O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYL JSEM PŘEPADEN A OHLODÁVÁN! PDF Tisk E-mail
Středa, 28 srpen 2019
Po několika zdejších mých (nesmírně úspěšných) cestopisech, které v historii Kudly nikdy předtím ani potom nenašly důstojnou konkurenci, jsem se, jat pýchou, rozhodl k dalšímu literárnímu útvaru, k životopisu. Po popsání asi jedné stránky, aniž bych se ještě vůbec dostal k jádru pudla, jsem kriticky zhodnotil, že ty kraviny kolem mýho života by nikoho nezajímaly, takže jsem stránku vyhodil a namísto životopisu se uchyluju rovnou k věci, tím ovšem už ne k životopisu, ale k přírodopisu. Jo. Jde o štěnice, s kterejma už asi půlrok nevědomky sdílím obydlí.

 

 

 

 


 

Výsledek obrázku pro štěniceSkutečně nesdílím záměrně, ještě před dvěma týdny jsem to vůbec netušil!

 

Noční puchýřky a nesnesitelný svědění až pálení rukou a paží v posledním půlroce jsem přičítal kočičí alergii, případně nějakejm roztočům. nebo jakýmu sajrajtu.

 

Tak jsem s roztočema zatočil, číče našel novej láskyplnej domov, kde se má určitě stejně, možná i líp než tady u mě. a určitě se jí nestejská (zato mně se po ní stejská furt).

 

 

 

Pak jsem začal prát všechny textílie na 90 stupňů a nakoupil postupně snad za tisícovku haldy sprejů proti roztočům. To by v tom byl čert ... Jenomže on v tom čert byl, nepomohlo nic, spíš bylo hůř a hůř!
A už taky vím proč! Protože to jsou štěnice, jejichž výskyt by mě, v mý úzkostlivě čistotný domácnosti, nenapadl ani omylem! Těch se ovšem svépomocí prostě zbavit nedá.

 

 
Jak se připravit na zásah úklidové firmy při deratizaci a dezinsekciTakže jsem za nemalej penís povolal profesionálního hmyzovraha.

Mladej chlap, sympaťák, se rozhlídl a řekl jen "no těbuch" a mejm sprejům proti roztočům a štěnicím se vychechtal téměř hlasitě.

On taky hned viděl to, na co by mě vůbec nenapadlo se kouknout, nebo spíš by mě vůbec nenapadlo, rozpoznat v těch tečičkách ve futrech dveří, že jde o hnízda.

 

Ještě jsem odmontoval kryty vypínačů a zásuvek, zatímco on se oblíkal do pracovního.

 

 

 

Vypadal v tom skafandru s bombou na zádech, jak první člověk na Měsíci, když před padesáti lety celej ten fejk zaranžoval a natočil Hollywood.

Pak už mě kosmonaut vyhodil a stříkal a stříkal. Když skončil, byl můj, doteď útulnej kvartýreček, obrácenej skutečně naruby jak po náletu. Koberec mokrej, postel, pohovka, stolek, stůl, křeslo, všechno vzhůru nohama, fotky dětí sundaný ze zdi, almara zvotvíraná, kytary mokrý, digitální teploměr ukazoval 41 stupňů, digitální hodiny ukazovaly něco po půlnoci ....

 
Tak teď mu blahořečim!!!

Sice jsem ještě o víkendu vychytal tři kousky, ale to prej je normální. Konečně jsem se po půl roce už tři noci po sobě slušně vyspal a probudil se bez puchejřků a pálení. Za tři tejdny mi přijde hmyzovrah znova, dorazit to, co se ještě vylíhlo z vajíček, a snad už bude pokoj. Ale stejně mě ještě nejmíň několik měsíců neopustí fóbie z ulehnutí do postele, a taky každodenní rozebírání a detailní prohlížení všeho, na čem ležim a čim se přikrejvám.

 

 

Máte někdo nějaký

zkušenosti vlastní nebo z doslechu?

Čauvas.

NČ

 

 

 

