O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŽÁDOST DO BRUSELE PDF Tisk E-mail
Středa, 03 červenec 2019
Related imageJak zajisté všichni dobře víte, dopisovatelka Kudlanky, milá DEERES, má velký přehled. A kontakty. Všude možně. Jedině proto se jí podařilo kontaktovat ty správné lidi, aby z nich posléze vymámila následující záznam z jednání obce Horní Bříza, české obce, která se odhodlala požádat o dotaci na vybavení místního Domova seniorů.

 

 

 

 

 

 

Brusel:

Obdrželi jsme vaši žádost na spolufinancování výstavby Domova pro seniory v rámci regionálního programu Východ. Jsme však nuceni vás upozornit, že na str. 57 formuláře žádosti, kapitola "Vybavení", jste opomenuli vyplnit kolonku "Počet židlí".


Horní Bříza:

Kolonku "Počet židlí „jsme nevyplnili schválně, poněvadž dotyčné židle zajistí místní důchodce p. Šebesta. Zcela zdarma totiž opraví židle vytažené ze sutin školy, která minulý týden spadla, když jsme se po 8 letech marných žádostí nedočkali žádné finanční podpory na její rekonstrukci. Tím zajistíme i úsporu  bruselských fondů, což nás naplňuje dobrým pocitem evropské sounáležitosti.

 

Brusel:

Děkujeme za váš zájem o úspory bruselských fondů, z vaší strany je však tato starost zcela zbytečná, neboť úspory jsou v Bruselu logisticky řízeny třemi nezávislými výbory Evropské komise tvořené několika desítkami předních ekonomů.

Ohledně nevyplněné kolonky "Počet židlí" jsme pak nuceni vám sdělit, že na základě pravidel Výboru pro komplexní posuzování žádostí je počet židlí neoddělitelnou součástí všech projektů týkajících se jakékoliv budovy. Proto musíme trvat na vyplnění kolonky "počet židlí".


Horní Bříza:

Dobře, žádáme o 44 židlí.


Brusel:
Zaregistrovali jsme vaši doplněnou žádost o 44 židlí.  Vypracujte prosím zdůvodnění tohoto počtu vámi požadovaných židlí.


Horní Bříza:

Protože máme 11 stolů, každý pro 4 osoby. 11 x 4 = 44.


Brusel:

Obdrželi jsme vaše zdůvodnění, musíme však konstatovat jeho nedostatečnost. Vypracujte prosím detailní posouzení využitelnosti jednotlivých židlí.

 

Image result for sad seniors

 

 

Horní Bříza:

Co to je?


Brusel:

Koeficienty využitelnosti židlí na osobu a den pro jednotlivá roční období jsou uvedeny na str. 23 "Metodického pokynu pro podávání žádostí o podporu z evropských fondů", který je k dispozici na příslušném ministerstvu každého členského státu EU.


Horní Bříza:

S tím nám polibte prdel a peníze si nechte. Domov pro seniory si postavíme sami z cihel ze zřícené školy.


Brusel:

Registrujeme změnu věcného záměru vaší žádosti z "Domova pro seniory" na "Líbání prdele". Pro úspěšné schválení žádosti prosím vyplňte přiložené formuláře.

 

 

 

deeres

(záznam okopírovala a

tajně předala do redakce Kudlanky)

 

 

 

