O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FESTIVAL OPEN HOUSE PRAHA PDF Tisk E-mail
Úterý, 14 květen 2019
Přejít na obsah
FESTIVAL OPEN HOUSE PRAHA
Strana 2

 

 

 

 

Další stavbou, o které bych se zmínila, je velký strahovský stadion, který patří mezi světové unikáty díky své velikosti. Plochou ho totiž předčí jen římský Circus Maximus. Výjimečná je ale i jeho architektonická hodnota, v roce 2003 se proto část jeho tribun dostala na seznam kulturních památek. Stavba s kapacitou 250 tisíc míst se začala stavět v roce 1925, slavnostně otevřena byla při příležitosti 8. všesokolského sletu o rok později.

 

Image result for strahovsky stadion všesokolský slet

 

 

Po rozpuštění Sokola komunisty se na stadionu od roku 1955 konaly spartakiády, poslední byla v roce 1985. Obnovený XII. všesokolský slet se za účasti prezidenta Havla konal v roce 1994, další slety se už ale konaly na vedlejším stadionu Evžena Rošického či jinde. Obrovská stavba od pádu komunismu neměla využití a chátrala, ochozy se dostaly do havarijního stavu a na začátku 21. století se objevovaly tendence stadion zbourat.

 

Image result for strahovsky stadion

 

 

Roční náklady na údržbu Velkého strahovského stadionu jsou totiž čtyřikrát vyšší než zisky z pronájmu, zatímco náklady na jeho vytápění a drobné rekonstrukce a sanace se pohybují v řádech 30 milionu korun.

 

Na ploše stadionu vzniklo sedm fotbalových hřišť.

 

Image result for strahovsky stadion

 

V roce 2014 se vyřešily složité majetkové vztahy a stadion připadl městu. Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a šestou městskou částí proto začal zpracovávat územní studii na využití celého areálu. Největším problémem je dožívající statika a konstrukce. Ta je sice velmi specifická a historicky i architektonicky velmi cenná, na druhou stranu není komerčně využitelná.

Budoucnost gigantického sportoviště, které se výjimečně otevře veřejnosti během letošního -  pátého ročníku festivalu Open House Praha, je ale zatím nejistá.

 

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : mamča
"Open house". My už snad ani neumíme česky ?
Můj muž se po mnoha létech vrátil k hraní stolního tenisu. Nedávno vyhrál zas nějaký pohár. Na podstavci je nápis "Open ....." (nějaké "Prdelákovice").
Už i na tom venkově, kde se hraje v nevětraných a špatně osvětlených Sokolovnách jsme prostě světoví. Žádný "Pohár Vesničky", ale Open..... smilies/angry.gif

A to otvírání sídel dnešní politické honorace pro veřejnost akorát lidi nasírá.
Na útroby Strahovského areálu bych se podívala ráda. Je to ukázka umu minulých generací, teď už ovšem vlivem žádné údržby značně zanedbaných.
květen 15, 2019 06:20
... : NČ
Kdepak česky. To bychom nebyli světoví a neměli bychom, na co být hrdí. Proto taky následuje další ročník PRAGUE PRIDE!
květen 15, 2019 06:59
... : mamča
NČ : PRAGUE PRIDE! Nic proti homosexuálům nemám. Ti dva, co jsem znala, určitě na takovouhle estrádu nechodí, protože se se svou jinakostí nikdy netajili, ale ani nechlubili.
Kdybych byla mladší a nechyběla mi energie, uspořádala bych "Pochod heterosexuálů" za práva rodin s dětmi, které jsou v posledních létech jaksi "nemoderní". Ono už neplatí, že rodina je základ státu. To už "tatíček Masaryk", kterým se dnes kdekdo ohání říkal, že každá rodina by měla mít tři děti. Jedno každý za sebe a to třetí za ty, co děti mít nemohou.
Jsem zvědavá, jak ty náhle objevené zástupy homosexuálů udrží rozvoj lidstva a kdo jim bude nakonec vydělávat na důchody. Ale možná, že pak už ani žádné důchody nebudou.
květen 15, 2019 08:35
... : NČ
Přesně tak, mamčo. Není to o homosexuálech, ale o nechutnejch exhibicích homosexuálů.
květen 15, 2019 09:24
... : Milene
Mamčo
Jenom poznámka Open house nemá s politickou honorací celkem nic společného. Jsou otevřeny převážně historické domy, které ani nepatří městu. Rezidence primátora je spíš výjimkou. Ale městu patří od roku 1920. V některých otevřených domech sídlí ústavy, akademie, divadla, firmy... Jsou otevřeny například i některé nové budovy. Je to příležitost se podívat dovnitř budov, které můžeš normálně obdivovat jen zvenčí.

Cizí název mě samozřejmě také štve. Restaurace, obchody se pyšní cizími názvy a lidé ani neví co to znamená. Mladí ano, těm to asi nepřijde divné a mně ano. Na Andělu otevřel Baťa novou prodejnu. Jmenuje se Flagship store.

květen 15, 2019 09:48
... : doktor
Je mi smutno.Škoda,že se tak krásný stadion nechal zchátrat ,tak jako vše v tomto Kocourkově,škoda,že "jsme světoví" za cenu pošlapání naší krásné řeči.
květen 15, 2019 11:43
... : Milene
Stadion je obrovský, nevím jestli krásný, ale není pro něj využití. Jenom základní údržba je 30 mil. ročně ale to zdaleka nestačí. Poslední rekonstrukce byla v roce asi 2004. A na ní se podílel fotbalový klub Sparta, který tam má zázemí. Některé části stadionu se pronajímají ale nájemné na údržbu nestačí. Ale co s ním? Část tribun je prohlášena za technickou památku. Už i všesokolské slety se konají na menších stadionech.
květen 15, 2019 12:17
... : *deeres*
Chcete se juknout do míst, kam by vás nejspíš nepustili? Zkuste videa Janka Rubeše, nebo Adama Gebriana.

Janek Rubeš je český reportér, dokumentarista, režisér a podle svých slov “kluk, který natáčí videa”.
Adam Gebrian je český architekt, teoretik, propagátor, kritik architektury a její fanoušek, jak sám o sobě tvrdí.

květen 15, 2019 16:06
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]