O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BOURAČKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 květen 2019
Včera jsem nebyla vůbec schopná udělat Kudlanku. Protože jsem zažila velmi smutnou událost... Šla jsem v podvečer ještě něco nakoupit a když jsem vyšla z obchodu a zastavila se na přechodu, slyšela jsem najednou ránu a nářek... "Au, au, to bolí, to bolí, pomoooc..." Ve výhledu jsem měla přijíždějící autobus, ale ani pak jsem nic neviděla. Až když jsem přešla na druhou stranu, viděla jsem lidi, kteří se také zastavovali a otáčeli tím směrem.


 

 

 

 

 

 

Už sice dlouhou dobu neřídím, ale v podstatě mi došlo, co se stalo. Kruhový objezd uprostřed hlavní silnice, do něj navazující silnice vedlejší. Mimo silnice všude vysoké stromy a husté keře. Tedy hlavně na levé straně, bráno při pohledu z té vedlejší. Takže není vidět, jestli tam něco jede (což tedy neomlouvá, já vím).

 

A pak jsem slyšela lidi, co tam přímo byli: auto, které jelo po kruhovém objezdu smetlo cyklistu, který tam vjížděl…

Za chvíli přijela záchranka, pak jedni policajti, pak ještě asi troje další. A další auto s lékařem. Toho nešťastníka mládence, který se mezitím už přestal ozývat i hýbat, po chvíli naložili do záchranky a asi mu tam poskytovali první pomoc. Já mezitím došla domů, uklidila nákup, a cca za hodinu šla s pejskem. Potkala jsem kamarádku, která mi řekla, že záchranka tam byla ještě skoro hodinu, a pak tiše odjela. Tedy bez houkačky.

 

Nevím. Snad všechno dopadlo dobře, snad nebyl už důvod ke spěchu, ale co když tam právě skončil jeden mladý život?

A hlava mi pracovala na plný plyn: co když jel na rande? Nebo jel domů? Ale hlavně: co bude následovat? Telefon jeho nejbližším. Z nemocnice? To zoufalství jeho mámy…

 

Asi byl na vině on, ale kdyby tam nebylo to vysoké křoví a stromy, kdyby to tam bylo přehlednější… Bohužel, tahle křižovatka má na svědomí už několik životů – to také byl důvod pro zřízení onoho kruháku. A bouraček, které dopadly relativně dobře, tu bylo „neurekom“.

 

No, zkusím napsat na zdejší místní úřad, a doporučit jim, aby to přerostlé křoví alespoň z několika metrů odstranili.

 

Mj. uvědomila jsem si to, co prý kdysi řekl Stalin:

Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika."

 
d@niela
 
 


Komentáře (8)add feed
... : kyttka
Ahoj Dani, ošklivý zážitek.Ale sanitka často odjíždí bez houpačky a normálně, i když veze pacoše živýho. Třeba byl jen potlučenej a nemuseli spěchat. Obecně, když občas vidím kolegy cyklisty u Makra v Plzni na kruháči, jak tam sviští po přechodech, tak bych jim nejradši zahodila ventilky. Pak nemáme bejt přiblblý pumpičky...
květen 28, 2019 08:05
... : *deeres*
O motorkářích se říká, že jsou kandidáty na dárce orgánů. Cyklisti, pokud si to mastí po silnici, kde jezdí auta, jsou na tom ještě hůř, jsou zcela nechráněni. A vůbec to nemusí být jejich vina ani nezkušenost v jízdním provozu.
Cyklisté, kteří zemřeli v pražských ulicích, mají svůj pomníček na nábřeží v dolních Holešovicch.
Na sloupu osvětlení, je od roku 2013, připevněno kolo, které stoupá do nebe.
http://ceskapozice.lidovky.cz/sedm-let-po-smrti-cyklisty-jana-bouchala-ma-praha-vic-nez-jen-jeho-pomnik-1ao-/tema.aspx?c=A130910_223316_pozice_135816
Když si přečtete pod článkem diskuzi, tak najednou zjistíte míru netolerantnosti mezi automobilisty a cyklisty a když do toho vstoupí ještě chodec, tak to už si nadávají a rvou mezi sebou hned tři skupiny.
květen 28, 2019 08:32
... : d@niela
deeres, tak jsem si to přečetla... A uvědomila si, NA CO se peníze DÁVAJÍ, a NA CO NEDÁVAJÍ...
já vím, že je to strašně naivní, ale když by se spočítalo, kolik jen se za rok vydá na nějaké trapné letáčky a cedule (u každých voleb je všechno vůkol tím zaneřáděno), tak si myslím, že by ti nahoře posazení hamouni, co berou za naši hloupost tak neuvěřitelné měsíční platy, měli mít povinnost dávat nějaký měsíční obolus na obecně prospěšné věci - třeba právě na to zabezpečení lidí na ulicích...

