O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JAK SI VYCHOVAT SVÉHO PSA? - 2.
Fauna a flora
Neděle, 25 září 2022
Je to už nějaká doba, co jsem vám napsala, jak se z nevychovaného pejska dá správným jednáním vychovat hodný a poslušný kamarád. (Pokud byste si chtěli ten předchozí díl přečíst, tady si klikněte.) Takže v onom minulém díle jsme se seznámili se základními způsoby, a skončili jsme u povelu „Ke mně.“ U tohoto povelu se ještě zastavím, protože může dojít k tomu, že budete nuceni použít tzv. negativní motivaci.
 
VOLBY - SVÁTEK DEMOKRACIE
Zážitky
Neděle, 25 září 2022
Už od sobotního rána se mě zmocnila slavnostní nálada: "Já se těším na volení. Půjdu čistý, oholený. S hlavou vzhůru, ne však vzpurně, přistoupím k volební urně ..." Mám to teď trochu z ruky, pořád mám ještě přihlášený bydliště na Žižkově, a tak jsem vyrazil sraním kurvopěním a jako pokaždý jsem byl u "svý" urny hned první, dokonce ani nikdo za mnou. Což bylo fajn, popovídal jsem si v klidu s třema komisařkama, pak jsem byl napomenutej, že při zaškrtávání nejsem za plentou.
 
VOLTE NÁS, MY UMÍME HEZČÍ SLIBY!
Zážitky
Pátek, 23 září 2022
NO - NEBERTE TO ...  Snížíme poplatky za elektřinu! Prosadíme levnější odpadky za popelnice! Prosadíme pořádek! Čisté a bezpečné ulice! Zeleň místo betonu! Konec developerů! Zavedeme kluby pro seniory! Opravíme všechny chodníky! Usilujeme o právní stát! O odstranění zbytečné byrokracie! Zpřísníme tresty za korupci u veřejných činitelů! Prosadíme rozvíjení zahrádkářských osad! Metro zdarma! Parkování lehce a kdekoliv! Zvýšíme kapacitu základních a mateřských škol! Zajistíme dostatek praktických lékařů!
 
DVA DOTAZY, NA KTERÉ JSEM NENALEZLA ODPOVĚĎ
Diskuze
Čtvrtek, 22 září 2022
Ne, strejda Google mne poslal do háje nejčernějšího a nejhlubšího. Takže k němu mne už neposílejte. Mám dva relativně nesložité dotazy, ale nikde jsem nenalezla inštytuci, která by mi je zodpovědně a s konečnou platností vysvětlila. Jeden se týká činnosti a vztahu k pacientům od praktického lékaře, druhý je zas z oboru životního prostředí. Tedy - spíš než co jiného, je to z oboru: "Koukejte honem začít, ať ty prachy ještě užijem!" Do voleb jsou už jen hodiny a minuty...
 
HELE LIDI, TROCHU ÚSMĚVU...
Téma
Čtvrtek, 22 září 2022
Je to všude kolem nablblý. Snad jen pejskaři ještě občas mají na tváři přilepený úsměv, zvláště když se potkávají mezi sebou. Protože jinak se po ulicích a cestách pohybují "zamračené blumy". Jedna legrační zajímavost: potkají-li se  beze psů, stává se, že nejprve jakoby v duchu zapátrali: "Hernajs, odkud já tohodle člověka znám?" Dokonce i ti mladí psí majitelé jsou fajn - zcela běžně zdraví ty starší, což jinak už běžné není.
 
VODU HLÁSÁŠ, VÍNO PIJEŠ
Diskuze
Čtvrtek, 22 září 2022
Jak víte, do USA z Mexika proudí neustále rekordní počty migrantů. Jsou mezi nimi mj. i Ukrajinci. V Martha’s Vineyard, bohatém letovisku u Massachusetts, před verandami svých bungalovů měli majitelé na trávníku vystavené plakáty, na nichž hrdě stojí: „Jsme s přistěhovalci a uprchlíky... všichni jsou vítáni, nenávist tady nemá místo“. Tedy – měli… A tak jich padesát do tohoto letoviska poslal dvěma letadly guvernér Floridy DeSantis. Na mexicko-amerických hranicích odchycení Venezuelci dostali nabídku, a tak celí blažení odletěli. A děkovali mu,že je vzal právě tam“.
 
MŮJ ŽIVOT S KOŇMI - 1.
Zážitky
Úterý, 20 září 2022

MARNÁ TOUHA PO KOŇSKÉM HŘBETĚ Nežila jsem nikdy jen s koňmi a pro koně.  Možná bych byla šťastná, kdybych skutečně věnovala koním všechen svůj volný čas, ale bohužel to vždy nebylo možné. Nebo možná bohudík? Ale život nemůže být jen o koních… Mám ráda koně. Proč? To se těžko zdůvodní.  Zdědila jsem snad lásku ke koním po svém dědovi? Jmenoval se Jan Korbel, měl koně rád a toužil nějakého mít, ale byl vždy příliš chudý, aby si ho mohl dovolit.

