O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


VERONIKA – NORD WALKING
Zážitky
Středa, 08 duben 2020
Když člověk bydlí na horách, notabene v Alpách, je skoro nutností občas pokořit nějaký ten kopec. Pokud se nechystáte vylézt na pětitisícovku, je sport nord walking velmi dobrou volbou. Člověk u toho sice vypadá, jako roztržitý lyžař, kterému na zatravněném kopci ujely lyže, ale vězte, že vaše kyčle a kolena vám budou neskonale vděčné. Oprášila jsem tedy svoje stařičké hůlky, které ještě pamatují objev penicilínu, a začala jsem se drápat na nejbližší kopec.
 
VZPOMEŇTE NA NĚJ... BYL TO FRAJER, TENHLE RYTÍŘ!
Téma
Středa, 08 duben 2020
Text písničky, který dbá o logiku, má těžkej zadek, říkal Suchý ...Tam, kde jsem prožila dětství a mládí, na pražské Letné, jsem měla v nejbližším okolí mnoho fajn sousedů. A že to byly fakt frajerky a frajeři… (I když, v době, kdy jsme se honili v letenských sadech, to byli jen bezva kámoši.) Jedním z nich byl i Zdeněk, co bydlel u nás za rohem. Po matuře studoval na Karlově univerzitě, já právě začínala „psát do novin“. On naopak začal psát poezii, hrál na baskytaru a foukací harmoniku v několika rokenrolových skupinách, a později ve skupině Mefisto, která získala v roce 1966 stálé angažmá v divadle Rokoko.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - USLINTANĚ
U nás doma
Úterý, 07 duben 2020
Jo. Pusu mám už celou olezlou, flekatou, svědivou a vůbec, docela vůbec nemám náladu na tohle maskování... Chodím ven jen sepesem, a to ještě v době, kdy pejskaři buď "už jsou doma", nebo "dávno jsou doma". Tedy v pozdější dopoledne a takňák po půlnoci.  Ne, nebojím se chodit takhle sama, protože co by si kdo na mně vzal? Ale - protože nechci platit deset tisíc za odhalená mluvidla a čichadla, pařím si pusu a osamocena slepě vrávorám postranními cestičkami.
 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 6
Próza a poezie
Úterý, 07 duben 2020
Související obrázekA tři týdny uběhly a byl první máj a my jsme se s lahví vína procházeli po Stromovce. A pátého května jsme protančili noc v Lucerně a řekli si, že se milujeme. Osmého května jsme byli v opeře a dvanáctého jsme měli odjíždět na tři dny na divadelní festival kamsi na Moravu. Byla jsem proklatě hubená a proklatě šťastná. A pak přišel ten pátek jedenáctého před odjezdem. „Slečna Zoufalá má v hale návštěvu! Opakuji! Slečna Zoufalá má v hale návštěvu!“ vtipkoval Milan u mého kancelářského stolu a hlasem zdařile imitoval prodavačku v hypermarketu.
 
ČEŠI JSOU DOBRÝ :-)))
Téma
Úterý, 07 duben 2020
Vtipné masky | Ptakoviny-cb.czJak všichni víme, pokud má infikovaný člověk roušku, skutečně tím brání přenosu „svých“ koronavirů na jiné lidi. Tedy, že opravdu platí pravidlo „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“. Látkové roušky jsou levné a dostupné. Nehledě na to, že šikovné švadlenky už určitě několikrát "obšily a orouškovaly" celou republiku. V podstatě se z těch nejrůznějších látkových roušek vyvinul i docela zajímavý "módní doplněk".
 
VERONIKA - BĚHEM PRO KRÁSU?
Zážitky
Pondělí, 06 duben 2020
Zas uběhl týden. Už čtvrtý, co jsem doma, a jen pravidelně kontroluji zásoby v ledničce. Pro jistotu v hodinových intervalech, aby se nezkazily. Při náhodném pohledu do imitace mého barokního zrcadla, se mi zatajil dech. Musela jsem nelibě zkonstatovat, že nápadně připomínám Titanic v dobách své největší slávy. Spousta kytu a vstup do podpalubí je z bezpečnostních důvodů zakázán.
 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 5
Zážitky
Neděle, 05 duben 2020
Související obrázekProbudila jsem se v půl dvanácté s vlkodavem v posteli a v hlavě mi řádila ostrá bolest. Žaludek na vodě, boty a šaty po celém bytě. V hlavě mi kromě bolesti vrtal intenzivní pocit, že toho člověka musím nutně alespoň jednou vidět a zároveň stejně intenzivní přesvědčení, že se mi bude vyhýbat.
 
