O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


INTERRUPCE - ANO, NE?
Úkol pro vás
Úterý, 31 červenec 2018
 Milá Kudlanko, vážení přátelé, rád bych se poradil s širším plénem o hodně ožehavé věci: manželka mi před dvěma měsíci oznámila, že budeme mít další dítě. Je sice fakt, že na rozdíl od dvou předchozích, není nijak plánované, ale - nemáme se zas až tak špatně, aby to byl nějaký velký problém. Jenže - to už byla téměř ve třetím měsíci těhotenství a nyní jsem se dozvěděl, že s téměř stoprocentní jistotou nebudu otcem já.
 
KVĚTÁKOVÝ KRÉM
Nejen duše
Úterý, 31 červenec 2018
http://obrazky.kudlanka.cz/floflo.jpgDnes vám pro radost věnuji recept na slavnou krémovou květákovou polévku, v gastronomických a dříve i vznešených kruzích známou jako krém Dubarry. Jméno dostala po komtese Du Barry, milence Ludvíka XV., která prý za předkrm vždy vyžadovala jemnou květákovou polévku. Nakonec ztratila hlavu nikoli pro polévku, ale na gilotině. Zmiňuju ji proto, že je právě sezóna nádherného bílého květáku.
 
Z DENÍKU SALONNÍ EKOLOŽKY
Zážitky
Pondělí, 30 červenec 2018
Eva HauserováDost často mi něco nebo někdo připomene, že mám k ekologii a k životu vůbec trochu netypický, mohu říct „studenočumákoidní“ přístup. No a s ním v ekologických kruzích občas narážím... Byl víkend v druhé půlce ledna. Jela jsem slavnostně pocukrovanou krajinou vlakem do Plzně na festival přírodního stavění. Před sedmou ráno si na Hlavním nádraží kupuju vodu a bagetku – ach jo, proč mají jen bagetky s tofu? Tofu mi nechutná. Aha, to je „bio“ prodejna! Co se dá dělat, kupuju.
 
PÍŠU TI, PÍŠU ...
Zážitky
Pondělí, 30 červenec 2018
Dávno, dávno tomu, co jsem dostávala milostná psaníčka… Občas, když přerovnávám „papírové“ šuplíky, tak nějaký z nich najdu a s tichou nostalgií si přečtu. Je to takové to „vstoupení do vody už dávno odplynulé“. Dokonce jsem si kdysi dávno psala deník s jedním ctitelem. Oba jsme chodili na střední, bylo to rok před maturou, seděli jsme spolu v lavici – a psali si jeden deník. Myslím, že ten také někde zahrabaný odpočívá. (Mám tam od něj plno překrásných básniček.)
 
DARMOŽROUTI - V.
Próza a poezie
Neděle, 29 červenec 2018
5. MATÝSEK    Podzim s sebou přinesl spoustu změn, které nám obrátily život úplně naruby. Michal se dozvěděl, že bude muset opustit svůj atelier a tím pádem i byt, který byl jeho součástí. Naštěstí ne okamžitě, ale dostal půlroční lhůtu. Do toho jsem mu oznámila, že bude tatínkem. „To bychom měli dát pryč kočku, protože přenáší toxoplasmózu, ta prý je pro těhotné ženy strašně nebezpečná,“ začal se strachovat Michal, když se vzpamatoval z bohatýrské oslavy na počest svého budoucího potomka.
 
H-SYSTÉM - ANEB NECHÁME SE PŘEKVAPIT?
Diskuze
Pátek, 27 červenec 2018
Společnost H-System uzavřela po svém založení v roce 1993 se stovkami zájemců smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domků v okolí Prahy. Na podzim 1997 zkrachovala, dokončila jen 34 rodinných domů. Tisícovka lidí přišla po pádu H-Systemu o miliardu korun. Majoritní akcionář Petr Smetka si za vytunelování firmy odpykal 12 let ve vězení.
 
"ZAPOMENUTÁ" SMLOUVA
Diskuze
Pátek, 27 červenec 2018
Image result for nfpkAnalytik Dan Urbánek si všiml, že v Registru smluv není zanesena smlouva mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a PR agenturou MEDEA KULTUR, s.r.o. (dále jen MEDEA KULTUR). Firma přitom podle údajů z registru nejméně 16 let poskytuje pojišťovně služby – každý rok za víc než 12 milionů korun. Analytici proto udělali i malý exkurz do historie, kdy byl spolumajitelem firmy MEDEA KULTUR známý podnikatel a ´lobbista´ Roman Janoušek.
 