 
KDYŽ PÁLÍ ŽÁHA
Téma
Úterý, 20 září 2022
Může se zdát, že pálení žáhy je vážné onemocnění. Ovšem nemusíte se znepokojovat, jde o zcela běžný stav. Podle některých odhadů až 12% lidí na celém světě pozná někdy během svého života pálení žáhy. Vše, co sníme, prochází naším jícnem do žaludku. Uvnitř žaludku je potrava trávena pomocí žaludečních šťáv, což je kombinace kyseliny chlorovodíkové a několika enzymů. Možná se ptáte, jak je možné, že mám uvnitř těla kyselinu a přesto za normálních okolností nedochází k jeho poškození?
 
MORAVO, MORAVĚNKO MILÁ ...
Diskuze
Úterý, 20 září 2022
Nelegálních migrantů na jihu Moravy přibývá. Policisté v současné době ve velké míře vyrážejí „sbírat“ migranty na základě oznámení přes tísňovou linku Policie ČR. Je jich už plná Břeclav. Převaděči vypustí své klienty za hranicemi, leckdy jim třeba řeknou, že už jsou v Německu a dají běžencům pokyn, aby se nechali chytit. Což oni udělají nejčastěji tak, že na sebe přitáhnou pozornost, protože neví, kde jsou.
 
PŘEDVOLEBNÍ HANDRKOVÁNÍ NA VYSOKÉ ÚROVNI
Diskuze
Neděle, 18 září 2022
Diskutující politici během superdebaty odpovídali na otázky diváků v publiku. V něm se sešli příznivci pozvaných stran a hnutí. Všichni politici dostávali vždy stejnou otázku, na kterou odpovídali v časovém limitu. A také se hodně vyjadřovali o předvolebním projevu předsedy vlády České republiky, politologa, univerzitního profesora, předsedy ODS a poslance PČR, prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D., LL.M., který se dlouhodobě zasazuje za demokracii a svobodu, a vytrvale bojuje proti starým a novým ideologiím, které nás ohrožují...
 
S KAMARÁDY A BERANEM ÚPLNĚ NA SEVER - 2.
Zážitky
Neděle, 18 září 2022
Slíbila jsem pokračování Mikinovy cesty do inuitské vesničky Tuktoyaktuk na břehu Severního ledového oceánu. Pokračování se trošku opozdilo, ne jeho vinou. Kudlanka se "trošku zasekla" a nějak moc nefungovala. Tedy, ne náš časopis, ale sama pachatelka... Měla jsem zase problémy se svou praktickou lékařkou. Ale - to vám napíšu jinde - teď už spolu pojedeme do toho dalekého místa našeho světa -  k Inuitům. Mj. dívala jsem se na tamější počasí - a kupodivu, dnes (v neděli) je tam stejně "teplo jako u nás..."
 
SNAD JE TO VŠECHNO PRAVDA :-)))
Téma
Pátek, 16 září 2022
Výsledek obrázku pro Děložní myomPokud si myslíte, že se znáte na 100%, tak to nemusí být tak zcela pravda. Pravděpodobně nejspíš ani nevíte, jaké smysly - a kolik jich - vaše tělo vlastně má. Také jste možná nečekali, že se dozvíte, že jsme příbuzní s banány. Lidské tělo je zázrak, o tom není pochyb. Věděli jste například, že ráno jste o něco vyšší než večer? U vysokých lidí může jít dokonce až o dvoucentimetrový rozdíl. Jde o to, že páteř, která probíhá více než třiceti procenty lidského těla, obsahuje mimo obratlů také meziobratlové ploténky, které schraňují poměrně značné množství vody.
 
DO RESTAURACE NA OTRÁVENÉ JÍDLO?
Téma
Čtvrtek, 15 září 2022
Jezte doma a riziko otravy jídlem budete mít pod kontrolou, to je jasné. Dejte si však večeři venku a váš osud je rázem v rukou někoho jiného... Děsivá vyhlídka, když nevíte, čí ruce to byly. Pochopitelně, pojídání určitého množství škodlivých bakterií je důležité pro normální rozvoj našeho imunitního systému. Stejně tak přílišná sterilita okolí je jedním z hlavních činitelů vzniku alergie. Ale všeho s mírou. Protože ne vždy se dá snadno poznat, jestli restaurace nenabízí zkažená jídla, tady máte pár návrhů, čím se řídit:
 
PENÍZE JSOU AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ
Diskuze
Čtvrtek, 15 září 2022
Vzpomínáte si ještě na „protikorupční“ Věci Veřejné a jejich slib, že budou vracet všechny poslanecké náhrady? Nevrátili ani korunu. Po více než deseti letech je načase se na poslanecké náhrady poslanců podívat znovu. Takže: každý současný poslanec vyčerpal v průměru na poslaneckých náhradách za prvních 8 měsíců od svého zvolení skoro 900 tisíc korun. Vedle platu 115 tisíc hrubého, dostávají poslanci na náhradách v průměru 110 tisíc korun čistého měsíčně.
 