DETEKTIV SEDLINA - 8.
Próza a poezie
Neděle, 05 duben 2020
Nějak jsem poslední dobou "nezvládala", ale pevně doufám, že je už všechno v pořádku. Na náhubek jsem si zvykla, takže všechno zas bude OK. A pochopitelně, že všem nedočkavcům, kteří čekali na pokračování "PÁTRÁNÍ DETEKTIVA SEDLINY", se tímto omlouvám. A máte tu dnes výjimečně dlouhé pokračování... Doufám, že si to předešlé případně obnovíte a začtete se do dalšího!
 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 4
Próza a poezie
Pátek, 03 duben 2020
Související obrázek„Cynický!“ ozvalo se chraplavě ve sluchátku. „Brýden Zoufalá!“ řekla jsem mile. „Co pro Vás mohu udělat, paní Zoufalá?“ ozvalo se nevrlým tónem, který ne zcela korespondoval se včerejší milou nabídkou večeře. „Kdy máte večer hlad, totiž čas?“ vyhrkla jsem a dodala: „Na večeři“, nadechla jsem se: „bych Vás chtěla pozvat, totiž. Jak jsme vám nabouraly s kamarádkou auto a tak!“ dokončila jsem kostrbatě myšlenku, a v telefonu se ozval o poznání nadšenější hlas:
 
SOLIDARITA V TÉTO ZEMI
Téma
Pátek, 03 duben 2020
Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju. Nemíním přikládat pod kotel k variacím na téma „kde jsou ty roušky“ jen proto, že teď jde v záři reflektorů kopat do jiných. Mediální prostor je zahlcen. A téměř všude je negace.
 
CORONA-VELIKONOCE
:-)))
Čtvrtek, 02 duben 2020

Vítej u Mirky - VelikonoceV západní křesťanské tradici přicházejí Velikonoce, během kterých se oslavuje vzkříšení Ježíše Krista a nastupující jaro, vždy první neděli po prvním jarním úplňku, tedy po úplňku, který proběhne po 21. březnu, kdy dochází k jarní rovnodennosti. Pokud je úplněk v neděli, slaví se Velikonoce až neděli následující.V letošním roce připadá Velikonoční neděle na 12. dubna 2020, tedy za týden.  Jaké asi ty letošní budou? Rozhodně už jsou na ně krásné vtipy ...

 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 3
Próza a poezie
Čtvrtek, 02 duben 2020
Související obrázekNejsem vlastníkem auta. Řidičák jsem před deseti lety dostala z nějakých nadpřirozených příčin a od té doby jsem nedojela dál než za roh do hypermarketu a zpět. Kdybych tvrdila, že bez nehody, byla by to lež. Petr si ve svém obstarožním kočáře odvezl všechny své movitosti. O jeho veteránku se sice jako o movitě věci mluvit moc nedá, ale Petr vždy tvrdíval, že své první auto opustí teprve, až škodovka skutečně vydechne naposledy.
 
VERONIKA - TEN PRAVÝ SPORT PRO MNE
Zážitky
Středa, 01 duben 2020
Protože už třetí týden dřepím doma, rozhodla jsem se udělat něco prospěšného pro sebe a přihlásila jsem se na online kurzy Zoomby. Znáte to, jak ty sexy kočky perfektně vypadají a hážou vlasy a kroutí zadky… Program trvá 20 minut.
 
CHUDINKA ZOUFALÁ - 2
Próza a poezie
Středa, 01 duben 2020
Související obrázekA byla středa. Slunce mi cynicky svítilo do pokoje a venku hrály děti Krvavé koleno. „Změnu, zásadní změnu to chce!“ masírovala jsem si svůj skoro třicetiletý obličej před zrcadlem a z rádia zpívala Lucie Bílá depresivní song zkušené stárnoucí ženy. „A na vokurkách loňskejch se tiše kalí lák, a bude na něm plíseň, pojď, necháme to tak.“ S kulmou u hlavy zpívám s ní.
 
