O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ILEGÁLOVÉ, ČERNÉ UBYTOVNY PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 červen 2019
Kdepak jsou ti, kteří nechápali, jak si řeporyjští mohli zvolit do čela města mistra bulváru Pavla Novotného? Přesto v letech 2010 a 2014 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha-Řeporyje, v roce 2018 mandát podruhé obhájil s nejvíce hlasy. Po volbách se stal starostou. A myslím, že málokdo se bude divit, až ho suverénně zvolí za pár let znovu.

 

Proč o Novotném? Řeporyjský starosta se snaží to zamezit všemi možnými způsoby - vyhledává v katastru, kdo nemovitost koupil,  sbírá důkazy o černých ubytovnách a v nich ubytovaných cizincích, natáčí, fotí, i fotopasti se hodí.  Není totiž jednoduché to prokázat. Cizinci si tu (někteří) dělají eldorádo, běžná administrativa je neúčinná, porušují vše, co se porušit dá, a obce přichází o peníze. O tom, že stoupá kriminalita, ani nemluvě.

 

Ve statku, který má oficiálně tři byty, žije třicet, možná čtyřicet lidí. Dělníci ze zemí bývalého SSSR si tu pronajímají 13 bytů – postavených načerno, bez povolení. Statek je jednou z nelegálních ubytoven, které jsou v pražské čtvrti Řeporyje.

Zdroj: idnes.cz

 

Image result for nelegální ubytovny

 

Je jasné, že když se buduje ekonomika na podnicích konkurujících lácí, tak do daných míst nepůjdou pracovat vzdělaní bohatí a spokojení lidé, ubytovaní v důstojném bydlení. A že vzniknou mnohem větší problémy. Český blahobyt se zvyšuje levnou prací a drahým ubytováním cizinců. Prostředí, ve kterém musí žít, má pochopitelně vliv na jejich chování.

 

Image result for nelegální ubytovny

 

 

Pokud s těmito lidmi plánujeme delší soužití, je nezbytné je rozptýlit mezi domácí obyvatelstvo, a tím je  přizpůsobit místním zvyklostem. Těm, kteří se v práci osvědčili, je třeba pomáhat i v soukromém životě. Normální musí být, když si dlouhodobě zaměstnaný cizinec přiveze i manželku a děti. Kdo má rodinu, nemůže riskovat nějaké přestupky. Takže firmy, kde cizinci pracují, si je mají přebrat a pro ty perspektivní zařídit podnikové ubytovny s vyhlídkou na normální byt.

Bohužel však často tyto lidi firmy zaměstnají jen na pár měsíců, oni se potom ocitnou bez práce, prostředků a často i bez dokladů, ale do své domoviny se už nevrátí. Vytváří se tak prostor mimo zákon, což svádí i k nezákonnému jednání. Cizinci, kteří opakovaně porušují zákon musí být konsekventně vykázáni. Zákony i pravidla platí stejně pro všechny.

Mj. ještě že teď ministerstvo životního prostředí odmítlo vznik mega-skladu Daimleru na orné půdě u Prahy – protože tam by těžko pracovali místní.

 

YVETA

 

P.S. Taky je u vás nějaká ubytovna tohoto typu?

 

 


Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
Po protestech, nebudou Úžice, stačí, že je kousek od Prahy Amazon v Dobrovízi. Tam místní také protestovali, bylo jim to nanic, dneska Dobrovízí, Hostouní i Středokluky projíždí 450 kamionů denně.Teprve na konci loňského roku Amazon pro své pracovníky otevřel novou železniční zastávku. Předtím je svážel autobusy.
Nepostaví to Daimler v Úžicích, bude to někde jinde. Kam by to nejraději flákli? Někam , kde je to na dopravním uzlu a to jsou střední Čechy. Černého Petra si vytáhne jiná obec.
Nedávno jsem jela autobusem 380 od Motolské nemocnice do Vráže a odtud na výlet do Sv. Jana pod Skalou. Autobus v Rudné má 7 zastávek a mrňavou obcí mezi sklady projíždí skoro dvacet minut, další obrovský sklad je hned vedle na příští zastávce v Nučicích. Také tam bývala orná půda, teď jsou tam vlnité plechy. Plechárnama je prakticky obkroužená celá Praha a neustále se objevují další.
červen 05, 2019 09:10
... : NČ
On ten Novotný nemůže bejt žádnej blbeček. Už jen proto, že si slušně přivydělává hraním pokeru. Na sprostotě, provokacích, urážkách, si založil živnost a zřejmě mu i vynáší.
Jinak ho vůbec neznám, ale mám to s ním úplně stejně, jak to tuhle říkal Soukup na Barrandově: "Je to velmi chytrej chlap, ale kdybych bydlel v Řeporyjích, styděl bych se, svou adresu někomu říct".
---------------------------
Import otroků považuju za velký svinstvo, asi největší, co zazlívám jak Babišovi, tak Zemanovi. Babiš je potřebuje, to ale dost dalších firem, převážně se sídlem na "Západě", s momentálními dočasnými sklady a montovnami, umístěnými v Česku.
A Zeman, ten to tady téměř vítá. To by mi ti dva skutečně neměli dělat, protože jinak s nima často souhlasím a pravidelně je oba volím. Současně ale nevěřím, že jiní politici by tomu zvěrstvu dokázali zabránit. Snad jedinej by se pokusil Tomio, ale i ten by tvrdě narazil a nakonec podlehl.
červen 05, 2019 09:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]