O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE PDF Tisk E-mail
Pátek, 19 červenec 2019
Výsledek obrázku pro smutná krávaAno, jsem v krizi ... a včera jsem byla setsakra poučena. Přátelé, kudlanka nejni smart, kudlanka se cítí totálně stupid! OK, čtěte a plačte se mnou :-): Jak víte, snažím se - už delší dobu - vynášet z bytu nepotřebné věci. A tak jsem se na skřínku u dveří v obýváku položila dvě činky. (Každá desetikilová.) Hloupost, já vím. Mohla jsem to tušit, ale netuchala a stalo se:
 

 

 

 

 

 

 

Někdo do skřínky drcnul a jedna činka žuchla dolů. Cestou nejprve srazila kryt zásuvky, při dopadu navíc rozbila dlaždici. První, co mne napadlo: ještě že dole nebyl můj pes! Protože zásuvka byla nechutně obnažená, přistrčila jsem k ní košík, aby se Kayo nemohl dotknout ničeho nebezpečného, a šla k počítači, hledat elektrikáře.

 

 

 

 

(jo, to je už po opravě, ano)

 

  • Tady první zastavení: ano, já vím, mohla jsem zavolat drahé a nesmírně šikovné kamarádce Stáně, která čeho se dotkne, to spraví. Nebo uhlavnímu kámoši Pepovi, který mi už s mnoha věcmi pomohl. Jenže – já je „nechtěla otravovat“ (bližší vysvětlení v následujícím článku), a tak jsem na internetu našla web  „poptávej“. Našla, zadala, a čekala…
 
 

 

 

Druhý den jsem měla e-mail od paní V., která mi nabízela jejich elektrikáře. Zavolala jsem, já potvrdila, co se stalo, řekla, že je mi v podstatě putna, kdy pan mistr elektrikář přijde, že jsem už zcela časově neomezená, a ať mi dá vědět, kdy se to jemu bude hodit. Jen že ne brzo poránu, protože jsem noční sůva. Další den se mi ozvala znovu, jestli třeba zítra v deset.

OK.

 

 

Pan elektrikář přišel, kouknul, zásuvka byla jinak funkční, takže odjel jen koupit tu správnou nízkou „panelákovou zástrčku“. Po příjezdu pak novou namontoval a dostala jsem fakturu:

 

 

 

 

 ano, čtete dobře, výměna nejobyčejnější zásuvky za 2.923,- Kč

 

 

 

  • Tady zastavení druhé: já (čtyřnohé sudokopytníky si laskavě doplňte podle svého vkusu) nebeská, já si neověřila ani u té paní, která mi ho „dohodila“, ani na jejich stránkách, ani posléze u toho hodného pána se zkoušečkou a šroubovákem, kolik že to bude stát!
 
 

 

  • Zastavení třetí: já (sudokopytník) tu hrůzu podepsala, i když jsem pak, když s třetinou mý penze odešel, zjistila, že taky napsal „ano“ do řádky, že jsem byla s cenou seznámena, a já to v obluzení podškrábla, vytáhla požadovanej obnos a předala...
 
Pak jsem zavolala synovi, pak Pepovi, pak Stáně – a dostala jsem trojí bandurskou, že „krucifix, dvacet let žiješ v tržní ekonomice, kdy si každej utrhne, co může“. Tys se nezeptala předem, nedohodla ses, tak nebreč!

 

 

No, ale proč přesto skuhrám a skučím? A proč vám to tu na sebe žaluju?

Jednak,

aby se případný můj následník vyvaroval podobné chyby,

druhak,

abych se vás zeptala, zda jste také podobným způsobem naletěli…

 

d@niela

 

P.S. Teď jdu s chudinkou pesem, až přijdu, budu pokračovat.

        Včera jsem nebyla schopná napsat ani jeden článek, tak mne to vzalo....

 


 

Komentáře (14)add feed
... : mamča
Řemeslníky nesháním, jsme většinou soběstační.
Hele, Danielo, jestli takhle štědře běžně odměňuješ řemeslníky, tak já se hlásím na příště. Takové přilepšení k důchodu za půl hodinku práce se vždycky hodí... smilies/grin.gif
A ten "nástup", to je jako CO ?
smilies/shocked.gif
červenec 19, 2019 08:56
... : mamča
No teď na to koukám, cena za práci a "ostatní" plus jedna hodina je snad totéž, ne ?
A to byl pan elektrikář docela pomalej, když mu výměna funkční zásuvky (vlastně jen přepojení třech drátů a zakrytování) trvalo hodinu. smilies/angry.gif
červenec 19, 2019 09:03
... : d@niela
Hele, pro vsimavější:
Podivejte se, kdy prisel a kdy skončil...
smilies/angry.gif smilies/grin.gif
červenec 19, 2019 10:20
... : mila1
No to je teda nechutný... nerozumím, proč tam psal " jedna hodina"? To mu trvalo 5 hodin, než koupil ten kryt na zásuvku? Pokud jsi mu to podepsala, tak to asi budeš těžko reklamovat..ale pokud jsi toho řemeslníka našla někde na internetu, tak bych mu tam dala hodně negativní hodnocení, aby další lidi nenaletěli.
červenec 19, 2019 10:39
... : mila1
Jinak jsem našla ceníky řemesel, speciálně zapojení zásuvky (a u Tebe to ani nebylo zapojení zásuvky, ale jen nasazení krytu) a Osazení a zapojení zásuvky, dvojzásuvky vychází na 86 Kč/ks.
https://www.cenikyremesel.cz/ceniky/elektrikari

