O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


BAREVNÝ STŘEDOVĚK
Téma
Pondělí, 19 červen 2017

Tomáš Houška

V posledních letech u nás pravidelně vznikají veselými granty podpořené "historické" filmy, a ty středověké mě vyprovokovaly k malému ohlédnutí za historickou realitou. Tou skutečnou, barevnou, veselou, rafinovanou. Většinou mi stačí několik fotek „jakožehistorického“ filmu, ze kterých je vidět výprava, a smutně si povzdechnu: Už zase...
 
TAKHLE SE NA TO MUSÍ...
Diskuze
Neděle, 18 červen 2017
Bydlíme (se ženou na mateřské a malým dítětem) v menším okresním městě 120 km od Prahy ve zděděném rodinném domku. Ještě nedávno jsem pracoval jako systémový analytik u místního výrobce telekomunikačního softwaru, vydělával jsem na náš region slušné peníze, žena dostávala mateřskou a docela hezky a spokojeně jsme si žili.
 
LONDON´S BURNING
Diskuze
Neděle, 18 červen 2017
Nevím, co bylo prvotní příčinou požáru londýnskýho paneláku, ale o to přeci vůbec nejde. Hořet může kdykoliv kdekoliv od čehokoliv. Stejně, jako je tupá blbost zakazovat kouření bez možnosti umožnění kouření. Kuřák prostě kouřit bude, a je daleko lepší mu to NĚKDE zabezpečeně umožnit, než to zakázat plošně. On hulit prostě bude.
 
FLORENTÝNA - ZAPEČENÉ MANGOLDOVÉ NOKY
Nejen duše
Neděle, 18 červen 2017
Jak jsem slíbila, abych vás na mangold namlsala ještě trochu víc, přidávám recept na mangoldové zapečené noky, o které se nerada dělím a které nejsem líná si udělat uprostřed pracovního dne na oběd (když mám v lednici předem připravený spařený mangold a zbytek vařených brambor ze včerejška). Případně se podívejte na můj článek na téma amarant, je v něm recept na polévku s mangoldem.
 
FLORENTÝNA - MANGOLD A JEHO PARTA
Nejen duše
Čtvrtek, 15 červen 2017
Mangold je půvabná letní zelenina, kterou si můžete v kuchyni užít skoro stejně jako vzrostlý špenát. Chutná podobně, má podobné uplatnění a podobná pravidla pro přípravu. Protože stonky mohou mít bílou, žlutou i červenou barvu, oči se vám díky němu snadno rozzáří ještě dlouho předtím, než ho naservírujete na talíř.
 
OKO SKAKAVICE ANEB KAM V ČERNÉ HOŘE
Tady a tam
Čtvrtek, 15 červen 2017

Na jihovýchodě Černé hory, na úpatí Prokletých hor, se nachází tři zajímavá turistická místa, která si rozhodně nenechejte ujít. Oko Skakavice (Sávino oko), Alipašini Izvori (Alipašovy prameny) a vodopád Grla. Jižně od města Gusinje leží malá obec Vusanje, která bude naším východiskem pro zmíněná místa.

 
KVERULANT
Téma
Čtvrtek, 15 červen 2017

logoObjevila jsem velmi zajímavý web – www.kverulant.orgVětšina veřejnosti nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Kverulant se do takových kauz systematicky již od roku 2009 pouští. Ctí právní řád, pochybné postupy se mu příčí. Jeho silou je důkladné využití všech zákonných možností.  Podává návrhy, stížnosti, žaloby, petice všem možným institucím. Obtěžuje orgány státní i místní správy s cílem sjednat nápravu.

 
LEGRACE NA PLACE - EXTRA LIDI
Téma
Čtvrtek, 15 červen 2017
Podívala jsem se na otištěné výplatnice hradních pánů. Je to, myslím, za uplynulých sedm let. Většinou je to plus minus sto tisíc měsíčně. Nejvíc mne však zarazilo, když pan Mynář (cca 125 tis. měs.) prohlásil, že „Zveřejnění platů našich má jiný dopad (provázený rizikem zneužitelnosti) u nás, zaměstnanců Kanceláře prezidenta republiky, a jiný v případě nějakého ředitele základní či mateřské školy někde ve Lhotě." - Prostě oni jsou něco jiného, lepšího, důležitějšího!
 
