O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VOLEBNÍ PRÁVO OD PUBERTY? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 duben 2019
Barevné revoluce, které hlásají demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos, který končí diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé; a čím mladší, tím lépe manipulovatelní. Určité anarchistické síly, chtějící nahradit tradiční poměry a zavést nejspíše kulturní marxismus, si již vyzkoušely na minulých protestech proti Zemanovi a Babišovi, jak jsou mladí manipulovatelní, zvláště školní mládež. A vůbec ty nejmladší děti.


 

 

 

Jenže dát volební právo od šesti let by bylo asi dost divné, tak to prosazují alespoň od šestnácti. Podivné, že anarchistický návrh podává především spíše pravicový STAN, tím více nám to však vypovídá o účelovosti takového návrhu.

 

Adolescentní společnost a její ideály

 

  Už dávno nežijeme ve společnosti, ve které lidé od 18 let pracují a zakládají rodiny. I dříve, kdy mladý muž už ve svých 21 letech živil ženu a nějaké to dítě, což bylo dost obvyklé, byla hranice plnoletosti v 21 letech. Bylo to tak správně, přestože i tak toho ještě moc o životě neznal, nicméně už asi věděl, co je potřebné k životu a určitě neměl ani část z dnešních adolescentních názorů. Rozhodně byl tedy pro politiku daleko vyspělejší než dnešní mladí. Dnes mnohým končí puberta mnohdy až ve 30 letech, do té doby jsou to jen adolescentní názory bez zodpovědnosti za rodinu, berou život v iluzích a virtuálním světě. To není proto, že by tito mladí byli zaostalí, to je proto, že jsou to věční studenti a mamánci, děvčata jezdící po světě a měnící partnery jako šaty, aniž by měla rodinu - jednoduše způsob života, který je adolescentní.

 

Škola a vědomosti o velkoměstech světa nejsou nutné v souboru vědomostí nutných k rozhodování o politickém směřování. Informace z internetu a mobilu jsou iluzorní, spíše jen názory někoho jiného nebo přímo virtuální svět. Potřebným souborem vědomostí se stávají až zkušenosti se sociální skutečností země, ve které žijí. A to ne teoreticky na základě ideologie získané na zahraničních školeních některé ze Sorošových organizací, ale na základě tvrdé zkušenosti s prací a rodinou.

 

 

Image result for young politicians

 

 

 

Sklon k lehkovážnosti, nezodpovědnosti a anarchistickým nápadům je u současné mladé generace více než zřejmý, a to i v politice nejmenované strany. Nic, co by podporovalo rodinu, nic, co by bylo ve prospěch společnosti, jen technikálie nebo anarchistické postmoderní vize. Ale strany, které mají zkušené politiky, by snad mohly mít více rozumu. Pokud ho nemají, je za tím nějaký účel, nějaký rozvratný cíl. To, co lze mladým odpustit, je neodpustitelné u starých zkušených politiků, protože tam je viditelný záměr.

 

Ne nadarmo je „konflikt generací“ mezi starými politiky, kteří prošli životem buď politickým nebo podnikatelským, a těmi, kteří byli zvoleni davem mladých v současném adolescentním věku (do 30 let). To nejsou jen generační rozdíly v kulturním chápání života, rozdíly v oblibě hudby, výtvarného umění, oblékání a vzhledu, to jsou naprosto odlišné hodnoty.

 

Zatímco staří mají ještě vztah ke společnosti, cítí se být její součástí, jsou do určité míry schopni se pro ni obětovat, to je u mladých už jen řídce přítomno. Žijí sami sebou, zajímá je jen jednotlivec, společnost jakoby nepotřebují. To je samozřejmě krásný přechod k revolucím a anarchii. Zvláště, když je osloví vhodný lídr. Sounáležitost absentující ve vztahu k národu se projeví v semknutých akčních skupinách. To mohou být fotbalové kluby stejně jako politické nebo ideologické organizace.

 

 

Přechod k postpravdivé společnosti

 

  Co se tedy změnilo? Něco už jsem naznačil: Adolescentní způsob života inklinující k iluzím o životě a o světě, snadné podlehnutí ideologiím, obvykle těm krásným všelidským nebo ekologickým. To má svůj technický aspekt, tedy virtuální realitu v počítačích a mobilech, život bez toho, aby byl člověk nucen si realitu „osahat“ a žít přirozený život s rodinou, tedy pracovat s hmotou a poznat přirozené principy. To vede k neznalostem o skutečném světě.

 

Druhý aspekt je ideologický, tedy univerzalistické ideologie, které chybějící vědomosti nahrazují. Do těch se potom promítají záměry mocenských center. Ty navazují na naprostou neznalost života. V dřívějších generacích by nikdo nenaslouchal takovému nesmyslu jako je genderový feminismus, každý by to odsoudil jako bláznovství. Dnes se naslouchá a dokonce i věří tomu, že si lze pohlaví lehce změnit. Ono to samozřejmě technicky jde. Ale co je to potom za člověka?

