O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSLANCEM OD KOLÉBKY DO PENZE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 01 červenec 2019
Jak korunní princ - narozen a předurčen. Takhle to má nejdéle sloužící poslanec v historii naší republiky. Syn českého disidenta Václava Bendy, který po neúspěšných studiích je úspěšně zaměstnán coby poslanec. Od školy do teď. Do politiky jako do „zaměstnání na plný úvazek“ vstoupil už během studií, ve svých jedenadvaceti, kdy byl jmenován do Koordinačního stávkového výboru studentů. V roce 1990 spoluzakládal Křesťanskou demokratickou stranu (KDS), předsedou byl jeho tatínek.

 

 

 

 

 

 

 

 

V letech 1988–1990 studoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kterou však nedokončil, stejně jako kvůli „zaneprázdnění následnou politickou činností“ nedokončil v roce 1992 studia filosofie na Filozofické fakultě téže univerzity. Sám uvádí, že ho při vysokoškolském studiu handicapovala neznalost cizích jazyků.

 

Image result for marek benda poslanec a jeho rodina

 

Již krátce po sametové revoluci se v únoru 1990 stal v rámci procesu kooptace do ČNR poslancem České národní rady. Mandát v ČNR obhájil ve volbách v roce 1990 a opětovně byl zvolen volbách v roce 1992 (nyní za koalici ODS-KDS) do České národní rady (volební obvod Středočeský kraj). Zasedal v ústavně právním výboru a mandátovém výboru. Od vzniku samostatné České republiky v lednu 1993 byla ČNR transformována na Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. 

 

Opětovně byl do dolní komory českého parlamentu zvolen ve volbách v roce 1996. Ve volbách v roce 2002 zvolen nebyl, ale do sněmovny nastoupil v červenci  jako náhradník. A pak byl opětovně zvolen ve volbách v roce 2006 a volbách v roce 2010.
 
 
Image result for marek benda poslanec
 

 

V letech 2003–2008 dálkově vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni.Tam pak také složil v r. 2009 rigorózní zkoušku a získal titul doktora práv. Pak ale bylo zjištěno, že to s jeho „rigorózní prací“ není v pořádku: Benda nejdříve v roce 2008 vypracoval diplomovou práci, za niž obdržel magisterský titul. Poté ji jen převázal a bez jediné obsahové úpravy ji použil jako rigorózní, za niž se uděluje titul JUDr. A aby dosáhl předepsaného počtu sta stran u rigorózní práce, jen obrovsky zvětšil písmo a mezery mezi řádky.  Sám o ní přesto prohlásil, že je to práce výjimečná. Vedoucím Bendovy práce byl bývalý proděkan právnické fakulty Milan Kindl, tedy hlavní aktér aféry s rozdáváním titulů vlivným lidem.

 

"Práce Marka Bendy stojí za pozornost nejen jako skutečně laciná cesta k titulu, ale i z hlediska toho, co všechno je možné jako hotový text opakovaně obhájit. Na pár řádcích svého výjimečného textu udělal autor tolik chyb, že by si zasloužil poslat zpět do základní školy. O nedbalosti, se kterou tomuto prominentovi diplomovou práci akceptoval jeho konzultant, ani nemluvě", řekl přední český akademik, děkan Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška.

 

Image result for marek benda poslanec

 

Myslím, že jeho den nemůže mít jen čtyřiadvacet hodin - však když si představíte, kde všude je členem, případně předsedou... Tohle by jeden běžný člověk přeci nemohl zvládnout...


 

 

Kde všude je ještě členem?

Mandátový a imunitní výbor,předseda

Ústavně právní výbor,

Ústavně právní výbor, předseda od 30. 11. 2017

Zahraniční výbor,

 

V podvýborech:

Podvýbor pro náhradní výchovnou péči,

Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství,

 Podvýbor pro ochranu práv osob omezených na svobodě,

Podvýbor pro digitalizaci justice a e-Sbírku,

 

V komisích:

Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby,

Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny,

Stálá komise pro Ústavu České republiky,

Stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby,

Poslanecký klub Občanské demokratické strany, místopředseda od 24. 10. 2017

 

Meziparlamentní skupina v rámci MPU:

Skupina ČR - Arménie, předseda

Skupina ČR - Maďarsko, člen,

Skupina ČR - Polsko, člen,

Skupina ČR - Slovensko, člen

a Skupina ČR - Izrael, člen.

 

x x x x x x x

 

Přesto politický matador Marek Benda prohlásil, že i přes vedlejší více než 350 tisícové příjmy, se musí mimo sněmovnu pořádně ohánět. "Když se podíváte na ty příjmy, tak musíte vědět, že mám čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch základních příjmů bych rodinu v tuto chvíli neuživil,“ tvrdí Benda, kterému evidentně poslanecký plat a náhrady nestačí.  

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : mamča
K tomu bych asi mohla napsat jen "příspěvky nevhodné, vulgární", což se na Kudlance nesmí.
červenec 02, 2019 06:10
... : *deeres*
Není co závidět, ty prachy si tam poctivě odseděl. :-)
Je to jenom jeden z množiny dětí sameťáku, kteří se pod praporem "pravdy a lásky" o sebe dovedli dobře postarat. Nejenom o sebe, také o své děti, blízkou přízeň, kamarádíčky a druhy ve zbrani.
Zákony psané pro svoji potřebu tvořily po 89.roce celé rodinné mafiánské klany.