Komentáře (22)add feed
... : NČ
No nevim, bacha! Doufám, že si redakce předem zjistila, zda zveřejněním interní korespondence neporušuje zákon o ochraně osob a informací!
červenec 04, 2019 04:25
... : mamča
Smutné je, že takto opravdu vypadají různé žádosti a komunikace s Úřadem. Až na to políbení (_!_), to by si málokdo troufnul, i když po každém vrácení žádosti to má na mysli.
červenec 04, 2019 06:29
... : *deeres*
Jak to bylo doopravdy.
Nestalo se to v žádné Horní Bříze, ani v Dolní Bříze a vlastně to ani žádná Bříza ve skutečnosti nebyla.
Nakonec se ani žádná žádost o dotaci do Brusele neposlala. Místné senioři, když si prohlédli příslušné formuláře , tak zjistili, že jejich vyplnění, je nad jejich chabé intelektuální síly.
Zato si ale vzpomněli, že v jejich řadách jsou senioři, kteří se celý život živili prací a někteří i dnes tak žádanými řemesly. Kdo neměl řemeslo, jako svoje původní zaměstnání, tak se ho naučil při akcích "Z", při stavbě bytového domu svépomocí, nebo když stavěl rodinný dům,či chatku.
Jenom tři nic rukama neuměli, dva bývalí funkcionáři, kteří uměli jenom žvanit a někdejší pojišťovák Ferda, zvaný "Zlatoústý". Ti tři byli vysláni, aby zajistiliy potřebná povolení. Ne všechno se dá vykecat , proto Ferda sebou dostal láhve 70% špendlíkovice,tu si načerno pálí Lojza zvaný"Ochmelka". Pokud by Ferda narazil při žádosti o povolení stavby na jemnější dámské osazenstvo, tak měl sebou ještě upravenou špendlíkovici na skvělý dámský likér. To zajistilá kořenářka bába Konečná, které se neřeklo jinak, než "ta stará čarodějnice". Ty dva tlučhuby měl Ferda sebou, kdyby náhodou na úřadě narazili na nějaké bývalé soudruhy, jejich kamarádíčky.
Povolení dostali a mohli stavět, materiál použili ze zřícené školy, obec jim dodala i zbytky stavebního materiálu od dob, kdy obec stavěla čističku. Ten se už pět let povaloval na hranici obce. Z nějaké jiné stavby se vykouzlili i okna a dveře. Co se nikde nenašlo a obec na to poskytla peníze, tak budoucí Společenství seniorských vlastníků zato přibrala obec do svého seskupení a obec tak má v domě seniorů tři svoje byty, se kterými může volně nakládat.
Nábytek do společenských prostor senioři dostali ze zavřeného někdejšího kulturního centra.
Kolaudace díky špendlíkovici proběhla v pohodě, jenom podpisy byly špatně čitelné a razítka nakřivo.
A Brusel, no ta je daleko, tak nám může......
smilies/grin.gif
červenec 04, 2019 08:09
... : mia I
tak jsem trochu zmatená, já myslela, že správný tvar je do BRUSELU.
červenec 04, 2019 08:31
... : NČ
Brusel, ta nám může políbit brusel? Jo, tak to jo. Sem se právě lek, jestli to nebylo nějaký vyzrazení. Tak to nebylo. Uffff!
V tom případě by ovšem měl vše uvést na pravou míru Úřad pro cenzuru internetu a proti hybridním hrozbám při Ministerstvu vnitra.
červenec 04, 2019 08:40
... : NČ
To záleží, Mio na tom, zda tě někdo pošle do Bruselu, či do Brusele.
(ten Brusel, podle vzoru kostel … ta Brusel, podle vzoru postel)
-----------------------
Je fajn, že je venku krásně a tady občas sranda. Brejden všem.
červenec 04, 2019 08:45
... : mamča
mia I : Brusel podle vzoru prdel.
Už dlouho se lidi posílaj do Brusele. smilies/cheesy.gif
červenec 04, 2019 08:47
... : mia I
jj smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif mějte se, my vyrážíme s vnukem k vodě. Mám ho tu na 2 týdny.
červenec 04, 2019 08:54
... : NČ
Ale no tak, mamčo. To bych si nikdy na Kudle, plný jemnocitných čtenářů a čtenářek, nedovolil.
Dost mě ještě v tý Bruseli zaujalo, že když teď v novym parlamentu hráli hymnu EU (která samozřejmě žádnou hymnou není), naši dva europoslanci nepovstali. Naši "demokratičtí" politici z toho šíleli, Mirka rovnou upadla do šoku, Moravec málem nechal v ČT odvysílat celovečerní speciál, atd. Byl jsem hrdej na to, že zrovna ty dva jsem volil!
Teď se mi to nepatrně zkalilo, protože jsem si na Parlamentních listech (kde taky jinde, žejo?) přečetl, že to zdaleka nebyli jen naši dva, ale další stovka jiných, z nichž někteří se dokonce otočili zády. O tom už ČT zřejmě nevěděla, jinak by nám to, coby vysoce objektivní, určitě řekla. Tak mě napadlo, jak jsme, pod hrozbou ztráty zaměstnání, povinně stáli v pozoru při Internacionále, která taky žádnou hymnou nebyla. A pak, že dějiny a diktáty velmocí se neopakujou. Jen tresty jsou teď tak nějak lidštější, aspoň to. Ale kdo ví. Co není, může bejt.

červenec 04, 2019 09:27
... : mamča
NČ : Tak já se teda kaju. Jsem dáma jemných mravů, a sprosté slovo bych neřekla ani za nic.
Že existuje nějaká hymna EU, vůbec netuším. Není to náhodou ta "Dojčland, dojčland íbr ales" ?
červenec 04, 2019 10:34
... : *deeres*
To si, mamčo, o moc přišla!
Originál je samozřejmě v němčině,je to nově upravená báseň Friedricha Schillera, většinou se používá pouze orchestrálka, aby se nepopudily ostatní země. Melodie je Beethovenova závěrečná věta Deváté symfonie. Tady máš překlad toho optimistického blábolu:

Óda na radost

Radosti, ty jiskro boží,dcero, již nám ráj dal sám!
Srdce vzňaté žárem touží,nebeský tvůj krásy chrám.

Kouzlo tvé teď opět víže,co kdy čas tak dělil rád,
zástup lidstva sbratřen blíže cítí van tvých křídel vát.

