O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DLUHY JEDÍ S TEBOU Z JEDNOHO TALÍŘE... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 08 červenec 2019
Image result for kdo jsou zadlužení lidéZadlužení trápí stále více českých seniorů. Prý je - podle průzkumů - na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. V Česku stále přibývá exekucí na důchod. Letos musí strpět srážky ze starobní, invalidní či pozůstalostní penze více než 90 400 lidí. Od roku 2003 se jejich počet zvedl více než čtyřikrát.

 

 

 

 

 

 

Na konci roku 2003 správa kvůli dluhu srážela část starobního, invalidního či pozůstalostního důchodu 21 561 lidem, předloni mělo exekuci na penzi přes 85 000 mužů a žen.

Ano,  jede to nahoru, letos v březnu jich bylo 90 418.

 

Image result for kdo jsou zadlužení lidé

 

 

 

Pokud si lidé vezmou například neuvážlivě půjčky před důchodem, nejsou pak schopni vzhledem k jejich ekonomické situaci své závazky plnit. Senioři pak nemohou ze svého důchodu platit narůstající úroky nebo náklady na vymáhání. Problémem je, i pokud zemře jeden z partnerů.

 

 

Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Osobně jsem přesvědčená, že na vině je jejich nemyslící hlava!Mj. vláda  podpořila zvýšení tzv. nezabavitelné částky, která zůstává pracujícím dlužníkům, kteří jsou v exekuci nebo insolvenci. Zatímco podle současné úpravy se jim vyplatí pracovat maximálně do 16 tisíc korun čistého měsíčně a všechno, co vydělají nad tuto částku, jde v podstatě na úkor exekuce, a to je demotivuje od hledání si legálních příjmů, tak nově by tato částka měla tvořit 25 715 korun čistého měsíčně.

 

Ministerstvo si od toho slibuje, že lidé s dluhy budou více pracovat nebo že si najdou i kvalifikovanější pozice. Tím pádem by měli i více splácet.

Česká asociace věřitelů s přenastavením způsobu výpočtu částky obecně souhlasí, u schváleného řešení se ale obává toho, že motivační efekt bude fungovat jen pro určitou část dlužníků.

 

Je docela očekávatelné, že osoby, které dnes působí mimo legální systém, si logicky vyhodnotí, že setrvat v šedé zóně, kde jim zůstane příjem celý, pro ně bude i nadále výhodnější...

 

 

Related image

 

 

 

MÁTE DLUHY?

 

MÁTE EXEKUCI/E?

 

JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA LIDI,

CO MAJÍ OBROVSKÉ DLUHY?

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

Komentáře (10)add feed
... : mamča
Nemám dluhy, natož exekuci. Ale "spoření na stáří" je taky krajíc, ze kterého ukusuje inflace.
Lidé, co si neuváženě berou půjčky, jsou nezodpovědní. Ale úplně stejně nezodpovědní jsou ti, co půjčky poskytují. V TV jsou pořád reklamy na různé půjčky. Stylem - my půjčíme, ty nebudeš nic platit.
Smutné je, když si staří lidé berou v dobré víře půjčky pro svoje děti nebo vnoučata, a ti pak nesplácí, a staroušek pak přijde o všechno.
červenec 09, 2019 05:54
... : Anděla
Jak jako motivující? To se apriori předpokládá, že to nechtějí splácet? Že je k tomu potřeba tyto lidi motivovat? To jsou zvěrstva tedy.
Příklad: Mám exekuci, 16 tisíc mi zůstane, zbytek jde na exekuci. Tak budu dělat jen za těch 16, abych to nesplácela.
Takhle to jako funguje? Pokud ano, je to od naší vlády moc hezké, že se takovým ksindlem zabývá. Milion problémů neřeší, ale jak motivovat hajzla, to je priorita. Tleskám!!!
červenec 09, 2019 06:19
... : *deeres*
Za sebe bych řekla, že to nebude jenom tím, že je někdo nemyslící hlava. Do maléru se dostanete ani nevíte jak. Stačí, abyste bydleli v nájemním bytě, ani moc velkém. Důchod tak 10.000 Kč/měs. a nájem s poplatky 7.OOO Kč/měs. Ten rozdíl vám ,jakž takž s odřenou hubou, vyjde na vaše měsíční normální potřeby. Ale třeba vám odejde lednice, nebo pračka, stačí i vyššší nedoplatek za el.energii a jste v průseru, pokud nemáte někoho, na koho se můžete obrátit. A takových důchodců je s "vděčnými" dětmi, které spíš koukají, co by ještě mohly dostat od vás, klidně i tu půjčku nakonec z vás vyloudí.
červenec 09, 2019 07:57
... : mia I
3 tisíce na všechno není v dnešní době nic. Jídlo, drogerie, mobil, léky, zubař, brýle, opravy příp. nákup elektrospotřebiče, nejnutnější doplnění prádla a drobností na sebe.. Když jsme u toho jídla při ceně petržele 89,90 Kč/kg (cena letos v dubnu ) , brambor 25 Kč/kg, cibule 32/kg i obyčejná porce bramboračky s rohlíkem není žádná láce. A i když má člověk úspory, inflace je sežere. Ve dvojici důchodců to jde. Jeden už musí promýšlet sofistikovaněji co koupit.
červenec 09, 2019 08:30
... : d@niela
Deeres, lidi, co mají málo, většinou s málem umí hospodařit.
Nechápu, jak si někdo může jen tak vypůjčit na dovolenou, na dárky, pak na zaplacení jiného dluhu... vytloukat klín klínem.

