O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVĚTLO JAKO VE DNE, RÁNY K OHLUCHNUTÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 srpen 2019
Výsledek obrázku pro blesky pngTaké u vás bouřilo? V neděli byla obloha jak vymalovaná, bez jediného mráčku, s „teplotou“, která se (ve stínu) vyšplhala na 38,2 stupňů Celsia. Krásný večer, začala noc, a ani se moc neochladilo. A pak, po půlnoci, kolem jedné, to začalo! Nebe nad Prahou rozčísly blesky. Burácení hromu a rány byly slyšet rychle za sebou a některé byly tak intenzivní, že přímo ohlušovaly, blesky třaskaly jeden za druhým, oblohu rozzářily, jako by byl den.

 

 

 

 

 


 

Pro domácí mazlíčky i citlivější lidské povahy to bylo peklo. Prý celkem uhodilo 15 tisíc blesků, v Praze  během přívalového deště spadlo 21 mm srážek, ojediněle i doprovázeno kroupami, a řádil výrazně silný  vítr.

 

  

 

 

Víte, že naši republiku ročně zasáhne nejméně pět tornád? Nejdéle trvající tornádo na území Česka se vyskytlo v roce 1910, trvalo přes tři hodiny a urazilo dráhu přibližně od Českých Budějovic ke Karlovým Varům. Běžně ale česká tornáda trvají nejvýš několik minut a urazí stovky metrů.

Podle meteorologů se však nejedná o nic mimořádného – v přepočtu na plochu území je frekvence tornád u nás zcela srovnatelná například se sousedním Německem i Rakouskem.

 

 

Necelé dva dyn předtím, v jižním Německu, zaplavily silné lijáky ulice a sklepy, vítr vyvracel stromy a poškodil auta. Policie musela požádat účastníky festivalu Taubertal v Bavorsku, aby se ukryli ve svých vozech nebo ve městě. Asi čtyři stovky z patnácti tisíců účastníků se ukryly ve víceúčelové hale. Některé účastníky zranily poletující předměty.

 

V Bádensku-Württembersku se zřítil cirkusový stan a v jednom z měst regionu byla poškozena sportovní hala, u níž hrozí, že se zhroutí. Po zásahu blesku nedaleko sportovního hřiště pak muselo být ošetřeno patnáct fotbalistů ve věku 19 až 48 let, kteří na hřišti trénovali. Zranění jsou většinou jen drobná, jeden člověk byl krátce v bezvědomí.

 

 

 

Ten samý den, na jihozápadě lucemburského velkovévodství, řádilo (už v pátek odpoledne) devastující tornádo o síle větru kolem 250 kilometrů za hodinu a zanechalo za sebou zkázu v délce pět až sedm kilometrů.

 

 

 

 

natočeno dronem

 

 

Bylo tam dokonce zraněno nejméně 19 lidí, z toho dva vážně.  Zhruba 300 budov ve vesnicích Petingen a Kaerjeng bylo zničeno, či vážně poškozeno.  Mnoho lidí bylo dočasně bez domova a úřady musely zřídit nouzové přístřešky. Později večer přehnaly silné lijáky, kvůli kterým museli na mnoha místech zasahovat hasiči. Vláda vytvořila krizový tým.

 

 

  tento způsob léta zdá se mi
poněkud nešťastným, co myslíte vy?
 

D@niela

 

 

 


Komentáře (12)add feed
... : kyttka-nepřihlášená
I tady v Plzni to stálo za to. Byla jsem v práci na noční a modlila se, aby to neprásklo někam do trafa a nebyli jsme bez proudu. Pak je to hroznej vopruz nahazovat všechny stroje, když se zas rozsvítí. No a ráno jsem tu i nechala kolo a radši jela s kolegyní autem, protože po silnici se mi nechtělo a po kotárech bych nedojela.

Jinak jsem docela ráda, že občas sprchne, že už ten srpen není tak horký. Ale pro děti ty prázdniny nic moc. Možná by bylo lepší, kdyby byly v červnu a červenci.