Marek Benda se za dobu svého působení v poslaneckých řadách ODS podílel na tvorbě snad všech kontroverzních zákonů. Zrušení zákona proti tunelování, náhubkový zákon,vždy se neomylně podepsal pod vše, co smrdí protekcí a co znemožní občanům kontrolu toků peněz ze státního rozpočtu.

Marek Benda významně patří do skupiny mistrů "Přílepek" k zákonům, jako proslavený autor všemožných pozměňovacích návrhů.
V minulosti třeba prosazoval
zkrácení promlčecích lhůt u privatizačních zločinů z 90. let,
změny k zákonu o registru přestupků, v nichž zakazoval přístup do databází třeba Finanční správě a Celní správě.

červenec 02, 2019 09:55
... : d@niela
Deeres, tady nejde o závist, ale o to, že takových je tam plno.
Ono například ten pán, co nedávno zemřel, jak si nechal (i když nepracoval) platit, platit své asistenty, poradce..
A taky to šlo.
A kdyby neumřel, platilo by se i nadále.

Nebaví mne nad tím jen mávat rukou.
červenec 02, 2019 10:18
... : andrea


Benda zneužívá jména svého otce - disidenta; kromě toho, že si zažil odposlouchávání a sledování StB (takových lidí byly tisíce) to je jeho jediná kvalifikace .... ostatně není v té rodině jediný, kdo tak činí.

narozen 10.listopadu 1968, 1983 - 1987 Střední průmyslová škola strojní, 1988 - 1990 MatFyz UK Praha, 1990 - 1994 Filozofie Praha (1990 zakládající člen KDS), 2008 Mgr. na Plzeňské Právnické fakultě.
To na nějaké perzekuce moc nevypadá.

Kdyby se v naší firmě ucházel Benda o práci, dostal by nabídku pracovníka "nádvorní čety" za minimální plat, protože nemá žádnou odbornou kvalifikaci, resp. nic neumí - plzeňská právnická VŠ a titul Mgr. není sama o sobě žádná kvalifikace.
červenec 02, 2019 11:14
... : *deeres*
Dani, to byla ironie, smajlík vypadl.
Tragédie je, že tam poctivce nenajdeš. Teď nedávno jsem četla, jak to je s nesmyslnými zákony z EU.
Do ČR přijde určitá novela zákona, jejímž účelem je do české legislativy převést evropskou právní úpravu. Příslušný úředník novelu odloží a čeká do poslední chvíle, kdy úprava musí být schválena.
Pak, když už je za pět minut dvanáct, kdy změna má být schválena, tak tam podstrčí nějaký přílepek, který je jemu nebo někomu dalšímu ku prospěchu. A v pohodě to projde, protože už není žádný čas na námitkování.
Co je přílepek? Teoreticky se jedná o pozměňovací návrhy k projednávaným zákonům, které mohou podávat i jednotliví poslanci ve druhém čtení. Tedy poté, co o zákonech proběhla standardní diskuse v parlamentních výborech. A tudíž s perspektivou, že je poslanci před odhlasováním příslušného zákona narychlo schválí také.
Tahle praxe se v České republice zvrhla v průběhu let natolik, že poslanci schvalovali takříkajíc „jedním vrzem“ i pozměňovací návrhy, které s projednávaným zákonem neměly nic společného.

Mistrem přílepkových podvrhů byl MILAN URBAN,bývalý poslanec ČSSD. Za ním zůstala pěkná paseka v energetice, telekomunikacích, odpadech, a také má na svědomí zdanění benzinu.
červenec 02, 2019 11:20
... : NČ
Starej Benda byl aspoň vynikající rétor.
S láskou vzpomínám na jeho projevy, pronášené v okamžicích mezi chrápáním:
"éééééééééééé hééééé ééééé, éééé, chrrrrr, hééééé, ééééééééééé!"
--------------
Tenhle mladej, to už je docela obyčejnej parazit, za což ovšem nemůže. Parazit nemůže za to, že se narodil jako parazit.
Naprosto všechno to ale vypovídá o jeho voličích, tedy o voličích ODS. Jak o jejich charakteru, tak o jejich mdlý inteligenci.
červenec 02, 2019 11:29
... : andrea
Zajimala jsem se, co vlastne za 20 let pro CR udelal, ale zatim nemohu najit nic, proc by mel byt poslancem prave on. Skoda ze nepodedil alespon par vlastnosti sveho otce, nemusel by pusobit tak blbe a arogantne.
No, ale schvalne - tak kdo podle vas, tedy z tech co sedi v parlamentu, udelal neco pro
CR? To by me fakticky zajimalo, jake mate u poslancu kriteria.
smilies/grin.gif
červenec 02, 2019 20:01
... : *deeres*

Poslanec Marek Benda: "Moje největší politická chyba byla, když jsem hlasoval pro přímou volbu prezidenta. Česko se nemá dobře díky Babišovi, ale díky Nečasovi a Kalouskovi..."

"Má-li Česká republika obstát v evolučním testu, je nejvyšší čas zrušit vývojovou aberaci, jíž je přímá volba prezidenta. Od pana Darwina dobře víme, jaký osud čeká organismy, které nejsou s to reagovat na evoluční chyby." Tomáš Richter

Taková škoda, už dávno jsme mohli mít prezidenta, co neumí českou hymnu, ale má oranžové číro.
červenec 03, 2019 09:53
... : NČ
Kdyby to nebyl čechozrádce (vlastizrádce bejt nemůže, protože Česko není jeho vlast), tak bych mu tu hymnu klidně odpustil.
červenec 03, 2019 09:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]