O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŽE BY TU UŽ BYLA VÁLKA? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 březen 2019
Přejít na obsah
ŽE BY TU UŽ BYLA VÁLKA?
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Uvažují experti, jako např. bývalý náčelník štábu NATO generál Petr Pavel, marketérka Alexandra Alvarová, analytik Petr Havlík a další.  Pomalu to začínáme chápat i my ostatní, píše ve následujícím zamyšlení o současné situaci Lubomír Bombík ve svém blogu.  A pokud by tu tedy už byla, tak jaká?

 

 

 

KRVAVÁ - Známe ji z televize a filmů a nechceme ji zažít. Čas, kdy „ochrana života včetně nenarozeného“ se mění v hromady mrtvol a z lidí se stanou zvířata bojující o holý život. Dějiny lidstva jsou ale dějinami válek. Paradoxně teprve „atomový pat“ zastavil v Evropě tisícileté válčení, teprve hrozba armageddonu.

Víme o ní. Tam venku za nás někdo umírá: na Ukrajině, v Sýrii, Afghánistánu, Iráku, v Africe. Daleko. ZATÍM!

 

 

TERORISTICKÁ - Muselo to přijít. Tanky a rakety nás před teroristou neochrání, udeří kdykoliv, kdekoliv. Fanatik bez uniformy, ve válce bez fronty, pohrdající životem včetně vlastního. V době sdělovacích prostředků je její účinek strašlivý. Terorista je virus, příliš malý na stoprocentní ochranu. Jedině prevence a včasné odhalení dokáží ochránit „tělo“ civilizace, ne nutně všechny jeho „buňky“.

Za 15 let jsme dokázali hodně: ochránit letiště, velká shromáždění atd. bez ztráty demokratických svobod.

Tajným službám se v Evropě a USA podařilo odhalit stovky připravovaných útoků.

Tuhle válku se do našich měst přenést nepodařilo. ZATÍM!

 

 

ZPRAVODAJSKÁ – James Bond je „agent s povolením zabíjet“. Způsobem života agenta je „přetvářka, lest a zrada“. Válka, která zároveň je a není. Ruské tajné služby zaměstnávají 50 000 důstojníků, 150 000 techniků a využívají 10 milionů spolupracovníků na celém světě. Mezi „sběrem informací“ a „ovlivňováním“ je tenká hranice. Zatímco v demokratických zemích jsou tajné služby kontrolovány státem, v Rusku je stát kontrolován tajnými službami. Zpravodajská válka změnila pravidla… Je důležité sledovat činnost Rusů, Číňanů a dalších podezřelých osob na našem území. Útok vrchního velitele ozbrojených sil na tajné služby je vlastizradou.

Východoevropskou specialitou jsou „agenti mimo službu“, u nás bývalá StB. V roce 1989 měla 15 000 zaměstnanců a 30 000 spolupracovníků (za 40 let proteklo kartotékami StB 200 000 lidí). Někteří estébáci mají dodnes na rukou krev. „Norimberský proces“ s komunisty a jejich sluhy se nekonal. Plánovaně se rozptýlili do davu a po privatizaci ve stylu „malá domů“ čekali na svou příležitost. Napojení sítě na KGB nebylo nikdy zcela přerušeno (v roce 1989 u nás operovalo 7500 agentů… Dodnes je ruská ambasáda v Praze mnohonásobně předimenzovaná.)

Soudruzi se dočkali a jeden z nich je dnes předsedou vlády. „Vlk“ říká, že není vlk. Ostatní „vlci“ mu to dosvědčili. A „ovce“ jim to divadlo věří… Odmítají pochopit, že vlci se převlékli za rozličné býložravce…

Naše chronické problémy od roku 1989 jsou způsobeny rozšířením metod tajných služeb do businessu a do politiky.

V této válce jsme až po uši. Ještě je čas to pochopit a zatáhnout za brzdu. ZATÍM!

 

 

POLITICKÁ - Zahraniční politika je pokračováním války a naopak. V civilizovaných zemích se v ní umírá jen na infarkt, případně na cirhózu. V ideologické válce 20. století ale zabil komunismus 100 milionů lidí, dvakrát víc než nacismus.

I dnes pro politické názory umírají lidé. V Rusku jednotlivci (Němcov, Magnitskij, Politkovská, Litviněnko, Baburovová, Estěmirovová atd.), v Číně jsou ročně popraveny tisíce politických vězňů a jejich orgány jsou „dobrovolně“ darovány k transplantacím… Morálka a business po Čínsku…

 

Kolbištěm politické války jsou volby, část voličů ale nevidí rozdíl mezi koblihou a demokracií… Lži, nesplněné sliby a podrazy jim nevadí. Lhostejnost a hloupost je potravou populismu.

Pravidla politiky zkoumá TEORIE HER. Jsou to „simultánní šachy“ na mnoha šachovnicích, od lokálních po globální. Pravidla jsou složitá, občas se mění a řada hráčů podvádí (např. pohybují figurkami protihráčů). Oranžové, modré, a jiné dresy nemusí nic znamenat… (Cukr a bič: prachy a kompro, např. svazek StB).

Rusko podporuje všechny extrémisty v Evropě, vpravo i vlevo, jako to ve 30. letech dělali Stalin s Hitlerem. 

 

Domácí politika postižená válkou extrémistů a populistů je paralyzovaná a neplní své poslání, kterým je nacházení kompromisů mezi skupinami občanů: obce, státu, kontinentu.

Populisté a nacionalisté ještě nezvítězili, evropská a světová politika se ještě nevymkla z kloubů jako v 30. letech. ZATÍM 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]