ale to se nikdy nestane, to vím.
květen 28, 2019 10:03
... : *deeres*
V té diskuzi se ozvali i někteří, že si za to ten cyklista mohl sám, protože to byl on, kdo tam tomu auťáku vjel. Jenže, kdo tam zná tu křižovatku, tak musí vědět, že je zcela nepřehledná.Tam se to mohlo stát i zodpovědnému cyklistovi.
Teď začátkem června to už bude 16 let, co tragicky zemřel Vladimír Tesařík, skladatel a zpěvák skupiny Yo Yo band. Vyjel si na kole do Stromovky a když už se chystal domů, sjel si naposledy pěkně prudký svah z letenské strany od železnice, dolů k planetáriu, bez helmy. Ani to prý nevypadalo vážně, jenom zlomená klíční kost a trochu krvácel z nosu, jenže do týdne zemřel ve Střešovické nemocnici. Bylo mu 55 let.
Lidi už to zapomněli a jezdí se tam pořád dál i děti. Také už jsem tam viděla jednoho dalšího vysekaného nešťastníka, kterého odvážela sanitka.
květen 28, 2019 12:44
... : toulavejV
Jo, znám tyhle pocity z bouračky. Trvá to, než to v hlavě překryjí události dalších dní.
Já jsem jednou u tramvajového ostrůvku v Plzni srazil autem ženu ve středních letech, když běžela na tramvaj, která právě přijížděla a skočila přímo přede mě. Povídala si s dcerou na chodníku a když uviděla tramvaj, prošla mezi auty stojícími na červené a vběhla mi před auto. Uviděl jsem ji tak ze dvou metrů. Byla červená, tak jsem k semaforu dojížděl tak dvacítkou, když mně přistála na kapotě. I když jsem stál téměř na fleku, dodnes vidím, jak jsem ji odhodil jako hadrovou panenku tak 4-5 metrů. Byl to mžik. Dopadla na tvář a nehýbala se. Neodpovídala, chtěl jsem ji otočit, ale někdo z lidí na ostrůvku začal křičet, ať na ni nesahám, abych jí něco neudělal. A já ten hlas poslechl. Někdo jiný říkal, ať někdo zavolá policii a záchranku. Vtom se odněkud z chumlu lidí vyhoupla mladší žena a klekla si vedle té bezvládně ležící. A zase ten hlas začal, ať na ni nesahá. Řekla jen, že je zdravotní sestra a vyzná se, dál si toho nevšímala, otočila jí hlavu, osahala tep a začala s obnovou dýchání. Ukázalo se, že měla jen vyražený dech, všechno slyšela, ale nemohla nám odpovědět. A nehýbala se, jak dopadla a byla v šoku. Policie tam byla hned, protože nedaleko právě projížděla, záchranka tak do dvou minut, bylo to poblíž nemocnice, ale nebýt té zdravotní sestry, tak nevím, jak by ta žena dopadla . . .
Žena měla jen malé odřeniny, jinak byla ok. Vyměnili jsme si telefon, že se někdy potkáme, ale nestalo se to. A na závěr mně děkovala, že jsem ji srazil v tak malé rychlosti :-), protože kdyby narazila na někoho, kdo dojíždí k semaforu ve větší rychlosti, mohla dopadnout mnohem hůř. Za pár dní se mnou na policii sepsali protokol, že vina byla na ní, ale asi rok jsem se tomu místu vyhýbal a i dnes tam nerad projíždím, protože se tam pohybuje spousta chodců a když ti skočí před auto, neuděláš nic.

Dodatečně děkuju té neznámé zdravotní sestře, že byla v pravý čas na správném místě . . .
A taky neznámé prodavačce z blízkého obchodu, která se mi sama nabídla jako svědkyně, kdybych potřeboval, protože lidi se hned po oživení té sražené ženy rozutekli, takže, kdyby žena sama netvrdila, že je to její vina, ale svedla to na mě, neměl bych jak prokázat svou nevinu . . .
květen 28, 2019 12:59
... : Iris
Zcela nedávno tu byla (ještě je k vidění) debata na téma první pomoci. Proboha - jak už lidem vtlouct do hlavy, že nesahat na zraněného, aby se mu neublížilo, může většinou znamenat zabít ho? Já bych ty lidi fackovala za tyhle blbé rady, omlouvám se. Jak by dopadla? Dusila by se a pokud by nepřijela pomoc včas, tak by se dočista udusila. Ale hlavně, že by se na ní nesahalo aby se jí neublížilo.....teď vydávám vzteklý zvuk, emotikon na něj tu není v nabídce.
To není výtka úplně tobě, toulavej, tys byl ochoten jí pomoct, byls nejspíš v šoku a pomoc se naštěstí hned dostavila. Ale kdybys byl sám a nepomohl jí, byl bys vinen. Pokud se to někdy stane znovu, neposlouchej pitomce a zasáhni.
květen 28, 2019 17:11
... : toulavejV
jo Iris, v šoku jsem tedy byl . . .
květen 29, 2019 10:58
... : NČ
Popis "hlavní, vedlejší" na kruháku kurnik neplatí!!!! Kolikrát tě to mám říkat?!!!!Roští, neroští, na kruháku je přednost, a i kdybych tam jezdil dokola hodinu, tak tu přednost mám furt!!!!
Jinak nevim, ale řekl bych, že roští za to nemůže. Od toho jsou předpisy, omezená rychlost a zejména pozornost!
To by se taky podél každý silničky mohly vykácet áleje jen proto, že nějakej vožralej nebo sjetej idiot neuměl řídit a plný auto nedospělých sjetých dětí napálil v rychlosti 120 km/h do stromu. TY STROMY TAM BYLY DŘÍV, než ten idiot!!!!
květen 30, 2019 14:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]