O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HRŮZNÁ JEDNOTKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 červenec 2019
Výsledek obrázku pro jednotka 731
Jednotka 731 (731部隊 Nana-san-iči butai) byl krycí název pro Jednotku biologického a chemického výzkumu Japonské císařské armády během 2. čínsko-japonské války (1937–1945) a 2. světové války. Jednotka se podílela na nejhorších japonských válečných zločinech a byla umístěna u Pingfangu, jednom z okresů Charbinu, největšího města japonského loutkového státu Mandžukuo (nyní severovýchodní Čína.

 

 


 

 

Oficiální název byl "Oddělení Kuantungské armády pro prevenci epidemií a čištění vody“. Původně byla zřízena na základě vojenské policie císařského Japonska Kempeitai. Až do konce války ji velel důstojník Kuantungské armády, generál Širo Išii. Samotné zařízení bylo vybudováno v letech 1934 až 1939 a název "jednotka 731" oficiálně přijalo v roce 1941. Předmětem pokusů této jednotky bylo až 3000 mužů, žen a dětí, z nichž bylo 600 každým rokem poskytnuto policií Kempeitai  a kteří zemřeli během pokusů v rámci jednotky 731 v Pingfangu. Tento údaj nezahrnuje oběti z ostatních zdravotnických výzkumných zařízení, jako např. Jednotka 100.


Jejich „majstrštykem“ bylo nasazení morem infikovaných blech proti civilistům v Mandžusku s cílem pozabíjet co nejvíce lidí. Odhaduje se, že blechy nakažené morem, kontaminované oblečení a biologické bomby byly příčinou smrti asi 400 tisíc čínských civilistů.


 

 

Související obrázek

 

 

Japonští veteráni jednotky 731 potvrdili, že většina obětí na kterých experimentovali, byli Číňané, Korejci a Mongolové. Téměř 70% obětí, které v Pingfangu zemřely, byli Číňané, ať už civilisté nebo vojáci. Kolem 30% obětí bylo z Ruska, resp. SSSR. Další oběti tvořili obyvatelé kolonií Japonského impéria (Jihovýchodní Asie a Tichomořské ostrovy) a malý počet válečných zajatců z řad Spojenců. Jednotka až do konce války v roce 1945 od japonské vlády dostávala velkorysou podporu.

 

Místo toho, aby byli výzkumníci jednotky po válce souzeni za válečné zločiny, dostali ze strany USA imunitu výměnou za údaje získané pokusy na lidech. Někteří byli zadrženi sovětskými sílami a souzeni v chabarovském procesu v roce 1949. Američané výzkumníky nesoudili. Informace a zkušenosti získané v oblasti biologických zbraní byly použity do amerického programu biologických zbraní. Vrchní velitel spojeneckých sil Douglas MacArthur napsal 6. května 1947 do Washingtonu, že "další informace, možná některé výroky velitele Išiho, lze pravděpodobně získat informováním angažovaných Japonců tím, že informace budou zachovány uvnitř zpravodajských kanálů a nebudou použity jako důkazy "válečných zločinů". Údaje o obětech pak byly na Západě z velké části.

 

 

Pokusy a oběti

 

Ve speciálních projektech na území Číny s označením "Maruti" byly osoby vybrány tak, aby skupina zahrnovala co nejširší spektrum populace (včetně dětí a těhotných žen).

 

Související obrázek

 

 

  • Následně byly nakaženy různými chorobami a podrobeny vivisekci z důvodu obav vědců z možných změn na orgánech po smrti osob.
  • Některým byly zmraženy končetiny a následně rozmrazeny, aby vědci mohli studovat proces neléčené sněti a hnití.
  • jiným byly amputovány končetiny a transplantovány na opačný konec těla.
  • Lidé byli přivázaní ke kolům a použiti jako cíle pro testování biologických, chemických a výbušných bomb.

 

Vivisekce je původně pojem odkazující na pitvu nebo chirurgický zákrok na živém zvířeti nebo člověku. Hlavní rozdíl mezi chirurgickým a vivisekčním zákrokem je ten, že zatímco chirurgický zákrok je primárně zaměřen k zlepšení zdravotního stavu nemocného zvířete nebo člověka, primárním účelem vivisekčního zákroku je výzkum, prováděný za účelem získání informací.

 

Výsledek obrázku pro jednotka 731

 

V některých případech se může jednat o zákrok bez narkózy, což může být považováno za získávání informací za cenu nadměrného utrpení. Etický problém je však v tom, že při ní vždy dochází k poškození zkoumaného organismu, které někdy může být i letální, tedy že je živý tvor obětován výzkumu.


Zdroj: wiki

jen lidi jsou schopní takových zrůdností...

 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Ano,jen lidé a hlavně Japonci a Němci za druhé světové.
červenec 23, 2019 12:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]