 

Založí rodinu? Může mít děti? Tak by zněly otázky lidí ještě před třiceti lety. Totéž ohledně manželství homosexuálů, totéž o jakési představě multikulturalismu, tedy kultur žijících v jednom místě bez společných pravidel, která nutně skončí válkou (viz Sýrii). Tyto iluze se vydávají za hodnoty. To je možné jen ve společnosti, která realitu nezná a znát nechce, o budoucnosti se odmítá bavit, zajímá se jen o svůj hédonický život nebo ideologické bláznovství.

 

Mocenská centra potřebují vyřadit pravdu o životě a o světě, protože jejich ideály jsou lživé iluze. Lidé jsou v takových iluzích snadno manipulovatelní a vláda nad nimi je snadná. Nepotřebují ani zrušit svobodu, ani demokracii. Alespoň ne úplně. Stačí omezit nepřípustné názory nacionalistů a xenofobů a ovládnout politické strany. K tomu stačí peníze a ovládnutí sdělovacích prostředků a spolků, které vydají za občanskou společnost. Nebezpečím jsou pro ně nezávislí lidé, svoboda slova, svobodné volby, identita se státem a národem, která vede k nezištné a neúplatné angažovanosti pro svůj domov a jeho budoucnost.

 

Prostě musí vymytým mozkům vládnout peníze.

 

Touhu po nezištné angažovanosti nasměrují k charitativním projektům na pomoc uprchlíkům, které přijmou a udělají z nich menšinu, aby ji mohli opečovávat a rozdávat výsady, a tím vládnout ještě pevněji nad společností.

 

K tomu všemu potřebují, aby rozhodovaly děti a lidé, které nic nespojuje, žádná národní idea. Pak mohou zavést cokoliv, jakoukoliv hloupost prohlásit za důležitou, jakoukoliv lež za pravdu. Pravdu zruší jako zbytečnou zátěž. Zavedou propagandu svých pseudohumánních vizí. Na začátku je barevná revoluce adolescentů, která odstraní staré struktury, které ještě mají nějakou zodpovědnost za společnost.

 

Metody jsou různé. Jednou z nich je kriminalizace těchto struktur na základě drobných selhání, propagandistická kampaň vykreslující je jako ruské agenty apod. Stojíme právě na prahu postpravdivého světa, ve kterém vize nebude od reality rozeznatelná. Je teď jen na nás, jestli to dovolíme…

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
A je tu mládež nová, mládež Gottwaldova, to se říkávalo. Ta dnešní, tak tu už vychovali pro své cíle jinačí kabrňáci. Mladí lidé se nejsnadněji dají naočkovat na ideály a slepě jim věří.
Anketa mezi mladými, zda přijmout Euro, většina je pro. Důvody, nemusí si měnit peníze a snadné cestování, jenže jim už nikdo neřekl, že zaplatí cizí dluhy.
Šestnáctiletá Švédka Greta Thunberg, která stála na počátku současných studentských protestů proti změnám klimatu, byla nominována na Nobelovu cenu míru. Čím jiným ale přispěla pro záchranu planety, než demonstrací? Každý z těch mladých protestujících by měl začít u sebe.
http://blog.angelumlucis.cz/co-doopravdy-ukazuje-fotka-grety-thunberg/
Místo keců a chození za školu do protestnbích průvodů, bych viděla jako mnohem užitečnější jít ulidit do přírody, nebo třeba vysadit nějaký strom a pak se o něj i starat.

duben 23, 2019 08:11
... : doktor
Deeres,řekla jsi vše,není co dodat.
duben 23, 2019 13:09
... : toulavejV
Že je mladá holka hloupá, protože ničemu z fyziky a techniky nerozumí, lze pochopit. Že jsou na tom stejně její rodiče, je zarážející. Že jsou na tom stejně její učitelé, je neomluvitelné. Ale, že jsou na tom stejně i poslanci EP, je nepřijatelné!
duben 23, 2019 14:34
... : *deeres*
Doporučuji se podívat na to, z jaké rodiny Gréta pochází, že zrovna ona, tak to není náhoda.
Svante Arrhenius, nositel Nobelovy ceny za chemii z roku 1903, je jejím pradědečkem z otcovy strany.

Si]Skutečnost, že zvýšením obsahu oxidu uhličitého a dalších skleníkových plynů v atmosféře dochází k zesilování skleníkového efektu a tím ke zvýšení teploty na povrchu Země, byla dokázána již v roce 1824. Účinek byl plně vyčíslen v roce 1896 švédským vědcem Svantem Arrheniusem, který provedl první kvantitativní odhad globálního oteplování následkem hypotetického zdvojnásobení atmosférického oxidu uhličitého. Při dvojnásobné koncentraci CO2 v atmosféře se teplota na povrchu Země zvýší o 4 stupně Celsia.

Kecy zatím nikoho nespasily a za celým hnutím není zase nic jiného než prachy.
Je to pouze anglicky, možná i ve švédštině a je to dost dlouhý, ale stojí to za přečtení:

http://www.theartofannihilation.com/the-manufacturing-of-greta-thunberg-for-consent-the-most-inconvenient-truth-capitalism-is-in-danger-of-falling-apart/
duben 23, 2019 15:25
... : NČ
Zrovna teď jsem zaslechl v televizi:
"Vyvinuta nová vakcína proti maLárii, která ročně zachrání život 250 tisíc malých černoušků".
Komentář vynechám, určitě by byl žalovatelnej.
duben 24, 2019 12:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]