Komentáře (17)add feed
... : NČ
Hm. Tak dík za votištění. Ale to mý selfíčko, to bylo jen pro tebe. To´s do článku zrovna dávat nemusela.
Zhltnu s ohromnym díkem každou, jakoukoliv zkušenost!
srpen 28, 2019 09:40
... : d@niela
co se rozčiluješ, vždyť jsem tu dolní část odstřihla...
(tedy té fotky)
srpen 28, 2019 09:48
... : NČ
A za to ti jako mám ještě děkovat? Že´s odstřihla nejkrásnější část fotky? Sorry jako!!!
srpen 28, 2019 10:28
... : *deeres*
Nějakej dobrák z baráku to k tobě přitáhl odněkud z Tramtárie. Nevím, co ti řekl odhmyzovač, ale pokud se nevystříká celý barák, tak se mohou k tobě nastěhovat znovu. Osobní zkušenost nemám, nebyla jsem ještě na světě a moji rodiče si koupili v bazaru obraz. Krásnej s lodí a ve zlaceném rámu a ségře ho pověsili nad postýlku. A ta brzy byla samej puchejř, také nevěděli proč, až jim někdo řekl, že ty štípance jsou od štěnic. Odhmyzovači neexistovali, musel stačit karbol, nebo vyvařování. Postele bývaly na nohách z pochromovaných trubek a tak ty byly vloženy do plechovek s petrákem. Co se nedalo vyvařit a vyčistit karbolem, bylo vyhozeno, jenže ségra byla poštípaná pořád. Pak máma jednou v noci v ložnici rozsvítila a uviděla, pěšinku ze štěnic, jak si to šinou po stěně, z rámu obrazu, ségře rovnou do postýlky. A to byl jejich konec.
srpen 28, 2019 10:44
... : NČ
No dyť, Deer. Z toho, že se mi to sem může znova nastěhovat, mám taky hrůzu. Ale barák je soukromej, já jsem tady nájemník, už dost na tom, že si to vraždění platím ze svého. Ale dokud nebudu mít jistou záložní možnost, kam odsud vypadnout, nemá myslím vůbec smysl, chtít po majiteli, aby dával desetitisíce za vyvraždění celýho baráku. Nedá. Nezajímá ho to. Odpoví, že když se mi tady nelíbí, nebrání mi v odstěhování. Já dokonce myslím, že vím přesně, odkud mi to sem přitáhlo a kde to furt ve velkym přebejvá, ale jednak nemám jasnej důkaz a druhak by mi to zjištění bylo stejně prt platný.
srpen 28, 2019 11:24
... : *deeres*
Možná jedna rada. Že si to můžeš natáhnout od někoho tím, že si od něj něco vezmeš, určitě víš. Ale mohou k tobě připochodovat, obzvláště, když máš pavlač. Přelezením ze sousedního bytu (šachticemi, prostupy trubek UT, po chodbách i po fasádě. Ty mrchy vylézají ze svých škvír v noci, nebo spíše k ránu, aby se nakrmily. Z toho plyne, že je to světloplachý hmyz. Také nemají rady zimu, tím pavlač a fasáda v zimních měsících odpadá, bydlí hezky v teplíčku,na zahubení ale musí být -20°C.
Asi bych na vstupy do bytu na noc instalovala LED světla a do trubek nasypala nějaký insekcidit.

srpen 28, 2019 12:05
... : doktor
NČ,JEŠTĚ,ŽE Daniela tu spodní část odstřihla,že ......? Jinak Ti vůbec nezávidím.
srpen 28, 2019 12:06
... : Marcel@
No NČ,to tě lituju.Boj se štěnicema je nekonečnej,asi jako s blechama.Po postřiku chvíli klid,ale nakonec ti tam nejspíš napochodujou zpátky.Jediným řešením je opravdu vystříkání všech bytů a společných prostor.Zažila jsem to ve starým bytě,pravděpodobně to přitáhli jedni sousedi,co si nábytek nosili zásadně od popelnic.Trvalo 3 roky,než byli všichni v domě ochotní udělat hromadnej postřik.Tak hodně síly,hlavně tý psychický,já z toho byla normálně na palici.Věčně pocit,že po mně něco leze,štěnice sem viděla i tam kde nebyli.Jo a pro lepší pocit,prý pomáhá rozházet kolem postele fazolový listy,rozřežou jim hnáty a oni chcípnou.Aspon ty,co štrádovali k tobě do postele. smilies/grin.gif
srpen 28, 2019 15:23
... : mia I
mám zkušenost s psíma blechama viz. můj článek Božský Kája , pomohl biokill

štěnice se většinou natahají s nábytkem koupeným z druhý ruky, leckdo dává nábytek za odvoz, chudší lidi po tom sáhnou a kolikrát v tom je tolik špíny , pro štěnice ráj
srpen 28, 2019 15:47
... : Marcel@
mio,i nám na psí blechy nakonec pomohl,ale těch všelijakejch sajrajtů,co sem před tím vyzkoušela,než mi někdo biokill poradil.Trvalo to 3 měsíce,pořád dokola.Vystříkat,co se dalo vyprat,zbytek vysát a když už sem myslela,že je po nich,zas se nějaká objevila.Už bych to nikdy zažít nechtěla,já pak další rok trpěla bleším stihomamem. smilies/grin.gif
srpen 28, 2019 15:59
... : Mikin4
Po několika zdejších mých (nesmírně úspěšných) cestopisech, které v historii Kudly nikdy předtím ani potom nenašly důstojnou konkurenci, - jasne ze jo. smilies/grin.gif
Co se stenic tyce, s temi jsem se setkal jen na cestach a to asi tak 3x nebo 4x. Utrpeni je to nesmirne, ale cestovatel ma vyhodu v tom, ze muze zmenit hotel. Jen jednou na ostrove Phayam me bylo lito opustit nesmirne krasny bungalow na skalnim utesu, koupil jsem spray a ty potvory vymordoval. Postupoval jsem presne podle navodu - zameril se na postel, pod prosteradlo a na vsechny drevene plochy okolo. Pak jsem uprchl, zavrel za sebou dvere a dilo se podarilo.
Ale podle toho co jsem slysel by mel byt opravdu vystrikan cely barak...
srpen 28, 2019 16:29
... : NČ
Tak dík za reakce i projevy účasti, který mi ale příliš nepomůžou. Největší blbost jsem zřejmě udělal tím, že jsem si to tady spoustu měsíců pěstoval a nechal množit, aniž bych o tom měl ponětí. Vždyť ještě před dvěma týdny jsem hubil "jen roztoče" a sem tam nějakou tečičku na stěnách a stropě jsem měl za malýho neškodnýho pavoučka, kterýho jsem jen shodil klackem dolů a pak třeba luxoval až za dvě hodiny.

