O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ODEŠLI PŘEDČASNĚ ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 18 srpen 2019
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWAm9WBg1RV59pwwR3CHDpsQddmK7x7rMg4BfMqxoobIVsu8voAč je v nadpisu odešli, příhodnější by bylo odešly. Proč? Protože řeč bude o ženách. O českých herečkách, které byly nadějné, talentované, mladé a krásné. Bohužel život nejsou jen výhry a osud těmto herečkám nakloněn nebyl. Jistě by v opačném případě dokázaly na divadelních prknech a ve filmu rozvinout naplno svůj talent a schopnosti.

 

 

 

 

 

 

Související obrázek

Zorka Janů, vl. jménem Zorka Babková (1921 – 1945) byla mladší sestrou Lídy Baarové.  Její oduševnělá tvář a bohatá kštice vlasů z ní dělala krásnou mladou ženu předurčenou pro role dívek spíše plachých, ušlechtilých.

Objevila se ve filmech Čekanky, Z českých mlýnů, Kluci na řece.  Často hrála ve filmech se Svatoplukem Benešem, který na ni ve své knize vzpomínal. Trpěla bohužel už od mládí  depresemi. Ve filmu Ohnivé léto si zahrála se svou sestrou Lídou Baarovou. Zorčina postava Červené Klárky, která si vezme život, jako by předznamenala osud samotné herečky.

 

 

Po válce byla Zorka Janů terčem kritiky kvůli své sestře Lídě, z divadla dostala výpověď a ve filmu také role nedostávala. Svůj život ukončila sebevraždou.

 

Evu Karelovou (1925 – 1957) jsem zaznamenala ve filmu Portáši, hrála i v Němé barikádě, v Lavině.  Zemřela náhle.

 

Žena vamp je žena smyslná, sexy, provokativní, neotřelá. Mnoho hereček tohoto typu v českém filmu nebylo.  Když jsem viděla film Snadný život, přesně taková se tam objevila. Šlo o Soňu Danielovou (1929 – 1959). V tomto filmu se také objevila píseň známá Dáme si do bytu. A představte si, že pro nevhodný obsah byla na čas odstraněna. Soňa Danielová se objevila i v ceněném filmu Alfréda Radoka Daleká cesta. Zemřela na rakovinu. 

 

Libuše Zemková (1924 – 1960) si zahrála ve filmech Čtrnáctý u stolu, Týden v tichém domě, Návrat domů, Jan Žižka. Zemřela na komplikace spojené s mimoděložním těhotenstvím.

 

Výsledek obrázku pro zuzana ondrouchová

Velmi talentovanou herečkou byla Zuzana Ondrouchová (1950 – 1978). Ve filmu se mihla už v 6 letech. Více prostoru dostala ve filmu Táto sežeň štěně s Miroslavem Horníčkem, Dívka se třemi velbloudy, kde zdatně sekunduje Slávce Budínové, dále Zítra vstanu a opařím se čajem, Byl jednou jeden dům. Já zmíním ještě jeden film, kde mne tato herečka svým výkonem fascinovala.  Bylo jí teprve šestnáct let, když ve filmu Vrah skrývá tvář stvárnila roli Radky, dívky sexuálně zneužívané vlastním otcem.  Scéna, v níž Radka podstupuje rekonstrukci pokusu o znásilnění, ta tíživá atmosféra, dusno a napětí, které se dá krájet je i díky jejímu výkonu velmi autentická.

 

 

Tehdy jsem si uvědomila to, jak skvělou herečku film přišel. Osud rozhodl jinak. Zuzana onemocněla leukémií, které podlehla.  Manželem Zuzany byl herec Petr Svárovský.

 

Jana Nováková (1948 – 1968) se objevila ve filmech O slavnosti a hostech, Lásky jedné plavovlásky, Nebeští jezdci. Toužila po kariéře a i proto se vdala do Německa za muže, který byl výrazně starší. Jeho žárlivost naplno propukla po svatbě. Zastřelil svoji lásku a následně sebe.

 

Eva Čeřovská (1952 – 1976) je známá především filmu Holky z porcelánu, Kvočny a král, Maturita za školou. Její filmografie není velká, zemřela na následky autonehody.

 

Pokud Vám tato jména nic neříkají, další herečka mnohým jistě utkvěla v paměti. Kdo by neznal potrhlou Aničku ze Stříbrného větru režiséra Václava Kršky. Jana Rybářová se objevila i v roli Širín ve filmu Legenda o lásce, dále jako Fatima v Labakanu, Marta ve filmu Proti všem.  Při natáčení se zamilovala do Přemysla Kočího, který byl ženatý a starší o 19 let. Tento vztah se jí zřejmě stal osudným, otrávila se svítiplynem, údajně z nešťastné lásky.

 

Výsledek obrázku pro zuzana dřízhalová

Kdykoliv jdu na hrob svým rodičům, vzpomenu si na Zuzanu Dřízhalovou (1975 – 2011).