Ono je to spíš tak, že si řeknou: "Co se mi může stát? Nic nemám, nemají, co by mi sebrali, tak si klidně půjčím!"
Nechápu, jak mohou klidně žít s třebas půlmilionovými dluhy - i více...

Například takový rómský diskutér z Mostu, který si stěžuje na šikanu od úředníků...
červenec 09, 2019 09:35
... : NČ
Jen krapítko bych se otřel o politiku. Stát, kterej nechává žít lidi v chudobě, nemá nárok nazývat se moderním demokratickým státem. A že jich tady je požehnaně!
Pokud si někdo chudobu zvolí sám, z vlastní vůle a lenosti, je to jeho věc. Tam ani špetka soucitu. Totéž platí i pro některý matky samoživitelky, který si s kdejakym vožralym lemplem, pokaždý s jinym, za hospodou při tancovačce poříděj každý dva roky dítě, aniž by měly bydlení a prostředky. A státe, starej se! Co z něčeho takovýho může vyrůst?
Pokud je ovšem chudobou postiženej nějakou ránou osudu, člověk, objektivně neschopnej práce, měl by mít nárok na takovou sociální dávku, která mu zaručí aspoň minimálně důstojnej život.
Ale na to nejsou prachy a to už bysme se zase dostali k desítkám miliard, vyhazovaných ročně na věci zcela nepotřebný, často i škodlivý (dvojnásobek poslanců než je nutný, celej senát, umělci, kteří nic neumí, neziskovky, pandury, vrtulníky …). O tom ale článek není, takže sorry.
červenec 09, 2019 10:52
... : *deeres*
Dani, já mám jednu letitou kámošku, ne, že by si půjčovala, ale občas zůstane někde dlužna. Od mládí má nemocné ledviny a tak i když celý život v rámci svých možností pracovala , tak ten důchod má desítku. Děti nemá, přes zákaz lékařů otěhotněla, ale dcera jí tři dny po porodu zemřela, ta nedostatečnost jejích ledvin se na mimču podepsala.
Možná řekneš, bezdětná, vdaná s pracujícím manželem, mohli si našetřit. Našetřili, manžela v padesáti šlehlo a všechny úspory, včetně jeho invalidního důchodu skončili v pečovatelském domě pro něj. Bydleli na Jižňáku a i prachy za prodaný byt šly na lékařskou a sociální péči pro jejího manžela a na lékařskou pro ní. Sama teď bydlí v chajdě, jak za krále klacka na venkově. Problémy s nákupem, s návštěvou lékaře, i s tím jenom si zatopit, když jí je zrovna blbě a sotva leze.
I taková blbost, že se jí zrovna rozbijou brýle, které nové stojí to, co celý její měsíční důchod, jsou pro ní obrovským problémem.
Ona opravdu umí hospodařit s málem, ale i tak převážně jí jen to, co dokáže vypěstovat na zahradě.
Brambory, okurky a zelí, houby, sem tam králíka a vajíčka.
Svůj osud si někdy nevybereš!
červenec 09, 2019 11:08
... : d@niela
Deer, Ano, ale pochybuju, že ta tvá kamarádka má půlmilionovej dluh...

Ono to je všechno trošku jinak - teď se těm "chudinkám a chudáčkům", kteří si bezmyšlenkovitě a vlastně i bezohledně napůjčovali statisíce, teď se jim bude přidávat, aby mohli splácet, respektive aby ti věřitelé dostali "své".
Je to hnus, protože právě je hodně slušných a zodpovědných, kteří jsou jako ta kamarádka - hospodaří s tím, co mají... Těch je mi ze srdce líto, a ne těch velkohubých, co s úsměvem žijí s obrovskými dluhy, protože vědí, že na ně nikdo nemůže...
smilies/angry.gif smilies/angry.gif smilies/angry.gif
červenec 09, 2019 20:44
... : doktor
Co s dluhama,stačí,že jsem ženatý.Po dluzích netoužím.
červenec 10, 2019 12:36
... : Josef Kouba
Mě překvapuje že člověk jež nevlastní nic, nemá žádnou protihodnotu, tak banka mu půjčí? V Kanadě
má v podobném případě absolutně nulovou šanci. Ale je jiná možnost a to jsou kreditní karty, což je největší zlodějina pod sluncem. Na nich jsou nezodpovědní občané zadluženi po uši. Někteří vlastní takových kartiček několik, na každé mají limit 5 tis. a splácejí kartu kartou a to jen minimální povinou splátku.
červenec 14, 2019 14:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]