O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TO JAKO VÁŽNĚ?!? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 01 duben 2019
Výsledek obrázku pro aprIl PNGI když není v Evropě oficiálně uznán, patří 1. duben mezi svátky lidem obecným slavené. Původ 1. dubna jako aprílového dne, kdy si ze sebe lidé dělají šprťouchlata, je vlastně neznámý. První zmínka o aprílu pochází z roku 536 před naším letopočtem, kdy původcem bláznivého svátku, nazývaného Sizdah Bedar, je iránský král Jamšíd. Dodnes se v Iránu slaví jako den přátelství,ale ani na žertíky se nezapomíná.
 
 
 

 

 

 

V Evropě “apríl” známe od 16.století, v českých zemích je tradice ještě mladší. Drobné zlomyslnosti a někdy i kruté žertíky si u nás lidé provádějí zřejmě až od konce 17. století. Bartoloměj Chrystellia z Prahy v roce 1690 zanechal o dnu bláznů první písemný záznam.

Až teprve ke konci 18. století se slavení apríla u nás stalo všeobecnou tradicí, protože jsme národ vtipálků, pábitelů a šprýmařů, autorů myslivecké latiny, škodolibců a ptáčků posměváčků.

Všeobecně si Češi rádi střílí z druhých a proto se největším našim Čechem málem stal univerzální génius a vynálezce, fiktivní Jára Cimrman.

 

Aprílové žerty 21. století už nejsou jen tak obyčejné fórky, kdy někoho posíláme pro semtele, nebo ohnout zatáčku, protože by nám na to už nikdo neskočil. Dnes to jsou drsné kanadské žerty, jindy velice rafinované fikce, které uvedou v omyl řadu lidí.

 

Výsledek obrázku pro apríl

 

 

Třeba v roce 2013, kdy zastupitelé Prahy vypustili na veřejnost plány na výstavbu metra „D“, se na apríla v Univerzitních novinách ČZU iZUN objevila informace, že původně uveřejněná trasa neplatí, metro povede úplně jinudy, nově (zcela nesmyslnou trasou).

Autor zprávu v Univerzitních novinách označil značkou „ente“ , ale to nevadilo redaktorovi pražského Deníku. Ten, aniž by o tom přemýšlel, nebo se dokonce angažoval natolik, aby pohlédl do mapy Prahy, skočil na špek, a zprávu kompletně převzal a uveřejnil.

 

x x x

 

Protože si Evropané na tento den rádi dělají z druhých lidí blázny, tak se EU rozhodla rázně zakročit. Regulace v této oblasti komunikace se stala akutní, protože současný stav je neudržitelný a podporuje celkový chaos.

Ukázalo se totiž, že většina lidí postrádá schopnost odlišit vtip od seriózního sdělení. Europoslanci proto směrnici, regulující distribuci tzv. „humorných obsahů“ na území EU, již navrhli a přijali 25. března 2019 hned v prvním čtení bez podstatných námitek. Změna se má týkat především vtipů, humorných obrázků, narážek a parodií. Směrnice bude během letošního roku postupně implementována do zákonů všech zemí unie.

Tak si letos vyvádění aprílem užijme naposledy, neuposlechnutí bude postihováno jako narušování občanských práv a následně postihováno.

 

x x x

 


Ptá se paní učitelka dětí, jak si představují Evropskou unii.

 

Přihlásí se František a říká: "Já si představuji Evropskou unii jako mrakodrap!"

"No, tak nám to, Františku, trošku rozveď!"

"Paní učitelko, představte si obrovský mrakodrap, jeho velikánské pevné základy. Přijde zemětřesení, on se chvěje, ale stojí stále pevně na svém místě!"

"Výborně, Františku, píši ti jedničku s hvězdičkou!

 

" Přihlásí se Janička: "Já si představuji Evropskou unii jako strom!"

"No, tak nám, to Janičko, zase pěkně rozveď!"

"Představte si obrovský strom, jeho rozložitou korunu, silný kmen, široké pevné kořeny. Vítr fouká, strom se ohýbá, ale nepovolí, stále stojí pevně na svém místě!"

"Výborně, Janičko, píši ti jedničku s hvězdičkou!"

 

Pak se přihlásí Pepíček: "Já si představuji Evropskou unii jako loď na rozbouřeném moři!"

"Tak na tohle vysvětlení jsem vážně moc zvědavá!"

