O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CHUDINKY ČARODĚJNICE PDF Tisk E-mail
Pátek, 26 duben 2019
Related imageČarodějnice se stávají pomalu ale jistě akcí, kterou vyhledává stále více lidí. Je to velmi oblíbená událost, která má své prameny již v dávné historii. Začátek magické Filipojakubské noci ale není jen zapálení ohně, na kterém je pak upálena čarodějnice. Noc je kouzelná a slibuje nevídané... A dost možná, že čarodějnice v pohodě přežijí - protože zatím platí zákaz veškerých ohníčků i ohňů. 

Čarodějnice se stávají pomalu ale jistě akcí, kterou vyhledává stále více lidí. Je to velmi oblíbená událost, která má své prameny již v dávné historii. Začátek magické Filipojakubské noci ale není jen zapálení ohně, na kterém je pak upálena čarodějnice. Noc je kouzelná a slibuje nevídané... A dost možná, že čarodějnice v pohodě přežijí - protože zatím platí zákaz veškerých ohníčků i ohňů. 

 

 

V Čechách to jinak mají čarodějnice koncem dubna dosti nahnuté:

 

 

Image result for witches pngJedna zlá čarodějnice na svůj osud čeká dnes v Loděnici Vltava, další bude strašit na Praze 4 v Areálu Vltavanů v sobotu 27. dubna od 14:00 hodin.

 

Pro děti bude připravena velká hra s dvanácti stanovišti. V areálu bude (snad) oheň s možností opékání buřtů,  dětská diskotéka i malí kouzelníci s mistrem iluzionistou, v  neděli 28. dubna se ukáží čarodějnice na Bílé Hoře a taky se tam bude čarovat.  Navíc  balónková show a tvarování balónků.

 

Dva živé koncerty, bohatý program pro malé i velké, vůně klobás a čarodějnická vatra – právě tak zahájí letos 30. dubna sezónu areál Žluté lázně v pražském Podolí. Malé návštěvníky čeká show s Divadlem Mazec, výtvarné dílny, soutěže, čarodějnický jarmark, strašidelné malování na obličej, pouťové atrakce a opékání špekáčků.

 

Zábava čeká i na dospělé. Chybět nebudou autorské písničky, při kterých si všichni zatančí na čarodějnickém bále. Čarodějnická vatra vzplane v 18:00 hodin – pokud to bude povoleno – a koncert Františka Nedvěda začne v 18.30 hodin. Program pokračuje koncertem kapely So Fine a poté do půlnoci tematickou párty s DJ´em.

 

Týž den, tedy v úterý 30. dubna 2019, můžete vyrazit i na Čarodějnice na Ladronce. Návštěvníci se mohou těšit na čarokrásné tóny rockové skupiny TH!S s hercem Vojtou Kotkem a úspěšné studentské kapely WxP, Infinity a Vitus de Nis.. Chybět nebudou pokrmy a lektvary kouzelných chutí pro začínající i pokročilé čaroděje a čarodějnice. Protože se letošní čarodějnický slet ponese ve znamení Dívky na koštěti, přiletí na něm filmová Saxana Petra Černocká. Tím nepřímo zavzpomínáme i na režiséra a scénáristu Dívky na koštěti Václava Vorlíčka, který nás letos bohužel opustil.

 

Další čarodějnice se týž den budou promenovat také v Centrálním parku na Pankráci, kde se jako každý rok spojuje zábava a osvěta v oblasti duševního zdraví. Můžete se těšit na kocnerty skvělých kapel: Zrní, Fast Food Orchestra, Pio Squad, DunDun, Interaktivní fotokoutek Fotonaut nebo workshop CrossFit Praha.

 

Klidný areál uprostřed hostivařského lesoparku zažije pořádný nálet čarodějnic a čarodějů a magický kouzelnický oheň bude - za optimálních podmínek - vidět až na druhou část Prahy! Čarodějnický rej s Pigym nabídne bohatý program pro celou rodinu.

 

příjemnou zábavu

v Praze či kdekoliv jinde,

d@niela

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : doktor
Pálení Morany ( Zimy ) je logické.Celá příroda očekává příchod Jara i toho s malým j.Proto i oslava příchodu jara je úžasná věc...Ale pálit čarodejnice, není to ani pohanský zvyk ani cirkevní.Za inkvizice ,cirkevní pomatenci v touze po majetku mučili a upalovali za živa ženy( někdy i muže ) tím vymítali ďábla. LIDSKÉ ŽIVOTY nebylo třeba litovat,byly to čarodejnice.Jen ať vesele hoří.
duben 27, 2019 13:06
... : Josef Kouba
Bylo mi 16 let a u ohně pálení čarodějnic, jehož se účastnilo velké množství mládeže, jsem děvče do níž jsem byl po uši zamilován vzal s bušícím srdcem za ruku, s pocitem, že mne odmítne, neomítla přitulila se a stiskla nabízenou dlaň. Byl to nádherný pocit.
Takových není v životě mnoho.
PS: Jsem s tímto děvčetem, i když se naše cesty rozešli dodnes přátelé.


duben 28, 2019 10:27
... : NČ
No vidišto. A já jsem doteď měl zato, že do toho Novýho Jorku lítáš letadlem
duben 28, 2019 15:16
... : *deeres*
Jasně, že letadlem, vyjímku dělá jenom teď v dubnu a pak jí to projde už jenom na haloween.
duben 28, 2019 17:52
... : *deeres*
Mrňavý čarodějnice a Harry Potterové tu startují košťata už od soboty, protože se nemohou dočkat. Teď, když konečně pořádně zapršelo, tak se budou pálit čarodějnice, aniž vzniknou další požáry.
Proč se pálí čarodějnice, to nám dneska v rozhlase ozřejmila historička umění a odbornice na svátky i tradice Valburga Vavřinová (Nomen omen smilies/grin.gif)
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/paleni-carodejnic-je-oslavou-jara-i-plodnosti-ohen-ma-pry-ocistnou-moc_201204301148_kwinklerova
Také jste si mysleli, jako já, díky Goethovi, že Walburga byla zlá čarodějnice? Omyl!
Valpurga sv. ( Walpurgis) přišla z Anglie do Němec a stala se abatyší kláštera hildesheimského u Eichstättu. Germáni nazvali 30. 4. Valpuržinou nocí pravděpodobně proto, že byla považována za ochránkyni před kouzly a zlými čarami. Sv. Walburga (latinsky Walpurgis, germánsky Walpurga, německy Walburga) je jednou z nejoblíbenějších světic Německa a vážená patronka Bavorska. Staré teutonské pojmenování Matky Země bylo Valpurga.


duben 30, 2019 17:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]