červenec 19, 2019 10:44
... : d@niela
Milo, diiiiiiiky, to je úžasný...
Problém je, že ten řemeslník je "v nájmu" jedné elektrofirmy, jejíž operátorka vychytává na internetu zákazníky a podle místa práce pak práce zadáva. To vse je zceka OK, ale rozhodně ta paní neinformuje o tom, že si mj. za to budou účtovat tak horentní sumu...

V podstatě spoléhají na to, že lidé "usuzují", ale s něčím podobným rozhodně nepočítají.
červenec 19, 2019 11:07
... : doktor
Danielo nevěřím svým očím a nevěřím,že jsi to zaplatila,nechce se mi věřit,že jsi tu hovadinu podepsala a zlodějskýho chlapa nevyhodila a pacholka neudala.
Moc s tebou soucítím,ale stále kroutím hlavou ,že ty holka inteligetní......,no nic,pozdě bycha honit.

červenec 19, 2019 12:22
... : mila1
A já to zase docela chápu. Dokážu si představit, že by se mi stalo něco podobného a ve strachu, aby ta zásuvka nezůstala nezakrytá (nebezpečí pro pejska atd.), bych hledala co nejrychleji pomoc a v tom stresu se zapomněla zeptat na cenu.
Konec konců se mi stalo něco podobného. Začátkem týdne mi volala nějaká paní z Mall - "prý jste si u nás zakoupila před rokem a půl pračku a máme teď 40ti procentní nárůst poruchovosti té pračky, co jste si koupila, takže doporučujeme prodlouženou záruku..."
Vše mi to říkala takovým hodně starostlivým tonem, takže jsem zpanikařila a kývla, že tu záruku za cca 2 tis. chci. V cukuleku jsem měla v mailu platební příkaz a prý zaplatit do 5ti dnů. Hned po tom telefonátu se mi to rozleželo, projela jsem net, žádné alarmující zhoršení kvality mé pračky jsem nezaznamenala, tak jsem do Mall volala znovu, že tu záruku nechci. Vzala to jiná paní a ujistila mne, že když to nezaplatím, je to vyřízené. Ale za dva dny volala zase ta první paní a nutila mne to zaplatit. Uf, nakonec jsem to definitivně odmítla, ale jak říkám, oni dokážou člověka pěkně zblbnout.
červenec 19, 2019 12:43
... : NČ
No prostě nebeská. Tím jedním slovem jsi vyjádřila úplně všechno.
červenec 19, 2019 12:43
... : NČ
Ještě jsem kouknul a zachechtal se. Velmi škodolibě a dlouze jsem se zachechtal (chechtám se furt):
Doba nástupu zakázky 10 až 11 hod. Doba ukončení zakázky 16 až 17 hod.
červenec 19, 2019 12:49
... : d@niela
Ano, je to až k neuvěření...jen si tak říkám, jak dlouho to zhotovuje jiný elektrikář, třeba je to už takhle zavedené.

Dnes jsem zavolala do té poptávkové služby: "Vaše věc, měla jste se zeptat.. A nemám čas se s vámi bavit."


červenec 19, 2019 13:40
... : NČ
Řekl bych, že španělák s pěti by tě asi vyšel levnějc. Ale kdo je línej zvednout telefon, nemá nárok, se divit.
červenec 19, 2019 13:47
... : *deeres*
Dani, zapomněla jsi se zmínit, že ten umělec tu práci zvoral a musel jí jít opravit, protože ti odpojil půlku bytu. I když nechápu, v čem se to vlastně šťoural, protože pokud pokurvil dvojzásuvku, tak není dost dobře možný, aby ti v bytě nešla jiná zásuvka, do které máš zapojenou TV. Jediná možnost je, že zásuvky máš zapojené proti vyhlášce za sebou, místo paralelně.
Je to už spoustu let, kdy se v Holešovicích předělávalo napětí ze 120V na 220V. Protože jsem doma měla elktrikáře ,tak jsem i měla všude úzkoprofilové dvojzásuvky. Těm blbečkům, které je snad v životě neviděli, jsem musela ukazovat, jak je zapojit. Oni to totiž nebyli žádní elektrikáři, na práci nahnali ouřady z OPBH, kteří ani nevěděli, na co jim je zkoušečka zetjednička.
červenec 19, 2019 15:32
... : *deeres*
červenec 19, 2019 17:10
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]