JE KONEC, UŽ SI NEVRZNU
Téma
Úterý, 13 červen 2017
Můj neduh spočívá v tom, že malík levé ruky se mi postupně ohnul až dovnitř dlaně, čímž mi je znemožněno nejen ten malík používat, ale i mi přímo překáží. Vrznout si na kytaru je tedy vyloučeno. Snad ještě Ddur a A7 se dá třemi prsty zvládnout (i když líp to zní na 4 prsty), ale už třeba při Cdur se malík nejen že použít nedá, ale navíc překáží tak, že to prostě zmáčknout nejde ani těma třema zbylejma. A to už ani nemluvím o barré.
 
PROJEV STATEČNOSTI!
Téma
Úterý, 13 červen 2017
Radek Banga z Gipsy.cz: Miminko není na pořadu dne | Sedmička.czRomský rapper Radoslav "Gipsy" Banga je znám svým energickým a charismatickým koncertním projevem, při kterém dokáže strhnout každého v sále. A tak vedle nesporných hudebních kvalit je právě pro tuto skutečnost uznávaným a vyhledávaným muzikantem. Minulou neděli jsme se z České televize a jejího pořadu 168 hodin dozvěděli, že dostal získal cenu od Nadace Charty 77. Tato cena je prioritně určena lidem, kteří prokázali svou statečnost nějakým zvlášť důležitým činem v boji za lidská práva, národní nezávislost, suverenitu a podobně.
 
DITA PULLMANNOVÁ, NADĚJE NEŠŤASTNÝCH PSŮ
Fauna a flora
Pondělí, 12 červen 2017
Chtěla bych vám dnes představit jednu moc bezvadnou ženskou, Ditu Pullmannovou, zakladatelku úžasné organizace, Dočasky De De, jinak parťáka projektu Se psem mě baví svět. Dočasky se zabývají umístěním pejsků v domácích depozitech, kde je jim poskytnut dočasný domov s veškerou péčí. Ale nejlépe bude, když vám o sobě a své lásce ke zvířatům a především pejskům, povypráví sama:
 
V SUPERMARKETECH UTRATÍME VÍC...
Téma
Pondělí, 12 červen 2017

Po letech se v Česku znovu hlásí o slovo inflace. Nahoru ji v uplynulých měsících tlačily především rostoucí ceny potravin. Jen v květnu jsme za jídlo zaplatili v průměru o devět procent víc než loni. Nejvíc podražil sýr, vejce a máslo. Český statistický úřad každý měsíc sleduje ceny šestadvaceti vybraných potravin a nápojů. Z dat za květen vyplývá, že potraviny v tuzemských supermarketech meziročně zdražily o 9,2 procenta. Za co a o kolik si letos připlatíme? Napoví náš přehled.

 
VÝHODY VYŠŠÍHO VĚKU
Zážitky
Neděle, 11 červen 2017
(aneb něco úvah na téma, jak se vyrovnat se šedesátými narozkami). Nebudu se tvářit rozjuchaně a tvrdit, že pokročilejší věk má samé výhody. To bohužel nemá – člověk tráví pořád víc času obcházením lékařů, při ranním joggingu píchá v koleni, kopání krumpáčem vás unaví znatelně dřív... a taky knížka, obraz nebo hudba, mě už nadchnou zřídkakdy, protože jsem tak nějak už všechno v té či oné podobě viděla, slyšela a někdy v životě vnímala.
 
MOŽNÁ ŘEŠENÍ MIGRAČNÍ KRIZE
Téma
Neděle, 11 červen 2017
Varuji čtenáře: Nebude to povzbudivé čtení. Leč tuto otázku vlastně řešíme všichni, ať už přímo či nepřímo. S touto otázkou souvisí případné prohry či výhry tzv. „populistů“, tato otázka je předmětem mezinárodních jednání, ovlivňuje život celé Evropy a někdy zasahuje i do našeho soukromí, protože bývá předmětem sporů i mezi nejbližšími příbuznými. Vidím několik scénářů tohoto řešení.
 
