O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FACKA PANU UČITELI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 květen 2019
"TOHLE ZA NÁS NEBYLO", řekne si asi hodně lidí. Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala před zraky spolužáků facku jednomu z pedagogů. Podle vedení školy byl její útok předem plánovaný, mnoho žáků o něm vědělo  a považovalo jej za super zábavu.

 

 

 

 

„Dej mu ji,“ křičeli ostatní spolužáci. Škola toto nehorázné jednání potvrdila na stránkách školy, a hodlá ho rázně řešit.

 

 

Jestlipak mají vůbec nějaké možnosti tu dívčinu potrestat, krom snížené známky z chování, která je v jejím ročníku bezpředmětná? Jinak obdivuji i přístup školy a všech odpovědných. Na chviličku mě napadlo, že když je to Ústí nad Labem, tak žákyně velmi pravděpodobně postupuje věkem a ...  jenže pak jsem si uvědomil, že to nemá co dělat s žádným etnikem, věkem...  jen s tím, že 'otěže' povolil před lety ve jménu jakési falešné svobody (děti si mohou dělat, co chtějí) někdo nahoře. Je mi moc líto většiny hodných dětí, ale opravdu stačí ve třídě jeden či dva, co veškerou snahu o normální vzdělávání rozbijí.

 

Náprava bude trvat dlouhé roky, vždyť zodpovědnost se vytrácí nejen ze škol, ale z celé společnosti. Takže držím palce, ať to dobře dopadne. A jen tak mimochodem... tohle je další výhrada proti bezhlavé inkluzi. I tam totiž okolí vidí, že někdo může vše. A když on, proč ne i já...

 

 

Mimo jiné - prý ta žákyně už nějaké kázeňské přestupky měla. Takže toto byla poslední kapka. Pro podobné děti existuje institut SVP - Střediska výchovné péče. Jsou tam na ně dobře zařízeni a proškoleni. Jedná se o cca dvouměsíční (pře)výchovný pobyt. Bez rodičů, bez kamarádů, návštěvy jednou za dva až tři týdny na hodinku v budově ústavu. První návštěva musí být zasloužená vzorným chováním a může být odložena až o dva týdny. Pobyt hradí rodiče nebo zákonný zástupce. Pokud ne, stará se o nezletilého stát a rodičům se dočasně nebo dodatečně odeberou příspěvky na dítě. Pokud problémy s nezletilým pokračují i po tomto pobytu, OSPOD podá návrh k soudu o "Ochrannou výchovu", což se rovná umístění do výchovného ústavu až do doby zletilosti. Výhoda tohoto opatření spočívá i ve výchovném vlivu na okolí těchto jedinců.

 

Děcka dneska mohou téměř vše, ale bohužel tohle začíná už v rodině; a vyučující nemá pomalu žádná práva, ta mají pouze podobní nevychovaní spratci, kteří nemají žádné povědomí o slušnosti a morálce. Obdivuji každého kantora, který je ochoten se před dnešní žáky postavit a snaží se je něco naučit.

 

YVETA

   

 

Komentáře (4)add feed
... : kyttka
Pamatuju si dva incidenty žáka a učitele, kde to bylo naopak. V 6.třídě k nám propadl kluk. Říkalo se mu Sluníčko. Ne pro slunnou povahu, ale pro husté kudrnaté blond vlasy. Vypadal jak andílek, a byl to pěknej grázlík. Našeho Pána zeměpisáře vytáčel snad každou hodinu, až se ten jednou naštval, za ty pačesy ho čapnul, vyvedl na chodbu a tam mu jednu vytnul. Tatínek Sluníčka pak přišel do školy rovnou za ředitelem a výslovně prý řekl, že pan učitel má recht, že ten jejich kluk je hajzlík a vyřídil si to s ním a že si nepřeje, aby z toho byla aféra. Druhou událost jsem zažila už jako rodič, kdy u dcery ve škole se neudržel dějepisář a uštědřil taky jednomu dárečku pohlavek. Ten se málem udusil vzteky a maminka přiběhla do školy plná rozhořčení. Tohoto učitele děti miloval, uměl o dějinách úžasně vykládat a dcera díky němu dodnes historii miluje. Tento pan učitel nakonec že školy odešel. A ani já ani dcera jsme nechodily na nějakou základku v ghetu, já měla jednu spolužačku cikánku, dcery plavecká třída byla sněhobílá. Já bych každopádně byla hrozně moc vytočená na svoje dítě, že provokuje natolik, že školeného člověka v provokuje natolik, že se neovládne. I když by měl, tak lidsky to dokážu pochopit. Ani jeden z nich nebyl nějaký nováček a něco si už odučili. A kdyby mi dítě přišlo s tím, že u hodilo učitele, tak bych to brala jako především MOJE velké selhání. Zajímalo by mě, jak se k tomu staví rodiče dotyčné dívenky a spolužáků.

květen 21, 2019 06:04
... : mamča
Je alarmující, že někteří žáci věděli, na co se jejich spolužačka chystá. A místo aby se jí to snažili rozmluvit, tak si to nejspíš ještě natáčeli na mobil. Asi jim bylo jedno, co s ní pak bude.
Děti mojí generace taky nebyly žádní svatouškové, taky se našli výtečníci "na facku", ale aspoň se báli polepšovny. Dneska když už to dojde tak daleko, že si nevědí rodiče ani pedagogové s "děťátkem" rady, jde do "Dětského diagnostického ústavu", kde se o něj v rukavičkách starají psychologové. Ještě jsem neslyšela, že by tam někoho napravili.

Pamatuju, jak 3 kluci (asi 12-13 let) z naší školy kradli přes plot fabriky cín, a odlévali si z něj pistolky. Když se na to přišlo, tak jeden tatínek se zastával svého syna, že ten by nikdy nic takového neudělal, a že ho určitě svedli na scestí ti dva syčáci. Dva syčáci byli bráchové, pěkná kvítka. Jejich táta dal policajtům na pivo, aby klukům nařezali, on že by je nejspíš přizabil. Zatímco toho jedináčka tatínek pohladil po hlavičce, a zakázal mu s těmi bráchy kamarádit.
Po létech se z bráchů rošťáků stali spořádaní tátové rodin, a ten mazánek šel z průšvihu do průšvihu a jeho táta nestačil platit advokáty. Nakonec mazánka stejně kriminál neminul.
A i když nejsem příznivcem tělesných trestů, tak někdy jeden výprask pomůže nasměrovat jedince správným směrem, zatímco "patlání se s mazánkem" mívá nedobré konce.
květen 21, 2019 12:34
... : *deeres*
To jsme to dopracovali s tou benevolentní výchovou. Dneska článek na Novinkách - Trestná výprava na vsi skončila krvavým lynčem.
Důvod pro lynč byl ten, že napadený si dovolil spratkovi, který škodil, dát lepanec. Následně za to jeho i jeho družku napadlo pět mužů.
květen 21, 2019 16:13
... : Milene
Tuhle situaci si sotva dovedu představit. Ale mluvila jsem o tom se čtrnáctiletým vnukem a ten si myslel, že si dělám legraci. tak to snad není všude stejné. Chodí na základku v Praze. Určitě je počátek v rodině.
Musí tam být nějaké podpora rodičů. Rodiče si učitelů neváží, snižují jejich autoritu, nadávají jim.... "Já bych jí dala facku" apod.
květen 22, 2019 10:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]