No a tam, kde lidi přichází o bydlení a domy vlivem počasí, tam už je fakt průšvih. Že bychom to přírodu nějak štvali?
srpen 14, 2019 01:02
... : Milene
Bouřky, když jsem doma, se nebojím. smilies/smiley.gif Ale tahle mě vzbudila a chodila jsem od okna k oknu a sledovala, jestli to neprásklo někde v okolí. Šlupy to byly tedy řádné. Světlo jak ve dne. Hlavně, že jsem večer zalila zahradu. smilies/angry.gif
srpen 14, 2019 08:04
... : Michal
Spal jsem jak mimino, když mi ráno řekli jaká bouře byla jen jsem se divil.
srpen 14, 2019 09:09
... : doktor
Byli jsme s vnukem na dovče ve Sloupu v Č. a bouřku i blesky jsem prochrněl a prochrápal.Prý mé chrápání přehlušilo i bouřku.
srpen 14, 2019 12:34
... : Krakonoš
Bych rád poznal tu citlivější povahu, pro kterou byla nádherná nedělní bouřka peklem. smilies/wink.gif Krásně se nám zalila vyprahlá zahrada, hlavně teda díky následnýmu pondělnímu celodennímu zahradnickýmu deštíku.
Kyttko - tady v Plzni bylo epicentrum, takže to skutečně muselo stát za to - a stálo.
srpen 14, 2019 16:25
... : d@niela
Ahoj Krakonoši, to bys koukal, co lidí (pardon, budu konkrétní, starších dam) se bálo... Já koukala jak u vytržení, jen jsem pak musela zavřít okna, aby mi nenapršelo. A ani ten můj drahej milovanej chlupatej se nebál. Asi si je tak jistej :-)
srpen 14, 2019 19:36
... : Mikin4
U nas na severu to asi tak pred tydnem taky pekne rachotilo. Kdyz prisel blesk i hrom presne zaraz, dival jsem se jaky z nasich smrku to koupil. Ale nic jsem nenasel. Oba psi byli kupodivu klidni jako zelvy. A to mame 6-ti mesicni fenku leonbergera!
srpen 14, 2019 22:02
... : mia I
včera jsem viděla hořící duhu, je to vzácné a moc pěkné
srpen 15, 2019 06:06
... : Krakonoš
Google je vrahem lidský komunikace, chtěl jsem se zeptat, co je to ta hořící duha, ale nejrychlejší způsob, jak se to dozvědět, je prostě zadat to do vyhledávače smilies/cheesy.gif. Je to moc pěkný, párkrát jsem to viděl, i když ne tak výrazný, jak bejvá na fotkách.
Mikine, moje čuba, která šílela z každýho vohňostroje, se bouřky taky nebála, v klidu ležela pod přístřeškem, aby nezmokla, a čuměla na blesky. Asi nějak uměj rozpoznat, co je dílem přírody a co dílem čertovým, totiž lidským. smilies/cheesy.gif Už je chuděra taky v psím nebi...
srpen 15, 2019 08:59
... : Mikin4
Krakonosi, to jsi me pripomnel historku z knihy Rolf zalesak, kdy Rolfa a Quonaba probudily ve stanu za vetrne noci nelidske skreky, prichazejici z lesa. Oba zdesene vyskocili z posteli, ale v tom se indian podival na psa a sel si zase lehnout. Pes totiz klidne spal. Rano pak zjistili, ze se o sebe ve vetru trely dva mokre stromy a pes ktery neveri na duchy vedel, ze se neni ceho bat.
srpen 15, 2019 20:51
... : kyttka
Jste mi připomněli našeho Viktora. Mohla bejt sebevětší bouřka a byl v klidu. Ale ohňostroje, dělbuchy a výstřely z palných zbraní v něm vyvolával paniku a vždycky zdrhal.
srpen 15, 2019 23:16
... : ketrin
U nás naopak. Psi, majíce lovecký výcvik, vždy na Silvestra rozvážně koukali, kdy už začnou seshora padat ti bažanti a kachny smilies/wink.gif Zato bouřky se Cora bojí od té doby, co s námi jednu drsnou zažila v Alpách ve výšce skoro 3000 m nad mořem.
srpen 16, 2019 09:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]