O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČERNÁ MŮRA DEPRESE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 květen 2019

Related imageDnů, kdy je vám bídně, rapidně přibývá. Propady nálad jsou stále častější. Návrat do normálu trvá čím dál tím déle, už nestačí se dobře vyspat. Depky vám narušují osobní či pracovní život, způsobují vám problémy a výrazně snižují kvalitu vašeho života. Deprese je tady… Příčin je několik a nezanedbatelnou roli hrají i genetické predispozice.


 

 

 


 

V podstatě vám mozek nevyrábí ty správné látky, které pak musíte dodávat uměle. Mělo by to jít ruku v ruce s psychologickou terapií, správným jídlem a pravidelným pohybem (jenže je problém se v depresi k tomu správnému chování dokopat).

 

Deprese bývá často spojená s izolací od lidí. To nejlepší, co může „chudák člověk“ sam udělat, je vystavit se styku s lidmi i přes to, že má obavy. Začít s lidmi, které dobře zná a před nimiž se nemusí bát ani stydět. Aktivní odpočinek je rovněž vhodným prostředkem, jak se psychicky a fyzicky uvolnit. Zkusit si najít čas na koníčky, které jsou zpestřením dne. Neodkládat schůzky s přáteli. Protože vynecháním příjemných aktivit se deprese ještě více prohlubuje.

 

Je také známo, že nedostatek světla napomáhá výrazně depresím. Možná vám nepřipadá vhodné psát o nedostatku světla počátkem léta. Ale kolik jsme měli dosud plně slunečních dní? Moc ne. Přitom právě světlo kromě účinku na naší fyziologii ovlivňuje i naše chování a produktivitu. Ovlivnuje náš metabolismus, chuť k jídlu, zažívací systém, nálady a dokonce i naše libido. Světlo má proto zásadní vliv pro náš pocit spokojenosti, díky kterému jsme čilejší a zdravější a to jak fyzicky, tak psychicky.

 

„Jen tak s depresí bojovat“ se ale nedá, protože bojujete s něčím, co je vaší součástí a sama sebe porazit nemůžete - jediný způsob je přijmout to, co ve mně je - nejdříve to však musím zjistit. A uvědomit si, že deprese je závažná, dlouhotrvající porucha psychiky projevující se snížením až vymizením schopnosti prožívat potěšení, pokleslými náladami jedince a patologickým smutkem. Že člověk v depresi pociťuje často beznaděj, úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, nedostatek motivace, neschopnost cítit potěšení, malou sebedůvěru, únavu, zhoršenou pozornost a soustředění. Jedná se o závažný, dokonce někdy i život ohrožující stav.

 

 

Image result for depression

 

Je to jako byste např. člověku s chronickými angínami řekli, aby změnil svůj organismus tak, aby se v něm přestal vyskytovat příslušný streptokok. Je fakt, že spousta lidí stále brojí proti práškům, zvláště proti psychofarmakům, nebo je připouští maximálně jako prostředek "poslední volby". Což je ale smutný omyl, protože právě ty zatracované prášky mnohdy musejí být první volbou; člověk totiž musí fungovat -- pracovat, aby neskončil pod mostem, nějak fungovat v rodině, aby se mu nerozpadla a nepoškodil i ty, které miluje, atd.

 

A léky k tomu mnohdy významně pomohou. Nejsou to už dávno žádné "oblbováky", jsou to dost přesně cílené látky určené k vyrovnávání "biochemických deficitů" v organismu. Samozřejmě je výborné, když se zároveň nasadí psychoterapie (což ale také není zrovna časté). Ale hlavní je, aby se trpícímu (a netrpí jen pacient, ale i partner a rodina), při fyzické i duševní nemoci, co nejdřív ulevilo. Protože terapie sama o sobě není na nic v situaci, kdy na ni člověk, který nebere léky, ani není schopen dojít.

 

Zažili jste pořádnou "depku"?

Nebo dokonce s tou nefalšovanou zápolíte?

Jak vám  to jde?

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : doktor
Zatím nevím co to je.Doufám,že tomu ještě dlouho tak bude.
květen 17, 2019 12:31
... : Milene
Před několika lety jsem se s depresí potýkala. Úmrtí nejbližšího. Celá rodina se mi snažila pomoc, ale já jsem chtěla jediné, aby mi všichni dali pokoj. Nechtěla jsem nic, naprostá nechuť ke všemu. Takové rady, práce nebo sport tě rozptýlí, byly na houby. Jejich snaha mne vlastně vadila. Nakonec to vyřešili tak, že mě objednali k psychiatrovi. Téměř 2 roky jsem docházela na konzultace s podporou AD. To všechno už je za mnou. A když si vzpomenu, tak se mi zdá, že jsem to snad nebyla já. Ale byla, s depresí.
květen 17, 2019 14:48
... : kim
Je to jako, když se zasekne gramofonová deska. Člověk je paralyzován vnitřně a nebaví ho život. Mozek šrotí pořád dokola ty svoje křivdy, někdy je dokáže pojmenovat jindy je nechápe, protože se staly někdy v dětství a musí se doslova vypátrat. Souvisí s prožitých traumat. Je to následek úrazu ega. S odstupem času nechápu jak mě muj příběh mohl tak zlomit a na AD jsem byla rok. Dnes bych šikanu řešila úplně jinak.
květen 19, 2019 22:49
... : kim
Milene a těm co ve skupině někdo blízký zemřel a nemohli se s tím vyrovnat bylo jím řečeno, že je to sobectví jejich ega, které nehodlá přijmout, že mu osud vzal něco co miloval. V této situací nemůžeme reagovat jako dítě, kterému vezmou hračku. Podobně to je, když nás opustí partner, nebo vyletí děti z hnízda. Mozek si ovšem dělá co chce a je zajímavé, že ty AD ho umí přeprogramovat. V parlamentu mají schválit truchlení za nemoc i se svou diagnózou. Někdy to psycholog nezvládá, třeba Pasderková, kterou šikanují na facebooku, když řekla, že nechce žít, tak ji poradili ať si jde udělat radost a něco pěkného si koupí.
květen 20, 2019 10:29
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]