O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HLEDÁM DOMOV PRO ANEŽKU PDF Tisk E-mail
Středa, 10 duben 2019
Tak tohle je asi dost průšvih... Následující psaní od našeho drahého kverulanta Pepy, jinak známého pod nickem "NČ", nelze brát na lehkou váhu, i když on se docela hrdinně tváří. Přeci jen už není žádnej puberťák, a i když se minule v jednom komentáři holedbal, že nějaká ta devatenáctka by ho rozhodně nerozhodila (spíš on ji), tak jeho následující písmo naznačuje docela slušný problém. Jen čtěte:


 

 

 

 

Vždycky jsem měl jasno, že žádná alergie, tedy ani kočičí, se mě netýká. Teď ale musím přehodnocovat. Kočku mám v bytě dva roky, z postele ji sice vyháním, jenomže nejsem často doma, tak jí zabránit nemůžu.


Teď najednou, už pár tejdnů, se probouzím s malejma strašně svědivejma puchejřkama, někdy za krkem, někdy na ruce, na pravý, levý, jak kdy, ale už pravidelně denně (nočně), a řekl bych, že počet narůstá. Do dvou hodin po vylezení z pelechu puchejřky zmizej, další noc se zase objevěj jinde. Určitě nejsem nějak ouzkostlivě čistotnej, leč za prase se nepovažuju. Povlečení peru často, osobní prádlo měním denně, současně se sprchováním ... a tak jsem se i s pomocí internetu propracoval až k téměř jistotě, že původcem potíží je ta moje kočka (nebyla původně moje, já byl jen "krátkodobý" hlídač). Zatím se to ještě dá jakž takž snést, je to spíš nepříjemný, než zdraví ohrožující.

 

Ale co bude dál?


Vzhledem k mý odvěký nenávisti k jakejmkoliv práškům, rovnou odmítám nějaký svinstva polykat, takže nakonec zbejvá jen jediná možnost - s kočkou se rozloučit.

V žádnym případě ji ovšem nedám do nějakýho útulku, a najít dobrou duši, která by se jí ujala, jeví se mi téměř nemožný.

 

Jen si často zanadávám do blbců, když jsem před časem odmítl nabídku jedné zdejší kudlančí dobrý duše. Teď bych ji bral všema deseti, ale dobrá duše už se dávno zařídila jinak.

 

 

Výsledek obrázku pro ruská modrá kočka

"Ctná panna Anežka"

 

 

 

A tak se po čase znovu ptám:

 

neví někdo o někom,

kdo by šestileté ruské modré kočce poskytl zázemí?

 

 


 

Předesílám, že by to nemělo být k malým dětem a myslím, že ani k jiným, už zabydleným, zvířatům.

Možná by si na spolubydlící zvíře zvykla, ale to sotva můžu zaručit.

 

 

 

 Komentáře (14)add feed
... : mamča
Anežka je krásná, evidentně aristokratka. Kdybych neměla 5 1 koček (většinou "na čas odložených", nalezených nebo zděděných) tak bych jí vzala do party. Ale ona asi bude solitér.
Mám ale radu : Dost dlouho jsem měla problém s alergií na jednoho z našich zděděných kocourů. Svědila mě kůže na rukách a měla jsem pořád rýmu. Až jsme s ním kvůli pokousané noze šli k veterináři. Ten objevil, že kocour má "všenky". Nevím, kde k tomu přišel, ostatní kočky to neměly, a zrovna on měl nejkrásnější kožich ze všech.
Dostal za krk ampuli Strongholdu, který je na vnitřní i vnější parazity.
Od té doby nemám s alergiemi problém.
Třeba by to Anežce taky pomohlo a mohli byste spolu bydlet dál.
duben 10, 2019 06:43
... : mila1
Stronghold je výborný i na parazity.
No pokud se těch puchýřků týče, nemůže za to třeba změna pracího prášku? Když je to vázáno jen na pobyt v posteli. Navíc je letos dost brutální pylová sezona, podle mého alergologa vypukla dříve než jindy, nesušíš třeba povlečení venku na pavlači? Kdybys měl alergii na kočku, tak by se to projevilo hned, jak by s Tebou začala žít, ne až po dvou letech.
duben 10, 2019 08:21
... : mamča
Ještě mě napadlo : Odčervuješ Anežku pravidelně ? U bytové kočky stačí 2x ročně, u těch co chodí ven, 4 x ročně.
I když Ti připadá, že vlastně nevylézá z bytu, vajíčka parazitů můžeš přinést i zvenku na botách, nebo pokud krmíš kočku syrovým masem.
Kočka parazity snáší dlouhodobě celkem dobře. Hůř ovšem její majitelé.
duben 10, 2019 08:46
... : NČ
Díky za reakce. Ježišmarjá!!! Paraziti, teď ještě červi! To se musí? No nazdar.
Tak to vidím, že bych ze všeho nejradši kočku předal do nějaké chápavější milující náruče.
duben 10, 2019 09:02
... : NČ
U mě je ještě ta potíž, že nejsem kočičák (ani čubičák). Absolutně k ničemu ji nepotřebuju, mám ji tady jen proto, že jí nedokážu ublížit. Kdyby se zrovna teď sama sebrala a odebrala se za lepším někam do ulic nebo parků, docela určitě bych ji nehledal, nevylepoval letáčky po sloupech s nabídkou odměny.
Jasně, vím. Jsem necitlivej, nemám vztah ke zvířatům, ale to už nezměním.

