O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PECUNIA NON OLET PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 červen 2019
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřují externí smlouvy, za které Středočeský kraj vyplatil externím pracovníkům celkem pět milionů korun. Pro dokumenty si policisté v úterý přišli na úřad hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové ve Zborovské ulici v Praze. Zasahují také ve Středočeské vědecké knihovně Kladno.
 

 

 

 

Tyto smlouvy prověřoval už vnitřní audit úřadu a žádná pochybení neshledal, neboť se vůbec nezajímal o to, jaké lidi úřad zaměstnával, jakou práci za ty desetitisíce měsíčně (a celkem miliony) odvedli a zda ji úřad vůbec potřeboval. Přitom mezi kontrolovanými pracemi byly takové neuvěřitelné skvosty, jako například „monitorování hudebních festivalů“ či „sledování vánočních zvyků v kraji“, a to vše za 20 – 75.000 Kč měsíčně (z našich daní, pochopitelně).

 

Středočeský kraj navíc odmítá jména externích pracovníků zveřejnit s tím, že by tím porušil jejich soukromí. Stejně tak tají, jakou práci odvedli, neboť ta je zase podle úřadu chráněna autorským zákonem. Což je tedy nehoráznost nejvyššího kalibru! Stejně jako vyjádření radního odpovědného za finance Gabriela Kovácse: „Já za sebe se odmítám v takových drobnostech hrabat.“

 

 

 

Tuhle trapnost použiji k vysvětlení jedné známé věty – PENÍZE NESMRDÍ.

 

 

Image result for VESPASIANVěta je latinská a někdy se používá její plné znění Pecunia non olet, tj. peníze nepáchnou. Výrok je připisován císaři Vespasiánovi, zakladateli flaviovské dynastie, která Římu vládla v druhé půli prvního století. Vespasián se trůnu zmocnil v době, kdy byla říše vyčerpána občanskou válkou a ještě se nevzpamatovala z Neronovy krutovlády. Vespasián prohlásil, že nemá-li se stát položit, je zapotřebí čtyřiceti miliard. A tak je tento generál nadaný selským rozumem začal shánět.

 

Zvýšil příjmy státní pokladny tím, že se všemožně snažil ztížit finanční úniky a zmenšil její vydání, když skrblil na výdajích svého dvora. Zvyšoval daně, ale dbal, aby to nepřesáhlo snesitelnou míru. A zaváděl i daně nové – a jedna z nich přivodila rodinnou kontroverzi. Když totiž Vespasiánovi jeho syn Titus znechuceně vytýkal, že požaduje daň i z veřejných záchodků (nádobky na sběr moči před valchářskými dílnami, valcháři se bez moči neobešli, a najděte si sami, proč), přistrčil císař korunnímu princi k nosu peníz z první platby a optal se, zda páchne. Syn musel uznat, že nikoli, a otec, vyznačující se obhroublým vojáckým slovníkem, triumfoval: „A přece je z chcanek.“ 

 

Vespasián byl schopný voják, ale jako člověk byl jen průměrně nadaný. Byl to však dříč, který neúnavně pracoval pro stát, a panovník značně snášenlivý. Příležitostné popravy jeho odpůrců jej rozesmutňovaly. Tři Vespasiánovi předchůdci vládli jen několik měsíců a všichni zahynuli násilnou smrtí. Generál Vespasián vládl devět let a zemřel pokojně, v posteli. 

 

 

P.S. Jsem zvědavá, jak to na tom našem hejtmanství dopadne…

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : Fox
Však všeci kradnú, tak co? Přece paní hejtmanka za ANO nebude stát stranou... smilies/wink.gif
červen 27, 2019 10:33
... : Krakonoš
Tohle je jasná účelofka. Ptal bych se, jestli tu NCOZ neplatí náhodou Soros. smilies/wink.gif

červen 27, 2019 22:12
... : toulavejV
Tak pan Soros má ještě určitě dost prachů ze svých spekulací na britskou libru, aby mohl šířit dobro po světě, ale tohle bude asi přece jen pod jeho rozlišovací schopnost. On se zabývá spíš těmi zásadními věcmi, jako je podpora převozu migrantů loděmi z Afriky do Evropy a tak . . .
červen 28, 2019 08:41
... : mila1
Nene, je to kampáň. A vyjímečně za to může Kalousek, protože podnět na přešetření těch kontraktů podal on smilies/smiley.gif
červen 28, 2019 09:00
... : *deeres*
Omyl, je za tím Putin a agent 007.
I do té komunální politiky se chodí za účelem nahrabat si. Jak se do něčeho takového začne šťourat, tak se ukáže kdo je s kým kamarádíček, komu je kdo dlužen službičku a s kým je spřízněn. Vždycky platilo já na bráchu, brácha na mne. Občas se najde idealista, který to bere jako službu pro lid. Idealista má pak jenom tři možnosti. Buď sám se svými ideály odejde, nebo ho uštípají, nebo, a to nejčastěji, začne s vlky výti.
červen 28, 2019 09:14
... : d@niela
pochopitelně... od té nejnižší politiky to tak je. Sleduju to. Ale nejni to pro lidi se slabým žaludkem smilies/sad.gif
červen 28, 2019 19:51
... : NČ
Což takhle dát si špenát … ?
červen 29, 2019 16:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]