.
 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 6
Próza a poezie
Úterý, 07 duben 2020
Související obrázekA tři týdny uběhly a byl první máj a my jsme se s lahví vína procházeli po Stromovce. A pátého května jsme protančili noc v Lucerně a řekli si, že se milujeme. Osmého května jsme byli v opeře a dvanáctého jsme měli odjíždět na tři dny na divadelní festival kamsi na Moravu. Byla jsem proklatě hubená a proklatě šťastná. A pak přišel ten pátek jedenáctého před odjezdem. „Slečna Zoufalá má v hale návštěvu! Opakuji! Slečna Zoufalá má v hale návštěvu!“ vtipkoval Milan u mého kancelářského stolu a hlasem zdařile imitoval prodavačku v hypermarketu.
 
ČEŠI JSOU DOBRÝ :-)))
Téma
Úterý, 07 duben 2020
Vtipné masky | Ptakoviny-cb.czJak všichni víme, pokud má infikovaný člověk roušku, skutečně tím brání přenosu „svých“ koronavirů na jiné lidi. Tedy, že opravdu platí pravidlo „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“. Látkové roušky jsou levné a dostupné. Nehledě na to, že šikovné švadlenky už určitě několikrát "obšily a orouškovaly" celou republiku. V podstatě se z těch nejrůznějších látkových roušek vyvinul i docela zajímavý "módní doplněk".
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 148 - 168 z 9445
[CNW:Counter]