duben 10, 2019 10:02
... : mamča
NČ : Nejsi necita, to bys u sebe Anežku neměl tak dlouho. Chápu, že někdo zvířata v bytě nemusí. Já jsem se taky bránila dost dlouho, řka, že tři prasátka (míněno moji tři potomci) jsou na jeden panelákovej byt až až.
Zvířata mám ráda, a ty potvory to nějak vědí, takže se k nám každou chvíli nějakej kočičák přitoulá, a rozhodne se s námi bydlet. Teď bydlím na venkově, teda v "městysi".
A když umřela naše hodná sousedka, tak po ní zbyla kočka. Je to naše "zlaté dědictví". Doslova. 6 kilo sádla obalený do zrzavejch chlupů. Je u nás na stravu a na podrbání, jinak bydlí ve stodole na seně, nebo když mrzne, tak ve sklepě u trubek topení. S naší domácí smečkou se pere.
A tak mám teď : jednu kočku venkovní, dvě bytové povalečky a tři kocoury na chatě, kam za nimi 2x denně dojíždím nakrmit, zatopit jim a podrbat kožíšky.
Až bude teplo, budou venku všichni a já s nimi.

duben 10, 2019 10:37
... : mamča
Ale na to odčervení Anežky pamatuj. Mohlo by to vyřešit Tvoje alergie, a jí by se taky ulevilo.
Pokud si troufáš, kup jí v lékárně tabletku Drontal nebo Cestal. Některé kočky to polknou třeba zabalené do kousku syrového masa nebo zapíchnuté do tvrdšího trojúhelníčku sýra. Vhodný je Primátor.
Většina koček ovšem vzdoruje, a pokud se nechceš nechat podrápat, tak zajdi na nejbližší veterinu a kup Stronghold (cca 240,-Kč) nebo Profender (cena cca stejná). Je to mrňavá tubička, víčkem propíchneš a vymačkáš a vetřeš to kočce do kůže mezi lopatky nebo za krk. Někam, kam si nedosáhne. 24 hodin jí pak na tom místě nehlaď. I na aplikaci si beru radši gumovou rukavici. Když to má zabít parazity, nebude to nic neškodného.
Nebo jednoduše vem kočku na veterinu a oni jí tu tabletku šoupnou, ani nemrkne.
Můžeš tam rovnou navázat kontakty.
My jsme jednou takhle udali "přitoulanou" kočičku. Nějací dobrodějové jí vyhodili z auta u naší zahrady. Naše smečka jí nepřijala, tak jsme sháněli, komu jí dáme. šli jsme s ní na veterinu, a tam zrovna přinesla starší paní starou nemocnou kočičku "na uspání". Z veteriny odcházela s tou "naší". Obě byly šťastné jak blechy.
duben 10, 2019 10:46
... : doktor
Pepo ,ty starej drsňáku docela překvapuješ.Puchejřky ovšem koukej řešit,aby se nedostaly pod kůži či krve.Řešení pro tebe nemám,doma bych nesnesl žádné zvíře,ale jinak je mám fakt rád.
duben 10, 2019 12:38
... : NČ
Tak děkuju všem za účast i spoluúčast. Vypadá to, že jsem čičině našel přes "bazoš.cz" skutečně milující duši. Je to sice až v Moravskym Berouně (krapítko hodně teda z ruky), ale z několika poptávek podle inzerátu, vypadá tahle skutečně nejlíp. Už jsme se telef. domluvili na tuhle sobotu. Rozhodně mě nebude mrzet těch asi 300 km tam a 300 zpátky, času mám dost, určitě víc než peněz, ale prachy za benzín taky nejsou nejdůležitější věcí v životě.
Jak to říká soused opilec "prachy budou a my nebudem". Jen u něj to má zádrhel - u něj prachy nejsou a nikdy nebudou (už mi zase dluží 820,- Kč, než dostane pár šupů inv. důchodu).
Nonic. Ještě jednou dík a pokud chcete, držte nám s kočkou palce, ať se jí v novym líbí.
duben 11, 2019 12:53
... : Iris
NČ, sice si za tu informaci nic nekoupíš, ale jsem ráda, že to takhle dopadlo. Cítila jsem se tak nějak vinna, několikrát jsem napsala a zase to smazala. Miluju kočky, ale vždy jsme měli kočky venkovní, u domu, pokud byly domy. V bytě to neumím a nechci mít. A ta kráska je asi kočka pouze domácí, že? Tak ať to všechno dopadne dobře. Alena má z Tebe nahoře radost smilies/wink.gif
duben 11, 2019 13:56
... : NČ
Tvůj pocit viny, Iris, je naprosto nicotnej proti mýmu. Možná mě kočka bude občas ve snech i chodit strašit. Ale já to už tak mám nastavený - nic proti zvířeti, když mě neohrožuje a neomezuje. Ale když jo, tak holt jsem na prvním místě já.
A zadruhý, jak už to tady sem tam píšu po dvě desetiloetí a jak to teď i krátce vyjádřil doktor - zvíře dovnitř bytu, a už vůbec ne do postele, nepatří! Tohle máme každej člověk nastavený jinak, nikomu svý přesvědčení nevnucuju, sám jsem to teď dlouho porušoval, ale ne s dobrym pocitem.
duben 11, 2019 15:00
... : mamča
NČ : Sláva ! Anežka půjde do dobrých rukou a určitě se na Tebe nebude zlobit. My jsme jednou vezli kotě z Prahy na Moravu, do Popic. Už je to šest let a dodneška se tam má kocour dobře.
Snad Tvoje Anežka taky našla ty správné lidi, a Ty máš po starostech.
Ale stejně jsi to vydržel dlouho. Na to, že nejsi milovník koček.
Klobouk dolů !
duben 11, 2019 16:24
... : NČ
No dík, Mamčo. Stejně si připadám jak hajzl. Snad to časem přejde.
duben 11, 2019 16:38
... : doktor
Pepo držím palce ať to dobře dopadne pro číču i Tebe.
duben 12, 2019 12:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]