O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


CO VŠECHNO BYCH CHTĚL
:-)))
Pátek, 15 listopad 2019
Básně o lásce ztělesňují v představách mnoha lidí samotnou poezii. A jak by ne. Milostná poezie má dlouhou tradici, od starověkých hymnů přes básně středověkých trubadúrů, až po výsostně subjektivní milostnou lyriku romantismu. Snad tou dnešní básničkou od Jeníka Flašky udělám radost nejen všem milovníkům milostné poezie, ale i těm, co mají rádi poezii mírně rozmarnou … Krásný víkend všem zamilovaným - i těm, kteří zamilovat se teprve mají v plánu :-)))
 
KDYŽ ZRADÍ VLASTNÍ DÍTĚ...
Téma
Pátek, 15 listopad 2019

2016-03-28-1459194948-5545161-sadwomansittingsilhouette.jpgByla jsem smutná a bezradná, když jsem si přečetla následující dopis. A co odepsat mámě, kterou zklame (a okrade) vlastní dítě? Přemýšlela jsem, jak bych se zachovala já? Trochu chápu i onu provinilou dceru: každým dnem se vše zhoršovalo, zprvu si nejspíš říkala - zvládnu to příště... a pak už jen nad vším zavírala oči, snažila se nemyslet na důsledky. A čekala, kdy to praskne…  Jednání nezodpovědné, bezohledné, typu: po mně potopa. Na důsledky však musí myslet teď rodiče, respektive matka. Ale teď už si přečtěte, co se vlastně stalo:

 
KDYŽ JIM TO VYHOVUJE A FUNGUJE ...
Zážitky
Čtvrtek, 14 listopad 2019
Když jednoho dne osmnáctiletá Samantha představila svou lásku rodině, nastalo peklo. Rodičům věkový rozdíl vadil natolik, že když jejich dcera od svého milence neupustila, tak se od nich musela odstěhovat. Vlastně kvůli jejich nesouhlasu začali s „JR“ žít, a loni v lednu se dokonce vzali. „JR je skvělý. Chová se ke mně jako ke královně. Není nic, co bych na něm nebo na našem vztahu změnila,“ básní neustále Samantha. A je už to téměř tři roky, co jsou spolu.
 
TROCHU ŠPROCHŮ O HUSE A DRŮBEŽI VŮBEC
Diskuze
Čtvrtek, 14 listopad 2019
Výsledek obrázku pro jak se cpaly husy
Koupit svatomartinskou husu, na které si pochutnáte, to není jen tak. Zvláště pokud si ji chcete pořídit v supermarketu cestou z práce. Půjde nejspíš o husu zahraniční, mraženou, chovanou v hale pouhých osm týdnů. V čem je ta naše, tuzemská husa, lepší? U nás se chovají v přírodních podmínkách - buď na rybnících, nebo na zelené pastvě, třeba v ovocných sadech.
 
OD SAMETU K REALITĚ - II.
Téma
Čtvrtek, 14 listopad 2019
Dnešní reptání na polistopadový vývoj je jen jakési „bzučení mouchy“ nemající žádný význam. Tenkrát se mohli lidé rozhodnout. Pokud by někdo namítal, že byl manipulován, můžeme mu odpovědět, že byl hloupý, když se nechal manipulovat. Informace měl k disposici a rozhodoval se svobodně. Lidé si vybrali současný směr. A to neplatí jen pro listopadový převrat, ale pro všechny další volby.
 
OD SAMETU K REALITĚ - I.
Téma
Středa, 13 listopad 2019
Sametová revoluce byla jedním z projevů vůle nalinkované velmocemi zrušit komunistický režim a umožnit vládnoucí vrstvě se zařadit do funkčního kapitalistického systému. Jaké bylo pozadí onoho manipulovaného převratu 17. listopadu 1989? Estébák Živčák zavedl studenty na Národní třídu, kde na ně čekalo bicí komando. Tam byli zmláceni, a Živčák předstíral mrtvého. Mezitím už média a umělecká scéna stály na straně změny, začala mediální masáž, vystoupili disidenti apod.
 
NĚČEMU ROZUMÍM, ALE PŘEVÁŽNĚ TÁPU
Diskuze
Středa, 13 listopad 2019
Už se nám to zase blíží: Sobota, 16. listopadu na Letný. Zase bude DEMISI, DEMISI. Ale o předčasné volby nějak zájem nemají. Tak tomu nerozumím. Takže o čem to tedy vlastně bude? Snad jakási lidová veselice, taškařice, vystoupí přední pražští umělci, a možná přijde i kouzelník? Tomu bych rozuměl. Lid si rád zaskotačí a pobaví se. Ale nezdá se mi, že by to tak bylo myšlený.
 