STRACH KOLEM NÁS, STRACH V NÁS - 4.
Diskuze
Středa, 14 září 2022
"Mařenko, nelez do té vody, je studená, nastydneš!" "Honzíčku, nehraj si s tím nožem, řízneš se!" - Nojo, takové zbytečné věty... Ale stejně se znovu a znovu ti rozumnější snaží varovat mláďata, případně kamarády, když vidí, že se hrnou do nějaké riskantní akce. Přesto je to mnohdy ten známý hrách, co se na stěnu hází. Nevěří, dokud se nespálí. Jenže co si myslet o dospělých, kteří znovu a znovu se celí nadšení hrnou do velkého nebezpečí?
 
LENKA
Zážitky
Úterý, 13 září 2022
Byla to chyba. Dozajista největší omyl mého života, který jsem udělal, když jsem opustil svoji manželku a našeho tehdy ročního synka. Nechci se přitom vymlouvat na svou tehdejší nezralost, byl jsem hodně mladý. Bydleli jsme vedle sebe na malé vesnici, s Lenkou jsme se znali od dětství a naše kamarádství zvolna přerůstalo ve vztah. Všichni tak nějak předpokládali, že patříme k sobě, jednou se vezmeme, založíme rodinu a naše dvě domácnosti se, obrazně řečeno, spojí v jednu.
 
VOLBY NA KRKU, ČAPÁK SE VRACÍ
Diskuze
Pondělí, 12 září 2022
To mi připadá jako svýho času, když blížící se prezidentský volby vždy signalizoval přílet Švejnara ze zámoří. Tak teď přilétá Čapák. Stokrát vomletej, vlastně každýmu i jasnej, z pohledu zákonů neprůstřelnej. Co se vlastně před mnoha lety stalo? Babiš koupil pro svou firmu nějakej pozemek a asi za miliardu z něj udělal celkem bohulibou a prospěšnou zónu.
 
JAK NA PARASKAVEDEKATRIAFOBII
Téma
Pátek, 09 září 2022
Nevím, jestli trpíte paraskavedekatriafobií, ale já rozhodně ne. Chorobný strach z pátku třináctého považuju za něco vědecky snadno vyvratitelného – kdyby totiž byla pravda, že pátek třináctého je nešťastný den, měla by smůlu celá naše zeměkoule najednou. Ještě bychom mohli pozorovat, jak na Zemi přibývá průšvihů pěkně podle časových pásem. Úplně stejný výmysl jako pátek třináctého jsou třeba horoskopy.
 
ZPRÁVY, KOMENTÁŘE, VČERA, DNES. A ZÍTRA?
Diskuze
Středa, 07 září 2022
Ještě se vracím k svýmu minulýmu článku o energiích. Poslouchám dost rádio, poslouchám televizi, obojí denně. Snažím se bejt objektivní, co jen to jde. Ale sorry jako, ono to fakt nejde. Zprávy tejdny říkají, že vláda bude jednat. Taky komentářů je dost. Zrovna před chvílí mě ke klávesnici usadil pirát Michálek. Minuta vysílacího času televize se prej počítá v desítkách tisícovek korun. A co jsem se od Michálka během pěti minut dozvěděl? Napíšu to slušně, i když mě to stojí hodně přemáhání. Nedozvěděl jsem se nic!
 
ZVLÁDLA JSEM TO!
Zážitky
Středa, 07 září 2022
Vdala jsem se do Vídně. Na zdejším úřadě práce jsem se zapsala do kursu účetnictví. Bylo mi jasné, že to bude těžké, ale to jsem ještě zdaleka netušila, že těžké nebude jen účetnictví. Lektorka mladinká, trochu zakřiklá dívčinka, nicméně velmi milá. Celkem nás bylo osm. První zrada: jsem jediná, kdo má problém s německým jazykem. Všechny ostatní účastnice kursu jsou buď Rakušačky, nebo sice cizinky, ale v Rakousku již narozené, tudíž perfektně rozumějící. Druhá zrada: není tu ani jeden zástupce mužského pohlaví.
 
JEN TAK, PRO HEZKEJ DEN
Zážitky
Úterý, 06 září 2022
Jo, stačil jeden komentář – a všem se nám připomnělo, jak ta baba jedna naše milovaná byla super. Takže jsem zalovila a našla „takové povídání“ z roku 2006. (Jo, to ještě byly časy,časy plný smíchu a vtipných komentářů...) Tohle je o jejím věrném Alíkovi - ale ostatně, co vám budu napovídat, však si to přečtěte a potěšte se i vy. Tak si říkám - kdo má takové štěstí, že si na něj po čase vzpomene (a rádo) tolik lidí?
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 21 z 10355
[CNW:Counter]