O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK SE STÁT BETTAHOLIKEM – II. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 srpen 2019
Přejít na obsah
JAK SE STÁT BETTAHOLIKEM – II.
Strana 2

 

 

 

 

Jako rarity z mého chovu uvedu tři příklady. Importovaná červená samice si sama postavila pěnové hnízdo. Jako druhou raritu uvedu samici, která si zvykla na pravidelné týdenní tření, ale jednou neměla možnost se vytřít, tak si sama postavila pěnové hnízdo, vypustila neoplozené jikry, které do hnízda nanosila a poctivě je střežila. Byla to chytrá ochočená rybka, která se nechala i podrbat na hlavičce a sama nastupovala do přistavené síťky. Věděla už, že se jde za samcem…

 

 

Mladé kluky přikrmuji nově i škrábaným filé z tresky a kousíčky jater. Standardní krmení ovšem jsou mražené patentky, koretry, živé nitěnky (u těch pozor, žravá rybka se snadno „živou kuličkou“ zadusí), kvůli balastním látkám značkové suché krmení a občas tabletku se spirulinou. V sezóně i planktonem z rybníka. Potírek odchovávám na Artemii Cowboy Gold a živém grindalu.

 

Můj cíl je černo-zlatá a žlutě kovová bojovnice. Také mě zaujala nová vyšlechtěná forma zvaná Giant, neboli bojovnice obřího vzrůstu, ke které pravděpodobně dochází selekcí největších jedinců. Dosahují až trojnásobku běžně známé velikosti Betta splendens. Genetika barev by mě moc zajímala, ale českých materiálů je málo.

Takže zkouším a kombinuji v praxi. Již jsem schopná celkem dobře odhadnout, co ze spojení vzejde.

 

Přes tento krásný koníček jsem našla dvě nové kamarádky, Káju a Barušku. Bára zorganizovala další import thajských skvostů. Tentokrát jsem si nechala poslat 6 párů halfmoonů od duhových barviček, přes třpytivé zlaté, modrožluté, oranžové, růžovo-bílé a černo-zelené. Těším se na další výstavu.

 

Výsledek obrázku pro giant betta fish

 

 

Přeji všem nadšeným ploutvičkářům úspěšné odchovy,

odvahu do prvních výstav a hodně stejně „postižených“ kamarádů.

 

A pokud na nějaké výstavě potkáte bakelitové trabi vozítko,

pak vězte, že jsme to my.

 

LENKA VRÁNOVÁ

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Moira
Rybky jsou krasne. Obdivuji, když se někdo dokaze tak hodne věnovat tak naroznemu konicku. Preju další uspesne odchovy.
srpen 09, 2019 09:31
... : *deeres*
Je to nádherný koníček a skvěle se ti daří. Ale ten strávený čas a náklady, pokud bych se tím neživila, tak bych si to ani nemohla dovolit.
Je to hodně dlouho, výstava koi kapříků v obou patrech U Hybernů. Opravdu paráda, krásně barevní kapříci bez šupin i s šupinami, bílé s červenou, některé přidali černou, nebo oranžovou i krásně stíbrné s černým tečkováním.V
Věkový rekordman tohoto druhu, se měl dožít 226ti let. Ty co jsem viděla v paláci, byli prckové, ale mohou dorůst délky až jednoho metru.
srpen 09, 2019 10:00
... : doktor
Ano je to krásný koníček,ale náročný!
srpen 11, 2019 13:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]