O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Z*Z*Z - ZDRAVOTNĚ ZÁVADNÁ ZMRZLINA PDF Tisk E-mail
Úterý, 27 srpen 2019
Výsledek obrázku pro exkrement pngJe to tak, zmrzlina v Česku je plná škodlivých bakterií. SZPI letos odhalila v 37–40 % točených a kopečkových zmrzlin a ledu do nápojů hnusné mikroorganismy. Prodejci porušují právní předpisy ve věci hygienických postupů ve všech stádiích výroby, skladování a prodeje zmrzlin a ledu, proto se bakterie množí nad rámec bezpečných limitů.

 

 

 

 

 


Související obrázekVe vzorcích ledu inspektoři sledovali výskyt bakterií Escherichia coli, Clostridium perfringens, enterokoků, koliformních bakterií a bakteriálních kolonií. 

Pozitivní nález inspektoři detekovali ve 40 % testovaných vzorků. Podstatná část prodejců při výrobě ledu stále podceňuje hygienické normy a pravidelnou dezinfekci. Ze 131 vzorků točených a kopečkových zmrzlin nesplnilo zdravotní limity výskytu bakterií čeledi Enterobacteriaceae celých 37 %, což je o 7 % více než loni a nejvíce od roku 2016.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila nedostatečnou sanitaci výrobních zařízení, kontaminované suroviny, na vině může být i nekompetentní personál. Inspektoři zakázali užívání příslušných zařízení provozoven, kde byly odhaleny zmíněné problémy, nařídili sanitaci a následný mikrobiologický rozbor akreditovanou laboratoří. Výroba a prodej zmrzlin a ledu smí být obnovena teprve na základě jeho výsledků.

 

 převzato z časopisu dTest

 

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : NČ
Zrovna včera jsem pozřel ruskou zmrzlinu za 8.90,- Kč. Bejvala dobrá, i včera byla dobrá, zalitá kapkou kořalky a nepatrně poprášená mletou Jihlavankou.
Teď ráno mi ovšem střeva nekompromisně nařídily, že to druhý balení, co jsem koupil, mám zdarma, nezištně a neprodleně, předat hladovýmu sousedovi Pepanovi.
srpen 28, 2019 07:36
... : d@niela
Se zmrzlinou, tedy minimálně s tou kupovanou, taky končím.

Stalo se mi, že při vyndavání nákupu jsem nevelký kelímek s poměrně drahou zmrzlinou šoupla do ledničky, místo do mrazničky. Za pár hodin jsem ho tam objevila, otevřela a obsah ochutnala:

bléééé
nechutná mazlavá hmota, tučná a přeslazená.
Tohle že jsem do sebe minule dala?

Protože se nic mraženého, následně rozmrzlého, nemá znovu mrazit, ušetřila jsem té úžasné zmrzlině delší cestu - místo přes mé zažívací ústrojí jsem ji do záchodu vyklopila rovnou.

srpen 28, 2019 09:35
... : *deeres*
Možná, kdybyste si u mražených výrobků četli co obsahují. Palmový olej je laciný a proto ho perou všude. Spíše nenajdete potravinu, kde není. Palmový olej to je to blé, co se maže a lepí na jazyku a trochu pálí.
Tady všude ho najdete:
1. Sušenky různých druhů (máslové, čokoládové, ovesné, oplatky, trubičky, perníky-)
2. Tyčinky (čokoládové, sójové, müsli)
3. Tabulkové čokolády (pozn. – u všech čokolád s rostlinným tukem musí být na obale zřetelně uvedeno, že „vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky“; kvalitní čokoláda by totiž měla obsahovat pouze kakaové máslo)
4. Margaríny, tuky na pečení, pokrmové tuky
5. Jemné pečivo (koláče, buchty, koblihy, záviny,…)
6. Zmrzliny, nanuky
7. Dětská výživa (mléčná výživa – Sunar, přesnídávky, dětské kaše)
8. Chipsy, slané snacky, tyčinky, krekry, křupky, pražené ořechy
9. Bonbóny, želé, čokoládové bonbóny, figurky
10. Cereálie (čokoládové kuličky, medové kroužky,…)
11. Instantní polévky všech druhů, instantní kaše, ovesné kaše, hotová jídla
12. Instantní nápoje, kávovinové směsi, cappuccino
13. Pufované chlebíčky s polevou
14. Hotové pomazánky (rybí, arašídové, zeleninové)
15. Tavené sýry
16. Mléčné dezerty, ochucené jogurty
17. Těstoviny (nejčastěji tortellini)
18. Šlehačky (hotové i v prášku)
19. Bujóny (hovězí i zeleninové)
20. Želírovací cukry
Překvápko, co? smilies/cry.gif

https://www.ferpotravina.cz/h?showFilter=1
Tady si můžete vyhledat složení vašeho oblíbeného mraženého výrobku (nejenom mražeňáků) a už si ho víckrát nekoupíte.
srpen 28, 2019 10:12
... : doktor
Zmrzliny miluji,chutnají mne v jakékoli podobě.Je pravdou,že zmrzlinky v podobě nanuků,kornoutků atd. jsou asi více bezpečné.Zatím mne nepostihla žádná újma,jen finanční.
srpen 28, 2019 11:59
... : Marcel@
Dělám si jednoduchou zmrzlinu sama.Tvarohovou-2 vaničky tvarohu,2 zakysaný smetany,cukr podle chuti,vanilka nebo vanilkový cukr,vyšlehat a zmrazit.Kdo má rád,může přidat ovoce.A smetanovou-2 30% šlehačky,3 žloutky,3 bílky-každé zvlášt vyšlehat,cukr,vanilka a smíchat dohromady.A když to dáte zmrazit mezi dvě dortový oplatky,je z toho ruská zmrzlina.Mně poslední dobou ty kupovaný,přijdou strašně přeslazený a převoněný.
srpen 28, 2019 16:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]