SPLNĚNÉ PŘÁNÍ
Zážitky
Pátek, 27 červenec 2018
Je to opravdu bizarní příběh. Když mladá Američanka nemohla dlouho otěhotnět, vzal to na sebe Chris. Ten se totiž narodil jako žena, vždy se ale cítil být mužem. Nakonec poslední část proměny ještě odložil, aby si s manželkou splnili sen o dítěti. Když se na něj někdo podíval, uviděl statnou postavu, mužné rysy tváře, ale také rostoucí těhotenské břicho..
 
"BOUŠKOVINY"
Zážitky
Čtvrtek, 26 červenec 2018
Před pár lety jsem vlastnil (nebo spíše on mě) samovyvenčovacího psa Kubu, mimo jiné strašnýho kurevníka, kolem dokola s ním jenom maléry. Furt nějaký ženský u mě a chtěly peníze na potrat své fenky. Já na ně měl systém – „Držela? Držela! Držela dobrovolně, držela ráda, tak co! Máte si jí hlídat!“ Pak Kuba někde zmizel a mě to fakt bylo hodně líto.
 
KOUSANEC
Diskuze
Čtvrtek, 26 červenec 2018
Dvě sestry. Mladší sestra Helena (53 let) pozvala starší sestru Ivu (58 let) s manželem na oslavu narozenin svého manžela na jejich zahradu s chatou. Obě pracují ve stejném oboru, Helena ve státní správě v poměrně vysoké funkci a Iva v soukromé sféře a je členkou profesní komory; musela složit náročné zkoušky, aby se členkou komory stala. Helena se však cítí nadřazeně, a většinou se tak i chová. Iva nechce rozbroje v rodině, takže to snáší.
 
DARMOŽROUTI - IV.
Próza a poezie
Čtvrtek, 26 červenec 2018
4. Kočka Čenda    Něco se mihlo za oknem našeho přízemního ateliérového bytu a hned to zase zmizelo. Chvíli nic a najednou sedělo na parapetu odrostlejší mourovaté kotě a mňouklo na pozdrav. Skočilo do místnosti a zvědavě se rozhlédlo. Vůbec mu nevadilo, že tam stojím a šlo prozkoumat misky, které měl Šmolek pod oknem. Ten ležel na křesle stočený do klubíčka a nevěděl o světě. „Vstávej lenochu, máme návštěvu,“ dloubla jsem do kocoura. Líně se protáhl a pak uviděl vetřelce.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - DÝCHÁM VODU...
Zážitky
Středa, 25 červenec 2018
Ještě asi měsíc. A pak už budu dýchat stejný vzduch jako vy a ne vzduch mokrý, vlhký, skoro tekoucí. Nejsem technický tvor, takže nevím, jak je možné, že když je vzdušná vlhkost kolem osmdesáti - devadesáti procent, že neteče :-))). Ano, zrovna teď je 96%. Je to takové, že když vylezete zpod sprchy, osušíte se, tak po sebemenším dalším pohybu z vás začne zase všemi póry prýštit pot. Fuj.
 
SUPER BRAMBŮRKY
Nejen duše
Úterý, 24 červenec 2018

Image result for roast potatoesTohle možná znáte – ale pokud někdo ne, vřele doporučuju. Jako příloha jsou úžasné, a hlavně - nepotřebujete skoro vůbec žádný omastek. Navrch jsou brambůrky křupavé, uvnitř jemné – prostě takové, jaké jsou nejlepší. A ještě jedna “ingredience” navíc -  je to fakticky jednoduché…

 
KŠEFTY S PANIKOU KOLEM OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Diskuze
Úterý, 24 červenec 2018
Osobní údaje jsou dnes ceněné zboží a nelze se proto divit, že státy EU přijaly společnou normu, kterými se ochrana těchto údajů bude řídit. Česká republika měla to štěstí, že řada pravidel zde platila už před nařízením o ochraně osobních údajů, které vešlo ve známost pod pro mnohé tajemnou zkratkou GDPR. Rozumná snaha ochránit údaje nás všech se ovšem setkává s velmi nerozumnou snahou části politické reprezentace, která se nové nařízení snaží využít zejména k očernění EU a k zatažení rolet a závěsů kanceláří úřadů, kde už pár let panovalo světlo, průvan - zkrátka otevřená okna a dveře. 
 
ŠLECHTICI I VOŘÍŠCI
Fauna a flora
Úterý, 24 červenec 2018
NENÍ PES, JAKO PES... Když si představíme malinkou čivavu a obřího vlkodava, každého z nás jistě napadne otázka: Jak je možné, že všechna psí plemena pochází z vlka? Dnes už můžeme bezpochyby říct, že pradědem všech psích plemen je opravdu vlk obecný – Canis lupus. Jak k tomu ale mohlo dojít?
 
