O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MAMKA VE MNĚ VIDÍ MALOU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 duben 2019
 Dobrý den, chtěla bych poprosit názor, řešení mé situace. S mamkou jsme vždycky měly velmi dobrý vztah, ale v poslední době ji moc nechápu. Jsem druhým rokem na vysoké, protože je škola mimo mé město, bydlím na koleji, takže už nejsem doma každý den, ale jezdím jen na víkendy, navíc mám asi třičtvrtě roku přítele. Tím pádem mě mamka už nemá jen pro sebe - nevím jestli to má na situaci vliv, ale mám pocit, že poslední dobou ji na mě vše vadí. Kritizuje mi všechno -  mou postavu, moje jednání, že jí s ničím nepomůžu atd.

 

 

 

 

Jenže když přijedu, tak si chci odpočinout, jsem většinou dost za ten týden unavená, a tak nezvládám ještě jí s něčím pomáhat. A jak jsem napsala, taky chci být se svým přítelem, takže dost často se doma jen vyspím. 

Další věc - jsem na našich zcela finančně závislá z důvodů obtížnosti své školy, což je mi ale teď často předhazováno, přesto, že takto jsme do toho jako rodina šli. To, že bych měla jít na nějakou brigádu, to prostě nehrozí, mám hodně učení.

Byla jsem zvyklá být s mamkou denně v kontaktu a zvyklá informovat jí téměř o všem, byla mi vždy kamarádkou, ale poslední dobou mi všechny moje problémy jen dává za vinu, takže už nemám chuť s ní tolik věcí sdílet. A hlavně si už nechci nechat do všeho mluvit. 

Doma si proto přijdu jak malé dítě; když se nechovám dle představ mamky, nebo vzdoruju, hned mě napomíná. Jenže já jsem dospělá a chci si žít svůj vlastní život. Nevím v čem je najednou problém, a co mám dělat.

 

Předem děkuji za odpověď

KRISTINA

 

 

 

Komentáře (7)add feed
... : mamča
Milá Kristino, chápu, že chceš být dospělá, ale pokud jsi "vyživovaná osoba", tak jsi prostě pořád dítě. S tím nic nenaděláš.
Neznám vysokou školu (krom medicíny) při které by se nedala dělat na pár hodin týdně nějaká brigáda. Pokud Ti to rodiče předhazují, tak si to asi taky myslí.
A pokud dáváš přednost příteli před rodiči (což je celkem pochopitelné) a domů se chodíš o víkendech jenom vyspat, tak chápej i mámu. Celý týden se na Tebe těší, trochu počítá i s Tvojí pomocí, chce si s Tebou popovídat při společných činnostech...a Ty jenom odpočíváš a spíš.
I Tvoji rodiče jsou za celý týden unavení. A čím budou starší, tím víc.
duben 04, 2019 06:12
... : Míša šíša
Vidím to stejně jako mamča. Na jednu stranu se cítíš být dospělá s právem dělat si, co chceš, na druhou stranu ti nevadí být finančně závislá na rodičích. Klidně bych se vsadila (a oprav mě, jestli nemám pravdu), že když přijedeš ze školy domů, maminka ti napere, vyžehlí a vypraví tě na další týden ve škole.
To, že jí s něčím pomůžeš, je jen malá odplata za to, že tě živí, byť už jsi dospělá. Vydržování na vysoké škole není totiž rodičovská povinnost. Chápu, že jsi po studijním týdnu unavená, ale tvoji rodiče taky - chodí přece do práce. A věř, že v mládí se únava snáší a překonává daleko lépe než ve vyšším věku. A nedovedu si představit, že aspoň část víkendu bys nemohla věnovat svým rodičům a případné pomoci. Co třeba dopoledne být s mamkou, odpoledne se učit a navečer a večer trávit s přítelem?
Pokud si chceš opravdu "žít svůj vlastní život", jak píšeš, nepoužívej to jen jako frázi, ale udělej to tak. Odstěhuj se z domova, buď soběstačná, a pak si žij jak sama uznáš za vhodné. Garantuju ti, že je to daleko tvrdší než občas s něčím doma mámě pomoci.