RODINNÉ SVÁTKOVÁNÍ A OSLAVOVÁNÍ
Úkol pro vás
Neděle, 11 červen 2017
 Rodiče budou teď slavit významné výročí svatby a je pochopitelné, že bude velká oslava. Jsem prostřední ze tří sourozenců, všichni máme rodiny a děti. No a pak jsou tu tety, strýcové, jejich děti… Takže, když se všichni sejdeme, je nás opravdu dost. Dle vzoru “o nás, bez nás” bylo všemi rozhodnuto (opět), že ta velká oslava pro všechny, bude zase u nás doma. (Ano, opět.)
 
DĚSNEJ MEJDAN
Úkol pro vás
Čtvrtek, 08 červen 2017
 Kamarádka M. bude příští měsíc slavit 25. narozeniny a rozhodla se, že to bude ohromná událost a bude se slavit celý víkend. Jedná se přibližně o 40 lidí, máme se sejít v pátek večer v jednom baru a slavit tam. Následně se pokračuje v sobotu na diskotéce, ale to už je jen pro užší okruh a má to být jen dívčí jízda.
 
PSÍ STOPADESÁTOSMIČKA
:-)))
Čtvrtek, 08 červen 2017
Výsledek obrázku pro funny dogs picsNěkteří lidé přemýšlí nad spoustou divných věcí. Věcí, které by většinu lidí ani nenapadly. Na twitteru vznikly stránky, kde reverend Scott přemýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby psi měli vlastní policejní linku, takovou 158. A kdyby navíc na opačném konci pracovali také psi, tedy psí operátoři… No, asi by to bylo občas stejně uhozené, jako to je na té lidské lince.. Posuďte sami:
 
DĚJOU SE VĚCI ...
Úkol pro vás
Středa, 07 červen 2017
Mám problém: ten první se týká mne a mého občasného spoluložníka. Kayo je skřivánek, to je už jasná věc. Slepice ještě řáděj, ale on už chrní. Slepice ještě spěj, a on už mne budí!
 
PACHUŤ Z POLITIKY (2010 - 17)
Diskuze
Středa, 07 červen 2017

"Dnes nejsou prachy skoro na nic (opravdu potřebného), ale na šaškárnu před bojem o korýtka, se najde vždycky prostředků dost." To je jedno z mnoha, co dnes lidi štve. Ale je to tak na celém světě - když jsem se dívala na monstrózní megalomanskou vojenskou přehlídku v Moskvě, která stála tak neuvěřitelné peníze... Za jednu hodinu papalášských oslav vyhodili sumu, která mohla pomoci tolika jejich potřebným.

 
VZALY BYSTE SI NĚCO TAKOVÉHO? - 2
Diskuze
Středa, 07 červen 2017
Nespletla jsem se. Kudlanky mají hlavu nejen na klobouky, ale i na rozumné a zdravé myšlení. Jen je mi líto těch, které věří každému, jen trochu dobře prodanému blábolu. Ale tak už to bývá, jinak by tolik lidí nenaletělo "šmejdům". Stejně tak, jako nedovedu pochopit, jak si může někdo koupit pár hrnců v ceně několika desetitisícovek, nebo téměř za sto tisíc lux, stejně mi hlava nebere, jak mohou lidi věřit nejrůznějším šarlatánům.
 
JAK BÝT SUPER-PRODUKTIVNÍ - 2
Téma
Středa, 07 červen 2017
Výsledek obrázku pro forbes png logoNedávno jste tu četli o redaktorovi časopisu Forbes, který vyzpovídal více než 200 super výkonných lidí – a pak z toho sestavil návod. Zde je díl první, který byl zaměřen na bod jedna až pět. Následující body šest až deset obsahují rozhodně zajímavé poznatky taktéž. Jen ještě kdyby tak informovaly, jak přesně na to…- ale to už posudte sami:
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 148 - 168 z 7885
[CNW:Counter]