Komu štěstí v žití přálo, v příteli svůj štít že máš,
komu věrnou ženu dalo, vmísit pojď se v jásot náš!
červenec 04, 2019 12:07
... : doktor
Deeres je to úžasné počtení.Ano již vím jak se řídí Kocourkov.Deeres děkuji ,moc mi tvé vyprávění skutečného případu otevřelo oči.Nečíst skutečnou událost,nevěřil bych.
červenec 04, 2019 12:16
... : doktor
Jasně,že mi došlo,že to je fikce,ale pravdivá.Ahoj.A pozdrav NČ ,mamče I Danielce.Mám ji rád.
červenec 04, 2019 12:20
... : NČ
Já to teda od toho Beet hovena taky krapítko znám, ale ze slov si odněkud pamatuju jen frázi:
"... I sing a song of joy for love and understanding...".
Ale tam to musela bejt docela sranda. Podle znechucených ksiftů všech našich demokratů, Německu lezoucích až do tlustýho střeva.
červenec 04, 2019 12:32
... : NČ
Dyť já tě mám, doktore taky moc rád.
červenec 04, 2019 12:33
... : NČ
Jen mimoděk jsem si zrovna vzpomněl na 4, kterej tuhle vyprávěl Soukup na Barrandově. Asi takhle:
Hnusná slizká příšera jménem EU spolkla Matteo Salviniho. Ten se uvnitř potká s Kalouskem a ptá se "tebe taky spolkla?". A Míra na to "Kdepak, nespolkla, já jsem přišel druhou stranou."
červenec 04, 2019 12:39
... : mamča
*deeres* : To si dělaj srandu, ne ?
Tak já se jdu vmísit v jásot jejich, a jdu něco užitečného dělat. Zahrada potřebuje vyplít, slepicím dám čistou vodu, seberu vejce a večer budu zalévat a zalévat, což mi moc velký jásot nepřináší, zvlášť když už dochází dešťová voda a nikde ani mráček.
červenec 04, 2019 12:46
... : NČ
S tím plením bys to, mamčo, asi neměla přehánět. Náš přední ekolog Bursík zásadně upřednostňuje přírodu bez zásahů, vč. kůrovce. A ten to musí vědět, když byl i ministrem. Ministrem se žádnej blbec jen tak nestane.
červenec 04, 2019 13:27
... : *deeres*
EU se poněkud předbíhá, Óda na radost ještě nemůže být její státní hymnou, protože stále ještě to není Velkoněmecká říše.
Pár pikantních drbů. Ta původní Óda na radost má slok mnohem více a Schiller jí napsal pro svého osobního přítele a nakladatele. Schiller byl ženatý a měl i děti, ale přesto tu jsou jisté indicie, že patřil mezi queer společenství. Dokonce o tom vyšla pomlouvačná kniha od Roberta Tobina "Warm Brothers: Queer Theory and the Age of Goethe".

Kdekoli najdeme Goetheho, určitě najdeme Friedricha Schillera (1759–1805), druhou polovinu dvojice, která představuje německý klasicismus. V díle obou autorů se najdou erotické homosexuální představy.

Ve Výmaru je sousoší, kde se ti dva drží za ruce na věky věkův.
červenec 04, 2019 14:21
... : mamča
*deeres*
Taky znám ještě další, jiné sloky Ódy na radost : To by Němci koukali...

Kdyby nám to tolik stálo,
jako nám to visí,
postavíme sami sobě letohrádek v Lysý.
Já mám radost, já mám radost,
že mi prsa rostou,
natírám je každý večer Běhounkovic pastou.
Kdyby nám to tolik stálo,
jako nám to visí,
postavíme sami sobě letohrádek v Lysý.
Já mám radost, já mám radost,
že mi chloupky černají,
natírám je každý večer černým krémem potají.

(Hele, a ani jedno neslušný slovo).


červenec 04, 2019 19:59
... : *deeres*
Lidová tvořivost je nekonečná. Těch sprostonárodních písniček, co se zpívají po desáté hodině a se slušnou hladinkou jsou mraky.
Němci by opravdu koukali, co se tady o nich zpívá. Třeba o Brandeburákovi, také ani jedno sprosté slovo.
Ota Braniborský měl České země ve správě pouhých 5 let a zůstala za ním spoušť.
Léta „Braniborů v Čechách“ byla pro český národ zlá, docházelo k drancování země, loupení, zločinnosti a neúrodě. Budoucí král VáclavII. byl vězněn na Bezdězu se svojí matkou Kunhutou Uherskou. Když Kunhuta utekla za Závišem z Falkenštejna , Václav II. převezli do vězení v Braniborech, kde se mu nedostalo žádného vzdělání.


Oni se ti Němci od středověku nezměnili a doteď mají vůči nám zášť, protože staletí sedíme ve středu Evropy a tím jim škodíme.


červenec 05, 2019 10:21
... : mamča
*deeres* Z Německa k nám nikdy nepřišlo nic dobrého. Němci se vždycky cítili být něco víc než my, a podle toho s námi zacházeli. EU patří Němcům a Francouzi jen tak přicmrndávají. Angličani zas nevědí, jestli chtějí být v EU nebo ne.
No, a tahle parta nás zase zradí, jako v historii vždycky.

červenec 05, 2019 19:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]