DARMOŽROUTI - III.
Próza a poezie
Úterý, 24 červenec 2018

3. Šmolek  Po Michalově návratu se ukázalo, že naše sympatie jsou vzájemné a já už naštěstí nemusela hledat další střechu nad svou čerstvě dostudovanou hlavu. Aspoň prozatím.  Zlé bylo, když si Michalova bývalá přítelkyně přijela pro Bruťáka. Tajně jsem se utěšovala myšlenkou, že třeba ještě zůstane v cizině nebo že si ho z nějakých důvodů nebude chtít vzít k sobě.

 
LÁSKO, BOŽE LÁSKO, KDE NA TĚ LIDÉ BERÚ ...
:-)))
Pátek, 20 červenec 2018
Výsledek obrázku pro horror joker pngŽena přijde domů a povídá svému manželovi: „Pamatuješ, jak mě pořád bolela hlava celé ty roky? Tak je to pryč!“ „Žádné bolesti hlavy?“ ptá se manžel. „Jak se to stalo?“ Jeho žena odpoví: „Marie mě doporučila k jednomu hypnotizérovi a ten mi poradil stoupnout si před zrcadlo, dívat se soustředěně na sebe a opakovat: Nebolí mě hlava! Nebolí mě hlava! Nebolí mě hlava! No, a ono to funguje! Veškerá bolest hlavy je pryč!“ „No to je skvělý!“ nadšeně přitakavá manžel. Ona mu pak řekla:
 
ŽIVOT BEZ ODPADU
Diskuze
Pátek, 20 červenec 2018
Související obrázekPláže na různých místech planety začínají připomínat smetiště. V moři se pohybuje tolik plastu, že ho tam bude v roce 2050 podle odhadů více než ryb. Na mnoha webech, novinách atd. se můžete dočíst o mikroplastech, které se už běžně nacházejí v mořských plodech a soli. Nejen to vede mnohé lidi k zamyšlení, zda a jak je možné vytvářet odpadu co nejméně. Pro vědomou snahu o snížení množství produkovaného odpadu se vžil pojem zero waste, tedy nulový odpad. Dokonale bezodpadový život je však spíše nedosažitelným ideálem než realitou. Cílem iniciativy zero waste je přiblížit se tomuto ideálu co nejblíže. Zero waste pomáhá snížit odpad v domácnosti, minimalizovat jej a v konečném důsledku vede nejen k šetření životního prostředí, ale i financí.
 
TRUMP V NEPŘÍZNI IDEOLOGŮ
Diskuze
Pátek, 20 červenec 2018
Prezident Trump vyjel na svoji obchodní a zabezpečovací misi do Helsinek, kde se setkal s ruským prezidentem Putinem. Už samotná cesta byla jeho odpůrci kritizována a posléze její závěry zvedly vlnu odporu. Konflikt prezidenta Trumpa s jeho levicovými oponenty v USA a neomarxistickou Evropskou Unií je ukázkový příklad používání zdravého selského rozumu ve srovnání s ideologickou zabedněností. Prezident Trump se stal jakýmsi symbolem doby. Doby, kdy se vrací vztah ke své zemi a jejím zájmům. Vidíme to i jinde, třeba v Polsku.
 
DARMOŽROUTI - II.
Próza a poezie
Čtvrtek, 19 červenec 2018
2. Bruťák - V době studií jsem se díky touze po samostatnosti plácala po nejrůznějších podnájmech. Jeden byl lepší než druhý. V prvním byla hrozná zima, v dalším snad stádo slonů, které mi věčně dupalo nad hlavou a ve třetím pro změnu mravenci. Ti sice nedupali, ale i když jsem se jich snažila všemožně zbavit, byli úplně všude. Po zvířátkách jsem sice toužila, ale tyhle chlapíky jsem tím zrovna nemyslela.
 
ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE? - ČESKÁ PŘÍSLOVÍ - 2.
:-)))
Čtvrtek, 19 červenec 2018
Dnes si znovu připomeneme pár dávných přísloví. Jak víme, pořekadla, přísloví a rčení jsou útvary, které se dotýkají života a světa kolem nás. Hovoří o lidech, jejich vlastnostech – kvalitách i neřestech, jejich dobrých i špatných poznáních, o jejich tužbách a výhledech a také o vztazích. Zobrazují běh času a života, ale také dění v přírodě. Třebaže se svět neustále proměňuje a vyvíjí, mnohé se opakuje. Stále pro nás platí například dětství, dospělost a stáří, dobro a zlo, přátelství, láska, zášť a nenávist, den a noc.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 147 z 8489
[CNW:Counter]