O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

V NEDĚLI V PODVEČER NA LETNÉ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 červen 2019
Image result for DEMONSTRACE PNG
Praha se připravuje na demonstraci: technické služby, policie, dopravní podnik, pražští záchranáři… Pokud vydrží horké počasí, zajistí cisterny s pitnou vodou. Policii zase dohlédne na dopravu. Dopravní podnik posílí linku metra trasy A na Hradčanskou.

 

 

 

 

 

 

„Pokud bude vedro, tak počítáme s tím, že nasadíme kropicí vozy, které by ještě před demonstrací zkropily plochu a v průběhu té demonstrace by mlžily,” řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora pro bezpečnost a životní prostředí. Praha to objednala.

 

 Mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová dodává, že své lidi budou mít přímo na Letné. „Přímo na místě plánujeme mít posádky tak, abychom v případě potřeby mohli poskytnout první pomoc, jakmile to půjde,” řekla s tím, že v horku a davu je nutné dost pít, mít s sebou pokrývku hlavy nebo opalovací krémy.

 

Organizátoři chtějí mít na ploše pítka známá z festivalů, aby lidé na pláni nekolabovali. Stejně tak bude pod pěticí velkoplošných obrazovek vytvořená i bezpečnostní ulička, kudy budou moci chodit záchranáři. Na facebooku se organizují společné svozy autobusů z regionů. Budou posíleny tramvaje v ulici Milady Horákové, častěji bude jezdit metro.

 

 


 

Problémem tohoto typu demonstrací (projevy-hudba-transparenty) je, že je nejde stupňovat donekonečna. Letná bude zřejmě vyvrcholením, po němž musí přijít politický krok B. Letná bude velký předěl, za nímž – z logiky věci – musí následovat buďto tvrdý nátlak třeba formou pochodů Prahou a blokování důležitých tepen hlavního města, anebo ideálně politické řešení krize, která tu evidentně propukla.

 

Organizátoři demonstrací se musí rozhodnout, kterou cestou chtějí jít. Požadavek na Babišovu demisi po sérii skandálů je sice logický, ale je to spíš morální proklamace části společnosti, než reálná politická cesta.

 

Co tedy bude tím krokem B? Budou demonstranti požadovat předčasné volby? Anebo půjdou na kompromisní řešení a například iniciují velký kulatý stůl na téma nový zákon o střetu zájmů? A co na to opoziční protibabišovské strany? Zatím se drží v závětří, protože vědí, že za určitých okolností může být úspěch demonstrací ohrožením i jejich pozic.

Rozhodnutí protestního hnutí Milion chvilek přeměnit se v jakési Občanské fórum číslo 2 a jít přímo do voleb, by mohlo těžce oslabit nebo rovnou vymazat z mapy leckterou ze současných opozičních politických stran.

 

Jsme v momentu, kdy by někdo měl vystoupit a přijít s realistickým návrhem na krok B, který dá všem stranám možnost minimalizovat rizika spojená s otevřenou politickou krizí.

Ten, kdo to udělá, získá velký bonus do příštích voleb.

 

Inu, nechme se překvapit...

d@niela

 

 

 