Proč? Právě tam, kde odpočívají moji rodiče, se natáčely scény novodobých dílů z Nemocnice na kraji města. Zuzana v roli Elišky tu sedí na lavičce se svojí matkou, kterou hrála Jana Štěpánková a vedou rozhovor, přitom se objevují nádherné siluety šumavských velikánů i monumentálního kostela se hřbitovem. 

 

Lavička, na které ty dvě seděly, hleděly na šumavské kopce i siluety, tu stojí pořád.  Příjemná tmavovláska Zuzana dlouho a statečně sváděla boj s rakovinou, nemoc byla silnější.

 

 

 

Laďka Kozderková, kdo by ji neznal?  Výtečná herečka i zpěvačka. I ona odešla velmi mladá. Vzpomínáte na její sametový hlas? Vzpomínáte na Moniku Hálovou? Ta hrávala často s Vladimírem Dlouhým, odešla do Kanady a dlouho o ní nebylo slyšet. Až později se objevila zpráva o její předčasné smrti.

 

Vzpomínáte na Karolinu Slunéčkovou, Renátu Doležalovou, půvabnou Evu Jakoubkovou a další, které také odešly předčasně?  Zůstaly tu po nich vzpomínky a filmy, ve kterých si je můžeme stále připomínat.  

 

Tiše vzpomínám,

MIA

 

 

 

Komentáře (15)add feed
... : mia I
Dani tu fotografii Vlasty Fialové z filmu Divá Bára bych vyměnila. S tématem nesouvisí.
srpen 19, 2019 05:50
... : mila1
Díky za krásný článek.
Vždy mne dojímal příběh Zorky Janů, která žila tak nějak ve stínu své slavnější sestry Lídy Baarové. Milovala divadlo a vlastně přes válku moc hrát nemohla, protože nacisti zavřeli česká divadla, no a po válce dostala z divadla vyhazov. -
A zákaz vstupu do něj byl také poslední příčinou její smrti. Bylo to takové upatlaně čecháčkovské, zbabělé a nízké, když jinak slavný český herec Václav Vydra starší se jí postavil do cesty, když chtěla vstoupit do Komorního divadla, kde měla mít zkoušku. "Dovnitř nesmíte, sestra Lídy Baarové mezi české herce nepatří."
- zkopírováno z https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/osobnost-krasna-zorka.A080528_093332_p_kultura_wag
srpen 19, 2019 08:58
... : doktor
Co říci? DĚKUJI !!!!!!!!!!!
srpen 19, 2019 09:10
... : d@niela
nojo, holt jsem popleta... já už tyhle dámy, které byly krásné mladé v době, kterou nepamatuju, jednoduše neznám.

Teď jsem si dala už záležet - ta krásná něžná Zuzanka je nalevo, ten pán vedle ní je mi ale nějak povědomej ...
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 19, 2019 09:42
... : mia I
dobrý Dani, Zuzance to tam s Petrem Štěpánkem sluší
srpen 19, 2019 09:50
... : *deeres*
Anna Letenská, Irena Kačírková, Iveta Bartošová, Dana Vávrová, určitě bych si vzpomněla i na další. Některé zemřely na nemoc, některé dobreovolně a Letenská byla dokonce popravena.
Zdá se jich být tolik jenom proto, že jsou známé, anebo herecké povolání přitahuje exaltované lidi se sklonem k sebevraždě?

srpen 19, 2019 10:29
... : mia I
Dana Vávrová byla hodně talentovaná. Vzala si režiséra Vilsmayera , byl o hodně starší a přesto ji přežil. V Německu i režírovala. Děti mne upozornily na filmy Stalingrad a Poslední vlak, na you tube jsem s ní našla film Herbstmilch , sice v němčině, ale shlédla jsem ho dvakrát. DV Hrála víc než dobře.
srpen 19, 2019 10:40
... : Krakonoš
Jo, chudák Zorka, tam nezasáhl "osud" v podobě úchyla či nemoci, ale jen a jen hnusná lidská malost...
Janu Rybářovou jsem si zrovna minulej tejden připomněl Stříbrným větrem, ale já tuhle její figuru "posedlý" Aničky fakt nemůžu vystát. Tak moc mi připomíná Berušku z Ferdy Mravence (nejúchvatnější je scénka u vody, kdy padne čumákem do bylin, kope nožičkama a řve: "Jdi pryč!") smilies/cheesy.gif. Je mi pak líto Jeníka, že se musel zamilovat zrovna do takovýhle husy. Ale von je to takovej Krškův posun, knížka je přece jen dost jinde a vo nějakou Aničku v ní vůbec nejde. Spíš to - zcela subjektivně! - vnímám jako poetickej vejlet do hlubin duše mladíka, kterýho despotickej fotr v dětství trochu dost poznamenal a von je pak ve svý přecitlivělosti tak zmítanej pubertálním koktejlem hormonů a vzpoury proti autoritám, že mu z toho docela solidně hrabe. Naštěstí má básnický střevo a tak si provádí intenzivní autoterapii psaním veršů, díky čemuž se ve zdraví dožije dospělosti. A až jednou přestane slyšet ten stříbrnej vítr, bude vědět, že nad hrozícím zlým vonemocněním svý duše konečně zvítězil. smilies/grin.gif

srpen 19, 2019 10:46
... : mia I
co se sebevražd týče, myslím, že tam nebude velký rozdíl umělců oproti zbytku populace. Ale asi tam někdy ústup ze slávy a nedostatek hereckých příležitostí způsobí frustraci a sklon sáhnout třeba po alkoholu.