Že jde určitě o štěnice, křikla na mě až sousedka z balkonu z protějšího baráku, když, spíš jen náhodou, slyšela a viděla mý počínání s matrací při hubení domnělých roztočů sprejema na pavlači. Tehdá jsem jí ještě nevěřil, ale červíček pochybností začal hlodat.

A teprve asi po dalších deseti dnech jsem už měl jistotu a povolal profíka.

Za dva tejdny, po druhym vystříkání, teda snad budu mít nějakou dobu klid a čas k rozhlídnutí se po jinym bydlení, protože odhmyzení celýho baráku majitel rozhodně nezaplatí, nezajímá ho to.

Jen pro nepatrnou představu: Nade mnou ještě před dvěma měsíci byt plnej rumunských cikánů. Ideální nájemníci pro majitele, protože nájemné za ně pravidelně platila sociálka. Vedle mě velkej byt 4 plus 1, pronajatej nějakýmu kšeftaři, kterej z toho udělal ubytovnu pro asi 5 ukrajinců, a pak ještě vedle notorik vožrala, štítící se vody i práce.

Je to velice smutný, vidět, jak se během posledních 5 ti let změnil vlídnej pavlačovej barák, kde jsme se všichni znali, zdravili, popovídali, pomohli si, jak se změnil v nechutnej hnus.

srpen 29, 2019 05:28
... : mia I
s tím nájemným a sociálkou by mne zajímalo, jak to vlastně je. Auto jsem měla minulý týden v opravě a tak jsme s vnoučaty museli autobusem na moje rehabilitace. Takový ten malý autobus a hned vedle nás telefonoval hlasitě nějaký mladík. Strašně si chválil svoji situaci do telefonu nějaké tetě. Mluvil o pracovní agentuře, konkrétní jméno řekl, ale psát ho nebudu. A zmiňoval, že sociálka dá každému z obou partnerů tři tisíce na bydlení ač bude on se svou partnerkou platit jen 4 900 Kč. Takže 1100 plus. Ukrajincům prý vyřídí všechno hned, oni museli trochu čekat. Tak to by mne docela zajímalo.
srpen 29, 2019 06:21
... : NČ

Já jsem to, Mio, tady viděl na vlastní oči.
Oni nejdřív přitáhli do menšího bytu tady, přímo u mě na pavlači. Asi za tři dny přišla paní ze sociálky, nějak jako je zkontrolovat, než jim začnou platit a řešili to venku před bytem, tak jsem to slyšel (jeden z nich se trochu dokázal domlouvat česky).

Nakonec se dohodli, že prachy budou ze sociálky přímo posílaný na činži. Druhá možnost byla, že by to dostávali oni do ruky a z toho to pak platili.
Ta paní odcházela evidentně zhnusená, při pohledu ke mně obrátila oči v sloup a nechápavě zavrtěla hlavou. Bylo v tom pohledu úplně všechno, co si myslela.


Další zážitek jsem měl, když jsem pomáhal zabydlovat novostavbu s bytama. Dvě opálený tlustý "dámy" prohlížely několik bytů. Jedna pronesla, že tenhle by se jí líbil, ale je drahá činže. Druhá ji ovšem ihned ujistila "však ber, socialka platí".

O tom zabydlování činžáku a denním pořizování kopií nájemních smluv pro sociálku, o chudinkách samoživitelkách, s kterejma žil i otec dětí, ale nesměl bejt uvedenej ve smlouvě ani na zvonku, bych mohl klidně napsat hodně dlouhej článek.

Teď se to od novýho roku má snad nějak změnit, ale to jsem zatím neštudoval, tak ani nevím, jestli jde o návrh, nebo už o schválenej zákon (vyhlášku?) a co vlastně má bejt a jak.

srpen 29, 2019 06:55
... : mia I
Pepo, já teď frčím do města, hodíme řeč ještě na tohle téma.
srpen 29, 2019 06:58
... : doktor
NČ Moc Ti držím palce i pěsti.Doufám,že těmito agresory zvítězíš jednou pro vždy a beze zbytku.Ahoj a hodně štěstí v hubení nezvaných okupantů tvého bytu.
srpen 29, 2019 11:47
... : mila1
Tak jsem s roztočema zatočil, číče našel novej láskyplnej domov, kde se má určitě stejně, možná i líp než tady u mě. a určitě se jí nestejská (zato mně se po ní stejská furt).


To mě dostalo.. tak nějak jsem od začátku tušila, že číča je v tom nevinně.. smilies/wink.gif
srpen 29, 2019 11:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]