O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


LÁSKA PRACOVNÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 květen 2019
Ačkoliv se říká: co je v domě, není pro mě, nejsou milostné vztahy na pracovišti ničím vzácným. Přestože je láska sama o sobě krásná a příjemná, na pracovišti je vystavená mnoha rizikům. Partneři vytvářejí jakousi samostatnou jednotku uprostřed týmu, a tím se samozřejmě částečně z týmu vylučují. Velkou roli hraje rovněž to, zda pár tvoří sobě rovní pracovníci, případně vedoucí a podřízený. Takový vztah může být ostatními vnímán jako zvýhodňující.

 

 

 


I průzkumy poukazují na to, že 30% těch, jež mají vztah s nadřízenou osobou, cítí z takového vztahu prospěch, ale rozhodně je to trnem v oku ostatním.

 

Nikdy netrvá dlouho, než se vztah stane známým. Pověsti a drby se v kancelářském prostředí vždycky šíří rychleji než požár. A zamilovaní se vystavují riziku, že jeden či druhý bude muset tuto práci dřív či později opustit, okolí totiž k těmto vztahům nebývá příliš vstřícné. Najdou se sice tací, kteří dokáží ignorovat jedovaté poznámky a čelit pomluvám, ale většinou to vztahům příliš nesvědčí a dojde-li k rozchodu, stává se situace ještě složitější, někdy může být situace natolik nepříjemná, že raději jeden z partnerů práci opustí.

 

Téměř 80% vztahů na pracovišti vzniká mezi stejně postavenými kolegy, kdy je situace už růžovější, protože takový vztah může podniku i prospět. Mnohé společnosti dokonce mezilidské vztahy na pracovišti utužují a podporují. Týmová atmosféra je pro chod některých firem velmi důležitá, a tak není výjimkou, že vznikne řada partnerských vztahů a časem tito lidé vstoupí i do manželství. Jedná se například o restaurace a podobné podniky.

 

couple at office in a relationship

 

 

Při dnešním vysokém pracovním nasazení nejsou vztahy na pracovišti rozhodně  nic neobvyklého. Pokud se vztah povede, vše funguje jak má, a ti dva se nakonec i vezmou, tedy konec jak v pohádce, stejně časem může být problém v tom, že spolu tráví příliš hodně času a nemají svůj prostor, vlastní JÁ.

 

V tomto případě je vhodné rozdělit si práci tak, aby každý pracoval v jiném úseku či na jiném oddělení. Vídat se v práci a potom ještě i doma, by z pohledu budoucnosti nemuselo být nejlepší. Ale – lidé jsou různí, a někomu takové „pracovní porady v posteli“ mohou třeba i vyhovovat…

 

Zažili jste lásku v práci?

Jak to bralo vaše okolí?

A hlavně: jak to dopadlo?

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (6)add feed
... : NČ
Vzhledem k tomu, že lidi v produktivním věku tráví v práci víc, než polovinu bdělýho času, je seznámení v práci naprosto přirozený. A jak to dopadá? Úplně stejně, jako seznámení jinde. 50 procent manželství se rozvádí.
květen 08, 2019 05:01
... : kyttka
6 let jsme pracovali s manželem v jedné firmě, teď už šestý rok pracujeme zase oba v druhé. Naše práce se překrývá v technickém směru, ne ve vztahu podřízený X nadřízený. Občas to zajiskří, ale v obou případech si okolí zvyklo a my taky. Oddělovat čas na práci a doma. Naštěstí když se nechceme potkat, tak se nepotkáme, ale většinou když se nám sejdou směny, tak se potkat chceme. Legrační je ty vztahy na pracovišti pozorovat, horší řešit ty problémy, když se nejdřív milujou a pak nenávidí.
květen 08, 2019 09:52
... : d@niela
Ovšem ještě horší je, když se do těch vztahů zamíchají jejich legální partneři.
To už je pak absolutní chuťovka...
květen 08, 2019 10:56
... : NČ
Otázkou ovšem je, co je legální partner. Že někde v kostele nebo na úřadě podepsali nějakej canc papíru? NE! Jenom společný a společně milovaný dítě udělá partnery legálníma! Nic jinýho! Že s tím ovšem 50 procent bezohledných sobců (sobkyň) odmítá souhlasit, to by bylo na déle.
Jistě! Dřívější režim se uměl postarat, ale co dneska můžou tzv. "samoživitelky" nabídnout dítěti, než jen bídu? Zvlášť, pokud se ty nejvošklivější antibuchty z vošklivejch, nechají voject kdejakym sjetym debilem někde na klandru za sokolovnou při tancovačce. Jsou těch zapařených žebraček plný čekárny na sociálkách, a jen to mele svý: "státe, starej se"! A taková nechutná zapařená hrouda stát oblaží dalším parazitem! Fujtajxl.
květen 08, 2019 13:17
... : Josef Kouba
O ženách ve vztahu k nadřízenému vím své. Setkal jsem se z několika muži jež zastávali vysoké postavení. Na ně byl přímo hon. Doslova, hon. Pokud měl slabší sex apetit tak ženy měli smůlu a on to ustál. Ale znám případy kdy chlap řádil jak černá ruka. V jiném případě bylo jeho potěšením dostat vdanou ženu na kolena, až k rozvodu a poté jí nechal plavat. Rozvedl beztrestně několik manželství. Rád bych se o tom rozepsal ale nemohu.
květen 11, 2019 08:29
... : Anděla
S manželem jsem se seznámila v práci, byl to trošku problém pro naše nadřízené, ale byla jsem těhotná, brzy jsem odešla. Posléze i manžel. Po mateřské jsme opět pracovali spolu, bylo to fajn. Přes den jsme se viděli málo, chodili jsme spolu na oběd. Dnes děláme každý jinde a moc rádi na to vzpomínáme. Letos spolu budeme 25 let.
květen 14, 2019 05:12
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]