Komentáře (11)add feed
... : mamča
Krok "B" nikdo neplánuje, všichni se soustřeďují na krok "A", aniž by věděli, co a s kým pak. Soc-dem se dokonce jakéhokoli kroku "B" musí obávat. V příští vládě (po příštích volbách) se s nimi už nepočítá, a oni mají takové velké dluhy.
Jinak organizace demonstrace je připravená líp než za totáče 1. Máj. Vypadá to spíš na piknik, než demonstraci.
...a stánky se zmrzlinou a s klobásama budou taky ?
červen 21, 2019 06:10
... : NČ
Dav žádnej krok B nepotřebuje. Je to nemyslící beztvará hmota, jako každá masová akce. Myslej za ně jiní, a ti už mají krok B naplánovanej. Jen ho držej v tajnosti.
červen 21, 2019 06:40
... : *deeres*
Ani se mně to nechce číst, to ti lidé opravdu nutně potřebují svoji revoluci a nechají se takhle zblbnout.
Měli by vědět, že každá revoluce požírá své děti.
Jak dopadli studenští vůdci po sameťáku? Dost záleželo na tom, jak byli obchdovatelný.
Martin Mejstřík byl v Parlamentu 2002-2008, ten jediný svůj bo nevzdal a tak mu to dali sežrat, dneska žije na samotě se zvířátky.
Vondra, Benda, Pánek, Žáček, Chaun, Pajerová - tak ti všichni dobře pochopili, jak se dělá politika. Co zbylo z té jejich pravdy a lásky?
červen 21, 2019 09:11
... : toulavejV
Vypůjčím si slova Vladimíra Iljiče – užiteční idioti a Jana Wericha – já mám rád, když lidi blbnou na kvadrát . . .
Ta vystihují dnešní situaci přesně. Ale, komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
červen 21, 2019 12:18
... : Sidon
Souhlas s Toulavým. Akorát to s těma lidma, co blbnou na kvadrát, napsal Hašek a mají to být slova Švejka, která pronesl, když slyšel jednoho oficíra, jak jim sděloval, že se jim bude na bojišti krásně umírat, protože tam budou mít polní poštu. On to asi J.Werich pronesl taky, Já to občas taky používám .

Jinak v tu neděli podvečer, by se mohla strhnout pořádná průtrž mračen, aby spláchla všechen ten "sajrajt" do kanálů a stok. Tam, kam patří.
červen 21, 2019 15:32
... : *deeres*
Do tramvaje se vpotácí opilec,zavěsí se na tyč a začne vykřikovat:
"Všichni napravo jste kokoti! A vy nalevo jste zase všichni zloději!"
Jeden cestující sedící vlevo se ohradí: "No dovolte,já jsem v životě přece nic nic neukradl."
"Tak jsi kokot a přesedni si doprava!"
červen 22, 2019 10:00
... : *deeres*
S Martinem Mejstříkem jsem se mýlila i on se snaží ze své chvilky slávy v 89. vytřískat co to jde. Je to jenom takový menší konkurent neziskovky Člověk v tísni.

http://www.martin-mejstrik.cz/prednasky/podminky-a-cenik


červen 22, 2019 10:54
... : NČ
Tak jsem si to na hodinu a půl zapnul v čt. Jedním slovem DĚS! Na Letný přehlídka prázdnýho žvanění a ječících zoufalců. A přímo v čt ve studiu opět výplach mozků od osvědčených a prověřených filozofů, politologů, novinářů.
Takže jsem se přímo z Letný akorát od nějakýho adolescenta v kloboučku dozvěděl, že v žádnym případě nechtějí bejt regulérní politická strana, to prej by pak ten spolek ztratil smysl, což už blíž nevysvětlil, takže jsem to nepochopil.
A ještě ten klučík řekl, o co jim teda jde: No přeci o demokracii! Podněcujou takhle voliče existujících stran, aby chodili k volbám, aby to příště Babišovi nandali. Dost dobrý! Ale řekl bych, že když už neví to bučící stádo dole, proč tam vůbec přišlo, aspoň ti "organizátoři" by si měli ujasnit, co vlastně budou žvanit, aby lhali všichni stejně.
červen 23, 2019 17:37
... : Bara
Dnes uverejnil holandsky Telegraaf kratkou zpravu, ze se konala v Praze demonstrace proti vlade za ucastni nekolik tisic protestujich. A byla tam mala fotka, myslim, ze to bylo z Vaclavaku.
červen 23, 2019 18:16
... : Bara
Kdyz vidim na nekterych fotkach co jsou v cs novinach ty texty na transparentech, tak mi to prijde dost ubohe az primitivni, proste na velmi nizke urovni….
červen 23, 2019 18:21
... : NČ
Taky to tak vidím, Báro. Nemusím toho člověka milovat, ale vždycky říkám: "každýmu jen to, co jeho jest"
červen 23, 2019 21:08
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]