"Paní učitelko, představte si rozbouřené moře, dvacetimetrové vlny, vítr fouká, liják bičuje palubu, loď se kymácí, lidi blijou a blijou, ale vystoupit nemůžou!!!"

 

x x x

 

Tak zrovna tenhle vtip už bude za pár dnů na indexu, a místo něj naleznete pouze upozornění:

Zdá se, že tento text byl pokusem o vtip. Nejedná se o schválenou anekdotu. Text byl nahlášen a autor bude obžalován a následně trestán za úmyslné narušení občanského soužití. Za prokázaný přestupek lze uložit pokutu až do výše 5.000 Kč.

 

 

deeres

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : kyttka
Super. Já se dneska ráno potěšila zprávou, že si dneska PČR dojde pro pana premiéra do sněmovny. Ty 3 minuty, než to mému mozku došlo, byyo fajn.
duben 01, 2019 14:10
... : kyttka
Jinak s aprílem spojená hezká historka... Kamarádi čekali miminko, termín kolem 10.května. Když nás 1.4.všechny obvolával, že se malá narodila a jde se slavit, seděl pár hodin sám v hospodě.
duben 01, 2019 14:13
... : d@niela
musím se pochlubit jedním super drsným a hnusným aprílem, co jsem vyvedla jednomu známýmu.

Byl kdysi jeden známej, co chodil s dcerou lidí kousek od nás na Jižním Městě. A shodou okolností se mi nějak v polovině března "pochlubil", že jí dal kopačky. Neříkal to nějak moc hezky, neřád.

Takže - je apríla a já mám doma na kafi jednu kamarádku... Jak jsme tak probíraly všechny chlapy, když mne napadla pěkná věc:

Kamarádka tomu maníkovi zavolá do práce, a že je to pěknej prevít, že přivedl jejich dceru do jinýho stavu, a jak to hodlá řešit. Tedy to, že se na ni kvůli tomu vybod, to že jejich rodina nebere!!!

Stalo se, kamarádka byla velice autentická, pěkně si ho vychutnala. Jo, je to, resp. tenkrát byl u nich ve firmě docela dost vysoce postavenej pán. My se vychechtaly, pak šly každá po svym.

K večeru telefon: Zoufalej zdrchanej hlas toho známýho, kterej prosil, jestli může přijít, že se strašně nutně musí o něčem poradit, že má šílenej průser...
Protože bych to "face to face" rozhodně nezvládla, tak jsem mu řekla, ať mi to napíše, že jsem teď šíleně zaneprázdněná, ale že mu pak zavolám, co a jak.

No, napsal - že právě uzavřeli nějakej výhodnej kšeft, v práci slavilo, všichni oukej, když tu ten "náš telefon"... Pak se mu zčásti řehtali, zčásti ho litovali.. A von teď neví, co by, že z toho má šílenou migrénu.
(Průser. smilies/grin.gif)

Pochopitelně, že jsem to sdělila té "volatelce", a nakonec jsem vymyslela řešení, jednoduchý jak facka:
"Hele, je to hrozný, a už si s tou bejvalkou mluvil???"
On že nemluvil.
Tak jsem mu řekla: "Podívej, mně se to nezdá, dneska je apríla, zkus jí zavolat..."
(Vyvlíkla jsem se z toho bez ztráty kytičky a ještě malinko potrestala neřáda.)

P.S. Bylo to dávno, pradávno, to se ještě volávalo i z telefonní budky, takže nemohl podle čísla nic poznat.
duben 01, 2019 15:32
... : *deeres*
My Češi jsme vtipálkové a pro tyhle žertíky máme spoustu výrazů. Sežrat i s navijákem, naletět jak holubička, sežrat jógra.... a nejoblíbenější jsou kanadské žertíky. Ten, kdo je terčem se většinou vůbec nesměje.
Když někomu vydlabete obsah antiperspirantu a do pouzdra namačkáte ztužený tuk, tak to je fór o přesdržku.
Kdysi dávno jsem viděla asi TV inscenaci, kde hlavní postavu hrál herec Kanyza. A ta jeho ženská si pořád stěžovala, že není romantik a ani kytku jí nikdy nepřinese. Tak když odešla do práce, on do pokoje navezl kolečka hlíny a po celé ploše nasázel rozkvetlé tulipány.Už si asi pak nikdy nestěžovala.

duben 01, 2019 18:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]