DĚDA, TVRDÝ VLÁDCE KMENE
Úkol pro vás
Úterý, 12 listopad 2019
Nemám ani tak žádost o radu, jako spíš bych ráda vaši odpověď na otázku, zda jsem já ta špatná. Jedná se mi o mého dědu. On je typický patriarcha naší rodiny. Všichni se ho bojí, všichni ho poslouchají, co řekne on, to je zákon. Cokoli rozhodne on, to se musí dodržet. Je drsný, tvrdý, nesmlouvavý a krutý. Jsem přesvědčená, že svým jednáním utýral moji babičku k smrti, a jeho nová manželka k tomu nejspíš nemá už moc daleko. Tedy ne, že by umřela, ale je fakt jednoznačně a dlouhodobě smutná, skleslá.
 
TELEFONOVÁNÍ PŘES SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Zážitky
Úterý, 12 listopad 2019

Související obrázek

Že má nejznámější sociální síť vlastní aplikaci Facebook Messenger pro psaní a volání mimo samotnou sociální síť, není nic nového. Facebook Messenger je určen těm, kteří chtějí jednoduše komunikovat s uživateli sociální sítě. Mnozí z vás také znají rovněž velice rozšířený messenger Skype. A co WhatsApp? Nebo Hangouts Google? Ono jich je podstatně víc... A díky jim se ušetří hodně peněz. Například já vlastně ani jinak už moc netelefonuju. Protože jak jinak bych si mohla např. telefonovat každý den s dcerou, která je ode mne vzdálena přes osm tisíc kilometrů... 

 
DLOUHÁ NEMOC, ZMĚNA VÝŠE ALIMENTŮ
Právní
Úterý, 12 listopad 2019
Dobrý den, ráda bych se poradila v následující věci. Můj partner má dvě už dospělé děti, na které platí bývalé manželce alimenty (jsou mu strhávány přímo od zaměstnavatele a z částečného invalidního důchodu). Celý tento rok byl v pracovní neschopnosti, část alimentů byla nadále hrazena z částečného důchodu, z výplaty mu však nebylo nic strháváno (pobíral nemocenskou). Tudíž dluží za každý měsíc. Teď je evidován na úřadu práce.
 
CO PRÝ ZAS TRUMP ZAVINIL
Diskuze
Pondělí, 11 listopad 2019
Výsledek obrázku pro fake news png

Demokratická členka US Kongresu, Ilhan Omar, vypustila nedávno do médií zprávu o smrti devítiměsíčního chlapce v Texasu, prý z důvodu škrtů ve federálním zdravotním pojištění, způsobených kým jiným, než prezidentem Trumpem. Obvinila tedy prezidenta, že přímo zavinil úmrtí nemocného chlapce. Protože podobných zpráv a obvinění jsou noviny, televizní vysílání i sociální sítě plné, běžný čtenář sdělení zaregistruje a zareaguje v souladu se svou rozumovou kapacitou. Povětšinou si asi řekne, přece by nám nelhali, smrt dítěte je vážná věc, a už se těší, jak to Trumpovi spočítá (pokud tedy ví kdy a kde se konají volby).

 
NEKONČÍCÍ CESTA DO PEKEL
Diskuze
Pondělí, 11 listopad 2019

Výsledek obrázku pro peníze na ruku

Jako sociálně vyloučená lokalita je označováno místo, kde se soustřeďují lidé, poznamenaní exkluzí neboli sociálním vyloučením. Takovým prostorem může být městská čtvrť, ulice, dům či skupina domů nebo oddělená osada. Specifickou roli při exkluzi hraje etnicita. Kromě chudoby a vyloučenosti obyvatel bývá prostředí sociálně vyloučené lokality poznamenáno nízkou kvalitou bydlení, špatnými hygienickými poměry a zvýšeným výskytem rizikových forem chování tamních obyvatel, jako je kriminalita, alkoholismus, narkomanie či gamblerství.(wikipedie)
 
KYTKY MOJE MILOVANÝ, VYDRŽTE!
Úkol pro vás
Pondělí, 11 listopad 2019
Jsou mezi mými kamarády a kamarádkami i tací, co mi říkají, abych toho věčného lítání z jedné půlky světa na druhou už nechala. Nojo, ale když já to mám a) ráda tam i tam, mám všude "svý lidi", a jednoduše mne to baví. Já nikdy nebyla nijak zvláště usedlý tvor... Nemyslím si, že mám snad v předcích nějaké kočovníky, ale je pravda, že nemám ráda něco stálého... Proto asi taky ráda stěhuju....
 
NĚKDO TO MÁ RÁD VEŘEJNĚ ...
Zážitky
Pondělí, 11 listopad 2019

Výsledek obrázku pro big love png

Vyznání lásky je záležitost úžasná, a pevně věřím, že ji každá/každý z nás zažil. Někdy se odehraje v naprostém soukromí jen oněch dvou zúčastněných, jindy je u toho (plánovaně či neplánovaně) přítomno lidí víc, a dokonce jsou případy, že to ten "vyznavač" přímo vykřičí do celého světa, pokud možno před největším možným davem... Pokud mají tu možnost, tak třeba i v přímém televizním vysílání. Vyznání zaznělo i na fotbalovém stadiónu před hrou...
 