duben 04, 2019 08:21
... : *deeres*
Ty se chceš bavit a odpočívat po náročném studiu, jenže přitom zneužíváš pomoci svojí maminy. Tak se moc nedivím, že se vaše vztahy zhoršily a ona ti to vyčítá. Na jednu stranu rodiče musí jednou dojít k poznání, že je už potřeba mládě vyhodit z hnízda. Jenže tobě se ještě nechce. Vážně nemáš čas na pokec na pár minut denně. Dneska jsou lidé v kontaktu přes nějakou tu techniku i na obrovské vzdálenosti. Co jí párkrát týdně zavolat, sdělit novinky, určitě by to tvojí mámu potešilo a neměla by dojem, že na ní kašleš.
duben 04, 2019 09:13
... : Anděla
Milá Kristino, všechno už tu bylo řečeno. Přesto si musím smočit. Protože jsem byla trubka, tak jsem se po škole vrhla do víru života a na VŠ se vybodla. Bohužel potřeba vysokoškolského vzdělání mě doběhal (chtěla jsem dělat práci, která by mě bavila). Tak jsem VŠ dělala až jako vdaná, matka dvou dětí. Byl to záhul. Práce, domácnost, škola. Promovala jsem i tak s červeným diplomem. Moje dcera studuje medicínu, má práci, protože si chce užívat i život a je jí hloupé nás, rodiče, jen vysávat. Díky práci jezdí domů jednou za 14 dní, ale když přijede, udělá cokoliv, co jí řeknu a i některé věci, které neřeknu. Já jí vyperu, navařím. Prostě společně fungujeme. Jinak to nejde. Bohužel tvůj příspěvek ukazuje tvojí nedospělost, nezralost. Měla by ses nad sebou zamyslet a zorganizovat si čas jinak. Tvoje maminka si to určitě zaslouží. Sedněte si, promluvte si. O přáních a požadavcích, o pravidlech, které můžou obě strany dodržet a uvidíš.
duben 05, 2019 05:55
... : doktor
Kristino,tvoji rodiče samozřejmě předppokládají,že doma přiložíš ruku k dílu a s některými věcmi doma pomůžeš,zvláště když jsi na rodičovské podpoře závislá.Jsi po týdnu unavená? A myslíš,že po celotýdenní rachotě rodiče nejsou?Komentář mamči ti to vysvětlil dostatečně.
duben 05, 2019 12:19
... : toulavejV
Kristýno, pokud se považuješ za dospělou a chceš si žít svůj život podle svého, tak se taky jako dospělá chovej! Začni tím, že se dokážeš o sebe sama postarat, tedy se uživit. Jestli to ale nedokážeš, pak nejsi dospělá i kdyby ti bylo padesát, jsi na rodičích závislá a nezbývá ti než se přizpůsobit jejich požadavkům. Čili slevit ze svých zájmů – randění a část toho času věnovat potřebám rodiny. A to je pomoc mámě – vaření, praní, úklid A TAKY si najít čas na povídání si s ní! To je totiž kompenzace (poděkování) za to, že tě živí a dělá ti servis. Takhle se chová dospělý člověk. Ale protože se tak nechováš, nejsi ještě mentálně dospělá, TO JE TEN PROBLÉM! Zamysli se nad sebou.

Heleď se děvče, když ty, mladá holka, studentka, jsi unavená, myslíš si snad, že člověk o generaci starší, tvá máma, na tom musí být lepší? A proč by měla být, z jakého důvodu by měla být méně unavená, než ty? Že nestuduje? Ale ona asi pracuje, stará se o domácnost (pere na tebe), vydělává peníze, aby si ty mohla studovat. Nebo ji považuješ za svou služku a je to její povinnost?
duben 05, 2019 13:20
... : Bara
Ti, co odpovedeli nade mnou, VSECHNO PRESNE DO PUNTIKU !!!! Precti si to vsechno 2x.....
duben 05, 2019 16:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]