PANE ŘIDIČI, VYSTUPTE SI!
Téma
Středa, 01 duben 2020
Tak už žádné: „Pane řidiči, dýchněte si!“ Zcela novou metodu měření alkoholu v organismu pomocí analýzy potu vymyslel český biochemik Jan Halámek a jeho tým výzkumníků na univerzitě v Albany na východě USA. Podle vědců je přesnější než dechová zkouška a navíc neinvazivní. 
 
CHUDINKA ZOUFALÁ
Próza a poezie
Středa, 01 duben 2020
Související obrázek„Jmenuji se Lucie Zoufalá a jsem alkoholik“ vyprskla jsem zhrzeně a zapotácela se před zpoceným zrcadlem. Na dně flašky Ryzlinku zbylo vína na jednu polévkovou lžíci a mně se parádně motala škeble. Připlácla jsem dlaň na svojí ztrhanou tvář v zrcadle a poslední, co jsem slyšela před pádem na dlaždice byla moje vlastní slova: „Si táhni! Si táhni odkud jsi přišel!“
 
MALÝ VELKÝ MUŽ
Próza a poezie
Pondělí, 30 březen 2020
Co třebas hádanka? Tentokrát budete hádat autora - mohu vám o něm prozradit pár zajímavostí, ale stejně si myslím, že jeho jmíno všichni brzo uhodnete... Otec i dědeček byli knihtiskaři, on sám chtěl být zpočátku hrnčířem po pradědečkovi - proto chodil i do keramické školy.  Vydal několik sbírek poezie i delších básnických skladeb knižně, většinou je doprovodil vlastními grafickými díly.
 
PRVNÍ OPRAVDOVÝ BYT
Zážitky
Pondělí, 30 březen 2020
Chtěla bych vás trochu rozptýlit, psát o něčem jiném, než o tom všudypřítomném strachu. Dnes ráno, když jsem z procházky sepesem mířila domů na kafe, jsem se zastavila na dvoumetrovej pokec. Kousek před domem, s jednou sousedkou. Na trávníku hned před okny je na pařezu po košaté jeřabině postaven zatím prázdný velký květináč. A vzpomněla jsem si, proč ten nádhernej strom uhynul.
 
KDYŽ MUSÍŠ, TAK MUSÍŠ
Zážitky
Neděle, 29 březen 2020
Následující text mi přišel mejlem jako spousta další "internetové poezie". Většinou takové věci mažu a dál nerozesílám, ale tuhletu lahůdku jsem si nemohla nechat pro sebe. Vzpomněla jsem si na svou babičku, která mě vyškolila stejným způsobem, jako je uvedeno v článku. A, milé dámy, jistě se něco podobného stalo každé z vás, a dokonce bych si dovolila říct, že ne jen jednou...
 
ŠTĚPÁNKA MIKEŠOVÁ - LIDICE
Téma
Neděle, 29 březen 2020
Prožíváme dobu přepisování dějin. Prý proto, že jsou komunistické. Ale ve skutečnosti proto, že jsou národní a neodpovídají univerzalistickému zadání. Světový symbol zrůdnosti nacismu totiž začíná vadit, jako konečně všechny památníky protinacistického boje. Lidice mají světový význam jako symbol zrůdnosti nacismu. Ve zřizovací listině památníku je mj. psáno: „...péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení Lidic a utrpení jejích občanů ... a zachování obce Lidice jako celosvětového symbolu oběti válečných zločinů.“
 
ZAČÍNÁM BÝT FAKT VADNÁ ...
Zážitky
Pátek, 27 březen 2020
Protože česká televize - myslím tím všechny programy v češtině - se už moc sledovat nedají, protože mi z koronaviru už solidně hrabe, nahrávám si všechny možný detektivky, dokumenty, vaření, atd., a to si pak "dle libosti" pouštím. Hraju s sebou takovou hru: teď dám mejt nádobí a vytřu podlahu v kuchyni, a pak si pustím další půlhodinku... Zatím to docela obstojně fungovalo, jsem na tohle zvyklá už docela dlouhou dobu, protože jinak nad sebou žádnou knůtu nemám. A já jsem, prosím, velmistr prokrastinace!
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 147 z 9408
[CNW:Counter]