JSME ŠTÍŘI - A KDO JE VÍC?
:-)))
Sobota, 09 listopad 2019
Za tolik dlouhých let, co Kudlanka na internetu je, tu bylo skoro všechno. Například horoskopy… Osobně přiznávám, že jim nevěřím. Ale proč si o sobě něco nepřečíst? Co kdyby se mi to líbilo? No, to moje znamení je docela „mrchózní“, Štír je vodní znamení a patří k nejvášnivějším ve zvěrokruhu. Ti, co se v době jeho působnosti narodili, mají neřestí a chyb až až - do všeho se vrhají celou svou bytostí, někdy aniž by si promysleli správnou cestu, takže se pak spálí. (Tak přesně tohle mohu o sobě odsouhlasit. Teď už ne, ale dřív o mně maminka říkávala: „Holka, ty nepřemýšlíš a rovnou střílíš od boku, to tě jednou setsakra vytrestá."
 
JAK SE TANČÍ NA PÁVLAČI
U nás doma
Pátek, 08 listopad 2019
Tak letos v létě to tady na tančení určitě nebylo, naopak bylo hodně smutně, poznamenáno úmrtím sousedky, který jsme neřekli jinak, než naše babička. Strašně mi chybí, probírali jsme spolu, mimo dětí a vnoučat, nejvíc protektorát, osvobození, komunismus. Byla nejen znalá, ale i moudrá. Zemřela v 92 letech, milovaná svými dětmi, vnoučaty, pravnoučaty. Tak bych řekl, že sice moc smutný, ale těch 92 let v plnym zdraví je zase moc pěkný.
 
JAK VYHODIT MANŽELČINA MILENCE
Úkol pro vás
Pátek, 08 listopad 2019
Nejsem rozvedený, ale s manželkou nebydlím už téměř dva roky, protože si našla milence. Já mám zaměstnání, při kterém mám často noční. A tak jsem po čase zjistil, že ten její milenec vlastně je každou tu noc u mne v domě, u manželky v posteli. Dohodli jsme se tedy na rozvodu a já se pak odstěhoval. Dům jsem zaplatil ze svých prostředků a na celkem malou část máme společnou hypotéku, kterou platíme na půl a na nákladech provozu domu se taky stále podílím.
 
HÁČKOVÁNÍ – KDO TO JEŠTĚ UMÍTE?
Téma
Čtvrtek, 07 listopad 2019
Ano, dnes se budeme bavit o háčkování. Stáří téhle techniky nelze přesně určit. Je nejvýš pravděpodobné, že háčkování vznikalo spolu s pletením. Víme, že háčkovat uměly ženy již v době bronzové, neboť se z této epochy zachoval zbytek háčkované síťky na vlasy, nalezené archeology ve vykopaných hrobech.
 
DOMY S PAUZOU
Zážitky
Čtvrtek, 07 listopad 2019
Související obrázekJeden by tomu nevěřil, ale je jich na světě docela kvanta, jo, fakt. Domů, kterým chybí někde mezi patry jedno celé patro... Představte si dům, který má dejme tomu šestnáct sedmnáct pater, a nahoře jedno chybí… Prostě nic, nic – a pak zas to pokračuje výš. Přitom, když se na dům podíváte, tak vypadá normálně, jen tam jedno oficiálně není. (Ale současně je.) Ne, fakt jsem nic nepila, jen se směju tomu, jak jsou Amíci neskutečně pověrčiví… A taky ochotní vyhovět - tedy vyhovět pověrčivým. Bázlivým. No, kdyby zas nevyhověli, asi by byl menší kšeft :-)))
 
PILZPOLIZEI
Zážitky
Čtvrtek, 07 listopad 2019
Houbařská sezona je už zas v nenávratnu, ale tento příběh si nemohu nechat pro sebe. Více to řekne těm, co pamatují povídání o mé emigraci do NDR. Ale teď k tomu poslednímu zážitku, protože tohle jsem fakt nečekal… Sotva za mnou tehdy zaklaply dveře bytu (vrátil jsem se zrovna z chalupy), volá mi zeťák: „Karle, je to fakt, všude rostou! Hub je jak nastláno, ale nastláno je také houbařů. Marodil jsem, a proto nemáme nic nasušeno, a neměli jsme na talíři ani smaženici. Jedu zítra ráno. Pojedeš se mnou? Navštívíme lesy našich saských sousedů.“
 
VĚŘÍM, ŽE SE MNOU SOUHLASÍTE
Téma
Středa, 06 listopad 2019
Už dost dlouho jsem tolerovala různé ty vzájemné invektivy. Ale nehodlám už souhlasit s tím, aby se časopis Kudlanka stal stejným, jako jsou nyní některé i o hodně známější a větší weby - místem, kde se uráží i představitelé státu. Píšu to v množném čísle, i když se v současné době používají nechutné výrazy především o našem prezidentovi a představitelích. Nemusíme s těmito lidmi souhlasit,  můžeme mít zcela opačné názory, ale přeju si, aby se udržovalo slušné jednání. Pochybuji, že by ti, kteří na rozličných webech píšou adresné vulgarity, to řekli těm dotyčným přímo do očí. Takovou odvahu zas nemají.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 106 - 126 z 9181
[CNW:Counter]