Taky je smutné jak dožívaly v osamění a zapomenuty některé prvorepublikové herečky.
srpen 19, 2019 10:48
... : mia I
srpen 19, 2019 10:51
... : *deeres*
Záhadná smrt, nebo dokonce vražda herečky s nejkrásnějšíma smutnýma vočima Evy Jakoubkové. Manželství se zpěvákem Petrem Novákem jí přivedlo k alkoholu. A když se manžel prakticky upil a v 51letech zemřel na srdeční kolaps pro celkovou zchátralost, Jakoubková už s pitím nedokázala přestat. Zemřela sama ve svém bytě v roce 2005, bez peněz, zabalená do igelitu. Bylo jí pouhých 53let.
O přirozené smrti Nováka i Jakoubkové se pochybuje dodnes. Spekuluje se o tom, že Novák zemřel na otravu a Jakoubkovou zavraždil její milenec.
srpen 19, 2019 12:24
... : Moira05
Dani,

nize je rozebrany Tinitus od M. Slimakove. Podivej se na to, mozna , ze se ti bude něco hodit.Tinnitus


Tinnitus není samostatnou nemocí, ale příznakem onemocnění. Naprosto zásadní je snaha o nalezení skutečné příčiny a její řešení.

Pro detailnější info

V případě, že se tinnitus objeví, je nejdříve nutné vyloučit postižení hlavy a krku nějakým nedávným úrazem, vystavení nadměrnému hluku nebo probíhající infekční onemocnění. I po vyloučení všech uvedených možností stále existuje celá škála možných zdravotních obtíží, které mohou vést ke vzniku tinnitu nebo jeho přítomnost podporovat.
Stres je často spojován s tinnitem a může jej zhoršovat.
Infekce.
Alergie postihující dýchací dutiny, která může zabraňovat ve tvorbě ušního maziva, nebo naopak vést k jeho nadměrné tvorbě.
Oběhové onemocnění, na příklad vysoký krevní tlak anebo ateroskleróza.
Neurologické onemocnění, na příklad sklerosa multiplex.
Onemocnění štítné žlázy.
Vnitřní nerovnováha podle tradiční čínské medicíny (TCM) – vyžaduje otestování.

Tinnitus je poměrně těžké řešit, často se považuje za úspěch jen pozastavení jeho rozvoje. Vyšší šance mají mladší lidé a pacienti, jejichž potíže se začaly řešit co nejdříve poté, co se vyskytly.

Moje doporučení
Předpokládám, že uvedená organická onemocnění, na příklad vysoký krevní tlak anebo infekce, už byla lékařem vyloučena. Pokud ne, je zcela nezbytné podstoupit vyšetření na přítomnost těchto onemocnění.
V případě, že pacient nebo jeho rodinní příslušníci trpí nějakou alergií, je vhodné se zamyslet také nad možností současně přítomné potravinové alergie, o které klienti většinou netuší, a tak alergizující potravinu denně konzumují (za nejpravděpodobnější případ považuji kravské mléko).
Doporučuji po dobu dvou až třech měsíců zkoušet akupunkturu a terapii pomocí tradiční čínské medicíny (TCM). Přípravky vybírejte vždy až po otestování konstitučního typu podle TCM. Otestovat se můžete např. na www.patentnimedicina.cz.
Důležité je omezení stresu. Možností je mnoho, vyberte si, co vám vyhovuje.
Ve svém jídelníčku vynechte alkohol a tzv. aterogenní potraviny (všechny druhy masa, jednoduché cukry a nadbytek omega 6 mastných kyselin).
Doporučuji zvýšit příjem potravin s vyšším obsahem hořčíku a draslíku a rostlinné stravy celkově.
Z doplňků stravy můžeme brát v úvahu hned několik, i když výsledky nejsou konzistentní. Jako nejvhodnější doporučuji vyzkoušet suplementaci ginko biloba, popřípadě tyto vitamíny a minerály: vitamín B12 (1 mg), zinek (30 mg s 3 mg mědi), B complex (50 mg 2x denně), vitamín E (400 IU), vitamín A (10,000 IU).

srpen 19, 2019 12:29
... : d@niela
Moiro, díky, díky moc.
Ano, teď se v tom dost plácám, studuju všechno možný a snažím se zústat normální... smilies/grin.gif
Někdy je to fest těžký.
srpen 19, 2019 16:27
... : Mikin4
Ten konec rezisera Svitaka je opravdu hruza! smilies/sad.gif
srpen 19, 2019 17:41
... : Krakonoš
To teda...
srpen 19, 2019 22:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]